ARTVİN YAYLALARINDA KAMP VE KARÇAL DAĞI (3428 m.) ZİRVE

10-15 Temmuz 2022 tarihlerinde yapacağımız Artvin Yaylalarında kamp ve Karçal Dağı zirve faaliyetinin ayrıntıları aşağıdadır.

Borçka, Artvin, Karadeniz Bölgesi, Türkiye

10 Tem , Pazar

5 Gece 6 Gün

Otobüs

Limit 16
Kalan 16
 ARTVİN YAYLALARINDA KAMP VE KARÇAL DAĞI (3428 m.) ZİRVE

ARTVİN YAYLALARINDA KAMP VE KARÇAL DAĞI (3428 m.) ZİRVE FAALİYETİ

İzmir Bostanlı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübümüzün kuruluşundan bu yana geleneksel hale gelen Artvin Yaylaları faaliyeti bu yıl da temmuz ayında gerçekleşecek.

10-15 Temmuz 2022 tarihlerinde yapacağımız Artvin Yaylalarında kamp ve Karçal Dağı zirve faaliyetinin ayrıntıları aşağıdadır.

Gerekli olan malzemeler:
Çadır, mat, uyku tulumu ( -5 değerlerde konfor sağlamalı ), kafa feneri ve yedek pil, powerbank, yürüyüş botu (su geçirmez ve 4/3 tabanlı, vibram tabanlı olması önerilir), rüzgar ve yağmura dayanıklı ceket-pantolon, orta katman giysiler, tozluk, güneş gözlüğü, eldiven, şapka-bere, kamp mutfağı seti (ocak, kartuş, tencere vs), baton, kask ( zirve faaliyetine katılacaklar için)

Olumsuz hava şartları vb. nedenlerle programda değişiklik yapılabilir.

Faaliyette kamp yükü taşınmayacaktır. Çadırda kalmak istemeyenler yayla pansiyonlarında kalabilirler.

1. Gün

Borçka merkez – Heba Yaylası kamp

10 Tem 2022 , Pazar

Borçka terminalinde sabah saat 10.00'da buluşuyoruz. Borçka'da kısa bir şehir turu yapıyoruz. Tarihi asma köprüden geçiyor ve Borçka'nın meşhur pidesini yedikten sonra kamp alışverişimizi tamamlayarak aracımızla Klaskur köyüne doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız muhteşem bir doğanın içerisinde olan Borçka Karagöl. Karagöl'ü gezdikten sonra tekrar aracımıza biniyor ve Heba Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Heba Yaylasında çadırlarımızı kuruyor ve bulut denizinden batan muhteşem gün batımını seyre dalıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama

Çadır

2. Gün

Gün Beyazsu Yaylası kamp ve yayla gezisi

11 Tem 2022 , Pazartesi

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltının ardından kampımızı toplayıp malzemelerimizi araca yükledikten sonra Beyazsu Yaylasına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün manzarası ve doğasıyla muhteşem bir parkurda yürüyeceğiz. Heba Yaylasından aşıta girerek yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşle Atanoğlu Yaylasına ulaşıyoruz. Kısa bir fotoğraf ve dinlenme molasından sonra görsel güzelliği olağanüstü olan yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Atanoğlu Yaylasından ayrılıyoruz. Yaklaşık yirmi dakika sürecek bir yürüyüşten sonra Beyazsu Yaylasına ulaşıyoruz. İsteyenler Beyazsu'ya ismini veren suda ayaklarını serinletebilir. Beyazsu Yaylasından kamp alanına doğru yola çıkıyoruz. Kamp alanımıza ulaşıyor ve kampımızı kuruyoruz. Akşam yemeğinden sonra sırtımızı Karçal Dağlarına yaslayıp gün batımında çay keyfi yaparak günün yorgunluğunu atıyoruz.

Konaklama

Çadır

3. Gün

Gün Karçal zirve faaliyeti

12 Tem 2022 , Salı

Bugün yeterli tecrübeye ve/veya eğitime sahip olanlarla zirveye çıkıyoruz. Sabah erken saatlerde kahvaltı ve faaliyet hazırlıklarını tamamladıktan sonra bölgenin en büyük ve manzarası en güzel zirvelerinden olan Karçal Dağı'na doğru zirve faaliyetimize başlıyoruz. Karçal Dağı 3428 mt yüksekliğiyle, Üç Kardeşler zirvesi , güzel rotasıyla heyecan verici bir faaliyet sunmaktadır. Eğer şanslıysak bu bölgede yaşayan Ur kekliklerini görebilir veya seslerini işitebiliriz. Yaklaşık üç buçuk saat sürecek tırmanışla zirveye ulaşıyoruz. Zirveden beş yaylayı da aynı karede görmek mümkün. Aynı zamanda Gürcistan Batum şehrini de görebiliriz. Zirvede yemek ve kısa bir moladan sonra dönüşe geçiyoruz. İki buçuk saat kadar süren bir inişle kamp alanına ulaşıyoruz. Kampımıza vardıktan sonra dinlenme ve serbest zamanın ardından akşam yemeği ve muhteşem bir bulut şöleni eşliğinde çayımızı yudumlarken gün batımını izliyoruz.
Zirve tırmanışına katılmayacak olanlar ise buzul gölü olan Yıldız Gölüne (2747 m.) gidecek, gölün buz gibi sularında serinleyip muhteşem doğanın keyfini çıkaracaklar

Konaklama

Çadır

4. Gün

Gün Beyazsu Yaylası çevre gezisi

13 Tem 2022 , Çarşamba

Bugün kampta kahvaltımızı yaptıktan sonra çevre gezimiz başlıyor. Beyazsu Yaylasına komşu olan Deviskel Yaylası ve Klaskur Yaylasına yürüyeceğiz. Muhteşem manzaraların içinde harika bir doğa yürüyüşü yapacağımız günün sonunda bulut denizindeki günbatımını izleyerek kampımızdaki son akşamımızı geçireceğiz.

Konaklama

Çadır

5. Gün

Gün Macahel Maral Şelalesi

14 Tem 2022 , Perşembe

Sabah kahvaltının ardından kampımızı topluyoruz. Kamp malzemelerini araca yükledikten sonra rotamızı Gorgit yaylasına doğru çeviriyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşle büyülü diyar Gorgit Yaylasına ulaşıyoruz. Anıt ormanların ve müthiş bir doğa manzarasının bizleri beklediği Gorgit Yaylasında endemik çiçeklerin içerisinde öğle molası verdikten sonra göknar, ladin ve kayın ağaçlarının oluşturduğu anıt ormanların içinden yaklaşık bir saatlik yürüyüşle Macahel'e ulaşıyoruz. Aracımıza biniyor ve Maral Şelalesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Camili ve Maral köylerindeki tarihi ahşap camileri ziyaret edeceğiz. Yapacağımız çevre gezisinin ardından son akşamı geçirmek üzere pansiyonumuza döneceğiz.

Konaklama

Çadır

6. Gün

Gün Murgul Deliklitaş Şelalesi

15 Tem 2022 , Cuma

Köy pansiyonumuzda yapacağımız harika bir kahvaltıdan sonra aracımızla hareket edip Macahel'den ayrılıyor ve Borçka ilçe merkezine ulaşıyor, oradan da Murgul'a, başka bir tabiat harikasını görmek üzere Deliklitaş'a gidiyoruz. Deliklitaş'ta vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Borçka'ya ulaşıyor ve faaliyetimizi sonlandırıyoruz.

Konaklama

Çadır

Etkinlik Galeri
Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
10:00

Borçka

Kamp Ekipmanları
Çadır, mat, uyku tulumu ( -5 değerlerde konfor sağlamalı ), kafa feneri ve yedek pil, powerbank, yürüyüş botu (su geçirmez ve 4/3 tabanlı, vibram tabanlı olması önerilir), rüzgar ve yağmura dayanıklı ceket-pantolon, orta katman giysiler, tozluk, güneş gözlüğü, eldiven, şapka-bere, kamp mutfağı seti (ocak, kartuş, tencere vs), baton, kask ( zirve faaliyetine katılacaklar için) Olumsuz hava şartları vb. nedenlerle programda değişiklik yapılabilir. Faaliyette kamp yükü taşınmayacaktır. Çadırda kalmak istemeyenler yayla pansiyonlarında kalabilirler.
10 Tem Pazar

4 Gün Sonra Başlayacak

1650

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

Kayıt İptal Süresi : Son 15 Gün

Etkinlik Sorumlusu
Fatih ÜNER

Fatih ÜNER

DMCA.com Protection Status