Olimpos Antik Kenti

Antalya / Kumluca / Yazır

Puan 4.6 4.6 8620 Derecelendirme 1000 Yorumları oku

Olimpos Antik Kenti Fiyat 2021

Bu Alan Ücretsizdir.

Çalışma Saatleri

  • Cuma08:00-19:00
  • Cumartesi08:00-19:00
  • Pazar08:00-19:00
  • Pazartesi08:00-19:00
  • Salı08:00-19:00
  • Çarşamba08:00-19:00
  • Perşembe08:00-19:00
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Arkeolojik Gezi
Dalış
Doğa Yürüyüşü
Fotoğrafçılık
Gezinti
Kano
Yüzme

Alan İmkanları


Çadır Alanı
Kır Evi - Bungalov - 4 Yataklı

Alan Özellikleri


Çeşme - Su
Deniz Kenarı
Duş
Elektrik
Kır Kahvesi - Cafe

Yorumlar

Burak PEKŞEN

Olimpos Antik Kenti Yorum

Burak PEKŞEN Google Yorumu 6 ay önce
Öncelikle girişte müze kartı ya da ücret ödüyorsunuz. Antik kentin bitişinde deniz başlıyor. Giriş yaptıktan sonra yaklaşık bir 751 metre falan yürüyerek denize ulaşıyorsunuz. O durum biraz yorucu olabiliyor çünkü elinizde şemsiye, eşyalar falan taşımanız gerekiyor. Yürürken antik kentten kalıntılara rastlıyorsunuz. Denize gelmeden de ufak bir soğuk su alanı mevcut. O soğuk suya girebilirsiniz. Bilmiyorum dünyanın en temiz denizi olimpos mu ancak benim gördüğüm en temiz denizdi. 2 metreden bile direk dibini çıplak gözle görebiliyorsunuz. Plajı tamamen taşlardan oluşuyor o yüzden deniz ayakkabısı almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca deniz yüzme bilmeyenler için biraz zor birkaç metre sonra hemen boy mesafesini geçiyor. Antik kenti de ikindi saatlerinde gezebilirsiniz. Sıcakta çok cazip gelmiyor. Ayrıca şezlong şemsiye kiralayabileceğiniz herhangi bir yer yok ona göre tedarikli gelmeniz gerekiyor. Sırf bu tertemiz denizde yüzmek için her yerden gelinebilir. İnşallah zamanla kirlenmeyen değerlerimizden kalır.

Lale TÖNGEL

Olimpos Antik Kenti Yorum

Lale TÖNGEL Google Yorumu 9 ay önce
Resmen büyülendim iyiki gelmişiz dediğim yerlerden . Mutlaka görülmesi gerekiyor travertenler ile aynı yerde zaten hepsine 5 saat ayrılması yeterli gibi. Travertenler için müze kart aldık zaten alan iç içe tek girişle hem travertenleri hem hierapolisi gezebilirsiniz . Antik kent için biraz yürünmesi gerekiyor tiyatrosunun olduğu yer için özellikle küçük bir tırmanış gibi . Biz 3 yaşında oğlumuza gezdik çok zorlanmadik buraya çıkarken bebek arabası ile çıkılmıyor biz arabayı alanda bırakıp gezdik . İçerisinde küçük heykel müzeleri de var her yerini doyasıya gezin görün keşfedin ve mutlaka gidin . Antik havuza girmedik fakat girilebilir biz gittiğimizde 3 kişi vardı biz gün batımını yakalamak için akşam saatlerine kaldık . İyiki de kalmışız manzara mükemmeldi .

Ses Ses

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ses Ses Google Yorumu 6 ay önce
M.Ö. 78’de Roma komutanı Servilius Isauricus Olympos’u korsanlardan temizleyerek şehri Roma topraklarına katmış ve kent Roma dönemi öncesinde de bilinen tabii gazların yandığı Çıralı’daki Demirci tanrı Hephaistos kültü için inşa edilen açık hava sunaklarıyla da büyük bir ün sahibi olmuştur. Orta Çağın başlarında, M.S. 4., 5. yy yazılı kaynaklarından hıristiyanlaşan Olympos’un ilk piskoposlarına dair bilgi alınsa da kentin 7. yy’dan sonrası şimdilik karanlıktır. Kentte M.S 5. yy ile 7. yy arasına tarihlenebilecek 12 adet Bizans Kilisesi yer almaktadır ki, bu da Hıristiyanlığın ilk yıllarında Olympos’un önemli bir kent olduğunu göstermektedir. Venedik, Ceneviz ve Rodos şövalyelerinin Akdeniz’de varlığını hissettirdiği özellikle 14. yy sonrasında Olympos’un uğrak limanı olması akla yakındır. Kentin Osmanlıların deniz üstünlüğünü kurmalarından önce önemini kaybetmiş olması ise olasılık dahilindedir.

caner özdil

Olimpos Antik Kenti Yorum

caner özdil Google Yorumu 6 ay önce
Olympos, Likya Birliği’nin önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Komutan Servilius İsauricus, Helenistik Dönem’de kurulan bu şehri korsanlardan temizleyerek M.Ö. 78’de Roma topraklarına kattı. Yakınındaki doğal gazlar (metan) sürekli kendi kendine yandığı için, bu antik kent Çıralı’daki “Hephaistos” kültüyle ün kazanarak önemli bir dini merkez oldu. ÜLKEMİZDEKİ TARİHİ VE ANTİK ŞEHİRLERİ GEZELİM VE SAHİP ÇIKALIM LÜTFEN ... BU DÜNYA MİRASLARI FARKLI BİR ÜLKEDE OLSAYDI ÜLKE EKONOMİSİNE KATSISI EN AZ % 21 ARTIRIRDI ..

Ferhat Kaymak

Olimpos Antik Kenti Yorum

Ferhat Kaymak Google Yorumu 7 ay önce
Işık Ülkesinin(Likya) en büyük 6 şehrinden biri olduğu belirtilmektedir. Antik kent olarak bir efes ya da patara gibi büyük bir yerlesim yada birbirinden güzel sizi şaşırtacak yapılar göreceğinizi düşünmeyin. Olimpos sahil yolu üzerinde sağlı sollu çoğu yerde gelişi güzel ve derme çatma ayağa kaldırılmış(?) basit yapılardan ibaret. Az sayıda lahit mezar gün yüzüne çıkarılmış en fazla korunan lahit mezarlar sahil yolunun sonunda yan yana ve plaja giderken rahatlıkla görülebilecek konumda. Kuzey ve Güney yamaçlarda eski kalıntılar var ancak kazı çalışması yapılmamış. Antik Kent gezeceğim diye 31,11 TL kesinlikle vermeyin zira yeterli kazı ve restorasyon yapılmamış oldugundan sahil yolu üzerinde göreceğiniz kalıntılardan daha fazlasını görmeniz mümkün değil. Bu arada Kuzey yamacında bulunan kale kalıntılarından Olimpos Plajindan Cirali Plajına kadar uzanan eşsiz manzara görülebilmektedir. Bu alana çıkışın başında tehlikeli ve yasak tabelası bulunduğunu da belirteyim.

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Olimpos Antik Kenti Hakkında

Olimpos Antik Kenti Fiyatları 2021

Bu alan ücretsiz

Olimpos Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Adresi: Kuzdere, 07980 Kemer/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 36.3941497, 30.4716085

Olimpos Antik Kenti Yakınındaki Alanlar
Olimpos Antik Kenti iletişim
Olimpos Antik Kenti telefon
Olimpos Antik Kenti nerede
Olimpos Antik Kenti yol tarifi
Olimpos Antik Kenti nasıl giderim
Olimpos Antik Kenti firma profili
Olimpos Antik Kenti firma hakkında
Olimpos Antik Kenti mesai saatleri
Olimpos Antik Kenti iletişim bilgisi