Sorgun Göleti Tabiat Parkı

Ankara / Güdül / Sorgun

Puan 4.2 4.2 242 Derecelendirme 218 Yorumları oku

Sorgun Göleti Tabiat Parkı 2021 Fiyat Bilgileri

Çadır Alanı 40
Giriş - Şahıs 10
Giriş - İndirimli 5
Giriş - Otomobil 30
Giriş - Otobüs 270
Giriş - Motosiklet 20
Giriş - Bisiklet 10
Giriş - Minibüs 90
Giriş - Midibüs 160
Misafirhane (Günlük) 115

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Bisiklet Binme
Çadırlı Kampçılık
Doğa Yürüyüşü
Fotoğrafçılık
Piknik

Alan İmkanları


Çadır Alanı
Giriş - Bisiklet
Giriş - İndirimli
Giriş - Midibüs
Giriş - Minibüs
Giriş - Motosiklet
Giriş - Otobüs
Giriş - Otomobil
Giriş - Şahıs
Misafirhane (Günlük)

Alan Özellikleri


Akarsu
Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
Büfe
Çadır Alanı
Çeşme - Su
Çocuk Parkı
Göl Kenarı
Mescit
Spor Alanları
Wc
Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Rumeysa Cetin

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yorum

Rumeysa Cetin Google Yorumu 6 ay önce
İnsanlar nasıl 5 vermiş gerçekten anlamadım. Büyük övgüler sonucu kamp için gittik. Girişte ücret yok. Kamp ücretsiz yapılabilir. Tuvalet akşama doğru su bitiyo ve bidonlarla su kullanıyorsunuz. Tuvaletler de 2sinin kapısı yok. Toplam 6 ruvalet var zaten. 1 tanesi Alaturka tuvalet, diğerleri alafranga. Alafranganın da hanesi dolmadığı için kullanamıyorsun. Wc. Çeşmeler inden biri akıyo gündüzleri, akşamları 1 tanesi de akmıyor. Peçete sabun vs yok. Tuvaletlerin içinde de çöp kovasi yok. Gidicek olanlara uyarı yakacak şey az tedbirli gidin. Su var ama baziyarı çok seyrek akıyo sıra oluyo. Gölünü çok güzel demişler görünce şok geçirdik sadece bi su birikintisi. O kıvrımlı yolları tepeceğile ÇAMKORU TABİAT PARKINI yüzre yüz öneririm. Çamkkonuya 4 5 kere gittim. Buruya 2. Kez gelmem asla. Gözleme vs yapan yer var. Masalar mevcut. Parkın bi tarafı tüm çöplük. Çöp kutulara ağzına kadar dolu ama alınmadı. Kısa da su yok/göl yok/yol tehlikeli/wcler kötü/yakacak sıkıntı neden böyle bi yeri öneriler anlamam. Çamkoruya gidin ama buraya gelmeyin. 3 puan da : giriş ücretsz/ kamp yapmak ücretsiz/masa var o yüzder

Selçuk Foto

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yorum

Selçuk Foto Google Yorumu 6 ay önce
Ankara'dan Kahramankazan istikametine dogru giselerden gecip Celtikci giselerinden tekrar giris yapip Sorgun istikametine dogru devam ediyorsunuz.. Yollar sikintisiz ve rahat.. Golete gelmeden eksiklerinizi 31 km kala Celtikci'deki hali saha yaninda bulunan marketten alabilirsiniz.. Kacirirsanizda golette bulunan gozlemecilerden koye gidip geldiklerinde isteyebilirsiniz.. Gozleme yapan yerlerde icecek cesitlerini de bulmak mumkun.. Fiyatlar makul.. (5 lt su 5 tl, sade gozleme 5 tl...) Daha onceki yillarda yer atesi ve mangal yakmak saat kisitlamasiz ve serbestti.. Ancak son donemde meydana gelen yanginlardan dolayi mangal atesi 21.11'a kadar serbest ve yer atesi yakmak kesinlikle yasak.. Goletin baraja baglanan bolumundeki arizadan dolayi su sira goletin su seviyesi oldukca dusuk.. Bir diger sorunda tuvaletlerdeki su kesintileri.. Su depolarinin kaldirilmasi iyi olmamis.. Tuvalette su kesilince belli bir sure agaclardaki musluklar akmaya devam ediyor.. Genelde tuvaletler temiz.. Cocuk parki mevcut ve guvenli.. Kamp alanlari temiz.. Guvenlik devamli geziyor.. Mescit mevcut.. Daha onceki yillardaki gunu birlik piknikcilerin azalmasi ve kampcilarin cogalmasi ile aksamlari daha nezih ve sessiz bir hal almaya baslamis.. Cadir kampi ve karavan kampi icin Ankara yakinindaki ilk tercih diyebiliriz.. Telefon cekme konusunda sanirim tum hatlar icin cekmeme sorunu var.. Haritalar uygulamaniza gitmeden once cevrimdisi harita yuklemeyi unutmayin.. Bu olumsuzluklarla beraber su siralar cok tercih edilmeyebilir ama sonbahar ve kis mevsimlerinde dogal hayatin tadini cikartabilirsiniz..

Sena Demirtaş

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yorum

Sena Demirtaş Google Yorumu 7 ay önce
Kampımız için haftasonu burayı seçtik. Ankara'dan gidiş yolu çok tehlikeliydi, aşırı dar bir yoldu ve sakin sakin gitmek zorunda kaldık. Su almayı unuttuğumuz için durduğumuz bir benzinlikte su 4 TL'ydi, meşrubatlar da gereğinden çok pahalıydı. Tedbirli gitmek gerekiyor bu açıdan. Çok kalabalıktı gittiğimizde, göl kenarı tamamen doluydu, dolu olmayan yerler ise eğim sebebiyle zaten çadır kurulumuna uygun değildi. Biz de daha arkalarda bir yerde çadır kurduk, sessiz sakin bi ortam istediğimiz için. Güvenlik görevlileri önce akşam saat 8'i geçtiği gerekçesiyle ateşimizi söndürttüler, tüpte yemek yapmak zorunda kaldık. Ertesi gün ise taşlarla kurduğumuz mangal düzeneğine "ateş yere temas etmemeli" diyerek ateşi söndürttüler, kahvaltımızı öğlen yapmak zorunda kaldık. (Yeniden kömür, zeminden yüksek mangallık bulana kadar). Ya kuralları taksit taksit söylememeliler, ya da en azından yarım saat müsamaha göstermeliler. İkisi de yok. Otel boyutunda yanan ormanlarımız için kural tanımayanların kalkıp da küçücük ateş için bu kadar "2 asgari ücret ceza yazarız" katılığına girmeleri çok anlamsız. Tuvaletleri aşırı aşırı pisti. Otel tuvaleti beklemiyorduk zaten ama bu kadarı da biraz fazlaydı. Yine de genel olarak keyifli bir haftasonu geçirdik ama bir daha kamp için burayı tercih etmeyiz.

Emre Tanrısevdi

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yorum

Emre Tanrısevdi Google Yorumu 6 ay önce
En son 2 yıl önce gelmiştim ve hiç bir tesisleşme yoktu. Bu sefer gittiğimde tuvalet, güvenlik gibi tesislerin kurulduğunu gördüm. Akşam 21 den sonra mangal yasak. Yerde ateş yakmakta komple yasak. Güvenlikler sık olarak dolaşıyorlar o yüzden büyük bir kamp ateşi gibi bir hayaliniz olmasın buraya gelirken. Göl çekilmiş ve suyu çok az. Yolu çok güzel Ankara’dan 3.25 tl gibi bir ücretle otoyolu kullanarak gelebiliyorsunuz, sonrasında yol biraz kıvrımlı ama bence keyifli. Haftasonu aşırı kalabalık oluyor, insanlar ses yapıyor ve çöplerini bırakıyorlar. Haftasonu gelinecekse erkenden gelmeniz gerekiyor. İçeride gözleme, odun, kömür, su gibi şeyleri satan insanlar var. Sonbaharda gelinesi bir yer olduğunu düşünüyorum.

Fatih Duman

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yorum

Fatih Duman Google Yorumu 6 ay önce
Öncelikle şimdiye kadar okuduğunuz yorumları unutun. Eğer bu gune kadar hiç ama hiç çamlı yayla görmediyseniz yakınınızda hiç çocuk parkı mesire alanı park bahçe gölet baraj vs yok diyelim. Oyle olsa dahi o kadar yolu çekip buraya gelmeyi aklinizdan bile geçirmeyin basın amasraya akcakocaya izmire antalya ya muğlaya gidin. Ulan orayla burası aynı mesafemi? Dediginizi duyar gibiyim. Inanın ayni mesafe laf dinlemeyip giderseniz bana hak verceksiniz 😅 oraya kadar gidip toz toprak icinde rezillik cekmeyin balık tutmak ta yasak.. zaten balık ta yok! Sincandaysan harikalar diyarina goksuya git. Mamak keçiören deysen mavi gole mogana git. Abi buraya değmez bir suru guzel yorum yapılmış ya ben yandım herkes yansin diye yapmislar ya da hic çamlı yayla görmemişler o kadar söylüyorum. Yok ben gidecem diyen varsa sakin güdül tarafından gitmeyi 25 km tas toprakta arabaniz hic olmasin otobandan gidin. Beni dinleraeniz gitmeyin valla gitmeyin 😅😂😂

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Hakkında

2020 yılı tarifesine göre;

  • 1 Ünite Çadır yeri (günlük) 40 TL 
  • Misafirhane (günlük) 115TL
Sorgun Göleti Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Unnamed Road, Sorgun/, Sorgun, 06843 Güdül/Ankara, Türkiye

Koordinatları: 40.3305027, 32.2138641

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Bilgi Notu
Sorgun Göleti Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar