SARIYER HACIOSMAN FATİH ORMANI 10 KM KOLAY BAHAR YÜRÜYÜŞÜ

AİLECE YÜRÜNEBİLECEK KOLAY PARKUR

Hacıosman, Tarabya, 34457 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

15 Mart , Pazar

günübirlik

SARIYER HACIOSMAN FATİH ORMANI 10 KM KOLAY BAHAR YÜRÜYÜŞÜ

2020 yılı bahar yürüyüşünde kolay bir yürüyüş yapıyoruz. Hava durumuna göre ailece çoluk çocuk gelinebilir. Fazla iniş çıkışı olmayan düz bir parkurdayız. Mesafemizde oldukça kısa olacak 10km. Hacıosman39;dan başlayacak yürüyüşümüz Bahçeköy39;de bitecek...yürüyüşümüzün hemen hemen ortalarında güzel manzaralı biryerde molamız olacak.termosla çay,kahve veya atıştırmalık bişeyler getirilebilir.

Yürüyüş bitiminde dileyen Atatürk arberotumunu gezebilir,dileyenler belgrat ormanı mesire alanını gezebilir,dileyenler ise bahçeköy merkezde vakit geçirebilirler.bahçeköyden hacıosmana iett mevcuttur.

Buluşma Noktası ve Saati : 15 mart 2020 - Pazar sabahı saat 10:00 Hacıosman metro çıkışta çorbacıda buluşuyoruz. Çay, sohbet ve kahvaltının ardından 10:30 yürüyüşe başlıyoruz. 10Km. orman içinden yürüyüşle Bahçeköye ulaşıyoruz...

İLK DEFA KATILACAK ARKADAŞLAR İÇİN EN UYGUN PARKUR OLACAKTIR.

YEME İÇME NOTU: Sabah kahvaltımızı evlerde yada buluşma yerimizde çorbacıda veya büfeden yapabiliriz.yürüyüş ortasında çay ve atıştırmalık molası var.öğlen yemeği yürüyüş bitiminde serbest zamanda bahçeköyde.

Program :

10:00 Hacıosman metro çıkışında çorbacıda buluşuyoruz.

10:30 Yürüyüşe başlama,

13:30 Bahçeköyde mola ve serbest zaman

Rehber : Adem TOZKAPTI (543-806 8952)

< ="text-align:start">EN KOLAY ULAŞIM YENİKAPI HACIOSMMAN METROSUYLAN GELMEKTİR.HACIOSMANDA İNİLECEK.

Hacıosman39;a Ulaşım :

Metro ile son durak Hacıosman39;a gelebilirler.

Dönüşte; her 10 dakika da bir Bahçeköy39;den kalkan 42M ve 42F ile Hacıosman39;a geri dönülebilir.

Özel Araçla Ulaşım Notu : Özel aracıyla gelenler araçlarını Hacıosman39;da otoparka bırakabilirler.

Bulundurmanız gerekenler:

Hava durumunu dikkate alarak giysi seçiniz, yürüyüş için uygun boğazlı bot, ayakkabı, sırt çantası, yedek tişört, kullandığınız ilaçlar, 1 litre su, hafif yiyecekleri yanınızda bulundurmalısınız. Herkes kendi kişisel sağlık malzemelerinide yanında bulundurmalıdır...

Katılımcı Listesini Görmek için " Üye Girişi " Yapmalısınız
Bu Etkinlik Kişisel Ulaşımla Sağlanmaktadır.

Durak Notu

Buluşma Noktası ve Saati : 15 mart 2020  - Pazar sabahı saat 10:00 Hacıosman metro çıkışta çorbacıda buluşuyoruz. Çay, sohbet ve kahvaltının ardından 10:30 yürüyüşe başlıyoruz. 10Km. orman içinden yürüyüşle Bahçeköye ulaşıyoruz...

YÜRÜYÜŞ EKİPMANLARI

Boğazlı yürüyüş botu: Ortopedik, rahat, bileği koruyan ve yere iyi tutunan yürüyüş botudur. Aldığınız yeni bir botu mutlaka şehir ortamında bir süre giyip tecrübe etmelisiniz. Spor ayakkabısı veya sandalet size yeterli olmayabilir.

Yürüyüş pantolonu: Çabuk kuruma özellikli (polyester içeren), doğadaki hareketleri (yukarı büyük adım, çömelme vb) kısıtlamayan, bazı bölümleri (bel, diz, oturma kısmı vb) güçlendirilmiş pantolondur. Kot pantolon ise olmaz.

Termal t-shirt veya gömlek: Çabuk kuruma özellikli (polyester içeren), termal tshirtlerdir. Tercihen uzun kollu, doğada fark edilebilek içinde renkli tshirtler. İçine veya üzerine giyilen pamuklu giysi terin atılmasını engeller, kurumaz ve vücut ısısını düşürür.

Sırt çantası: Günlük ihtiyaçlarınızın sığabileceği, çift omuz askılı 30Lt.lik bir sırt çantası olabilir. Sırt çantanızın içinde de şunlar olmalıdır.

 • Su: Doğa yürüyüşünün süresi ne olursa olsun asgari 1Lt su bulundurmalısınız.
 • Yiyecek: Daha çok atıştırmalık, basit ama enerji veren yiyecekler (kurutulmuş meyveler) tercih edebilirsiniz.
 • Yedek termal t-shirt: Yürüyüş sırasında terlediğinizde sağlıklı kalmanız için değiştirebileceğiniz ekstra tshirt.
 • Yedek çorap: Çeşitli nedenlerle ıslanan çorabınızı değiştirebilmeniz için.
 • Şapka: Güneşten korunmak için siperlikli veya kenarlıklı bir şapka.
 • Güneş gözlüğü, kremi: Güneşten korunmak için ihtiyaçtır.
 • İlk yardım malzemesi: Varsa kullandığınız ilaçlar ve basit de olsa temel ilkyardım malzemeleri.
 • Fener: Yürüyüşün akşam karanlığına kalabileceğini düşünerek çantanızda basit de olsa bir el veya kafa feneri.
 • Çakı: Yiyecek ve meyveleri kesebilmeniz için.
 • Düdük: Acil durumlar için olmazsa olmazdır.
 • Polar hırka, rüzgarlık veya yağmurluk: Yaz gününde dahi bunlardan birisi çantanızda olmalıdır. Mola verdiğinizde teriniz kurumaya ve üşümeye başlarsınız. Bu giysiler vücut ısınızı korur. Yağmur ihtimali varsa polar mont yetersiz kalacaktır.
 • Yedek telefon bataryası.
 • Çöp poşeti: Doğada ürettiğiniz çöpleri şehre getirmek için poşetiniz olmalıdır. Yiyeceğinizi muhafaza ettiğiniz poşeti bu amaçla kullanabilirsiniz.

Baton: Alacağınız destekle yürüyüşünüzü daha kolay hale getirecektir. Doğada bulacağınız düzgün, uzun bir dal parçası da işinizi görebilir.

Tozluk: Yağmur, çamur, kar vb olduğunda pantalonunuzun paçasının, dolayısıyla çorabınızın ve dolayısıyla botunuzun içinin kuru kalmasını sağlar. Çalılık kısımlarda ise ayak bileklerini korur.

YÜRÜYÜŞ UYARILARI

Her katılımcımız GÜLSİNTREK DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ'nin kurallarını kabul etmiş sayılır. Rehberlerimizin kararlarına itiraz edilemez. Rehber ortam ve diğer şartlara bağlı olarak programda değişiklikler yapabilir. Şikâyetler genel koordinatöre yapılır.  

15 Mart Pazar

ETKİNLİK TAMAMLANDI

Etkinlik Sorumlusu

Adem TOZKAPTI