Rota Planlama Yayında. Hemen Deneyin

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ-9 2022 SONBAHAR PARKURU

TAZI KANYONU, KÖPRÜLÜ KANYON, ORMANA DÜĞMELİ EVLER SARIHACILAR ADAM KAYALAR

Likya, Likya Yolu, Kumluca, Antalya, Akdeniz Bölgesi, 07982, Türkiye

27 Ekim , Perşembe

4 Gün 3 Gece

Otobüs

Limit 45
Kalan 27
LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ-9 2022 SONBAHAR PARKURU

2022 Likya Yolu Yürüyüşü Sonbahar Programı bu sonbahar Likya Yolu'nun biraz dışında fakat yine Antalya'nın antik ve tarihi coğrafyasında gerçekleştireceğiz.

Hem Manavgat'ta 5 yıldız bir hotelde konaklamak suretiyle 29 Ekim tatilimizi değerlendireceğiz hemde Antalya'nın farklı bir coğrafyasında zaman zaman antik kentlerin içinde yürüyeceğiz bazende doğa harikası yerlerin keyfini çıkartacağız.

Etkinlik süresince Manavgat, Primasol Hane Family Resort 5 Yıldız Hotelde konaklanacak olup halihazırda hotelde kısıtlı miktar oda için ön rezervasyon yapılmıştır. Misafirlerimizin tatil yoğunluğunu dikkate almalarını önermekle birlikte 1 Ekim 2022 - Cumartesi'den sonra yapılacak ön ödeme / rezervasyon talepleri hotel imkanları dahilinde cevaplandırılabilecektir. Dileyen misafirlerimiz ise bu 4 günlük süreyi hotelten ayrılmadan, tüm hotel imkanlarından faydalanmak suretiyle de geçirebilirler.

Bu etkinlik en az 11 kişi en fazla 45 kişi ile gerçekleştirilecektir.

Genel Koordinatör : Bünyamin ŞAHİN (532-733 3671)

Yerel Rehber : Veysi TATLI, Zahide KORKUT

NOT : Etkinlik süresince Manavgat, Primasol Hane Family Resort 5 Yıldız Hotelde konaklanacaktır...

NOT : HOTELE ERKEN GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ ETKİNLİK SORUMLUSU İLE KOORDİNE KURMAK SURETİYLE GRUBUMUZA ÖZEL ÜCRETLE TATİL YAPABİLİRLER.

İSTANBUL-ANTALYA-İSTANBUL ULAŞIM: (ÖNEMLİDİR!...)

27 Ekim 2022 - Perşembe sabahı transfer aracımız en geç 08:30'da Antalya havaalanından, 09:00'da ise Antalya otobüs terminalinden hareket edecek şekilde, gelen misafirlerini bekliyor olacak. Alacağınız uçak/otobüs biletiniz en geç 08:00'da Antalya'ya iniş şeklinde olmalıdır. Dönüş uçak biletiniz ise, 30 Ekim 2022 - Pazar akşamı, Antalya'dan en erken 20:00'da kalkacak şekilde olmalıdır. Otobüsle dönecek misafirlerimiz için ise 20:00 ve sonrasındaki seferleri tercih etmelerini öneriyoruz. Önerilen saatlerin dışında alınan biletler için uçağa/otobüse yetişme garantisi verilmez.

Antalya'ya daha geç gelen veya Antalya'dan daha erken saatte dönecek misafirlerimiz, transfer aracının programına uyamayacaklarından, bu misafirlerimiz kendi imkanları ile gruba katılmak durumunda olacaklardır. Yani ulaşımları tamamen katılımcılara ait olacaktır...

  • Daha önceki Likya Yolu etkinliklerimizin bitişinin tatil dönüşüne denk gelmesinden dolayı uçak biletleri aşırı pahalılanmış hatta ne uçaklarda nede otobüslerde yer kalmamıştı. Katılacak misafirlerimize bu konuya öneml vermelerinde fayda var.
  • İlave olarak misafirlerimiz 31 Ekim 2022 - Pazartesi sabahı İstanbul'a dönme alternatifini dikkate alabilirler.
  • Antalya'ya / Manavgat'a kendi aracı ile veya Manavat'a erken gelip otele erken giriş yapmak isteyen misafirlerimiz mutlaka etkinlik sorumlusu ile koordine kurmalıdırlar.
  • Etkinliğe katılım bildiren misafirlerimizin gidiş/dönüş ulaşım bilgisi ve saatlerini etkinlik sorumlusuna bildirmeleri gerekmektedir...

TAVSİYE EDİLEN UÇUŞLAR
İSTANBUL-ANTALYA

/ PGS / PC2028 / 0015 - 0130 / SGÖKÇEN-ANTALYA
/ THY / TK2428 / 0125 - 0235 / İSTANBUL-ANTALYA
/ PGS / PC2000 / 0550 - 0705 / SGÖKÇEN-ANTALYA
/ THY / TK2408 / 0650 - 0805 / İSTANBUL-ANTALYA
/ AJET / TK7522 / 0710 - 0820 / SGÖKÇEN-ANTALYA
/ PGS / PC2004 / 0725 - 0840 / İSTANBUL-ANTALYA

NOT : Tarih yaklaştıkça ilave uçuşlar olabilir, fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

ANTALYA-İSTANBUL
/ AJET / TK7535 / 2000 - 2115 / ANTALYA-SGÖKÇEN
/ THY / TK2421 / 2045 - 2210 / ANTALYA-İSTANBUL
/ PGS / PC2021 / 2100 - 2220 / ANTALYA-SGÖKÇEN
/ AJET / TK7543 / 2100 - 2215 / ANTALYA-SGÖKÇEN
/ THY / TK2431 / 2200 - 2325 / ANTALYA-İSTANBUL
/ AJET / TK7537 / 2240 - 2355 / ANTALYA-SGÖKÇEN
/ PGS / PC2025 / 2245 - 0005 / ANTALYA-SGÖKÇEN
/ THY / TK2495 / 2305 - 0030 / ANTALYA-İSTANBUL

NOT : Tarih yaklaştıkça ilave uçuşlar olabilir, fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

DİKKAT!!!...

Bu Likya Yürüyüşü, 3 gece otel'de YP (oda + kahvaltı + akşam yemeği) konaklama, tüm eşyalarımızın araçla taşınması (Antalya - Manavgat - Otel - Parkur başlangıç / bitişleri - Otel - Antalya), tüm transferler ve yerel rehberlik hizmetleri dahil şeklinde gerçekleştirilecektir...

Etkinlik süresince otel konaklamaları akşam yemeği ve kahvaltı dahil şeklindedir. Bunun haricinde tüm öğünler katılımcıların kendilerine aittir. Parkur başına gitmeden önce market alışverişi sağlanacaktır.

Etkinlik süresince gün içinde hotelde kalarak hotel imkanlarından faydalanmak isteyen misafirler organizasyon sorumlusuna bildirmek ve günlük 250TL fark ödemek suretiyle hotel imkanlarından faydalanabileceklerdir. Misafirler fark ödemeden hotelde kaldıkları takdirde normal YP hizmete tabi olacaklardır.

Açıklamalar:

Her katılımcımız organizasyonun kurallarını kabul etmiş sayılır. Rehberlerimizin kararlarına itiraz edilemez. Rehber ortam ve diğer şartlara bağlı olarak programda değişiklikler yapabilir. Şikâyetler genel koordinatöre yapılır. Likya parkurlarının bazı bölümleri, kayalık ve çalılık patikalardan oluşabilmektedir. Katılımcıların donanımları (özellikle ayakkabı/bot) ve performansları bu koşullara uygun olmalıdır.

Yiyecek Planlaması :

Etkinlik için ekstra kapsamında yiyecek planlaması ;
- 1 kahvaltı (Perşembe sabah Antalya çıkışında kısa bir kahvaltı molası verilecektir),
- 1 öğle yemeği (İlk gün otele giriş yapmadan öncedir. Katılımcılar hazırlıklı olmalıdır.)
- 1 akşam yemeği (Pazar akşam Manavgat'tan Antalya'ya dönerken),
- 3 öğle yemeği (3 gün doğa yürüyüşünde.)
- Her sabah parkur başına gitmeden önce tesis / parkur yakınındaki marketten su, yiyecek, meyva vb ihtiyaçların alınabilmesi için alışveriş molası verileceltir.

1. Gün

TAZI KANYONU, KÖPRÜLÜ KANYON, SELGE ANTİK KENTİ

27 Ekim 2022 , Perşembe

Antalya'ya uçakla (ve varsa otobüsle) gelen misafirlerimizi aldıktan sonra erken girişte problem olmazsa otele giriş yapıyoruz.

Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra aracımızla Tazı Kanyonu seyir noktasına çıkıyoruz. Burada nefis fotoğraflar çekip büyüleyici kanyon manzarasına doyunca yine aracımızla Köprüçay (Köprü) nehri ve M.Ö. 5. YY.da kurulmuş antik Selge kentini de içinde barındıran Köprülü Kanyon Milli parkı'na intikal ediyoruz. 


 

Köprüçay’ın Bolasan köyü ile Beşkonak arasında meydana getirdiği yarma vadi, 14 km uzunluğu ve 100 m’yi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye'nin en uzun kanyonlarından biridir.

Nehrin batısındaki dağlık arazide bulunan antik Selge antik kenti; nehrin kenarındaki kaleler, su kemerleri, Roma Devri’ne ait köprüler ve tarihi yollar gibi pek çok arkeolojik kaynaklar, Köprülü Kanyon’un önemli kaynak değerleri arasındadır.

Hala ayakya olan tarihi Roma köprülerinin birini ziyaret edip, bolca fotoğraf çekeceğiz. Dileyenler için kısa da olsa nehirde yüzmek için zamanımız olacak.

Buradaki ziyaretimiz sonrasında Köprüçay'dan başlayan ve Selge’yi Pamfilya’nın sahil şehirlerine bağlayan taş kaplamalı tarihi yolu takip ederek, doğal servi ormanlarının içinden Yeşilvadi'ye kadar yaklaşık 3 saatlik, fazla zorluğu olmayan keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız.

Gün sonunda hotelimize geçiyoruz. Varsa hotelin eğlence programlarına katılıp günün yorgunluğunu çıkarıyoruz.

2. Gün

AKSEKİ - BELENALAN - SARIHACILAR DÜĞMELİ EVLER ANTİK GÖÇ YOUNDA YÜRÜYÜŞ

28 Ekim 2022 , Cuma

 

Bugün yaklaşık 15km'yi bulan doğa yürüyüşümüzde kilometreler boyunca her adımımızda antik göç yolunu oluşturan, Akseki - Sarıhacılar Tarihi Kervan Göç Yolu olarak adlandırılan taş yola basacağız, MÖ ki hayata tanıklık edeceğiz.

Akseki'nin küçük köylerinden birinden başlacak olan yürüyüşümzde, günümüze kadar bozulmadan ulaşan, antik dönemde Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde ise kervan ve göç yolu olarak kullanılan yolda tarihin izleri üzerinden ilerleyeceğiz. Zaman zaman demir teker izlerine rastlayacağız, kavşaklara, dinlenme noktalarına tanık olacağız. 

Molamızı yapısıyla ilgimizi çekecek olan Belenalan köyünde vereceğiz.

Günün sonunda ise baştan sona düğmeli evlerle dolu bir açık hava müzesi olan evlerin hemen hemen tamamı restore edilmiş, her sokağı, evi muhteşem fotoğraflar, görüntüler veren, köy meydanında güzel bir yorgunluk kahvesi içilebilen Sarıhacılar köyüne varacağız.

Gün sonunda yine hotelimize geçiyoruz. Varsa hotelin eğlence programlarına katılıp günün yorgunluğunu çıkarıyoruz.

 

3. Gün

ADAMKAYALAR - DELİSARNIÇ - BOLASAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

29 Ekim 2022 , Cumartesi

Bugün ülkemizde gitgide daha fazla duyulmaya ve ilgi uyandırmaya başlayan Via Sabaste göç yolunun bir bölümünde yürüyeceğiz.

 

Görsel : Metin Atasayar

 

Yürüyüşümüze Selge Antik kenti yakınlarındaki kayaların doğal oluşumları nedeniyle adam kafasına benzetilmesinden dolayı Adamkayalar mevkii denilen noktadan başlayacağız. Gün boyunca doğal orman yapısı içerisinde ilerleyerek Delisarnıç mevkisinden geçeceğiz ve Bolasan köyünde yürüyüşümüzü sonlandıracağız. Yürüyüşümüz boyunca tarihi göç yolunun izlerini takip edeceğiz.

Gün sonunda yine hotelimize geçiyoruz. Varsa hotelin eğlence programlarına katılıp günün yorgunluğunu çıkarıyoruz.

4. Gün

REZERV GÜN (EVRENSEKİ PLAJI VEYA MANAVGAT ŞELALESİ)

30 Ekim 2022 , Pazar

Bugün rezerv gündür.

Misafirlerimiz günü hotel çıkış saatine kadar hotelde değerlendirebilir. Hotelin açık yüzme havuzları mevcuttur.

Veya, hotelin kendi plajı yoktur. Hotele çok yakın Evrenseki plajında denize girebilir.

Veya, uçak/otobüse zamanında varılabilmesi için 15:00'a kadar organizasyon dahilnde aracımızla Manavgat Şelale ziyaretine katılabilirler. (Bu ziyaret katılımcı olduğu takdirde planlanacaktır.) Tatil sonrası Antalya şehiriçi trafiği her zaman yoğun olmuştur. Bu nedenle program 15:00'da sonlandırılacak ve misafirler havalimanına ve otobüs terminaline bırakılacaktır. Uçak/otobüse gitmeyecek ama Antalya'ya gidecek misafirlerimiz ise hotel - havalimanı - otogar güzergahında yol üzerinde bırakılabileceklerdir.

Etkinlik Galeri

Maliyete Dahil Olanlar

Bu Likya Yürüyüşü, 4 gece otel'de YP (oda + kahvaltı + akşam yemeği) konaklama, tüm eşyalarımızın araçla taşınması (Antalya - Manavgat Otel - Parkur başlangıç/bitişleri, Manavgat - Antalya), tüm transferler  ve yerel rehberlik hizmetleri dahil şeklinde gerçekleştirilecektir...
 
Etkinlik süresince otel konaklamaları akşam yemeği ve kahvaltı dahil şeklindedir. Bunun haricinde tüm öğünler katılımcıların kendilerine aittir. Parkur başına gitmeden önce market alışverişi sağlanacaktır.

Konaklanacak hotel herşey dahil şeklinde çalışmaktadır. YP bize özel fiyatlandırmadır. Etkinlik süresince gün içinde hotelde kalarak hotel imkanlarından faydalanmak isteyen misafirler organizasyon sorumlusuna bildirmek ve günlük 250TL fark ödemek suretiyle hotel imkanlarından faydalanabileceklerdir. Misafirler fark ödemeden hotelde kaldıkları takdirde normal YP hizmete tabi olacaklardır.

- İlk gün Antalya havalimanı ve Antalya otogarından Manavgat'a transfer

- 4 gün süresince tüm parkur başına ve gün sonunda otele transferler

- Son gün Manavgat'tan Antalya havalimanı ve Antalya otogarına transfer

- 3 gece 5* otelde YP (kahvaltı + akşam yemeği) konaklama

- Tüm yerel rehberlik hizmetleri

- Tüm acente maliyetleri

Maliyete Dahil Olmayanlar

- Diğer şehirlerden Antalya'ya gidiş ve Antalya'dan dönüş ulaşımları

- İlk gün kahvaltı öğünü, dört gün süresince öğle öğünleri ve son gün akşam öğünü

- Otelde alınacak ekstralar

- Kişisel harcamalar.

 

Etkinlik süresince otel konaklamaları akşam yemeği ve kahvaltı dahil şeklindedir. Bunun haricinde tüm öğünler katılımcıların kendilerine aittir. Parkur başına gitmeden önce market alışverişi sağlanacaktır. 

Konaklanacak hotel herşey dahil şeklinde çalışmaktadır. YP bize özel fiyatlandırmadır. Etkinlik süresince gün içinde hotelde kalarak hotel imkanlarından faydalanmak isteyen misafirler organizasyon sorumlusuna bildirmek ve günlük 250TL fark ödemek suretiyle hotel imkanlarından faydalanabileceklerdir. Misafirler fark ödemeden hotelde kaldıkları takdirde normal YP hizmete tabi olacaklardır.

Diğer Maliyet Notları

- Etkinliğe katılmak isteyen misafirlerden 1000TL ön ödeme talep edilir. Ödemesini yapan misafirlerin hotel oda rezervasyonları kesinleşmiş olacaktır.

- Single konaklama farkı : gecelik 300TL, 3 gecelik toplam 900TL'dir.

- Antalya'ya özel aracıyla intikal edenler için herhangi bir ücret muafiyeti söz konusu olmayacaktır.

- Etkinlik süresince gün içinde hotelde kalarak hotel imkanlarından faydalanmak isteyen misafirler organizasyon sorumlusuna bildirmek ve günlük 250TL fark ödemek suretiyle hotel imkanlarından faydalanabileceklerdir. Misafirler fark ödemeden hotelde kaldıkları takdirde normal YP hizmete tabi olacaklardır. 

 

Etkinlik ön ödemesini yapan misafirlerimizin (likya, ad soyad) notu ile birlikte ulaşım/bilet bilgilerini de ekleyerek ön ödeme yaptıklarını etkinlik koordinatörü Bünyamin ŞAHİN'e (0532-733 3671) SMS, WhatsApp vb. iletişim araçları ile bildirmeleri gerekmektedir. 

Halihazırda kısıtlı miktar oda için ön rezervasyon yapılmış olmakla birlikte misafirlerimizin tatil yoğunluğunu dikkate almalarını önermekle birlikte 1 Ekim 2022 - Cumartesi'den sonra yapılacak ön ödeme / rezervasyon talepleri hotel imkanları dahilinde cevaplandırılabilecektir.

Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
09:00

OTOBÜS 0900

09:30

UÇAKLA 0930

10:00

ÖZEL ARAÇ 1000


Durak Notu

- 27 Ekim 2022 - Perşembe sabahı transfer aracımız en geç 09:00'da Antalya Otobüs Terminalindeki misafilerimizi, 09:30'da da Antalya Havalimanında ki misafirlerimizi alarak hareket edecektir.

- Bu kapsamda transfer aracımız en geç 09:30'da Antalya Havalimanından hareket edeceğinden, uçakla gelecek katılımcıların en geç 09:00'da havalimanına inmeleri ve valizlerini alarak 09:30'da hareket edecek aracımıza yetişmeleri beklenmektedir.

- Özel aracıyla gelecek misafirlerimiz (etkinlik sorumlusuna kesinlikle bilgi vermek şartıyla) doğrudan Manavgat'daki konaklanacak otele geçebilirler.

Likya Yürüyüşü Malzeme Listesi
Malzemeler : Bileği saran bot, su matarası, termos, kafa feneri, baton, tozluk, su geçirmez ceket (veya yağmurluk, panço), polar, termal içlik, bere, güneş gözlüğü, güneş kremi, kullandığınız ilaçlar... Kıyafet planlaması yaparken, yaz iklimini dikkate alarak hareket etmeniz önerilir. Bölgenin bu mevsimde gündüz ve akşam sıcaklık farkına sahip olduğunu dikkate alınız... - Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.) - Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız. - Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz. - Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz.
Likya Doğa Yürüyüş Kuralları
Dikkat!...  |  ÖNEMLİ!... Daha önceki Poyraz Doğa Likya Yolu yürüyüşlerinde gözlemlenen katılımcıların donanım ve doğa yürüyüşü hakkında bilgi eksikliklerine istinaden aşağıdaki uyarıların yapılmasına, katılımcıların bu uyarılara kesinlikle uymaları gerektiğine ve gerekirse kendi sağlıkları açısından  yürüyüşten alıkonulabileceklerini bilmeleri gerekmektedir...   --- DONANIM UYARILARI  --- - Bilekleri saran sert tabanlı yürüyüş botu ve baton herkeste mutlaka olmalıdır. (Spor ayakkabı, terlik, sandalet vb kesinlikle olmaz.) - Sırt çantanızda en az 1.5 litre su bulundurmalısınız. - Sırt çantanızda yedek giysi bulundurabilir, uzun molada kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz. - Mevsime göre ceket, yağmurluk veya panço bulundurabilirsiniz. --- DOĞA YÜRÜYÜŞ KURALLARI  --- - Yürüyüş esnasında kesinlikle sigara veya tütün ürünleri içilmez.  (sadece ana molalar da izmarit doğaya bırakılmamak üzere izin verilebilir.)   - Sağlık sorunlarınız nedeniyle kullandığınız ilaç vb. varsa mutlaka rehberi bilgilendirmelisiniz. Daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz.  - Rehber geçilmez, artçının arkasında kalınmaz. Her ne sebeple olursa olsun rehberi geçen, gruptan ayrılanlar için daha sonra meydana gelebilecek istenmeyen sonuçlardan hiç kimseyi sorumlu tutamayacağınız bilmelisiniz.  - Rehber katılımcıların durumuna göre veya hava koşulları gerektirdiğinde parkuru uzatıp kısaltabilir. Hiç kimse bu konuda itiraz edemez. - Rehber parkurun o günkü bölümüne, katılımcılardan bazılarını kabul etmeyebilir. İtiraz kabul edilmez.
27 Ekim Perşembe

29 Gün Sonra Başlayacak

3450

Etkinlikler Paylaşım Esasına Göre Maliyetlendirilir

Kayıt İptal Süresi : Son 7 Gün

Etkinlik Sorumlusu
BÜNYAMİN ŞAHİN

BÜNYAMİN ŞAHİN

DMCA.com Protection Status