Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Artvin / Borçka / Kaynarca

Puan 4.7 4.7 5690 Derecelendirme 2843 Yorumları oku

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Çadır Alanı 45
Karavan Alanı 45
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Aktivite imkanları

 • Çadırlı Kampçılık
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gastronomi
 • Gözlem Kuş
 • Günübirlik
 • Manzara
 • Piknik

Alan İmkanları

 • Bungalov 2 Yataklı
 • Bungalov 3 Yataklı
 • Bungalov 4 Yataklı
 • Bungalov 5 Yataklı
 • Bungalov 6 Yataklı
 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı
 • Misafirhane (Günlük)

Alan Özellikleri

 • Akarsu
 • Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
 • Büfe
 • Çadır Alanı
 • Çeşme - Su
 • Çocuk Parkı
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Güvenlik Varmı
 • İskele
 • Kır Kahvesi - Cafe
 • Kır Lokantası - Restoran
 • Mescit
 • Müze
 • Spor Alanları
 • Wc

Yorumlar

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Yusuf Cemil DEMİREL Google Yorumu 3 hafta önce

Manzara ve Doğa Tek kelime ile mükemmel ama Macahel yolundan karagöl'e 6 Km kala ayrılan yoldan başlayıp Karagöl'e gidene kadar yollar, dar, tehlikeli olan yerler ve bozuk olan yerler çok var Bay Bayan Mescit ve Tuvaletler var Tuvaletler yeni fakat daha temiz olabilir bakan yok Mescit sahipsiz ufak Halı'lar yıkanması lazım bir Lokanta var Dondurma gibi istek duyabileceğiniz alışveriş var akan çeşme suyu var Çocukların kollanması lazım. Harika ve Mükemmel Doğa güzelliğine 5 Yıldız Ötesini hakediyor ama eksiklikler temizlik eksiklikler d0zeltilene kadar 3 Yıldız da kalıyor Mükkemmel Doğası olan yere gelen giden misafirlere karşı daha fazla kolaylıklar için yetkililere Rica..

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Mustafa Dursun Google Yorumu 1 ay önce

Artvin tarafına gidip burayı ziyaret etmeyen yoktur diye düşünüyorum. Karagöl'e ulaşım zahmetli. Arnavut taşlarından bir yolu var ve kalabalık bir günde gidiyorsanız çok fazla tehlikeli olabiliyor. Her tarz araba ile gidebilirsiniz fakat yavaş gidin çünkü derin çukurlar ve bozukluklar mevcut yolunda. Giriş ücreti 15tl. Bolu Yedigöller'i ziyaret eden varsa aslında burası da oraya ne kadar benzediğini göreceksiniz. Güzel fotoğraflar yakalayabileceğiniz harika bir göl. Tesisler var ama ben pek beğenmedim. Ayrıca mangala izin verilmesi üzücü. Kamp yapmak serbest. Etrafı biraz uzun herkes yürüyemez diye düşünüyorum. Buraya uzun bir zaman ayırmanızı öneririm. Hem gezip görmek hem de o kadar yolu kısa bir zaman için gitmemiş olmanız adına. Çok bir kirlilik görmedim fakat çöp kutuları dolunca çöpler mecbur yere düşmüş. Eminim kamp yapan kişiler temizliğe yardım ediyordur. Mutlaka ziyaret edilmelidir.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

IBRAHIM ŞENGÜL Google Yorumu 3 ay önce

Mükemmel bir doğa. Fotoğraf koymadım çünkü bu güzelliği fotoğraflarla sınırlayamam. Buraya gideceklere en güzel önerim kamp yapmaları olacak. Kesinlikle en az 1 gece çadırınızda ve ateş başında geçirin. Burdan ayrılıp normal hayatınıza döndüğünüzde ise rüyadan uyanmış gibi hissedeceksiniz. Diğer bir önerim ise gezinizi sadece göl etrafıyla sınırlandırmayın. İlerideki geniş otoparkın en son tarafının sol tarafından orman içine girin ve biraz derinliklere doğru ilerleyin. Ve ordaki küçük ama mükemmel güzellikteki gölün keyfini çıkarın. O sessizlik ve huzur parayla alınmaz. Yani dediğim gibi bu güzellik anlatmayla bitmez. Kesinlikle görmelisiniz. Gideceklere tek ricam şu olacak lütfen etrafa çöp atmayın...

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Uğur Tastemur Google Yorumu 4 ay önce

Ulaşım Yolu : Tabiat parkına ulaşım yoluna ayrılana kadar yol genel itibariyle iyi, yol manzaraları güzel. Tabiat parkının giriş yoluna döndükten sonra asıl ustalık gerektiren yol başlıyor. Şoförlüğünüzden veya arabanızdan emin değil iseniz turları tercih etmenizi tavsiye ederim. Göl : Biraz gittiğiniz mevsime biraz da şansınıza bağlı olarak güzel manzaralar sunuyor, keyifli bir atmosferi var, etrafında yürümek, içerisinde yüzen balıkları seyretmek huzur verici. İmkanlar : Lavabo ve içecek satan yerler mevcut. Durumu iyi olmasada bir park var. Piknik masaları var. Tekerlekli sandalye ve bebek arabasına malesef pek uygun yolları yok. Çocuklara dikkat etmek şart. Tavsiyelerim : Görülmesi gereken bir yer, planlarınıza dahil edebilirsiniz, 1 - 2 saat arasında süre ayrılması gerekir (yol hariç), katlanır sandalyeleriniz ve güzel bir termosunuz var ise sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

yalcin yilmaz Google Yorumu 4 ay önce

Gölün çevresinde tur atmak inanılmaz derecede keyif verici. Onca yol gittikten sonra biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Buraya en az yarım gün ayırmalı, imkanı ilgisi olan kamp veya piknik de yapabilir. Tam emin olmamakla birlikte gölün cevresindeki yürüyüş yolunda cıvık mantar fotografladigimi düşünüyorum.(sarımtrak olan) sürücüler için küçük bir uyarı: arnavut kaldırımı tarzı taş döşeli yol ara ara yan yana iki araç geçişi için uygun degil. Araçlardan biri geri manevra yapmak zorunda kalabiliyor. Özellikle göle yaklaştıkça yol biraz daha bozuluyor. Göl kenarındaki kafeterya 6-7 gibi kapanıyor, akşam üstü çayı içmek isteyenler dikkate alsın. Araç başı giriş ücreti 15 TL.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Barış Y. Google Yorumu 4 ay önce

Temiz havası ve doğası ile mükemmel bir yer. Şavşat Karagöl'e göre doğası biraz daha korunmuş diyebilirim. İçerideki tesis çok aktif değil hala bir inşaat var. Tuvaletler biraz bakımısız ve pisti maalesef. Kamp kurmak isteyenler için ideal bir yer. Genellikle kampçılar oluyor onlara eşlik edebilirsiniz. Yiyeceklerinizi ayarlayarak gelmenizi tavsiye ederim yeniden merkeze dönüp geri gelmek oldukça zor olacaktır. Yolu bir hayli zahmetli. Kamp esnasında yağışa hazırlıklı olun ve mutlaka çadırınızın su alıp almadığını kontrol edin. Geceleri köpeklerin sesini duymanız olası ama herhangi bir tehdit oluşturmuyorlar. Ancak kemikli bir şeyler yediyseniz mutlaka çadırın uzak bir bölgesine kemikleri bırakmanızı tavsiye ederim. Gece köpekler gelip mutlaka onları bulacaktır. Çadırda rahatsız olmamak için bu şart.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ersin ÇAKMAK Google Yorumu 4 ay önce

Yürüyüş, piknik veya kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Bilmeyen olmasa da geçmişte olan bir deprem sonucu oluştuğu tahmin edilmektedir. Bir çok akan dere ile besleniyor. İçinde balıklar var ancak avlanmak ve yüzmeye izin verilmiyor. Göl etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Göl kenarında yeme içme, mescit ve tuvalet alanları mevcut. Araç başı 15₺ ücretle giriş yapılıyor. Yol olarak Borçka Camili yolu üzerinden gidiliyor. Yolun asfaltı gayet iyi. Yol üzerinde yeme içme ve dinlenme tesisleri mevcut. Yoldan ayrıldığınızda arnavut kaldırımı yoldan göle ulaşılıyor. Bu yolda yer yer bozulmalar olsa bile araçlara zarar verecek bir yol değil. Ama yol yer yer daralıyor dikkatli olmakta fayda var. Yapacağınız aktiviteye göre minimum 30 dk ila tüm gün vakit geçirebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

cemal cemal Google Yorumu 4 ay önce

Serin püfür püfür doğa harikası bir yer insanın olduğu her yerde olduğu gibi çer çöp sürekli ring atan temizlik görevlilerine rağmen... Ana yoldan yaklaşık 3-4 km taş parkeli yoldan gidiliyor karşıdan araç geldimi büyük sıkıntı dar bir yol giriş 15 tl araç için truzimin önemli destinasyonu olan bu yerin yolu içler acısı neden yapmazlar anlamıyorum aracınızla gidince 150 metre yürüyerek ulaşırsınız kahvaltı piknik içün yanınıza bişeyler alıp sabah erken saatte yerinizi kapın pişman olmazsınız

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Fatih Bozkurt Google Yorumu 5 ay önce

Öncelikle yoldan şikayet edip, asla gitmeyin diyenlere asla kulak asmayın. Böyle bir doğa harikasınin Taksim meydanında olmasını bekliyorlar heralde. Borçka merkezden 25 km. Kadar mesafede yolun sadece son 7-8 kilometresi taş döşeli ve biraz dar bir yol. Ama dogasever birisi iseniz hiç tereddüt etmeyin ve zamanınızi buraya göre planlayarak yola çıkın.. hatta bırakın Borçka dan;. Hopa dan ya da Artvinden bile geçiyorsaniz bir iki saat ayırıp buraya mutlaka uğrayın.. hafta sonu kalabalık olacağı için zevki olmaz. Mümkünse hafta içi ve yakalayabilirseniz güneşli bir günde gidin.. ekledigim fotoğrafları telifsiz kullanabilirsiniz

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Osman ÖZDEMİR Google Yorumu 5 ay önce

KARAGÖL ( Artvin - Borçka) Karagöl deyince kimilerinin aklına başka Karagöller ( Çubuk ve Kıbrısçık ta da bu isimle goller var ) gelebilir. Bahsedeceğim göl Artvin Karagöl. Daha önceden ikisini değişik zamanlarda ziyaret etmiş ve bu sayfada da görselleri paylaşmış , birkaç da satır yazmıştım. Diğer Karagölleri görsem de Karagollerin anası diyebileceğim Artvin Karagöl ü merak ediyordum. Diğerlerine göre muhteşemliginin tartışılmaz olduğunu düşünüyordum. Nihayet Haziran ayının ortalarına doğru (13 Haziran2021 ) burayı da ziyaret etmek nasip oldu. Hayalimdeki gölden daha muhteşemdi. Çevresindeki ağaçlar , dağları ve tepelerde görünen yaylaları ile adeta insanlara " gel " der gibiydi. Karagöl Borçkaya 25 km civarında uzaklıkta dağların arasında bir yerde. Karagöl Tabiat Parkı olarak son yıllarda bir hayli ziyaretçi çekiyor. Aynı zamanda da bir kamping alanı. Deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan golde bolca da balık var, ama avlanmak yasak.Göl etrafında piknik yapmak amaçlı yapılmış masalar mevcut.Bir set gölü olan Karagöl ü devamlı olarak besleyen bir dere suyu mevcut. Etrafta her türlü ağaç ve bitki mevcut. Kamp yapmak isteyenler için bulunmaz bir yer. Hususi araçla gidilebildiği gibi , tur arabaları da mevcut..Yollar belli bir yere kadar asfalt olup , bir kısmı da taş parke döşeli. Yol üzerinde bir kaç da şelale mevcut.. Biz gittik gördük. Gitmek isteyenler için de bir kaç satırlık bilgi yazalım istedik.. Ülkemiz gerçekten güzel.Her bir yeri cennetten bir köşe. Yeter ki kıymet bilip koruyalım ve çevresini temiz tutalım.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ayse Uygunlar Google Yorumu 5 ay önce

Muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla harika bir yer.Yolu parkın girişine kadar guzel daha sonrasında 5 km kadar daha parke taşla döşenmiş yoldan yukarı çıkılıyor tek şerit karşıdan gelene durup yol vermek gerekiyor.Kamp kurmaya gitmiştik kamp alanına yürüyerek gidiliyor patikadan.Biz çocuklu olduğumuz ve havanın sert olmasından riske atmak istemedik. 1 km yukarıda yayla evi vardı orda kaldık. Ama kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Ve lütfen çöplere dikkat edelim yazık oluyor canım tabiata.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Eat Wander Explore Google Yorumu 5 ay önce

(English below) Buradaki deneyimimizi o kadar çok sevdik ki, web sitemizde (EatWanderExplore) Türkiye'nin bu bölgesi hakkındaki makalemizde bunun tam bir incelemesini yapacağız. Çok rahatlatıcı ve mükemmel anılarla gölün etrafında çok kolay bir yürüyüş oldu. We loved our experience here so much that we'll be doing a full review of it in our article on this area of Turkey at our website (EatWanderExplore). It was so relaxing and a great easy hike around the lake with excellent memories.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

EJDER AKÇIN Google Yorumu 1 yıl önce

Karadeniz turunda mutlak gezilmesi gereken bir doğa harikası.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Mehmet Taner Google Yorumu 1 yıl önce

insanoğlunun ölmeden mutlaka görmesi gereken bir nokta

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Emrah Kaya Google Yorumu 1 yıl önce

Doğa harikası. Işletme yönünden 1. Yemek yemek için yer yok

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

İzzet Çayır Google Yorumu 1 yıl önce

yaşarken cenneti görmek istiyorsanız MUTLAKA gidip görmeniz gerekir

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ugur Ceylan Google Yorumu 4 ay önce

Artvin çok güzel ama bir işletme problemi var. gittiğimiz heryerde terk edilmiş boş verilmiş bir hava var. Karagölde harika bir tabiatı doğası ulaşımı var. İşletme sahipleri bence Rize’deki turistlik yerlere gidip nasıl ortam şenlendirilir neler satılır dünyaya nasıl reklamı yapılır duyurulur öğrenmeli. Rizede Haremtepe diye google den bulduğumuz bir yere gittik. yollar felaket uçurum gezdiğim yerlerin en zorlu yolu diyebilirim ama bir salıncak bir kafe bir hediyelik eşyalar la çay tarlaları manzarasında işletme sahibinin profesyonelce resimleri hoş sohbeti ilgisi çektiğim eziyeti unutturdu. Baktığın zaman sadece çay tarlalarını gören bir manzara ama ama internette çok güzel reklamını yapmışlar insanları oraya çekmeyi başarıp mutlu ediyorlar… Borçka Karagölde Bir tane magnet bile yok yöresel bir şey yok hediyelik hiç bir şey yok tulum yok kemençe yok yokta yok sesizce gölün resimlerini çekip temiz havasını alıp dönüyorsunuz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ferhat GR Google Yorumu 4 ay önce

Gölün gerçekten güzel bı manzarası var girişte 15TL araç başı ücret aldılar onu anlamadım. Uzungöl de güzeldi ama giriş ücreti almadılar. neyse gölün yanında küçük mesire alanları var yanınızda malzeme gotururseniz piknik bile yapabilirsiniz. ufak mekanlar var ama bana pasif gözüktüler. gölün etrafında mutlaka bı tur atın derim güzel yürüyüş alanı var.kamp yapan görmedim muhtemelen izin yok yada farklı bir yerde. Gece borckada konakliyacaksaniz aşırı derece sivri sinek var. Yol üstü kahvaltı yapmanızı önermem ne yani biraz peynir,zeytin ve yumurta 45TL-50TL verilir mi yol üstü herşey cakmaca . 1 puan parka giriş ücretinden dolayı kırdım.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Mikail Köroğlu Google Yorumu 4 ay önce

Bulunduğu coğrafya ılıman yağmur ormanı statüsünde. Heyelan ile oluşmuş bir göl. Bitki ve hayvan çeşitliliği muazzam. Kamp yapmak yasak. Konaklama yeri yok. Sadece göl kenarında restoran ve cafe hizmeti veren yerler var. Kayık kiralanıyor. Özel araç ya da tur ile gelebilirsiniz. Servis yok. Giriş ücretli. Gölün etrafında yürüyüş parkuru var. Durup kafanızı orman içine cevirirseniz 600-700 yıllık Doğu Ladini ya da Doğu Kayını görebilirsiniz. Etrafta çöp kutuları var ama her yer çöp atığı dolu. Tuvaletleri kalabalığa dayanamıyor. Temizlemeye yetiştiremiyorlar yani. Mangal alanları varken yine de orda burda ateş yakan ve çöpünü bırakıp giden iki ayaklıları görebilirsiniz. Haftasonu dar yolunda trafik oluyor. Acemi şoförler başka araçlara yol vermekte zorlanıyorlar. Konvoy oluşuyor. Sonra bağrış küfür kıyamet. Her sene sayıları artan, yol boyunca mısır ve çay satan kişiler var. İşletmelerin arkasında kimsenin görmediği bir küçük Karagöl daha var. Gölün hemen altında Klaskur deresinin suyunu tutan HES denilen melanet var. Ha bir de yol üstünde orman statüsünden kaldırılan, Türkiye'nin en büyük kızıl ağaç ormanı var.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Murat ÖZARSLAN Google Yorumu 1 yıl önce

Uzun zamandır gitmeyi planladığım ve kalbimin sultanı ve canlarım ile gitme fırsatı yakaladığım Borçka Karagöl eşsiz doğası ile bizi kendine hayran bıraktı. Yolu meşakkatli her güzel gibi. Gölün suyu gayet temiz ve berrak. Binlerce balık var. Doğa bozulmamış. Çevre temiz. İnsanlar duyarlı gibi yalnız mangalcılar ortalığı koku ve dumana boğmuşlar. İçme kaynak suyu çok kıt. Çevrede özellikle göl çevresinde yürüyüş yolları çok güzel ama oturma olanları yok. Kimi yürüyüş güzergahlarına yapılan ahşap yollar çökmek üzere. Kısıtlı işletmeler de hiç iç açıcı değil. Yemeğinizi yanınızda götürün. Yeniden gidilebir değerlendirmesi ile 5 üzerinden 4,5...

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Hakkında
 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
 • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Çadır Alanı 45 TL
Karavan Alanı 45 TL
Borçka Karagöl Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Kara Göl, 08490 Kaynarca/Borçka/Artvin, Türkiye

Koordinatları: 41.386122, 41.8541061

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Bilgi Notu
Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Borçka Karagöl Tabiat Parkı iletişim
Borçka Karagöl Tabiat Parkı telefon
Borçka Karagöl Tabiat Parkı nerede
Borçka Karagöl Tabiat Parkı yol tarifi
Borçka Karagöl Tabiat Parkı nasıl giderim
Borçka Karagöl Tabiat Parkı firma profili
Borçka Karagöl Tabiat Parkı firma hakkında
Borçka Karagöl Tabiat Parkı mesai saatleri
Borçka Karagöl Tabiat Parkı iletişim bilgisi