BEYKOZ TOKATKÖYDEN POYRAZKÖYE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE SUCUK MANGAL

13 KM Kolay Yürüyüş

Tokatköy, Beykoz/İstanbul, Türkiye

24 Şubat , Çarşamba

Günübirlik

BEYKOZ TOKATKÖYDEN POYRAZKÖYE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE SUCUK MANGAL

🌀24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA

🌀BEYKOZ TOKATKÖYDEN POYRAZKÖYE

🌀13KM DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

🌀ÖĞLEN SUCUK MANGAL

🌲daha önce gittiğimiz ve çok keyif aldığımız parkurumuza yine gidiyoruz.çok güzel ve keyifli bir parkur.beykozun bakir orman bölgesinde patika ağırlıklı parkurumuzda öğlen yemek molasındada sucuk ekmek yiyeceğiz.

🌲tokatköy merkezden başlayacağız.boğazın karadenizle birleştiği yerde bulunan poyrazköyde bitireceğiz.tahmini 13km olacak yürüyüşümüz kolay bir parkur olup ilk defa katılacak arkadaşlar içinde uygun olacaktır.

🏵️BULUŞMA YERİ VE ZAMANI:
Sabah 10.15 itibariyle tokatköy iett sondurakta buluşuyoruz.buradan son alışverişimizi yapabiliriz market var.10.30 yürüyüş başlar.

🏵️ULAŞIM:
kadıköy,üsküdar,ümraniyeden tokatköy iett ile gelinebilir.sondurakta inilecek.avrupa yakasından mecidiyeköyden beykoza 121a ile gelip buradan kolayca tokatköye minibüs ve iett bulunabilir.
özel araçla gelecek arkadaşlar beykoza kadar araçla gelebilirler sonrası ve dönüş toplu taşıma ile uygun olacaktır.

🏵️REHBER: adem tozkaptı 05438068952

🏵️YEME İÇME NOTU:
Sabah kahvaltı evlerimizde. Öğlen yemek molasında ateş yakacağız.herkes kendi sucuk ekmeğini kendisi getirecekkendin pişir kendin ye yapacağızs.. Akşam evlerimizde.

🏵️PANDEMİ KURALLARINA AZAMİ RİAYET EDİYORUZ.

Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
Bu Etkinlik Kişisel Ulaşımla Sağlanmaktadır.

Durak Notu

Kadıköy, üsküdar, ümraniyeden tokatköy iett ile gelinebilir.sondurakta inilecek.avrupa yakasından mecidiyeköyden beykoza 121a ile gelip buradan kolayca tokatköye minibüs ve iett bulunabilir.
özel araçla gelecek arkadaşlar beykoza kadar araçla gelebilirler sonrası ve dönüş toplu taşıma ile uygun olacaktır.

YÜRÜYÜŞ EKİPMANLARI

Boğazlı yürüyüş botu: Ortopedik, rahat, bileği koruyan ve yere iyi tutunan yürüyüş botudur. Aldığınız yeni bir botu mutlaka şehir ortamında bir süre giyip tecrübe etmelisiniz. Spor ayakkabısı veya sandalet size yeterli olmayabilir.

Yürüyüş pantolonu: Çabuk kuruma özellikli (polyester içeren), doğadaki hareketleri (yukarı büyük adım, çömelme vb) kısıtlamayan, bazı bölümleri (bel, diz, oturma kısmı vb) güçlendirilmiş pantolondur. Kot pantolon ise olmaz.

Termal t-shirt veya gömlek: Çabuk kuruma özellikli (polyester içeren), termal tshirtlerdir. Tercihen uzun kollu, doğada fark edilebilek içinde renkli tshirtler. İçine veya üzerine giyilen pamuklu giysi terin atılmasını engeller, kurumaz ve vücut ısısını düşürür.

Sırt çantası: Günlük ihtiyaçlarınızın sığabileceği, çift omuz askılı 30Lt.lik bir sırt çantası olabilir. Sırt çantanızın içinde de şunlar olmalıdır.

 • Su: Doğa yürüyüşünün süresi ne olursa olsun asgari 1Lt su bulundurmalısınız.
 • Yiyecek: Daha çok atıştırmalık, basit ama enerji veren yiyecekler (kurutulmuş meyveler) tercih edebilirsiniz.
 • Yedek termal t-shirt: Yürüyüş sırasında terlediğinizde sağlıklı kalmanız için değiştirebileceğiniz ekstra tshirt.
 • Yedek çorap: Çeşitli nedenlerle ıslanan çorabınızı değiştirebilmeniz için.
 • Şapka: Güneşten korunmak için siperlikli veya kenarlıklı bir şapka.
 • Güneş gözlüğü, kremi: Güneşten korunmak için ihtiyaçtır.
 • İlk yardım malzemesi: Varsa kullandığınız ilaçlar ve basit de olsa temel ilkyardım malzemeleri.
 • Fener: Yürüyüşün akşam karanlığına kalabileceğini düşünerek çantanızda basit de olsa bir el veya kafa feneri.
 • Çakı: Yiyecek ve meyveleri kesebilmeniz için.
 • Düdük: Acil durumlar için olmazsa olmazdır.
 • Polar hırka, rüzgarlık veya yağmurluk: Yaz gününde dahi bunlardan birisi çantanızda olmalıdır. Mola verdiğinizde teriniz kurumaya ve üşümeye başlarsınız. Bu giysiler vücut ısınızı korur. Yağmur ihtimali varsa polar mont yetersiz kalacaktır.
 • Yedek telefon bataryası.
 • Çöp poşeti: Doğada ürettiğiniz çöpleri şehre getirmek için poşetiniz olmalıdır. Yiyeceğinizi muhafaza ettiğiniz poşeti bu amaçla kullanabilirsiniz.

Baton: Alacağınız destekle yürüyüşünüzü daha kolay hale getirecektir. Doğada bulacağınız düzgün, uzun bir dal parçası da işinizi görebilir.

Tozluk: Yağmur, çamur, kar vb olduğunda pantalonunuzun paçasının, dolayısıyla çorabınızın ve dolayısıyla botunuzun içinin kuru kalmasını sağlar. Çalılık kısımlarda ise ayak bileklerini korur.

YÜRÜYÜŞ UYARILARI

Her katılımcımız GÜLSİNTREK DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ'nin kurallarını kabul etmiş sayılır. Rehberlerimizin kararlarına itiraz edilemez. Rehber ortam ve diğer şartlara bağlı olarak programda değişiklikler yapabilir. Şikâyetler genel koordinatöre yapılır.  

24 Şubat Çarşamba

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Etkinlik Sorumlusu

Adem TOZKAPTI