Gezilesi Yerler

Cilo Dağlarındaki Bazı Alanlar İle Sat Buzulları Milli Park Oluyor

Restorasyonu Tamamlanan Sümela Manastırı Ziyarete Açılıyor

Bünyami̇n ŞAHİN 3 hafta önce Yorumlar 32

Sümela Manastırı Tekrar Ziyaret Açılıyor Haber : AA - 28 Temmuz 2020 Trabzon'un Maçka ilçesindeki dünyaca ünlü inanç turizmi merkezinde, Şubat 2016'da başlayan restorasyon, çevre düzenlemesi, kayalıkların jeolojik ve jeoteknik bakımdan araştırılması ve güçlendirilmesi projeleri tamamlandı. TÜRSAB'ın duyurusuna göre, Trabzon ilimizde yer alan Sümela Manastırı’na ilişkin gerçekleştirilen restorasyon ve yenileme çalışmaları tamamlanmış olup, 28.7.2020 Salı günü öğleden sonra ziyarete açılacaktır. Türkiye'nin önemli inanç turizmi merkezlerinden Sümela Manastırı'nda,..

Cilo Dağlarındaki Bazı Alanlar İle Sat Buzulları Milli Park Oluyor

Cilo Dağlarındaki Bazı Alanlar İle Sat Buzulları Milli Park Oluyor

Bünyami̇n ŞAHİN 1 ay önce Yorumlar 63

Cilo Dağlarındaki Bazı Alanlar İle Sat Buzulları Milli Park Oluyor Haber..

Ilgarini Mağarasına Yürüyüş Yolu Yapıldı

Ilgarini Mağarasına Yürüyüş Yolu Yapıldı

Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 202

Yürüyüş Yolu Tamamlanan Ilgarini Mağarası Turizme Açıldı Haber : Kastamo..

Horma Kanyonu - Ilıca Şelalesi Arasına Yürüyüş Yolu Yapıldı
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 75
Horma Kanyonu - Ilıca Şelalesi Arasına Yürüyüş Yolu Yapıldı Haber : AA - 30 Haziran 2020 Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde, Küre Milli Par..
Türkiye'nin Milli Parkları-3
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 94
  Türkiye'nin Milli Parkları-3 Dünya üzerindeki ilk resmi korunan alan çalışmaları, ABD tarafından gerçekleştirilmiş olup, bu çalışmalar kap..
Yalova Kuş Gözlem Noktaları ve Hersek Lagünü Gözlem Noktası
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 65
  Yalova il sınırları içerisindeki kuş gözlemi yapılacak yerler sayılıdır ancak bunların olduğu yerler de çok üst düzeyde seyir zevki olan deniz, d..
Yalova Çınarlı Hıyaban
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 87
  Doğa harikası olan Termal Kaplıcalarını Yalova’ya bağlayan Termal-Yalova Çınarlı Yolu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK döneminden günümüze kadar yol..
Türkiye'nin Milli Parkları-2
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 98
  Türkiye'nin Milli Parkları-2 Dünya üzerindeki ilk resmi korunan alan çalışmaları, ABD tarafından gerçekleştirilmiş olup, bu çalışmalar kap..
Türkiye'nin Milli Parkları-1
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 114
  Türkiye'nin Milli Parkları-1 Dünya üzerindeki ilk resmi korunan alan çalışmaları, ABD tarafından gerçekleştirilmiş olup, bu çalışmalar kap..
Yalova Karaca Arboretum Canlı Ağaç Müzesi
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 89
  Karaca Arboretuma Hayrettin Karaca tarafından 13,5 hektar arazi üzerinde kurulmuştur. Peyzaj ağırlıklı, koleksiyon bir Arboretum karakterinde olu..
Şehir İçi Gezi Rotaları - Yedi tepeli İstanbul
Bünyami̇n ŞAHİN 2 ay önce Yorumlar 198
   Şehir İçi Rotalar - Yedi tepe İstanbul Kadim Roma uygarlığının başkenti gibi İstanbul da yedi tepe üzerine kuruludur. İstanbul tepeleri..
Şehir İçi Gezi Rotaları - Sivas
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 127
   Şehir İçi Rotalar - Sivas Sivas'ta görülecek yerlerin hemen hepsi merkeze (Cumhuriyet Meydanı) çok yakın, yürüme mesafesindedirler...
Türkiye'nin Tabiat Parkı Kamp Alanları 1
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 232
  Türkiye Tabiat ve Milli Parklardaki Kamp Alanları-1 İçindekiler Listesi #1 Sakarya, Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı #2 Çata..
Yalova Yürüyen Köşk
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 259
Atatürk, 21 Ağustos 1929 tarihinde İstanbul’dan Bursa’ya gitmek üzere yola çıkar. Ertuğrul yatıyla Yalova açıklarından geçerken sahilde gördüğü ulu çı..
Tour Du Mont Blanc
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 145
  Tour Du mont Blanc (TMB) Fransız Alpleri'ndeki Mont Blanc, Avrupanın en yüksek zirvesi Mont Blanc (beyaz dağ) dağının eteğindeki tarihi Cha..
Sardala Koyu
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 306
  [img]2918162845[/img] Sardala Koyu, Ağva ile Kandıra'nın küçük bir köyü olan Bağırganlı arasında kalan sahil şeridindeki güzel bir koy. Es..
Kocaeli Yürüyüş Parkurları - Simon'un Sırtı
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 164
Simon'un Sırtı (8Km.) Başiskele’ye bağlı Yuvacık bölgesi ile Bahçecik bölgesi arasında yükselen bölge, yöre halkı tarafından Simon'un Sırtı..
Kocaeli Yürüyüş Parkurları - Aytepe Beşkayalar Yuvacık Barajı
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 135
Aytepe - Beşkayalar - Yuvacık Barajı (12Km.) Kocaeli'de doğa yürüyüş parkurları içerisinde belkide en bilineni Aytepe parkurudur. Sağlıklı her ..
Sarıkamış Jeep Safari-Manzaralı Yol Parkurları
Bünyami̇n ŞAHİN 3 ay önce Yorumlar 104
  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde değişik kişi ve kurumlarca belli standartlara uyularak yapılan çalışmalardan biri olan Sarıkamış’ta, yürüyüş par..
Türkiye'nin Tabiat Parklarının Listesi
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 98
  ABÇDEGHIİKMORSŞTUYZ Türkiye'deki Tüm Tabiat Parklarının Listesi Sıra No İl Tabiat Parkı ..
Türkiye'nin Milli Parklarının Listesi
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 120
  Türkiye'deki Tüm Milli Parklarının Listesi Sıra NoMilli Park Adıİl 1Ağrı Dağı Milli ParkıAğrı Iğdır 2Aladağlar Milli ..
Vitosha Dağı Tırmanışı - Varna - Bulgaristan
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 150
  Bulgaristan, Sofya, Vitosha Dağı, Black Peak (Cherni Vrah, 2290mt.) Tırmanışı Vitosha Neresi? 1,5 milyon nüfusa sahip Sofya kentinin etekle..
TrollTunga Kayası Çıkışı - Norveç
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 169
  Norveç, Trolltunga Kayası (22km, 1100mt.) Bu yazımda, Norveçteki, TrollTunga'nın pekçok blogda rahatlıkla ulaşabileceğiniz ulaşım, imkanla..
Gölyayla -Sakarya
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 161
  Gölyayla (Çamlıca Gölü) (1200mt) Ulaşım: Düzce yönünden Hendek ilçesi, Sakarya yönünden ise Akyazı ilçsi üzerinden Çamlıca beldesine gel..
Sarıkamış Yürüyüş Parkurları - Uzun Rotalar
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 78
  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde değişik kişi ve kurumlarca belli standartlara uyularak yapılan çalışmalardan biri olan Sarıkamış’ta, yürüyüş par..
Sarıkamış Yürüyüş Parkurları - Kısa Rotalar
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 278
  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde değişik kişi ve kurumlarca belli standartlara uyularak yapılan çalışmalardan biri olan Sarıkamış’ta, yürüyüş par..
Rize Yaylaları - Yürüyüş Rotaları
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 190
  Rize il sınırında yer alan eski göç yolları ve yayla patikalarının neredeyse bin kilometreye varan bir rota oluşturduğu göz önüne alınırsa, bu re..
Rize - İkizdere Yaylaları
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 509
  İkizdere ilçesinin yaylaları Cimil ve Anzer çevresinde toplanır. Cimil tarafındakiler Çağırankaya, Küçükdere ve Cimil; Anzer bölümündekiler ise M..
Rize - Çamlıhemşin Yaylaları
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 161
  'Rize’nin en çok yaylaya ev sahipliği yapan ilçesi’ unvanını taşıyan Çamlıhemşin, adeta bir yaylalar cennetidir. Özellikle Fırtına Vadisi ve ..
Barhal Yaylası - Artvin
Bünyami̇n ŞAHİN 5 ay önce Yorumlar 166
  Barhal Yaylası (2000mt) Ulaşım: Artvin, Yusufeli ilçesinden Altıparmak Çayı vadisini hiç terk etmeden bazen ancak bir aracın geçebileceğ..
Damatris Sarayı SAMANDIRA
Mustafa Kemal ÖZTÜRK 6 ay önce Yorumlar 145
  Sarayın adı Samandıranın tarihteki ilk ismi olan "Tanrıça Demeter"den gelir;boyutları ve nitelikleri ile Bizans tan günümüze kalan en önemli yapı..
Kars Müzesi
Bünyami̇n ŞAHİN 6 ay önce Yorumlar 78
Geçmişi Günümüze Taşıyan Müze   (1)   (2)  (1) 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşları (93 Harbi) sonrasında 40 yıl boyunca Rus hakimiyeti yaşayan ..

Fatal error: Uncaught PDOException: SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1048 Column 'h_deger' cannot be null in /home/dogadakiler.com/public_html/blog_hit.php:20 Stack trace: #0 /home/dogadakiler.com/public_html/blog_hit.php(20): PDOStatement->execute(Array) #1 /home/dogadakiler.com/public_html/gezilesi.php(865): include('/home/dogadakil...') #2 {main} thrown in /home/dogadakiler.com/public_html/blog_hit.php on line 20