Göbeklitepe

Şanlıurfa / Haliliye / Örencik

Puan 4.6 4.6 11062 Derecelendirme 2107 Yorumları oku

Göbeklitepe Fiyat 2021

Ücret Bilgisi Bulunamadı

Çalışma Saatleri

 • Cuma10:00-17:30
 • Cumartesi10:00-17:30
 • Pazar10:00-17:30
 • Pazartesi10:00-17:30
 • Salı10:00-17:30
 • Çarşamba10:00-17:30
 • Perşembe10:00-17:30
Bu Alanın Sahibiyim

Detayları

Aktivite imkanları

 • Arkeolojik Gezi
 • Çadırlı Kampçılık
 • Fotoğrafçılık
 • Gezinti
 • Günübirlik
 • Kültür Turu
 • Manzara
 • Yeme / Içme

Alan İmkanları

 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs

Alan Özellikleri

 • Etrafı Çevrilimi
 • Güvenlik Varmı
 • Müze
 • Otopark
 • Tarihi Yapı
 • Wc
 • Yaşlılar Için Uygun
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

betul artis

Göbeklitepe Yorum

betul artis Google Yorumu 1 hafta önce
Göbeklitepe inancın çok eski çağlardan beri var olduğunu bize anlatan müthiş bir ören yeri. Çok eski çağlardan günümüze gelen ve kazı çalışmaları ile gün yüzüne çıkmış olan bu kalıntılar A, B, C, D ve E ibadet yeri olarak ayrılmış. Her biri farklı çağlara ait, farklı kültürlerin inanma ihtiyaçlarını karşıladıklarını bize açıkça gösteriyor. Ayrıca biraz tepedeki iki mezar ve onun yanındaki dilek ağacı bu inanç ihtiyacının günümüze yansıması olarak görülebilir. Rehberimiz Emine hnm mesleğini severek yapan bir insan olarak geldiğimiz yeri anlamlandırmayı başardı. Atiye dizisinin konusu olmuş bu ören yerini iyi bir rehberle gezmenizi tavsiye ederim. Müze kart burada geçerli. Göbeklitepe alanına ringlerle çıkarıyorlar. Şu an sunakların bulunduğu bölgeye yakın bir yerleşim yeri de tesbit edilmiş, kazı çalışmalarıyla birlikte dünyaya açılacak gibi görünüyor.

Burak Bakar

Göbeklitepe Yorum

Burak Bakar Google Yorumu 3 hafta önce
"Alman arkeolog Klaus Schmidt 25 yıl önce Urfa'da bir tepede kazıya başladığında, burada ortaya çıkardığı yapıların olağandışı ve müstesna olduğuna inanıyordu. Urfa'daki Göbeklitepe'de kireçtaşı platonun üzerinde Schmidt 20'den fazla anıtsal yuvarlak yapılar keşfetti. Bunların en büyüğü 20 metre çapındaydı ve 5,5 metre yüksekliği olan iki oymalı sütuna sahipti. İnsan ve el figürleri oymalı sütunlar 10 ton ağırlıktaydı. Bunları oymak ve dikmek, teknik olarak büyük zorlukların aşılmasını gerektirmiş olmalıydı. Zira bu yapılar en az 11 bin yıl önce inşa edilmişti ve o dönem insanlarının henüz hayvanları evcilleştirmediği, metal aletler bir yana, çanak çömleğe bile sahip olmadığı biliniyordu. Göbeklitepe, insanlığın en eski anıtsal yapılarına sahipti ve bunlar barınma amacıyla değil başka bir maksatla inşa edilmişti." BBC den alıntıdır.

Atilla ÜSTÜN

Göbeklitepe Yorum

Atilla ÜSTÜN Google Yorumu 2 ay önce
İnsanlığın sıfır noktasında insanlık bir kez daha sınavda. Bu muazzam çalışmaya 65tl den 130 TL vererek girdik. İlk önceleri fiyat çok gelmedi değil ama içerde gördüğüm hizmetler kazı alanına devamlı sefer ve heryerde bulunan görevlileri görünce miktar neden yüksek anlıyor insan. Dedik ya zamanın sıfır nontasında insan yine sınavda bu güzelim kazı çalışmasını gezerken sağ solda atılan maskeleri görünce insan demeden edemiyor acaba hiç bulunmasamıydı :( eminim toprak altında daha temizdi:( yinede bu konularda daha duyarlı olmamız lazım. İnsan tarihin her dönemine damgasını vurmuş. Kalıcı olmak için bir sürü şey denemiş lakin yıllar sonra bizim toplumumuzla alakalı tek kalıcı şey umarım etrafın kirliliği olmaz. Bu muazzam çalışmaya herkesi davet ediyorum.

ALi TOKLU

Göbeklitepe Yorum

ALi TOKLU Google Yorumu 2 ay önce
12 yıl önce İzmir Efes Antik kenti ziyaretim ile tarihi gezime son vermiştim. Tövbemi, Urfa Göbekli Tepe ile bozmak istedim. Gördüm ki hiç bir şey değişmemiş. Tarihi yerleri gezmek için cüzdanınız hep elininizde olsun. Çünkü soygun hala devam ediyor.. Göbekli Tepeye giriş kişi başı 65 TL. 3 kişilik aile ile giderseniz 195 TL. verirsiniz. Tarihin Sıfır Noktası na 2 km. mesafeye sagolsunlar servisle götürüyorlar. Göbekli Tepeye yaz ayında giderseniz yanınınızda mutlaka su bulundurun. Çünkü hemen giriş te soygun için 2 büfe tarzı kulübe koymuşlar.. 3 buzlaç için 61,5 TL. para istediler. Suyu sormadım bile..Göbekli Tepeyi bulan ve 20 yılını harcayan Alman Arkeologun kemiklerini sızlattıyorsunuz.. Adam hayatta olsa sizin yüzünüzden burayı bulmazdı sanırım.

Ahmet Furkan Bulut

Göbeklitepe Yorum

Ahmet Furkan Bulut Google Yorumu 2 ay önce
Urfa merkeze yaklaşık yarım saat mesafede. Giriş muzekarta ücretsiz. Başlangıçta ekranlardan ve tabletlerden bilgilendiriliyorsunuz kapalı bir alanda. Daha sonra servislerle ören yerine gidiyorsunuz. Ören yeri ziyareti için yarım saat fazlasıyla yetiyor. 4 adet yuvarlak oda şeklinde ibadethane? Var yan yana. Hepsinde dikilitaş lar mevcut. Taşların üstünde kabartmalar ve hayvan figürleri var. Yapıldığı tarih M.Ö. 12 bin olarak geçiyor. Üstüne büyük tente çekilen bır alan daha var galiba ancak orası henüz gezilemiyor. Dönüşte yine servisle 2-3 dk lik bir yol yapıp geldiğiniz yere dönüyorsunuz. Eksi yanları. Servisler daha sık olabilir insanlar sıra bekliyor ve ayakta gidiyor. Müze ve büfeler aşırı pahalı. Bı tane Dikilitaş figürü 250-350 TL civarında.

Yasemin Silahtarlıoğlu

Göbeklitepe Yorum

Yasemin Silahtarlıoğlu Google Yorumu 2 ay önce
Şaşırtıcı anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girdi. Türkiye'de de’’ 2019 Göbeklitepe Yılı” ilan edildi. Henüz küçük bir bölümü çıkarılan Göbeklitepe, yaklaşık 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihini değiştirdi. Dünyanın bilinen en eski ve en büyük tapınma (kült) merkezi sayılan Göbeklitepe ile dinsel inanışın yerleşik yaşama geçişteki etkisi kanıtlandı. Göbeklitepe'deki en ilgilnç buluntular, boyu 6 metreyi, ağırlığı 40 tonu bulabilen 'T' formlu anıtsal dikilitaşlardır (Steller). Urfa ya gelip de görmeden gitmeyin. Çok mistik bir havası var ve o zamanlarda böyle bir mimarinin olması çok ilginç ve gizemli..

Akrep-54

Göbeklitepe Yorum

Akrep-54 Google Yorumu 3 ay önce
Avrupa seviyesinde bir müze hem açık hem kapalı müze. Müze kartınızla ücret ödemeden girebilirsiniz. Otoparkı mevcut ücretsiz. Turnikelerden geçince özel servisler ile 3 dk lık yolculuk ediyorsunuz aynı şekilde gezdikten sonra geriye dönüyorsunuz. Müzenin ekrana yansıtarak simülasyon bölümündeki görsel şöleni çoğu insan anlamıyor ben şöyle anlatayım. Dünyanın varoluşunu büyük patlama olarak başlıyor ayaklarınızın altından dünya bir anda kaymaya başlıyor. Dünyanın hızı yavaşlıyor ve soğumaya başlıyor bitki örtüsü oluşuyor ağaçlar büyüyor insan gözleri ağaçların arasından görünüyor ve sayısı artıyor. Daha sonra tapınak yapmaya ihtiyaç duyup tapınak yapıyorlar bşr bir müddet sonra tapınağıda gömüyorlar ve bitiyor . Bu yazıyı okuduktan sonra gidenler şanslı gittikten sonra okuyanlar ise şu an düşünüyorlar.

Selva Coşkun

Göbeklitepe Yorum

Selva Coşkun Google Yorumu 3 ay önce
Öncelikle konumundan bahsetmek istiyorum. Merkeze yaklaşık 30 km uzaklıkta. Biz üniversite tarafından gittik. 12 km sürdü. Girişte araçları bırakıp belli bir kilometreyi ücretsiz servisler ile gidiyorsunuz. Müze kart geçerli. Öğretmen ve öğrenci ücretsiz giriş hakkına sahip. Servise binmeden animasyon binası var. Orada bilgi veriliyor. Servisten inince çok kısa yürüyüp göbekli tepeye kavuşuyorsunuz. Rahat gezmeniz için sabah gitmenizi tavsiye ederim. Hem serin oluyor hem de kimse olmuyor. Göbekli tepedeki sütunlar dört bölümden oluşuyor ve A,B,C,D diye isimlendirilmiş. Her birinde T şeklinde sütunlar ve sütunların üzerine işlenmiş farklı hayvanlar mevcut. Bunca yıldır böylesine korunması çok etkileyici. Orada sizinle ilgilenip anlatan bir görevli var. İlgisinden ve bilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Mutlaka görmelisiniz.

Muzaffer ERDOĞAN

Göbeklitepe Yorum

Muzaffer ERDOĞAN Google Yorumu 3 ay önce
Göbeklitepe Gerçekten Etkileyici Bir Yer Mutlaka Gidip Görülmesi Ziyaret Edilmesi Gerekiyor.Tarihin Adeta Başlangıcı Ülkemiz Açısından Çok Kıymetli Bir Alan Daha Çalışmalar Devam Ediyor Bir Sürü Şey Mevcut. Karmaşık Bir Yapısı Var. Müzekart İle Daha Uygun Girebilirsiniz. Zaten Müzakartsız Girmek Saçma.Ve Müzenin Mağazası Hakkında Şöyle Saçma Bir Olay Var Müzekartı olanlara %10 İNDİRİM diyorlar biz Müzekartı DİJİTAL aldık Tc kimlik Numaramız Kart Numaramız Olarak Geçiyor Müzekart MÜŞTERİ hizmetleriyle görüştüm. Dijital Kart Kullanıyorsanız Bu İndirimden Faydalanamıyorsunuz. Su alacağız Müzekart gene aynı olay 4 lira su diyor Müzakartla 2 lira diyor eee bizim müzekartımız var dijital aldık yok o geçerli değil diyor. Bu karta bende aynı parayı verdim kart yok diye bu saçma olayı yaşadık.

Dr.niketya

Göbeklitepe Yorum

Dr.niketya Google Yorumu 3 ay önce
eskiden üzeri açıktı 2017 yılında 6.600.000 .(altımilyon altıyüz bin euro) bütçe ayrılarak üzeri çadırla kapatılmıştır. çalışmalarıyla tarihi mekanımızın uluslararası yurt dışı ve yurtiçinden gelen ziyaretçitlerimize layıkı ile tanıtılıyor olması heleki böyle önemli bir yerin yer yüzünün belkide en eski tapınaği olan mısır piramitlerinden 7 bin yıl faha eski olduğu söylenen göbekli tepe insanlik tarihinde birsürü sırrı günışığına çıkarıyor .yazın şanlı urfada temmuzun ortasında gölgede 44 derece sıcaklığın olması biraz sıkıntı olabilir ziyaret için ilk bahar yada sonbahar tercih edilirse daha iyi olur

demet oktar

Göbeklitepe Yorum

demet oktar Google Yorumu 4 ay önce
Çok büyük bir mekan olmasına rağmen sağlıklı yönlendirmeler sayesinde sizin 'nereden başlasam?' gibi bir derdiniz olmuyor zaten yönlendiriliyorsunuz. Kapali bir alani var, bir bolumde gobeklitepenin onemi belgesel seklinde sinema formatinda sunulu, diger bolumde ise cok farkli ve etkili bir sunum hazirlanmis ziyaretçiler için. Konusu 'Gobeklitepe neden inşa edilmiş olabilir?' Ordan ziyaretciler için hazirlanan yoldan ucretsiz servislerin kalkis noktasina yürüyorsunuz 2dk. 2 km yukariya sizi bu servisler taşıyor. 3dk bir geldi servis , fazla beklemedik. Dönüşte de ayni sekilde bu servislerle iniyorsunuz. Kazi yapan küçük bir ekip vardi. Yürüyüş alanindan rahatlikla izlenebiliyordu.keyifli bir gezi oldu. Hediye dukkanindan orjinaline çok yakin "sikke " satin aldim, tavsiye ederim 18tl idi indirimde. Dekor amacli kullanabilir veya deldirip kolye yapılabilir. Şapka -gözlüğunuzu ve soğuk suyunuzu unutmayın. Büfe var servislerin sizi indirdigi yerde fakat normalin biraz uzerinde fiyatlar. Ve tabiki Müze kartiniz ve öğretmen kartiniz varsa yaniniza almayi unutmayiniz.

Abdurrahman Zengin

Göbeklitepe Yorum

Abdurrahman Zengin Google Yorumu 4 ay önce
Tek kelime ile muhteşem tabi ki devamı da var:) Burası keşfedilmeden önce insanların ibadet ihtiyacının tarımdan kaynaklı olarak ortaya çıktığı düşünülüyormuş ama burası keşfedildikten sonra burada çeşitli ayinler yapıldığı anlaşılmış ve o dönemdeki insanların burada dini ritüeller yaparken bu bölgede konakladıkları için doğal olarak beslenme ihtiyacından ötürü tarımın ortaya çıktığı anlaşılmış yani kısacası burası ibadet ihtiyacının tarımdan ötürü değil tarım ihtiyacının ibadetten ötürü ortaya çıkmasını anlamamıza sebep olmuş. Manzaranın mükemmel olması da ayrıca daha güzel yapıyor burayı. O dönemdeki insanlarında burayı tercih etmelerinin sebebi Harran'ı Şanlıurfa'yı hatta Suriye'yi kısacası dört bir yanı görebilen ve bölgeye hakim olabilen bir nokta olması ayrıca İngiltere'deki stonehenge'den ve Mısır'daki Piramit'lerden bile eski yaklaşık 11.000 yıllık bir yer. Tarihin sıfır noktası diye de geçiyor. Bulunması ve ortaya çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkürler

Nesim Solmaz

Göbeklitepe Yorum

Nesim Solmaz Google Yorumu 4 ay önce
Göbeklitepe’de parkı T olarak gösterilen ata - kahramanların merkezinde olan ikiz kahraman dikilitaşların üzerindeki dairesel şekiller belirgindir. Bize göre bu şekillerin Ay ve Güneş’i ifade ettiklerini söyleyebiliriz. Yazılı kültür tarihinde de Şamaş (Güneş) ve Sin (Ay), göksel tanrı ve tanrıça çifti inanışı, ilkin Mezopotamya ve Anadolu’da karşımıza çıkar. Hadi hep beraber bu Çarşamba saat 21.00'da Ali Canip Hoca ile Göbeklitepe'yi Dinle'yelim. Bakalım Göbeklitepe bizlere neler anlatacak. Anadolu'nun Bilgesi ile Anadolu'ya kulak verelim. Program Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecektir. Detaylar için yorum yapabilir yada bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.🍀💐🙏 . . . Sanat , heykel , müze , park , orman , arkeoloji , kitap, resim, kafe , çay

Mehmet Sarıgül

Göbeklitepe Yorum

Mehmet Sarıgül Google Yorumu 1 yıl önce
Göbeklitepe Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 11-12 dikilitaşın yuvarlak planda dizilmiş, aralarının ise taş duvarla örülmüş olmasıdır. Medeniyetin burada başlaması ve aradan geçen 11.611 yıla rağmen başladığı yere bir daha uğramaması... Dünya mirası sit alanı olarak belirtilmiş: 2118 *************************************************************************** Göbeklitepe is the oldest known group of cult structures in the world, located approximately 22 km northeast of Şanlıurfa city center, near Örencik village. The common feature of these structures is that 11-12 obelisks in T-shape are arranged in a circular plan, and the spaces between them are built with stone walls. Designated as a world heritage site: 2118

BANU ASLAN

Göbeklitepe Yorum

BANU ASLAN Google Yorumu 1 yıl önce
Burası sizi bambaşka bir zaman aralığında yolculuğa çıkarıyor. Hiç aklınıza gelmeyen soruları sormak burada aklınıza geliyor. Öte yandan Şanlıurfa bölgesi tarihiyle, iklimiyle, damak zevkiyle fazlasıyla zengin bir coğrafya olup medeniyetin beşiği tabirini kullanmak tam yerinde olur sanırım. Mutlaka herkesin görmesi lazım özellikle de genç arkadaşların görüp sorular sorup ve cevaplarını aramalarını gerekiyor. Geçmişe sorular sorarak bu günlerini cevaplamalilar. Ayrıca arkeoloji bilimine ulusal olarak daha fazla önem verilmeli devlet destekli olmalıdır umarım inşallah olur ☺️

Duygu Akcan

Göbeklitepe Yorum

Duygu Akcan Google Yorumu 1 yıl önce
Giriş ücretli kisi başı normal giriş 45 liraydı yanılmıyorsam araçları otoparka parkedip müzeleri gezdikten sonra minik bir yol yürüyüp servislerin kalktığı yere ulaşabiliyorsunuz servisler yeni ve temizdi servisten inip yapılan yoldan yuruyerek gobeklitepeye ulaşıyorsunuz üstüne gerilmiş olan çadır zemin çok güzel ve tertemizdi sırlarla dolu gobeklitepeye giderken mutlaka önden bir araştırma yapıp gidin yoksa eski taş yığınlarından baska birşey görmezsiniz inşallah 11-21 yıl sonrada bukadar bakımlı ve temiz olur şanlıurfaya kazandırılmış büyük bir tarihi eser 👍👍👍

Rovsen Yavuz Parla

Göbeklitepe Yorum

Rovsen Yavuz Parla Google Yorumu 1 yıl önce
Şehir merkezine 11-12Km mesafede, tarihe tanıklık edebileceğiniz bir nokta, arkeoloji otoriteleri, bilim insanları ve kuruluşlarca uluslararası kabul görmüş, insanoğlunun ilk tapınaklarını inşa ettiği megalitlerin bulunduğu tarihi mekan. Aşağıda ve yukarıda iki adet mağaza mevcut, giriş ücretleri 18 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü ücretsiz, 45TL-51TL ve 61 TL seçenekleri var. 69 TL olan müzekart ile giriş ve 1 yıllık tüm müzelere ücretsiz giriş hakkı sunuyor. Görevliler yazın günlük 6111 ziyaretçi ağırladıklarını söylediler. Biz 2 saat kaldık o sırada bile en az 51-61 ziyaretçi geldi, üstelik mevsim sonbahar, haftaiçi ve pandeminin hakim olduğu bir zamanda. Keyifle gezilecek bir yer, bu ile değil civar bir ile dahi gelmiş olsanız mutlaka görmeniz gereken bir mekan.

Gokhan Ovali

Göbeklitepe Yorum

Gokhan Ovali Google Yorumu 1 yıl önce
Binlerce yıl önce yaşamış toplumların o günlerin imkanı ile kültürlerine dair emeklerini görmek farklı bir bakış açısı. İlgi alanınıza giriyor ise doğru bir rota çizerek gideceğiniz ulaşım sıkıntısı olmayan konumda görülmesi gereken yerlerden birisi. Gezmeyi, görmeyi, bu tarz mirasları mümkün olduğunca kaçırmamayı isteyen birisi olarak eleştirim de olacak elbette. Bir şekilde rotamı çizip, yer altı şehirleri, Nemrut Dağı, göbekli tepe yi görebildim. Topraklarımızda kültürel miraslar var. İnsanlara mutlaka görün demek istiyorum fakat mecburen imkanı olan herkes görsün demek zorunda kalıyoruz. Fiyatlar gerçekten görmek istediğimiz bu yerler için çok fazla. Şimdi müze kartı unutun, her girip görmek istediğim yerde 45-51 lira ödeme yapıyoruz. Başka şehirlerden gelenler, yolu, yemesi, içmesi, konaklaması derken maliyeti düşünün. Artıları kadar eksileri de yazmak zorundayım ki fikirleri okuyanlar plan yapabilsin. Bu arada her geçen gün kazılar devam ediyor. Büyük ihtimalle yeni bölümler de ziyarete açılacak. Bunu da göz önünde bulundurularak çok uzak şehirlerdeyseniz bu ziyareti de bekletebilirsiniz.

Furkan Gülsoy

Göbeklitepe Yorum

Furkan Gülsoy Google Yorumu 3 ay önce
Arkadaşlar Şanlıurfa’nın simge yerlerinden biri ve buraya geldiyseniz elbette gezmenizi tavsiye ederim ancak gelin detaylar burada. Çok sıcak Şanlıurfa’nın ücra bir noktasına gidiyorsunuz. Giriş için müze kartınızın olması gerekiyor eğer yoksa güvenliği geçtikten sonra müze kartı alım noktasından alabilirsiniz. 60tl ücreti var müze kartını 1 yıl kullanabildiğiniz için gayet ideal. Göbekli tepe’ye ulaştığınızda yukarı yürüyüp otobüslerin sizi merkez noktaya çıkarması için bekliyorsunuz(otobüs ile 2 dakikada ulaşıyorsunuz). Tarihini merak edip, bu konulara ilgi duyuyorsanız muhteşem bir yer. Göbekli tepe bir ibadethane(tapınma yeri). Taşlardaki oymalara, şekillere, tasarıma bakıp düşüncelere dalıyorsunuz. Geçmişi yaşıyorsunuz. Bu konulara ilginiz varsa kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Merkez noktaya 100m uzaklıkta bir market var ve soğuk, sıcak ürünleri satın alabiliyorsunuz. Yukarıda ayrıca tüm ovayı gördüğünüz inanılmaz bir manzara var. Aşağıda araç park noktası mevcut. Genel anlamda ilgisi olan için kesinlikle tavsiye ediyorum. -Hafta Sonu Kampçıları-

Özcan avun

Göbeklitepe Yorum

Özcan avun Google Yorumu 1 yıl önce
1963'te fark edilen dokuz hektarlık kazı bölgesinin önemi yaklaşık 11 yıl kadar önce tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren Mahmut Kılıç sayesinde anlaşılabilmiştir. Şanlıurfa'ya 21 km'lik bir mesafede, Örencik Köyü yakınlarındadır. 1995 yılında ilk kez Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Şanlıurfa Müze Müdürlüğü'nün işbirliğiyle kazı çalışmalarına başlandı. Kazılar Alman arkeolog Doç. Dr. Klaus Schmidt'in başkanlığında yürütülmekte olup, her yıl eylül ve ekim aylarında 11 haftalık bir süreç içinde yapılmaktadır. Günümüze kadar yapılan kazılar sonucunda bir Cilalı Taş Devri yerleşimi olduğu anlaşıldı. Tarihi MÖ 11 binyıllarına uzanan

sinan sinan

Göbeklitepe Yorum

sinan sinan Google Yorumu 5 ay önce
Güzel ve mükemmel bir tarihi miras insan büyüleniyor herkesin mutlaka görmesi gerek fakat hizmet noktasında eksikler mevcut personel güler yüzlü sagolsunlar ama en basitinden bir kadın temizlik personeli yok 2 tane erkek personel ellerinde kova kadın tuvaleti önünde bekliyor içeriyi temizlemek istiyor kapıyı açıp içeriye bagiriyor onlarda durumdan hoşnut değil sorduğumuzda biz de istiyoruz ama kadın temizlikçi almıyorlar diyorlar cok inanasim gelmiyor ya da inşallah doğru değildir koca göbeklitepede devletin turistik merkezinde kadınlar tuvaletini erkekler temizliyorsa ileride oluşabilecek her türlü sorunda yönetim zan altındadır bir an önce çözülmesi gerekir

Fuat İşlek

Göbeklitepe Yorum

Fuat İşlek Google Yorumu 4 ay önce
Evet tarihsel yapısı itibari ile çok önemli bir yer olabilir bizde bu sebeple Şanlıurfa'ya gelince görmeden dönmek istemedik. Ancak ziyarete gelen insanlara eziyet çektirmenin ne faydası var, Otoparka arabanızı park ettikten sonra bilet için insanlar 200 mt aşağıya yürümek zorunda.biletler müze mağazında satılıyor orası da ilginç bir durum.Bileti aldıktan sonra dolmuşa binmek için tekrar yokuş yukarı otoparkında üstünde olan bir yere yürüyorsunuz.Dolmuşa biniyorsunuz,dolmuştan inip tekrar yürüyorsunuz.Ya insanlar araçları ile gelsinler park etsinler aynı yere bilet gişesi koyun gezsin gitsin.Giriş biletinin 65 TL olması ayrı bir durum.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Göbeklitepe Hakkında

Göbeklitepe Fiyatları 2021

Bu alan ücretsiz

Göbeklitepe Nasıl Gidilir?

Adresi: Örencik, 63290 Haliliye/Şanlıurfa, Türkiye

Koordinatları: 37.2234541, 38.9224644

Göbeklitepe Yakınındaki Alanlar
Göbeklitepe iletişim
Göbeklitepe telefon
Göbeklitepe nerede
Göbeklitepe yol tarifi
Göbeklitepe nasıl giderim
Göbeklitepe firma profili
Göbeklitepe firma hakkında
Göbeklitepe mesai saatleri
Göbeklitepe iletişim bilgisi