Frig Vadisi Tabiat Parkı

Afyonkarahisar / İhsaniye / Üçlerkayası

Puan Derecelendirme 2562 Yorumları oku

Frig Vadisi Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 4.5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 4.5
Giriş - Motosiklet 9
Giriş - Otomobil 14
Giriş - Minibüs 41
Giriş - Midibüs 68
Giriş - Otobüs 135
Çadır Alanı 15
Karavan Alanı 25
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Aktivite imkanları

 • Arkeolojik Gezi
 • Çadırlı Kampçılık
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gezinti
 • Karavanlı Kampçılık
 • Kültür Turu
 • Manzara

Alan İmkanları

 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı

Alan Özellikleri

 • 24 Saat Giriş İmkanı
 • Büfe
 • Çadır Alanı
 • Çeşme - Su
 • Gezi Rotası
 • Güvenlik Varmı
 • Kır Kahvesi - Cafe
 • Müze
 • Otopark
 • Tarihi Yapı
 • Telefon Çekiyor
 • Wc
 • Yürüyüş Yolu
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Ebru ELVEREN Google Yorumu 3 ay önce

Çok güzel bir değişim olmuş. Orjinal hali korunarak yenilenen köy evleri yol yapımı çevre düzenlemesi. 4 yıldır buraya her gelişimizde kiliseler ve kaya evlerinin temizlenmesi ve düzenlenmesi dilekleri ile ayrılırdık. 2021 .8 Agustos günü yaptığımız ziyaret bir tarihçi ve sanat tarihçisi olarak beni ziyadesi ile memnun etti. Köylülerin ilgisi alakası karşılaması yapılan çalışmalar temizlik düzen ve en önemlisi orjinaline sadık kalınarak yapılan mimari duzenleme. Teşekkürler Afyonkarahisar Valisi Kaymakamı Büyükşehir belediye başkanı 👏👏👏👏👏👏👏👏

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

İrfan ÇELİK Google Yorumu 3 ay önce

Vakit darlığından kısa bir tur yaptığımız bu eşşiz tarihi alana tekrar gideceğinden eminim. Fotoğraflarla anlatmak yetersiz. Dokunduğunuz herşey binlerce yıl öncesinin mistik havasını taşıyor. Gel gelelim günümüzün iki ayaklı hayvanları eşşsiz güzelliklerin üzerine kokularını ( isim yazmaları, tarih atmaları vs.) bırakmalarıdan büyük üzüntü ve nefret duydum. Mağaraların içinde at ve koyun pisliklerini görmek ayrı bir sorun oldu. Çevre halkının bu tarihi mirası korumaları gerekir. Kral Midas ın yolunda yürürlen kendinizi zamanda geriye gitmiş gibi hissediyorsunuz. Unutmadan yanınıza bol miktarda su alın, zira su kaynakları az. Yükümüz sadece su olursa iyi olur. Şapka mutlaka bulunmalı, güneş tepenizde çünkü. Bitki örtüsü yer yer makilik olduğundan gölge bulmak yok denecek kadar zor. Yinede tarihsel bir yolculuğa çıkmak için sonuna kadar değer.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Fırat Kutlu Google Yorumu 4 ay önce

Mükemmel bir bölge. Mutlaka ziyaret edilmeli. Doğal ve antik güzellikleri o kadar çok ki hangi birine gideceğinizi, bakacağınızı şaşırıyorsunuz. Ayrıca bölge halkı da çok misafirperver ve güler yüzlü. Bölgede bulunan tesislerde fiyatlar gayet güzel, hiç fahiş fiyatla karşılaşmadık. Tesislerden korkmadan faydalanabilirsiniz.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

NECLA CİVAN CUMALI Google Yorumu 4 ay önce

Anadolu tarihindeki en farklı uygarlıklardan biri olan ve kökenleri Balkanlar olan Frigler’in tarih sahnesinde görünmesi M.Ö 750 yılına denk gelmektedir. Ancak Frigler, yıllar sonra geniş bir alanda egemenlik kuracakları Anadolu’ya M.Ö 1200’lü yıllarda gelmiştir. O tarihe dek boylar biçiminde bir yaşam sürmüşlerdir. Günümüzde Eskişehir, Afyon ve Kütahya’nın bulunduğu topraklarda yaşayan Frigler, aynı topraklarda yaşayan Yunan halkı üzerinde de büyük etki sahibi olmuştur. Bu etkileşim sonucundan Frig kültürü, Roma ve Yunan kültürü içinde kendisini barındırmıştır.Frigler’in ilk kralları ise Gordious’dur ve bu yüzden başkentlerine Gordion adı verilmiştir. Friglerin en çok bilinen ve meşhur kralı ise Kral Midas’tır. Ancak yapılan bazı araştırmalara göre Frigyalıların bütün krallarına Midas adını verdikleri de söylenmektedir. Friglerin başkenti Gordionda görülen dikdörtgen planlı, taş kerpiç ve ağaçla inşa edilmiş yapılara “Megaron” denir. Frigler, Hititler gibi çok tanrılı bir din inancına sahiptiler.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Serdar Atasoy Google Yorumu 4 ay önce

Güzel bir yer. Ancak tanıtım tabelaları yok. Gezeceğiniz alanlar belirli değil. Yanınızda rehber yoksa ya da tur gezisinde falan değilseniz nereleri gezeceğinizi bilmiyorsunuz. Ayrıca köy ile içiçe geçmiş gezerken birilerini rahatsız edermiyim diye tedirgin oluyorsunuz. Bir de mümkün olduğu kadar serin havada gidin aksi takdirde sıcaktan bayılabilirsiniz.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

lüleburgazlı lüleburgazlı Google Yorumu 4 ay önce

Geçmişi 6000 yıla dayanan ve medeniyetlerin yaşamış olduğu bir yer... Doğa ve tarih sever biri iseniz mutlaka gezmelisiniz... Kampçılar karavancılar trekingçiler bisikletçiler koşucular için mükemmel parkurlar var... Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere yakın olması ve kapodokyadan daha fazlası diyebileceğim bir yer.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Murat Kılıç Google Yorumu 4 ay önce

Muhteşemdi, Kapadokya'dan aşağı kalır yanı yok, tam bir açık hava müzesi; kral mezarlıl, anıtlar, kayaların içine oyulmuş evler... Mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler...

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Tugba Işık Köse Google Yorumu 5 ay önce

O kadar büyük bir vadi ki bir gün asla yetmiyor her gördüğü yapıyı görmek incelemek istiyor insan.Arabayla hepsine gitmek mümkün ama iyi bir liste yapılmalı çünkü insan birini gezerken diğerini unutuyor.Dağları taşları öyle güzel oymuşlar ki hayran kalmamak mümkün değil.Belirli olanlarla ilgili tabelalar konulmuş yapandan Allah razı olsun:)Ama bazı yerlerde araba çekmek zor önünde hiç yer yok yolda durup çekmek gezmek gerekiyor oda bence uygun değil asfalt araba geçen bir yol bir kaç seneye çok daha rahat gezilebilir gezme listenizde olsun derim pişman olmayacaksınız. Resimler Ayazini dahil hepsi karışık.Hepsi aynı yerden değil bilginize ..Birde boyayla yazı yazmasalar keşke çok üzücü çok...

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

yılmaz turan Google Yorumu 1 yıl önce

Müthiş bir yer

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Nurullah GENÇ Google Yorumu 1 yıl önce

Mükemmel bir yer herkese tavsiye ederim

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Sezgin Okçelik Google Yorumu 1 yıl önce

Göremeyi özleyenler için güzel bir mekan.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

can Google Yorumu 1 yıl önce

frigya ve civarını motorla gezin cok etkileyici.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Ersin Hasköy Google Yorumu 1 yıl önce

Güzel yer gezilip görülecek yerler

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Dogan Evy Google Yorumu 5 ay önce

Yolları bozuk. Köy içinden geçerken suların oluşturduğu yarıklar hendek gibi olmuş ama kazları, koyunları, keçileri, inekleri derken muhteşem kaya oluşumları ve içine oyulmuş yerleşim yerleri. Navigasyon doğru dürüst yol göstermiyor yaklaşınca birilerine sorun

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Evrim Bösüguy Google Yorumu 5 ay önce

Çok tarihi ve güzel bir yer özellikle çevrede yaşayan herkesin görmesi gerekir. M.ö 8. yydan günümüze gelen bir yaşam yeri. Lütfen etrafa çöpünüzü atmayın ve sprey boyayla isminizi yazmayın!

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

özden erdinç Google Yorumu 8 ay önce

Frigya vadisi arazi olarak hoşuma gitti.Gazlıgöl'de kaldık.Hergün odada sıcak kaplıca suyuna girip etrafı gezdik.Frigya vadisi gazlıgöl'e yakındı.Gazlıgölden Eskişehir'e hatta kısmen Afyon Ankara yoluna kadar Frigya vadisi ve Kapadokya yer hareketleri.oluşumları.Burayı kısmen gördük.Eskişehir bölgesinide göreceğiz.Gittiğimiz yer küçük bir baraj gölüydü sanırım onun yanındaki özel yapılmış yoldan gidiliyordu.Yol yapılmıyan her yer.Buzdağının tepesini gördük.Mağaralarda insanlar yaşamış,oymuş.Ancak gölün kenarında çok güzel bir tesis yapılmış.Özel idare kiraya veriyor.son işletmeci belki Pandemi etkisiylede olsa gerek ödeme yapamamış,çıkarılmış,tesis boş.İnsanlarında turizmi desteklemesi gerek.Para sadece kıyılarda harcanmaz.Cem Yılmaz Gora filmi burada çekilmiş.Kapadokya'yı tutmaz ama yinede tabiat,çevre çok güzel.Yıllarca Kapadolya'da yaşadık.Her yer kendince cazip.Bu bölgeyi bölgedeyseniz kesinlikle GÖR veriyorum.Maceracılar içinde çok uygun.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Yorum

Zehra Mingsar Google Yorumu 1 yıl önce

Keşke biraz daha tanıtımı yapılsa ve bakım yapılsa da turistler de sıklıkla uğrasa.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Hakkında
Frig Vadisi Tabiat Parkı

(afyon-ktb) Afyonkarahisar ili, İhsaniye ilçesi sınırları dahilinde yer almakta olup; sahanın toplam alanı ~55 ha'dır. Saha M.Ö.1.Bin yıl içinde Friglerin yaşadığı, kültürlerinin olduğu bir alan ve günden bu yana Frigya bölgesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Roma ve Bizans dönemlerine ait kaya yerleşimleri, mezar odaları ve kilise yer almaktadır. Döğer Kasabası Frigler döneminden beri yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Aslankaya, Kapıkaya I ve II, Tanrıça Kübele adına yapılmış açık hava tapınağı özelliğinde M.Ö.7. yüzyılda yapılmış Kaya anıtları ile Asar ve Eski Döğer'de Frig yerleşim yerleri vardır.Sıcak sulardan dolayı FrigyaSalutaris (Şifalı Frigya) olarak adlandırılmaktadır. Roma ve Bizans dönemine ait Kaya yerleşim ve mezar odaları ile kiliseler çevrede oldukça çok görülmektedir. Suluin, Memeç, Alaca Asma,Urumkuş I ve II,Nallıhan ve Kırkmerdiven Kayalıkları belli başlı olanlarıdır. Şu anda yerleşimler ağıl yeri ve yayla barınağı olarak kullanılmakta olup, Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararlarıyla belirlenmiş Arkeolojik, Doğal ve Arkeolojik Doğal Sit Alanı olarak koruma statüleri bulunmaktadır.

Alanda tarihi ve turistik zenginliklerin yanı sıra, yörenin geleneksel yaşamının tanıtılması amacıyla çeşitli turizm şenlikleri düzenlenmektedir. Alandaki tabii varlıklar (peri bacaları, orman, göl vs.) ile kültürel varlıklar (kaya yerleşimler, kaya anıtları, tapınaklar, mezarlar vs.) yerli ve yabancı turistler tarafından gezilip görülebilecek yerlerdir.

Frig Vadisi Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 4.5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 4.5 TL
Giriş - Motosiklet 9 TL
Giriş - Otomobil 14 TL
Giriş - Minibüs 41 TL
Giriş - Midibüs 68 TL
Giriş - Otobüs 135 TL
Çadır Alanı 15 TL
Karavan Alanı 25 TL
Frig Vadisi Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Üçlerkayası Köyü, Bayramaliler Köyü, Demirli Köyü Afyon TR, 03370 Üçlerkayası/İhsaniye/Afyonkarahisar, Türkiye

Koordinatları: 39.089154, 30.4193473

Frig Vadisi Tabiat Parkı Bilgi Notu
Frig Vadisi Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Frig Vadisi Tabiat Parkı iletişim
Frig Vadisi Tabiat Parkı telefon
Frig Vadisi Tabiat Parkı nerede
Frig Vadisi Tabiat Parkı yol tarifi
Frig Vadisi Tabiat Parkı nasıl giderim
Frig Vadisi Tabiat Parkı firma profili
Frig Vadisi Tabiat Parkı firma hakkında
Frig Vadisi Tabiat Parkı mesai saatleri
Frig Vadisi Tabiat Parkı iletişim bilgisi