Akdağ Tabiat Parkı

Afyonkarahisar / Sandıklı / Çamoğlu

Puan 4.6 4.6 993 Derecelendirme 1287 Yorumları oku

Akdağ Tabiat Parkı Fiyat 2021

Giriş - Şahıs 5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Çadır Alanı 15
Karavan Alanı 25
Kır Evi - Bungalov - 4 Yataklı 145
Misafirhane (Günlük) 70

Çalışma Saatleri

 • Cuma08:00-22:00
 • Cumartesi08:00-22:00
 • Pazar08:00-22:00
 • Pazartesi08:00-22:00
 • Salı08:00-22:00
 • Çarşamba08:00-22:00
 • Perşembe08:00-22:00
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


At Binme
Botanik
Çadırlı Kampçılık
Dağ Bisikletçiliği
Doğa Yürüyüşü
Fotoğrafçılık
Gözlem Kuş
Gözlem Yaban Hayatı
Günübirlik
Kanyoning
Karavanlı Kampçılık
Piknik

Alan İmkanları


Çadır Alanı
Giriş - Bisiklet
Giriş - İndirimli
Giriş - Midibüs
Giriş - Minibüs
Giriş - Motosiklet
Giriş - Otobüs
Giriş - Otomobil
Giriş - Şahıs
Karavan Alanı
Kır Evi - Bungalov - 3 Yataklı

Alan Özellikleri


Bisiklet Yolu
Çadır Alanı
Çeşme - Su
Çocuklar Için Uygun
Göl Kenarı
Kır Lokantası - Restoran
Konaklama
Mağara
Orman Alanı
Piknik Alanı
Sosyal Tesisler
Wc
Yürüyüş Yolu

Yorumlar

ALPEREN BAŞER

Akdağ Tabiat Parkı Yorum

ALPEREN BAŞER Google Yorumu 5 ay önce
Ortam gerçekten çok güzel temiz bırakmayı öğrenirsek daha güzel olur. Sabahın ilk saatlerinde özgür atların sesini karşı kıyıdan duyabilirsiniz. Geceleri soğuk oluyor odun işi biraz sıkıntı. Orman içlerine gitmek gerek ve ya yolda gelirken sağdan soldan toplayabiliriz. Küçük marketi var ama yine de alışverişi gelmeden önce yapın. Buraya gelen bir kaç yol Afyon tarafı normal yol, Çivril tarafı da güzel kısım kısım stabilize yol son 8-11 km kilit taş döşeli. Menteş tarafı arazi yolu yüksek araç lazım, Işıklıdan dinara doğru giderken bir yol daha var orman içinde kadar asfalt yol iken orman yolundan itibaren rahatsız edici stabilize yol var orası adını unuttuğum bir yayla çıkıyor oraya da oturma yerleri mesire alanı mevcut, yabani atları burada da görebilirsiniz. Yol ikiye ayrılıyor sağ taraf direk tokalı kanyonuna gidiyor geyikler o tarafta. Sol taraf Akdag tabiat parkına(koca yayla) çıkıyor. Su içinde sorun yok her yer su 👍🏼

esra korkmaz

Akdağ Tabiat Parkı Yorum

esra korkmaz Google Yorumu 7 ay önce
Afyon'a ve Uşak'a yaklaşık aynı mesafede bulunuyor. Yaklaştıkça yolu virajlı oluyor, ama yavaş gidildiginde tehlikeli değil. Girişte 11 lira ücret alınıyor. Çok kalabalık olmuyor. Çam ormanı gerçekten güzel, hem yol kenarinda hem ormanın içine doğru piknik alanları mevcut. Mangal için ayrı yerleri yok ama insanlar genelde yerde mangal yakıyorlar. Gölet yapılması güzel olmuş, gölette turlar da yapılıyor. Kalmak isteyenler için hem kamp alanı mevcut hem bungalov evler. Göl etrafında da yurunebilir, kanyona da yürüyüş yapilabilir. Ama kanyon için ayrı bir yürüyüş yolu yapılmamış ve 2-3 saat surebilecegini söylediler onun için erkenden yürümeye başlamak gerekiyor sanırım. Giderken yanınıza hırka almanızda fayda var çünkü havası tam yayla havası .

Mustan Ulker

Akdağ Tabiat Parkı Yorum

Mustan Ulker Google Yorumu 9 ay önce
Afyon Sandıklı ve Denizli Çivril ilçelerinin ortasında yer alan Milli Park çok geniş bir araziye sahip. Göleti, yılkı atları ve serbest otlayan inekleri ile bir doğa harikası. Bungalovları kiralayıp güzel zaman geçirebilirsiniz.

Sevinç Altun

Akdağ Tabiat Parkı Yorum

Sevinç Altun Google Yorumu 5 ay önce
Doga harika ,evler guzel ama giderken yaniniza dograma bicagi alin. Yoksa bizim gibi kahvaltilik bicaklarla yemek hazirligi yapmak icin debelenir durursunuz."Ki gitmeden once yetkili kisiye defalarca evlerde eksik var mi ?diye sormustuk." Bir de cikacagimiz gun sular kesildi ve gelmedi. Bu da bizim icin cok buyuk sıkıntı oldu. Bunlar disnda harika bir hafta sonu tatili gecirdik.

Gökhan Erer

Akdağ Tabiat Parkı Yorum

Gökhan Erer Google Yorumu 7 ay önce
Çam ormanlarının içinde merkezinde göletinin olduğu harika bir yer.sandıklı belediyesi kendisi işletiyor.bungalow evler çok iyi düşünülmüş.günlük 231 tl civarında ücreti var ve içinde 6 kişinin konaklayabileceği tüm otel imkanları var.göl manzaralı ve önlerinde oturup vakit geçirebileceğiniz bankları var.ulaşım olarak hiç toprak yola girmeden tüm binek araçların rahatlıkla ulaşabildiği parke yolu var.yabani atlar ve kuşlar efsane.tek kötü yanı insanların tüm uyarılara rağmen gelişigüzel mangal yakma alışkanlıkları ve bıraktıkları pislikleri çöpleri.burası kime hitap eder dersek;doğa ile içiçe olup kafa dinlemek isteyen hamakta kitap okuma dinlenme beklentisi olan camperlar tam size göre.kime hitap etmez dersek gürültülü çalışan araçları olan motorcu atvcilere(yaban hayatını ve doğayı gürültüden ötürü gözlemleme şansını engelliyorlar),sakin doğaya karışmak isteyip de sülalecek üç beş çocukla gelip sonra gününün tamamını o çocuklara sahip çıkmaya çalışmakla geçirenlere.

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Akdağ Tabiat Parkı Hakkında

Akdağ Tabiat parkı yemyeşil ormanları su kaynakları, uçsuz bucaksız çayırları; zengin bitki örtüsüyle eş değerde yaban hayatıyla, (yılkı atları, geyik, domuz, tilki, kurt v.s) monoton ve betonlaşan hayatınıza bir anda huzur ve canlılık kazandırır.
Doğal peyzajı bozmadan yapılan patika yolları, atlı gezi yolları, bisiklet parkurları, yaban hayatı izleme noktaları, göleti, gölcükler, günübirlikçiler ve kampçılar için sosyal tesisler, bungalovlar bu güzellikleri daha da çekici ve eşsiz kılmıştır.
Doğa sevenlere, doğayla baş başa kalmak isteyen her yaş grubu insana hizmet edecek etkinliklerin yapılabileceği Kocayayla civarında, keşfedilmeyi bekleyen pek çok mağara vardır. Tahmini 20 km. uzunluğunda olan kanyon ve kanyondan Çivril gölüne dökülen Akçay görülmeye değerdir. Kanyon boyunca insanoğlunun ayak basmadığı mağaralar, treking yapanların ilgisini çekecek güzergahlar bulunmaktadır. (kaynak : sandikli.bel.tr/akdag-tabiat-parki)

12 - 13 kilometre uzunluğunda, genişliği 10-15 metre, (1-1,5 metreye kadar daralan) Tokalı Kanyonu'nda; zaman zaman yüzmek, kayadan kayaya atlamak zorunda kalabilirsiniz. Ortalanma 7-8 saat yürüyüş sonunda geçilebilen kanyon, geniş bir vadiyle son bulmaktadır.

Kocayayla'nın 6 kilometre güneyindeki Kurtini Mağarası; sarkıt ve dikitleriyle büyüleyici niteliktedir. Akçay Deresi&'ni takip ederek üçüncü küçük köprüden sola doğru 10 - 15 dakikalık tırmanıştan sonra mağaraya ulaşabilirsiniz.

 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
 • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Akdağ Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Çadır Alanı 15 TL
Karavan Alanı 25 TL
Kır Evi - Bungalov - 4 Yataklı 145 TL
Misafirhane (Günlük) 70 TL
Akdağ Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Akdağ Tabiat Parkı, 03500 Çamoğlu/Sandıklı/Afyonkarahisar, Türkiye

Koordinatları: 38.3524181, 30.0242119

Akdağ Tabiat Parkı Bilgi Notu
Akdağ Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Akdağ Tabiat Parkı iletişim
Akdağ Tabiat Parkı telefon
Akdağ Tabiat Parkı nerede
Akdağ Tabiat Parkı yol tarifi
Akdağ Tabiat Parkı nasıl giderim
Akdağ Tabiat Parkı firma profili
Akdağ Tabiat Parkı firma hakkında
Akdağ Tabiat Parkı mesai saatleri
Akdağ Tabiat Parkı iletişim bilgisi