Olimpos Antik Kenti

Antalya / Kumluca / Yazır

Puan 4.6 4.6 10586 Derecelendirme 1976 Yorumları oku

Olimpos Antik Kenti Fiyat 2021

Ücret Bilgisi Bulunamadı

Çalışma Saatleri

 • Cuma08:00-19:00
 • Cumartesi08:00-19:00
 • Pazar08:00-19:00
 • Pazartesi08:00-19:00
 • Salı08:00-19:00
 • Çarşamba08:00-19:00
 • Perşembe08:00-19:00
Bu Alanın Sahibiyim

Detayları

Aktivite imkanları

 • Arkeolojik Gezi
 • Dalış
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gezinti
 • Kano
 • Yüzme

Alan İmkanları

 • Bungalov 4 Yataklı
 • Çadır Alanı

Alan Özellikleri

 • Çeşme - Su
 • Deniz Kenarı
 • Duş
 • Elektrik
 • Kır Kahvesi - Cafe

Yorumlar

Ufuk Kurtuluş

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ufuk Kurtuluş Google Yorumu 2 ay önce
Antalyaya gelinip görülmesi gereken, günümüze kadar binbir emek verilerek korunmaya çalışılmış nadide bir antik kent. Kumluca yolundan Olimpus'a saptığınızda yaklaşık 7 km virajlı yol iniyorsunuz. Araç park yeri mevcut fakat ücretli, eğer ücret ödemek istemiyorsanız aracınızı biraz uzağa park etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu tür yapıları seviyor iseniz içeride ilginizi çekecek çok güzel kesitler mevcut. Müze kart ile ücretsiz girip yapılabilir ama kart olmadan 40 ₺ ödemek zorundasınız. Antik kent içerisinde hala kazı yapılan bölgeler mevcuttu. Fakat buna rağmen gezilecek bir çok farklı nokta var. Bilgilendirme tabelalarını en iyi şekilde okumak gerekli. Ayrıca olimpus içinde güneye doğru ilerlediğinizde yüzmek için elverişli, temiz bir sahili mevcut. Haftasonları biraz kalabalık olabiliyor. Programınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederim. Olimpus içerisinde yarım litre içme suyunu 3 ₺ ye satıyorlar.

Ulaş Arslan

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ulaş Arslan Google Yorumu 2 ay önce
Olympos Antik Kenti 5 yıldız vermemin sebebi milli servetimizden dolayıdır. Sergileme malesef diğer antik kentler gibi salaş ve çaba gösterilmeyen bir çalışma görüyorum. Denize yakın olması antik kenti yol güzergahı yapmış olabilir fakat bu kadar işletmeye rağmen en azından çevre düzenlemesi ( yıkık dökük şeyler, ot vb) yapılabilir. Bununla beraber yine diğer antik kentlerde olan sıkıntı ise antik kentin girişindeki işletmeler derme çatma ve kontrolsüz. Gıda güvenliğini burada tartışmak bile mümkün değil. Özellikle turistik yerlerde nasıl olsa bir kere gelir mantığı ile hem maddi olarak kazıklanabiliyırsunuz hemde sağlığınız açısından. Kısacası aslında yönetim sorunu var ve birileri için bu saydıklarım malesef mühim değil

Juta Bibic

Olimpos Antik Kenti Yorum

Juta Bibic Google Yorumu 3 ay önce
Güzel bir konuma yerleşmiş tarihi kent,görülmesi gereken önemli yerlerden. Ancak heryerde olduğu gibi duyarsız bazı insanlar yüzünden o canım güzel denize yanaşan tekneler çöplerini atmış olacak ki yüzeyinde parça parça yüzen kağıt, naylon,... vb. çopler vardı. Yoksa deniz muhteşem. Ama dediğim gibi anlık atılmış çöp olduğu belliydi. Denizin dibi bile görünüyordu. Sonradan oluşan bir pislik olduğu aşikardı. Giriş ücreti 40 yada 45 TL idi. Deniz kıyısına gelmeden tarihin izleri içinde salına salına o havayı o izleri içinizde hissederek tarihi kalıntılar için de dolaşıyorsunuz. Soldan yukarı doğru merdivenlerden çıktığınızda antik tiyatrosu vardı. Daha ileride ise buzZZZ gibi bir suyu akan dere boyu ilerledikçe tarihi anıt mezarlar vardı. Fakat kentin içinde görülesi tarihin mimari izleriyle mest olmamak mümkün degil. Sağ tarafında büyük bir dağ yükseliyor. Dağın eteğinde yine bir tatlısu yol etmişti kendini denize doğru. Mutlaka gidin görün. Gözler görmeden, dil anlatmaya yetmiyor.

Özkan Öztaş

Olimpos Antik Kenti Yorum

Özkan Öztaş Google Yorumu 3 ay önce
Müze kart ile giriş yapılabiliyor. Halen arkeolojik çalışmalar tamamlandığı için bazı yerlerini gezmek mümkün olmuyor. ama zaten insanların çoğu arkeolojik alanı, ören yerini gezmek için değil güzel sahilinde vakit geçirmek için tercih ediyor. dalgası hafif neredeyse yok denilecek kadar az güzel bir koy. üstelik denizde vakit geçirirken antik şehri ormanlık içinde görmek mümkün olabiliyor. sezonunda çok kalabalık. biraz da popüler olunca zaman zaman iğne atsan yere düşmüyor. zaman zaman insanların yanında getirdikleri ses sistemi ile gürültülü sayılabilecek ortamlar oluşabilir. yanınızda yiyecek ve içecek getirmeniz daha uzun vakit geçirmenizi sağlar. Yoğun olmayan zamanlarda okumak dinlemek için de güzel bir mekan olabilir. ayrıca sezonda karetta kaplumbağaların yumurtlama dönemine ev sahipliği yaptığı için akşam 18 gibi sahil boşaltılıyor. ayrıca alan zaten ören yeri olduğu için saat 20 gibi müze kapanıyor.

Merih Neval

Olimpos Antik Kenti Yorum

Merih Neval Google Yorumu 3 ay önce
Fazlaca bilinçsiz turist tarafından ziyaret edilmesi sebebiyle sigara izmariti, ıslak mendil ve bira/su şişesi gibi atıklarla karşılaşmak mümkün. Bu çok üzücü bir durum çünkü çok duru, sakin bir güzelliği var aslında bu yerin. Giriş ücretlidir. Yanınızda muhakkak müze kartınız olsun. Eğer yoksa da kimliğinizi veriyorsunuz sizin için bir müze kart çıkarıyorlar. Kenti gerçekten detaylıca gezip ruhunu yakalamak isteyenler ise mutlaka sabahın erken saatlerinde yola çıkmalı, insan trafiğinden kaçmalıdır. Ne yazık ki çoğu insan sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf çektirmeye geliyor gibi.. Malesef böyle düşünüyor insan bazı manzaralara tanık olunca.. Kente girmeden önce de en azından ufak bir ön araştırma yapmalı. Haritaya önceden adına olup öyle gezerseniz hiçbir noktayı gözden kaçırmaz, zamanınızı daha verimli kullanırsınız.

Osman Uçar

Olimpos Antik Kenti Yorum

Osman Uçar Google Yorumu 4 ay önce
Olimpos antik kenti, Antalya'nın batısında Kumluca İlçesi Tahtalı dağının 10 km kuzeyinde kalan Likya yerleşimidir.[1] Antalya'ya 85,7 km. uzaklıkta, Caretta Caretta kaplumbağalarının yavrulama alanı olduğundan sit alanı olarak korunan, genellikle üniversite öğrencileri ve sırt çantalı turistlerin tercih ettiği bir tatil mahallesidir. Ağaç evleri, çadır mekanı olarak kullanılabilecek açık alanları, Likya Yolu üzerinde bulunması önemli özellikleridir. Olimpos Beydağları Millî Parkı sınırları içinde yer alır..

İki Teker Hayatın İçine Çeker

Olimpos Antik Kenti Yorum

İki Teker Hayatın İçine Çeker Google Yorumu 4 ay önce
18 Haziran 2021 tarihinde Olimpos antik kentine Adrasan'a gittiğimizde uğradık ve şaşırdığımız noktalar oldu, ta ki Olimpos sahiline inene dek. O kadar çok ziyaretçi girişi oluyor ki şaşırdım. Antik kenti girişte müze kart geçerlik ve bilet ücreti 40 lira. Nedense girenlerin nerdeyse tamamının elinde plaj malzemesi falan var. Bu işte bir terslik var dedim. Biraz gezdikten sonra nihayet Olimpos sahiline vardık ki ne göreyim. Turnikeler'den giren ziyaretçilerin %99'u abartısız antik kenti ziyaret için girmiyor, antik kenti Olimpos sahiline gitmek için kullanıyorlar. Bende ailemle birlikte antik kenti gezdikten sonra olimpos sahiline indim. Olimpos sahili oldukça kalabalık. Denizi berrak, temiz. Fakat çocuklar için uygun değil çünkü sığ değil, bir anda derinleşiyor.

Brian Dexter O'conner

Olimpos Antik Kenti Yorum

Brian Dexter O'conner Google Yorumu 5 ay önce
Gidiş yolu dar ve biraz virajlı. Gidiş yolunda Migros market sağda kalıyor, oradan ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Otopark ücretli ve otomobil için 10 TL. Giriş Müze Kart ile ÜCRETSİZ. Girdikten sonra bir süre antik kentin içinden yürüyerek sahile ulaşıyorsunuz. İçeride soyunma kabini, tuvalet vs. yok. Giriş kapısının dışında tuvalet var ve temiz. Antik kent sahil yolunda ormanın içinde kalıyor. Sahilde küçük çayın deniz ile buluştuğu yerden daha uzakta denize girmenizi tavsiye ederim zira çayın suyu dağlardan geldiği için oldukça soğuk. Sahili taşlık. Deniz girer girmez derinleşiyor, çocuklara dikkat etmek gerekebilir. Eğer oradaysalar çay ile denizin birleştiği yerde yüzen ördekleri de görebilirsiniz :)

Hülya Gündoğdu

Olimpos Antik Kenti Yorum

Hülya Gündoğdu Google Yorumu 5 ay önce
Antalya'ya geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri bence. Giriş ücreti 20₺.Bu 20₺nin içinde hem antik kenti(sınırlı çünkü çoğu yeri kapalı,girişe izin vermiyor)gezebiliyorsunuz,hem de (antik kent denize açılıyor) denize girebiliyorsunuz. Eşimle gittik, 40₺ödedik, verdikleri kartın arkasında "Bu kart yalnızca plaj girişi için geçerlidir. Bu kart 10 gün süresince yapılacak 10 giriş için geçerlidir " yazısı var. Plajı epeyi uzun, manzara muhteşem. Arabayla geldiyseniz yanında otopark var , ücreti 10tl.

caner özdil

Olimpos Antik Kenti Yorum

caner özdil Google Yorumu 1 yıl önce
Olympos, Likya Birliği’nin önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Komutan Servilius İsauricus, Helenistik Dönem’de kurulan bu şehri korsanlardan temizleyerek M.Ö. 78’de Roma topraklarına kattı. Yakınındaki doğal gazlar (metan) sürekli kendi kendine yandığı için, bu antik kent Çıralı’daki “Hephaistos” kültüyle ün kazanarak önemli bir dini merkez oldu. ÜLKEMİZDEKİ TARİHİ VE ANTİK ŞEHİRLERİ GEZELİM VE SAHİP ÇIKALIM LÜTFEN ... BU DÜNYA MİRASLARI FARKLI BİR ÜLKEDE OLSAYDI ÜLKE EKONOMİSİNE KATSISI EN AZ % 21 ARTIRIRDI ..

Burak PEKŞEN

Olimpos Antik Kenti Yorum

Burak PEKŞEN Google Yorumu 1 yıl önce
Öncelikle girişte müze kartı ya da ücret ödüyorsunuz. Antik kentin bitişinde deniz başlıyor. Giriş yaptıktan sonra yaklaşık bir 751 metre falan yürüyerek denize ulaşıyorsunuz. O durum biraz yorucu olabiliyor çünkü elinizde şemsiye, eşyalar falan taşımanız gerekiyor. Yürürken antik kentten kalıntılara rastlıyorsunuz. Denize gelmeden de ufak bir soğuk su alanı mevcut. O soğuk suya girebilirsiniz. Bilmiyorum dünyanın en temiz denizi olimpos mu ancak benim gördüğüm en temiz denizdi. 2 metreden bile direk dibini çıplak gözle görebiliyorsunuz. Plajı tamamen taşlardan oluşuyor o yüzden deniz ayakkabısı almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca deniz yüzme bilmeyenler için biraz zor birkaç metre sonra hemen boy mesafesini geçiyor. Antik kenti de ikindi saatlerinde gezebilirsiniz. Sıcakta çok cazip gelmiyor. Ayrıca şezlong şemsiye kiralayabileceğiniz herhangi bir yer yok ona göre tedarikli gelmeniz gerekiyor. Sırf bu tertemiz denizde yüzmek için her yerden gelinebilir. İnşallah zamanla kirlenmeyen değerlerimizden kalır.

Ses Ses

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ses Ses Google Yorumu 1 yıl önce
M.Ö. 78’de Roma komutanı Servilius Isauricus Olympos’u korsanlardan temizleyerek şehri Roma topraklarına katmış ve kent Roma dönemi öncesinde de bilinen tabii gazların yandığı Çıralı’daki Demirci tanrı Hephaistos kültü için inşa edilen açık hava sunaklarıyla da büyük bir ün sahibi olmuştur. Orta Çağın başlarında, M.S. 4., 5. yy yazılı kaynaklarından hıristiyanlaşan Olympos’un ilk piskoposlarına dair bilgi alınsa da kentin 7. yy’dan sonrası şimdilik karanlıktır. Kentte M.S 5. yy ile 7. yy arasına tarihlenebilecek 12 adet Bizans Kilisesi yer almaktadır ki, bu da Hıristiyanlığın ilk yıllarında Olympos’un önemli bir kent olduğunu göstermektedir. Venedik, Ceneviz ve Rodos şövalyelerinin Akdeniz’de varlığını hissettirdiği özellikle 14. yy sonrasında Olympos’un uğrak limanı olması akla yakındır. Kentin Osmanlıların deniz üstünlüğünü kurmalarından önce önemini kaybetmiş olması ise olasılık dahilindedir.

Lale TÖNGEL

Olimpos Antik Kenti Yorum

Lale TÖNGEL Google Yorumu 1 yıl önce
Resmen büyülendim iyiki gelmişiz dediğim yerlerden . Mutlaka görülmesi gerekiyor travertenler ile aynı yerde zaten hepsine 5 saat ayrılması yeterli gibi. Travertenler için müze kart aldık zaten alan iç içe tek girişle hem travertenleri hem hierapolisi gezebilirsiniz . Antik kent için biraz yürünmesi gerekiyor tiyatrosunun olduğu yer için özellikle küçük bir tırmanış gibi . Biz 3 yaşında oğlumuza gezdik çok zorlanmadik buraya çıkarken bebek arabası ile çıkılmıyor biz arabayı alanda bırakıp gezdik . İçerisinde küçük heykel müzeleri de var her yerini doyasıya gezin görün keşfedin ve mutlaka gidin . Antik havuza girmedik fakat girilebilir biz gittiğimizde 3 kişi vardı biz gün batımını yakalamak için akşam saatlerine kaldık . İyiki de kalmışız manzara mükemmeldi .

Mecid U.

Olimpos Antik Kenti Yorum

Mecid U. Google Yorumu 3 hafta önce
Öncelikle belirteyim, bu bölgedeki örenyeri veya tarihi mekanlardan daha az etkileyici. Buranın güzel yanı, pilaj’ı. Buraya gelirseniz hazirlikli gelin, denizde yüzün ve o şekilde buraya veda edin. Genel olarak tarihi kalıntılar neredeyse anlaşılamayacak kadar uok olmuşlar. Bir kaç lahit onlarda muhtemelen defineciler tarafından daha önceleri delinmişler. Tarihi kurtarmak için çok geç kalıyoruz sanırım bazı zamanlar. Bıradaki yazılarda, MÖ 300 ile MS 7. YY. Arasında var. Osmanlı döneminde ise yerleşime ait bir bilgi yok. Ancak Roma dönemi etkisi ve Yunanca’daki isminden dolayı etkileyici. 💳 Kredi kartı geçiyor 💳 Müzekart geçiyor. Tam 60₺, Öğrenci 30₺ 💳 Buraya özel yüzmek için giriş kartı alınabiliyor. 🚾 Var 🅿️ Otopark var. 🚧 Ulaşım kolay ve yolu düzgün 👨‍👩‍👦‍👦 Aile için uygun ve Bebekle gezinizi zorlanmadan yapabilirsiniz. 📸 Çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Mehmet Sarıyıldırım

Olimpos Antik Kenti Yorum

Mehmet Sarıyıldırım Google Yorumu 3 ay önce
Her karesinden tarih fışkıran antik bir şehir. Ören yerlerinin fiziksel ve diğer faktörler sebebiyle yıkıldığı ve yavaş yavaş yok olduğunu görmek çok üzücü. Keşke değerlerimize, zenginliğimize bu kadar yabancı kalıp sahipsiz bırakmasaydık. Olimposun plajına da ayrı bir parantez ayırmak gerek. Oldukça berrak ve temiz bir denize sahip olmasına karşın; plajda şezlong ve şemsiye bulunmayışı, ayrıca tuvalet ve duşlara giriş ücreti dışında ekstradan ücret alınması, giyinme kabini bulunmayışı çok büyük eksiklik. Böylesine bir plajda tatile gelen insanları müşteri anlayışıyla karşılamak ne kadar doğru? Bir de plaja varırken döşeli olan tahta yolun son 20 mt sinin tahtalarının sökülüp demirlerinin bırakılması, tatilcileri survivor ortamına sokuyor:) Olimpos öylesine sıcak ki her gelen kişinin mutlaka yanında bir deniz ayakkabısı/ terliği bulundurması, şemsiyesini yanında getirmesi, mümkünse denize girecek şekilde mayosuyla gelmesi çok yerinde olur.

METEHAN NAZ

Olimpos Antik Kenti Yorum

METEHAN NAZ Google Yorumu 4 ay önce
Öncelikle buraya çadır atıp kamp yapamaya veya bir pansiyonda kalarak tatil yapmaya geliyorsanız ve yer ayırtmadıysanız endişe etmeyin çünkü burada kalacak çok yer var. Mutlaka bir tanesinde boşluk bulursunuz. Olimpos antik kenti olarak haritalarda gördüğünüz yere tatil yöresi haline gelmiş bir olimpos şehrinin içinden geçerek ulaşıyorsunuz. Daha sonra olimpos antik kente bilet alarak giriş yapıyorsunuz. 2021 temmuz 40₺. Girişte otopark var ve 10₺. Sonrasında antik kenti geçip sahile ulaşıyorsunuz. Sahili güzel ve çok kalabalık. Sahili Daha çok çakıllı ama kumu sevmeyenler için oldukça ideal. Denizi de berrak ve temiz. Denize deniz ayakkabısı ile girmek daha mantıklı.

esin altin

Olimpos Antik Kenti Yorum

esin altin Google Yorumu 4 ay önce
Olimpos dogasiyla güzel bir mekan.sahilinde büfe, şezlong, şemsiye vs yok.araci parkettikten sonra kısa bir yürüme mesafesiyle sahile ulaşılıyor...kaya diplerinde gölge yerler bulmanız gerekiyor.olimposta denize girdikten sonra akşam çıralı ya (yanartasa) geçmenizi tavsiye ederim.yanartasin yürünecek kısmı sıcakta cekilmiyor...ayrica ateşi gündüz çok farketmiyorsunuz .ama karanlık cokunce giderseniz eziyet olmaz..-mutlaka ışık kaynağı alın yanınıza - (çünkü ortam karanlık...)cep telefonu ışıklarını kullanabilirsiniz.ayrica yanınıza yürüyüşe uygun ayakkabı almanız iyi olur.

Mithat ÖZTÜRK

Olimpos Antik Kenti Yorum

Mithat ÖZTÜRK Google Yorumu 2 ay önce
Ayakta kalabilen pek bir şey göremedim insanlar plaja ulaşmak adına yolu kullanır olmuşlar.Hayretlere düşüren bir an yaşamadık malesef. Civar olarak kalınabilecek bir çok mekana sahip ayrıca plaja gittiğinizde su temizliği ile sizi memnun edecektir. Olimpos plajı Çıralı plajının devamıdır ,Çıralı plajında otururken sağ tarafa baktığınızda yüksek kayaların olduğu bölüm Olimpos plajı😁 Olimpos civarında yapılabilecek etkinliklerden biride çamlık restoranda kiralanan ATV turu yapmayın derim. Paranız boşa gider hiçte öyle söyledikleri gibi doğa güzellikleri içinde gezmiyor gördüklerinize bayılmıyorsunuz taşlık bir dere yolunda gezdirip 150-200 TL nizi alıyor hiçte pazarlık etmiyorlar. Sonuç olarak bu bölgenin bize verdiği çok bir şey olmadı umarım sizleri memnun eder.

sinem cetin

Olimpos Antik Kenti Yorum

sinem cetin Google Yorumu 3 ay önce
Oldukca sicakta zor geziliyor, eğer olimposta kaliyorsaniz plaj icin mecbur gecmek zorinda kalacaginiz 15 dk lik kavurucu sıcak, toprak ve taşlı yürüme parkuru...ben ÇIRALI da harika bir kamp alaninda kalip hem olimpos antik kenti gezdim.hem.plajina gittim...antik kentte görmeye deger su yolu, dağdan aksn buz gibi su havuzlari... agaclar ruzgardan uyardiklari gibi devrilmis...BUZ GIBI SULARA girmenizi tavsiye ederim...bitmeyen restorasyon sebebi ile antik kent 3 yildiz...olimpos giriste MUZO VAR, gozleme dondurma su, icecek.... plajin cikisinda market olmadigindan MUZO marketten yuzde 50 fiyat farki ile ihtiyaçlarınızı alip olimpos plajina gelin 🌊

Ferhat Kaymak

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ferhat Kaymak Google Yorumu 1 yıl önce
Işık Ülkesinin(Likya) en büyük 6 şehrinden biri olduğu belirtilmektedir. Antik kent olarak bir efes ya da patara gibi büyük bir yerlesim yada birbirinden güzel sizi şaşırtacak yapılar göreceğinizi düşünmeyin. Olimpos sahil yolu üzerinde sağlı sollu çoğu yerde gelişi güzel ve derme çatma ayağa kaldırılmış(?) basit yapılardan ibaret. Az sayıda lahit mezar gün yüzüne çıkarılmış en fazla korunan lahit mezarlar sahil yolunun sonunda yan yana ve plaja giderken rahatlıkla görülebilecek konumda. Kuzey ve Güney yamaçlarda eski kalıntılar var ancak kazı çalışması yapılmamış. Antik Kent gezeceğim diye 31,11 TL kesinlikle vermeyin zira yeterli kazı ve restorasyon yapılmamış oldugundan sahil yolu üzerinde göreceğiniz kalıntılardan daha fazlasını görmeniz mümkün değil. Bu arada Kuzey yamacında bulunan kale kalıntılarından Olimpos Plajindan Cirali Plajına kadar uzanan eşsiz manzara görülebilmektedir. Bu alana çıkışın başında tehlikeli ve yasak tabelası bulunduğunu da belirteyim.

Yunus Emre KARA

Olimpos Antik Kenti Yorum

Yunus Emre KARA Google Yorumu 1 yıl önce
Tarihi ve ismi kadar, kendisi o kadar da heybetli gelmedi. Hayal kırıklığı yaşadım. Hiçbir şey yok desem kizarlar bana şimdi. Cidden OLiMPOS denince akla böyle yapılar felan geliyor, hepsi yıkık, virane, ustalar örüyorlar duvarları. Şaşırdım. Kalıntılar ve tabiki ama yazık cidden, daha da el atılmalı o tarihe. Ama şehir kalıntıları içerisinde,yarı ormanda, gezmek güzeldi. Oraya gidenlere önemli tavsiye, mutlaka yüzmek için yanınıza eşyalarınızı alın. Pişman olursunuz sonra. Demedi demeyin. Önemli not: Eğer tatilinizi Çıralı'da yapıyorsanız, sakın araçla Olimpos a gitmeye kalkmayın, çünkü araçla 25 km sürüyor. Ama Çıralı sahilinden yürümeyle 500 metre. Evet yanlış duymadınız tam 500-600 metre. Olimpos sahilinde Yüzme ücretsiz yine, ama içeriye doğru girmek isterseniz yine geçiş ücreti ödüyorsunuz.

Bilal Acar

Olimpos Antik Kenti Yorum

Bilal Acar Google Yorumu 1 ay önce
Valla girişte otoparka para alıyorlar müze kartınız varsa içeri ucretsiz giriyorsunuz olimposta o kadara çok pansiyon ve otel varki buralarda kalan insanlarin tek deniz noktası burası sanırım denize kadar 500 metre kadar yürüyorsunuz sonra bı bakıyorsunuz okadar kalabalıkki ve taşlık bi sahili var kumsal değil. Eğer kalabalık bir dönemde yollarda bir çok insanı sahile yürürken görüyorsanız bilinki sahil çok kalabalık oluyor bunları bilin ve otoparka ona göre para verin sahile inip tekrar geri dönmek zorunda kalırsanız boşuna 500 metre yol yürümüş oluyorsunuz. Antik olarak çok görülecek bisey yok sanırım hala çalışmalar devam ediyor.otopark girişinde magnet ve hediyelik eşyalar satan yerdeki beyfendi sorular sorarsanız bilgilendiriyor yardımcı oluyor ve müze kartınız varsa aldığınız ürünlerde azda olsa indirim yapılıyor.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Olimpos Antik Kenti Hakkında

Olimpos Antik Kenti Fiyatları 2021

Bu alan ücretsiz

Olimpos Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Adresi: Kuzdere, 07980 Kemer/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 36.3941497, 30.4716085

Olimpos Antik Kenti Yakınındaki Alanlar
Olimpos Antik Kenti iletişim
Olimpos Antik Kenti telefon
Olimpos Antik Kenti nerede
Olimpos Antik Kenti yol tarifi
Olimpos Antik Kenti nasıl giderim
Olimpos Antik Kenti firma profili
Olimpos Antik Kenti firma hakkında
Olimpos Antik Kenti mesai saatleri
Olimpos Antik Kenti iletişim bilgisi