Rota Planlama Yayında. Hemen Deneyin

GÜRCİSTAN-MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Tursab A sınıfı 10233 nolu Acente Kamilet tur organizasyonudur

Gürcistan

18 Tem , Cumartesi

8 GÜN-7 GECE

Uçak
GÜRCİSTAN-MESTİA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
1. Gün

Trabzon havaalanında buluşuyoruz

18 Tem 2020 , Cumartesi

Gece saat 23:00'te Trabzon havaalanında buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla, (Lüks, 2017 model Mercedes) Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.Sınır kapısı geçişi sonrası gece yolculuk ile Mestia'ya varıyoruz. Sabah kahvaltısını Mestia'da otelimizde yapıyoruz.  Otele  eşyalarımızı bırakıp, Chaldi Buzulu yürüyüşüne başlayacağız.  Deli dolu akan dereleri, orman içi patikaları takip ederek 2.200 m. yüksekliğindeki buzula ulaşacağız. Öğle yemeği, atıştırmalık olacak. Buzul, altından çıkan dere, küçük şelaleler ve dağların keyfini çıkartıp gidiş güzergahıntan Mestia'ya dönüyoruz. Konaklama Otelimizde yapılacaktır.

Konaklama

Standart 4 Yıldızlı Otel

2. Gün

Usba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz

19 Tem 2020 , Pazar

Kahvaltı sonrası görkemli Usba Dağ'ının buzullarından akan sularla oluşan şelaleleri görmek için için yola çıkıyoruz. Becho köyünde aracımızdan ayrılıp muhteşem manzaralı Mazeri Vadisini takip ederek dere kıyısı ve orman içi patikalardan yürüyoruz. Rusya sınırına sıfır noktasında Ushba Dağının (4.710m.)güney zirvelerini görüyoruz. 

Konaklama

Standart 3 Yıldızlı Otel

3. Gün

Ushguli Gezisi

20 Tem 2020 , Pazartesi

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile 2 bin 100 metreleik rakımıyla ''Avrupa’nın en yüksek sürekli yaşam merkezi'' özelliğine sahip Ushguli köyüne ulaşıyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde olan Ushguli köyü; neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evleri, Svan kuleleri ile hala ortaçağda yaşamaya devam ediyor.

Ushguli gezimize erken başlayacağız. Köy gezisi öncesi, 5.201 metre yüksekliği ile Kafkas dağlarının ikinci en yüksek zirvesine sahip ve heybetliyle bizi büyüleyecek Şhara Dağı'nın eteklerindeki Buzul'lara yürüyeceğiz.

Bu yürüyüşümüz hafızalarımızda çok çok ayrı bir yer tutacak.

Konaklama

Standart 3 Yıldızlı Otel

4. Gün

Göller Bölgesi Yürüyüşü

21 Tem 2020 , Salı

Bugünkü yürüyüşümüz Göller Bölgesine olacak. Kuruldi Gölü ve diğer küçük göller, yürüyüş yolu ve bölge muhteşem manzaralara sahip. Bu rotada yükselme çok ve uzun bir yürüyüş parkuru var. Daha kısa yürüyecek arkadaşlarımız ile Yürüyüş Bölgesinin en sert çıkışını, kiralayacağımız 4x4 araçlarla geçece

Konaklama

Standart 3 Yıldızlı Otel

5. Gün

Mestia Kasabasını Gezeceğiz

22 Tem 2020 , Çarşamba

Bugün biraz daha az hareketli ve keyif günü. Mestia kasabasını gezeceğiz. Kulelere tırmanacağız. Dileyen Müze'yi gezebilir. Teleferiğe bineceğiz. Heyecan ve keyifle bir Mestia'yı yukarıdan seyrederek kayak bölgesinine gideceğiz. Ushba dağının görkemli zirvesini seyredeceğiz. İki tarafımızda derin vadiler, kafamızı kaldırdığımızda Elbruz dağı etekleri manzarası Televizyon kuleleri bölgesine yürüyeceğiz.

Akşam yemeğimiz yerel müzik ve dans eşliğinde olacak. 

Konaklama

Standart 3 Yıldızlı Otel

6. Gün

Batum'a dönüş yolundayız. Zugdudi Şehrine Uğrayacağız

23 Tem 2020 , Perşembe

keyif kahvaltısı sonrası, Batum'a dönüş yolundayız. Yolda Swaneti bölgesinin tarihi merkezi, geniş caddesi ve parklarıyla Sovyet mimarisinden kesitler sunan Zugdudi Şehrine uğrayacağız. 600 yıllık tarihi şato ve Kilise'yi gezeceğiz. Akşama Batum’dayız. Şehrin renkli ve hareketli gecesine tanıklık edeceğiz. Ali ile Nino anıtını gece seyredeceğiz.

Konaklama dört yıldızlı Aisi Batum otelde.

Konaklama

Standart 3 Yıldızlı Otel

7. Gün

dönüş = Tarihi Katedrali, Ermeni Kilisesini ve Şehrin Tarihi Bölgelerini Gezip

24 Tem 2020 , Cuma

Turun son günü. Kahvaltı sonrası Tarihi Katedrali, Ermeni Kilisesini ve Şehrin tarihi bölgelerini gezip, sahil parkının ve uzun geniş kumsalında zaman geçiriyoruz. Dileyenler denize girebilir. Uçak kalkış saatimize göre Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

Maliyete Dahil Olanlar

 • 6 Gece Konaklama (2 kişilik odalar))
 • Kiralayacağımız araç ile Karayolu ve ara Transferler 
 • 6 gün Kahvaltı, 4 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Acente ve Sigorta giderleri

Maliyete Dahil Olmayanlar

 • İstanbul – Trabzon – İstanbul arası uçak bileti
 • 1. Gün kahvaltı, Mestia son gün akşam yemeği ve Batum akşam yemeği, ekstra yiyecek ve içecekler
 • Dâhil olan hizmetlerde belirtilmeyen harcamalar ve kişisel masraflar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Belirtilmeyen harcamalar
Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
Bu Etkinlik Kişisel Ulaşımla Sağlanmaktadır.

Durak Notu

Gece saat 23:00'te Trabzon havaalanında buluşuyoruz

YÜRÜYÜŞ ETKİNLİKLERİ

Gerekli Malzemeler

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

Kamp Kuralları

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI

 • Araçlarda kesinlikle maske takılacaktır.
 • Araçlarda kesinlikle yan yana oturulmayacak.
 • Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
 • Yürüyüşlerde, kamplarda ve molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.
 • Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.
 • 18 Yaş altı katılımcılar ebebeynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

18 Tem Cumartesi

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Etkinlik Sorumlusu
İSMAİL KILINÇ

İSMAİL KILINÇ