Ballıkayalar Tabiat Parkı

Kocaeli / Gebze / Tavşanlı

Puan 4 4 5203 Derecelendirme 2542 Yorumları oku

Ballıkayalar Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 7.5
Giriş - İndirimli 4
Giriş - Bisiklet 7.5
Giriş - Motosiklet 15
Giriş - Otomobil 23
Giriş - Minibüs 68
Giriş - Midibüs 113
Giriş - Otobüs 225
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim
yükleniyor

Detayları

Aktivite imkanları

 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gözlem Yaban Hayatı
 • Günübirlik
 • Kaya Tırmanışı
 • Manzara
 • Piknik

Alan İmkanları

 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs

Alan Özellikleri

 • Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Masa
 • Mescit
 • Piknik Alanı
 • Spor Alanları
 • Tırmanma Parkuru
 • Wc
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

REHBER KEŞİFTE

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

REHBER KEŞİFTE Google Yorumu 3 hafta önce
28 Ağustos 2021 tarihi ihtibari ile tabiat parkı kapalı idi içeri giremedik fakat biz doğa yürüyüşü rehberleri olarak buranın farklı giriş yollarını bildiğimiz için içeriye açıkçası kaçak girerek Kanyonu yürüdük Kanyonunun yukarı kısmından manzaralar harika fotoğraflarda gördüğünüz gibi aşağıda 2 büyük şelale var biri Kanyonunun en sonunda yalnız eğer daha önce kanyon yürüyüşü doğa sporları yapmadıysanız kayalardan yuvarlanıp sakat kalabilir ölümle sonuçlanabilir fotoğraf video uğruna hayatınızı riske atmayın lütfen biz buraya toplu taşıma ile geldik Gebze marmaraydan inince sol tarafa geçin oradan Gebze center önünden geçen araca binin ve Gebze center inin önünde durak var burdan tavşanlı köyüne giden minibüs var 499 numaralı idi birde size uyarım mutlaka marmaraydan inince solda Börekçide bulunan Kocaeli kart çıkarmayı unutmayın hes kodu tanımlama yaptırın veya yapın eğer temassız kredi kartınız varsa Kocaeli belediyesi sayfasından karta he's kodu tanımlayıp kredi kartı ilede yolculuk yapmak mümkün tavşanlı köyünde ballikaya tabiat parkı 2.5km acil ihtiyacımız yoksa inmeyin minibüs tabiat parkına kadar gidiyor dönüşte yine aynı yerden biniyorsunuz Kanyonu yürüyecek dostlara tavsiyem deniz ayakkabısı almanız altı kayan düz spor ayakkabı bura için uygun değil saygılar

Gökhan Baştürk

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Gökhan Baştürk Google Yorumu 1 ay önce
Burası otoyoldan GOSB çıkışından sonra 15dk mesafededir. Otoyoldan sonra gidilecek yol çok bozuk değildir. Ufak bir köy girişi ve market imkanı da öncesinde var. Gittiğinizde otopark ücretini ödeyip istediğiniz alanı kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem yiyeceklerinizi yanınızda getirmeniz. Ufak bir işletme var ama çok kapsamlı bir kahvaltı imkanı yok. Dereden yukarı yürüyüp yapay ufak göletleri görebilirsiniz. Kampçı arkadaşlar ücretsiz etrafta çadır kurabiliyor. Dere girişinde sağ kısımda hafif yamacı çıkarsanız dere yatağı üstünden de belli bir yere kadar gidersiniz. Aslında asıl manzarası dereden üç dört km ilerdedir ama atv turu ile anca oraları görürsünüz. Kalender atv denen yeri de gezmenizi tavsiye ederim, bazı parkurlarda sizi bu dereyi besleyen kısımlara götüreceklerdir.

Özlem Karadoğan

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Özlem Karadoğan Google Yorumu 2 ay önce
Doğa harikası bir yer giriş ücretsiz ama otoparka 10 tl ödeniyor piknik yapmak isterseniz 20 tl ki istersiniz şelaleden akan suya konumlandırılmış masalarda ayaklarınız suyun içinde piknik yapmış oluyorsunuz çok güzeldi su ılık çocuklar tüm gün suyun içndeydi eve gelene kadar bazıları çocuklara mayo giydirmişti düşünün birdahakine bnde götüreceğim çocuklara çok derinde değil onlar eğlenirken sizde kaliteli vakit geçirip kafa dinlemiş olcaksınız huzur verici bir ortamdı benm için pişman olmayacaksınız şuan yangınlardan dolayı kapatlmş ama kanyon kısmı gezip dolaşılacak yeri resmlere ekliyorum

şahin yakar

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

şahin yakar Google Yorumu 2 ay önce
Yorum başta çıksın da benim yaşadığım bu kötü günü yaşamayın diye 5 yıldız verdim. Valla son zamanlarda yaşadığım en rezalet deneyim oldu. Hayatınızda boşa harcayacak 1 gününüz varsa ve harcamaya yer arıyorsanız en iyi yer burası. Sen kalk yorumlara aldan İstanbuldan 60 km yol gel (kendimden bahsediyorum) karşılığı fiyasko. Malalar arası 30 cm yer var Allah razı olsun, piknik yapmayı düşünüyorsanız sakın direksiyonu buraya çevirmeyin. Gayet pis, yetersiz ve gereksiz bi yer malesef.

Bugra Mermer

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Bugra Mermer Google Yorumu 2 ay önce
Yürüyüş olarak yorum yapacağım. Deniz şortunuzu giyin dereyi takip edin. Yer yer yüzmek zorunda kalacaksınız. (Kenarlardan tırmanarak ıslanmadan geçebilirsiniz) Ama çok zevkli parkur. Önce kadın çocuk demeden yürüyen birsürü insan göreceksiniz merak etmeyin bir süre sonra kimse kalmıyor. Sağda dağcıları göreceksiniz durmayın devam edin. 3-4 km sonra güzel bir şelale sizi karşılıyor. Genelde kimsecikler olmuyor. Büyük doğal havuzu var yüzebilirsiniz atlayabilirsiniz( önce atlayacağınız yerin derinliğini kontrol edelim)

nur çelik

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

nur çelik Google Yorumu 4 ay önce
Muhteşem bir doğa gezi alanı. Tırmanmak hiç bu kadar eğlenceli ve kolay olamazdı. Allah yaratırken tırmanamam diyenler için özel alan oluşturmuş. Akan suya akarken üzerinden geçebilin diye geçiş yerleri oluşturtmuş. Vadi boyunca su kenarı veya su üzerinden eğlenceli mini maceralarla dolu yuruyebilir çocuğunuzla bile ilerleyebilecegjniz bir deneyim. Hem de şehre bu denli yakın.

Gökhan EGE

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Gökhan EGE Google Yorumu 6 ay önce
Piknik yapmak, mis gibi doğada yürümek ve kamp kurmak isterseniz Gebze'ye 10 kilometre mesafede yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı'na mutlaka uğrayın. Barındırdığı hayvan ve bitki örtüsü zenginliği nedeniyle 1995'te milli park ilan edilen Ballıkayalar şehir gürültüsünden uzak huzur dolu anlar yaşayabileceğiniz eşsiz bir yer. Eğer doğa tutkunu biriyseniz Ballıkayalar'da trekking yapabilirsiniz. Farklı zorluklardaki trekking parkurları ile öne çıkan Ballıkayalar'da gürül gürül akan akarsular da size eşlik edecek. Kireçtaşı kayalarına sahip olması ile kaya tırmanışı için de en ideal noktalardan biri olan Ballıkayalar bu konuda da maceraseverlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında kamp kurmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Kocaeliil sınırları içerisindeki Ballıkayalar Tabiat Parkı'nda yıldızların altında uyuyarak unutamayacağınız bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Yaklaşım 2 kilometrelik bir alanı kapsayan Ballıkayalar Tabiat Parkı içerisinde yürüyüş yaparken pek çok farklı endemik bitki türünü incelemeniz mümkün. Alanda ayrıca; farklı kuş türleri, köstebek, çakal, keçi ve tilki gibi farklı hayvan türleriyle de karşılaşmak mümkün oluyor.

İronİ 45

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

İronİ 45 Google Yorumu 1 yıl önce
Wikipedia' dan alıntıdır... Eski zamanlarda yüksekteki kaya boşlukları kovan yeri olarak kullanıldığından Ballı Mağaralar, Bal Mağaraları, Bal Kayaları isimleri kullanılmış, en son Ballı Kayalar adını almıştır. 41–81 m arasında değişen uzunluk ve yaklaşık 2 km uzunluğa sahip bir vadidir. Vadiyi Ballıkaya Deresi oluşturmuştur. Dere şelaleler ve suların göllendiği dev kazanları oluşturmuştur[2]. Orta Trias yaşlı kireçtaşları 211 milyon yıl içinde akarsular tarafından işlenerek kanyon vadi oluşmuştur. Kanyon vadi, şelale, devkazanları, mağaralar, kovuklar, bitki örtüsü parkın ana değerlerini oluşturur. İzmit Körfezinin 6,5 km kuzeyinde yer alır. En yüksek noktaları Topluca Tepe (281 m) ve Düzmeşe Tepe'dir (224 m). Büyüklüğü 6.129,73 dekardır. Doğal bitki örtüsünü, çalılık, baltalık meşe, psödomaki ve makiler oluşturur.[3] Türkiye'de kaya tırmanışı sporunun başladığı yerdir. Tırmanış yapılan rotalar ilk olarak 1971'li yıllarda açılmıştır. İstanbul'a yakınlığı nedeniyle, tırmanışçılar buraya rağbet ederler. Vadinin kuzey-güney doğrultusunda olması nedeniyle, günün farklı saatlerinde bazı kayalar gölgede kalır. Böylece tırmanışçılar sıcak günlerde bile rahat tırmanma imkânı bulur. Tırmanışçılar dışında Ballıkayalar piknikçilerin de rağbet ettiği bir parktır. Ayrıca yüzme sporu için müsait olan tatlı su gölcüğü bulunan bölgede kaya atlayışı da yapılır.

Alkan Türk

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Alkan Türk Google Yorumu 1 yıl önce
Çok güzel mutlaka görülesi yerlerden.

İbrahim Demirci

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

İbrahim Demirci Google Yorumu 4 ay önce
Muhteşem bir doğa ben saklı cennet olarak adlandırıyorum istediğiniz gibi gezebiliyorsunun kanyonun içinde nehirle birlikte gezip ufak şelaleleri gezebiliyorsunuz kanyonun içinde kamp atılacak yer yok yukarlara çıkarsanız düzlük var bdlidr piknik alanındq otooark ücreti gezerseniz 10TL pinkik yaparsanız 20 TL ama siz gezicem diyip 10 tl verip piknik yapabilirsiniz mescid tuvalet var ama temiz olduğunu söyleyemicem belediyenin oraya daha çok özen göstermesi gerekir marketler 5 dk uzaklıkta.

Tanver MEMİŞ

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Tanver MEMİŞ Google Yorumu 2 ay önce
Doğası çok iyi ama yahu belediye e be belediye madem burayı mesire yeri olarak açıyorsun ne diye bakmıyorsun. Adam gibi oturma yerleri ateş yakma yerleri yapsana. Özellikle bazen büyük gruplar geliyor her yeri kilit. Yürüyüş yolunun üzerine çadır kuranlar mı dersin, bir masayı tutacağım diye üstüne bir iki eşyasını bırakıp saatlerce ortadan kaybolan anlayışsız ve bencil insanlar mı dersin, araç park etme yerlerinin kimin gelir kapısı olduğunu bilmemeni mı dersin bunlar hariç doğası muazzam

Halil İbrahim GÜL

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Halil İbrahim GÜL Google Yorumu 3 ay önce
Tabiat parkının girişini parsellemiş bırakın insanlar otokar parası kesiyor ayrıca mangal yapacaksan para istiyorlar. Plaka yabancı ise iki katı çünkü 3 araç gittik 34 plaka olandan 10 tl 60 plakadan 20 tl istediler. Dereden gelen suda doğal olmayan renk ve köpük var pek tavsiye etmiyorum.

Burhan Kaymaz

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Burhan Kaymaz Google Yorumu 3 ay önce
Ballikayalar Tabiat parkı gerçekten doğa harikası bir yer.Koceli Belediyesi çok güzel tesisler yapmış.Tuvaletler mescit çok güzel.İki sorun var birincisi kapıda 20 TL alan kişi kim adına ne için aliyor.birde gelenlerin sorumsuzluğu.Pisliklerini bırakıp giden insanlara isyan ediyorum.Yaziklar olsun ,belediye her yere çöp bidonu bıraktığı halde çöplerini ya dereye atıyor yada oturduğu yerde öylece bırakıp gidiyorlar.Bu kişilere bir yaptırım olmasi lazim.Yoksa az sayıda olan bu güzelim yerleri kaybediyoruz

Ilke Kartal

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Ilke Kartal Google Yorumu 1 yıl önce
Haftaici sakin ,ama kesinlikle çantanızda yedek kıyafet ,terlik olmalı.spor ayakkabıyla yuruys yapilmali

Lokman Tekir

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Lokman Tekir Google Yorumu 2 hafta önce
Yorumum Giriş te soldaki özel şahıs yeri için geçerlidir Giriş 20 lira araba başı Wc var ammaa pis Wc'nin üstünde tavan yok tabiatla baş başasınız keyfine varın Sabun yok! Kapısı kapanmıyor birisinin ayak sesini duyarsanız aman kapıyı tütün çünkü kilit yok Mescid yok Oturma yerleri dib dibe Yerler sigara izmariti ve pet şişe dolu 4-5 tane sokak köpeği var avare geziyor içerde korkanlar tedirgin oluyor Onun dışında kanyon var (Çok ileriye doğru yürürseniz güzel yerleri var) Potansiyeli olan bir yer lakin doğru kişiler yönetmiyor demekki Belki bir kere daha gelirim inşallah o zaman düzeltilmiş ve elden geçirilmiş olur Ne kadar zor olabilirki

Ufuk Özmen

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Ufuk Özmen Google Yorumu 2 ay önce
Arkadâşlar biz de yorumlara bakarak gittik kahvaltiyi yapip cıktık bakımsız bir yer resmen 20 tl yi versinler icerde nereye gecerse gecsinelr masalar duzensiz aşırı kalabalık bi kayalar var yürüyorsun atliyosun zıplıuorsun başkada bişeyi yok hersey o ücreti verene kadar sıfır hizmet biz ilk defa gittik pişman olduk duzgun bir yere gitmenizi öneriyorum sadece ismi var buranin bide gorselde paylastigim foto baskada yok şelale ye gitmek icin 1 km atliyon xipliyon kayaliklardan en son bir yere geliyorsun artik daha tirmanman gerekiyor 20 mtre kadar saçma bir yer kisacası buraya gidenlerde başka bir yer bilmediginden gidiyordur eminim yoksa gidilecek yer degil öner miyorum kimseye

Faruk

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Faruk Google Yorumu 2 ay önce
Yani burada mangal yakılması çok yanlış nefes almakta zorlanırsınız bir an önce belediyenin bu yanlıştan dönnmesi gerek temiz hava almaya geldik resmen boğuldum. Allah aşkına burası 200 milyon yıl da oluşmuş biz nasıl insanlar olduk Allah rızası için mangal yaktirmayin insanlar çöplerini çöp kutusuna atmakta acizler görevli olsun 3-5 tane,çöp atmaya ceza koyun uyarı levhaları yazın çok üzgünüm nasıl bir döneme denk geldik.

Cihan Yıldız

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Cihan Yıldız Google Yorumu 4 ay önce
İnsan profili oldukça kötü. Yerlerde yatıp yuvarlanan teyzeler dayılar dolu ortalık. Suya girmeden gezebileceğiniz yer çok kısıtlı. Taşlar kaygan ve doğru düzgün yolu yok. Kanyon denildiğine bakmayın, içerisinde minik bir su akıntısı olan bir yer diyelim. Köylülerle takılmak hoşunuza gitmez ise asla tavsiye etmem. Onun yerine darıca millet bahçesine gidip deniz kenarında güzelce gezer. Sandalyenizfe manzara seyredersiniz. İnsan profili de gayet iyi.

Muhammed Emin Tutar

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Muhammed Emin Tutar Google Yorumu 1 yıl önce
Berbat ötesi.. Tabiat Parkıymış sözde.. Kim işletiyor bilmiyorum ancak gezmek için geldiyseniz 11 TL otopark ücreti masaya oturacaksanız 21 TL otopark ücreti ve masa parası ödüyorsunuz. Görsellere aldanıp taa İstanbul’dan 111 km mesafe yapıp geldik. Hayal kırıklığının da ötesinde şoka uğradık. Ben Türkiye’nin birçok yerini gezmiş biri olarak çok güzel yerlerde gördüm çok kötü yerlerde gördüm. Ancak bu kadar kötüsünü ilk defa gördüm. Nesi kötü dediğinizi duyar gibiyim. Açıklayayım çok güzel dağların ağaçların arasında akmayan pislik içinde çöp içinde bi su birikintisi. 31 cm su var yada yok. İçi yosun kaynıyor çöp poşetlerinden yiyecek artıklarından kırık sandalyelere kadar içinde herşey var. Her türlü müptezelin bulunduğu bir ortam. Kesinlikle ailenizle gitmenizi tavsiye etmem. Hatta gitmenizi tavsiye etmem. Bir kaç tane masa var oturup piknik yapılacak. Ancak fotoğraflardaki gibi masalar su kenarında falan değil çünkü su yok. Kurumuş olabilir doğal yaşam oradakilerin elinde değil kabul ediyorum ancak kişi başı 21 TL alıyorsun biraz temizler insan oraları be kardeşim çöp yuvası her yer çamur pislik içinde.

Mesut Shnn

Ballıkayalar Tabiat Parkı Yorum

Mesut Shnn Google Yorumu 1 yıl önce
Buraya ilk 2116 senesinde geldim bakir temiz gercekten doğa harikasi bir yerdi sonra her sene birer defa geldim her geldiğimde biraz daha değişiyordu cirkinlesiyordu gecen hafta gittim ufak bir gol vardi önündeki kayalari alip gölu dereye vermisler yok olmus yol yapacağız diye kazip sacma sapan tahtalar dosemisler dehnekciler turetip otopark parasi almaya başlamışlar giris ücretsiz yazdığı halde ayni degnekcilere giriş için para istiyor vermezseniz üzerinize yürüyor. Mangal yapanlardan dumandan nefes alamıyorsunuz kalabalıkdan da ne oturmaya ne kafa dinlemeye yer kalmamış. Heryer çöp pet sise kaynıyor onceden derede kayaların yaptığı setler vardi şimdi aynı setleri copler ve pet siseleri yapmış durumda ve kimsenin de umurunda değil pislikten dere köpürmüs Görünce yemin ederim sok oldum keske bazi seyler hep ayni kalsa kimse bilmese kimse oralari görmese ve mahvetmese... Belediyenin bir an önce el atmasi ve herşeyi düzene sokmasi lazim yoksa

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Hakkında

Hem İstanbul&'a hem de İzmit&'e çok yakın bir mesafede olan Ballıkayalar tabiat Parkı&'nın işletmecisi; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi. Adı daha çok da kaya tırmanış faaliyetlerin de geçse de kanyon içinde yapısı gereği kolay veya orta zorluk seviyeli yürüyüşler yapmaya müsait. Bu nedenle kondisyonsuz veya amatör doğa yürüyüşçülerinin de tercih ettiği bir yer.

Alanın girişinde ücretli bir bölüm çadır kuranlar için ayrılmış. Ama ne varki bu alan piknikçilerle yan yana bir alan. Ücret çadır başına 20TL. Alanda sadece tuvalet ve su var. Bu alanda ateş yakmak serbest. Bununla beraber kanyonun iç kısımlarında da kamp atılması yasak değil ama kamp alanı olarak belirlenmiş bir bölge, tesis vb. yok.

Son olarak mutlaka hatırlatmakta fayda var ki; kanyon içi = dere kenarı = sel tehlikesi demektir ki, hiç güvenli değildir. Başka bir bölgeye yağan hafif bir yağmur kanyon içinde, dere yatağında sel olarak hissedilebilir. Her şartta yüksek noktaları tercih etmekte fayda var. (kaynak : bizevdeyokuz)

 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.

Ballıkayalar Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 7.5 TL
Giriş - İndirimli 4 TL
Giriş - Bisiklet 7.5 TL
Giriş - Motosiklet 15 TL
Giriş - Otomobil 23 TL
Giriş - Minibüs 68 TL
Giriş - Midibüs 113 TL
Giriş - Otobüs 225 TL
Ballıkayalar Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi:

Koordinatları: 40.8330952, 29.516802

Ballıkayalar Tabiat Parkı Bilgi Notu
Ballıkayalar Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Ballıkayalar Tabiat Parkı iletişim
Ballıkayalar Tabiat Parkı telefon
Ballıkayalar Tabiat Parkı nerede
Ballıkayalar Tabiat Parkı yol tarifi
Ballıkayalar Tabiat Parkı nasıl giderim
Ballıkayalar Tabiat Parkı firma profili
Ballıkayalar Tabiat Parkı firma hakkında
Ballıkayalar Tabiat Parkı mesai saatleri
Ballıkayalar Tabiat Parkı iletişim bilgisi