Rota Planlama Yayında. Hemen Deneyin

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

.

Gökçeada, Çanakkale, Marmara Bölgesi, Türkiye

11 Ağustos , Cuma

4 GÜN-3 GECE

Otobüs

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

11-14 AĞUSTOS CUMA-PAZARTESİ (4 GÜN- 3 GECE)

Yürüyüş Lideri: AYTEN EFE YILMAZ-05302933539

10 Ağustos Perşembe gece 22:3o da aracımız Kozyatağı'ndan hareket ediyor.

Türkiye'nin en büyük adasındaki çok farklı doğal güzellikleri ve yerel kültürü izlerken, yaşayan rum kültürünü de göreceğiz. Rumlar göç etmeden önce Türkiye'nin en kalabalık köyü de bu adada idi, evler hala ayakta, Kiliseler, çamaşırhaneler hala kullanılıyor. Yerel ürünler harika, keçi peyniri, keçi eti çok meşhur. Doğadan incir, üzüm, dut, badem toplayıp tadacağız.

Sörf okulunun olduğu Aydınlık köyü plajında yüzerken yüzlerce sörfçüyü izleyeceğiz. Akşamları ve yolculukta kendi müziğimizle eğleneceğiz. Dönüş günü Kokartlı rehberimizle Çanakkale savaşında Atatürk'ün karargahını kurduğu Bigalı köyündeki karagah evi müzesi,Çanakkale şehitliği. Çanakkale abidesi ve Çanakkale savaşının geçtiği cepheleri ziyaret edeceğiz.

Program:
11 Ağustos Cuma: 06:oo civarı Gelibolu yarımadasında Kabatepe iskelesine varıp 07:oo feribotuyla 2 saat yolculukla Gökçeada'ya geçiyoruz.

Yanınızda kahvaltılık bir şeyler olsun, gemide de sandviç, tost satılıyor.

Otelimizde odalarımız saat 13:oo civarı hazır oluyor. Otele gitmeden önce Dibek kahveleri ile ünlü Zeytinli köyünü gezeceğiz. Otelimize yarleştikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yakın birkaç lokanta var, sebze ve et yemekleri lezzetli. Sonra sörfçülük okulunun bulunduğdu Aydınlık plajına gidip kendimizi serin sulara atıyoruz, sörfçüleri izleyip eğleniyoruz.

Akşam yemeğini otel yakınındaki lokantalarda yiyoruz.

12 Ağustos Cumartesi: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine çıkıyoruz. Bugünde Tepeköyü ve eşsiz manzarasıyla, 500 yüzyıllık anıt çınar ağacıyla, güzel doğal susuyla ünlü Tepeköy seyir terasını göreceğiz. Daha sonra Gökçeada'nın en güzel koylarında biri olan Gizli limana gidip deniz keyfi yapıyoruz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli.Deniz keyfimizi yaptıktan sonra otelimize dönüp hazırlanıp müzikli eğlence yerlerinin olduğu limana gidiyoruz. Geç saatte otelimize dönüyoruz.

13 Ağustos Pazar: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine çıkıyoruz. Türkiye'nin en büyük köyü ünvanını almış olan Dere köyü gezeceğiz önce, yaşayan kilise, çamaşırhane, kısmen yıkılmış taş evler ve Rum asıllı bir vatandaşımızın müze evini kana kana gezip yabani incir yiyeceğiz. Sonra adanın güneyindeki ilginç kumuyla ünlü plajına gidip denizin tadını çıkaracağız, bol bol yüzeceğiz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli. Akşam isteyenlerle beraber bir rum tavernasına gidip gönlümüzce eğleniriz.

14 Ağustos Pazartesi : Sabah erkenden kahvaltımızı yapıyoruz. Saat 09:00 feribotuyla Gelibolu yarımadasına geçip, Çanakkele savaşında bizler için canlarını vermiş şehitlerimizi anmak için Çanakkale Şehitliğine ve Çanakkale savaşında Ulu önder ATATÜRK'ün karargah evinin müze olarak korunduğu Bigalı köyüne gidiyoruz. 16:00 gibi İstanbul'a dönüş yola çıkıp, yollar açıksa 23:oo civarı evlerimizde oluruz.

Malzemeler: Şort, mayo, havlu, terlik, yedek kıyafetler, güneş gözlüğü, güneş kremi, kişisel ilaçlarınızı unutmayınız...

Konaklama: ÖZBEK Hotel
https://www.gokceadarehberim.com/nm-%C3%96zbek_Otel-cp-348

Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
Bu Etkinlik Kişisel Ulaşımla Sağlanmaktadır.
YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ

Gerekli Malzemeler

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

Yürüyüş Uyarı
  • * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
  • * Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini  bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.     
  • * Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.     
  • * Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • * Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.
  • * Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

 NOT : *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

           * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

           * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

           * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

           * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlarda  kapasitenin %50’si kadar  yolcu olacak. (32 lik araçlarımızda 16 katılımcı olacaktır.)
2- Araçlarda kesinlikle maske takılacak, iki kişilik koltukta tek kişi oturulacak ve dezenfektan kullanılacaktır.
3- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
4- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygululanacaktır.
6- Tüm etkinlik boyunca maske ile ağız kapatmak zorunludur.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

65 YAŞ ÜSTÜ ve 20 YAŞ ALTI KATILIMCI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

FAALİYETE KENDİ ARAÇLARINIZ İLE KATILABİLİRSİNİZ. KENDİ ARACI İLE KATILACAKLARDAN ARAÇ MALİYET BEDELİ TALEP EDİLMEYECEKTİR.

11 Ağustos Cuma

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Etkinlik Sorumlusu
İSMAİL KILINÇ

İSMAİL KILINÇ