Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı

Kocaeli / Kartepe / Uzuntarla

Puan 4.6 4.6 13883 Derecelendirme 1212 Yorumları oku

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Fiyat 2021

Giriş - Şahıs 8
Giriş - İndirimli 4
Giriş - Bisiklet 8
Giriş - Motosiklet 16
Giriş - Otomobil 24
Giriş - Minibüs 72
Giriş - Midibüs 120
Giriş - Otobüs 240
Çadır Alanı 35
Karavan Alanı 45

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Doğa Yürüyüşü
Gözlem Yaban Hayatı
Günübirlik
Piknik

Alan İmkanları


Çadır Alanı
Giriş - Bisiklet
Giriş - İndirimli
Giriş - Midibüs
Giriş - Minibüs
Giriş - Motosiklet
Giriş - Otobüs
Giriş - Otomobil
Giriş - Şahıs
Karavan Alanı

Alan Özellikleri


Akarsu
Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
Çadır Alanı
Çeşme - Su
Çocuk Parkı
Gezi Rotası
Karavan Alanı
Kır Lokantası - Restoran
Masa
Mescit
Orman Alanı
Orman Yolları
Otopark
Piknik Alanı
Wc
Yürüyüş Yolu
Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Celal Tuncay

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yorum

Celal Tuncay Google Yorumu 8 ay önce
Öncelikle Kocaeli Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın Bey'e bu mekanı millete sunduğundan ve bir işletme olarak kar gözetmediğinden dolayı kendilerine teşekkürü bir borç bilirim, gerçekten millet adamı olduğu belli çünkü bazı yerlerde bu mekanın yanına yaklaşamayacak kadar kalitesiz yerlerde dünyanın ödemesini yapıyoruz maalesef, sadece bir otopark parası 11 TL veriliyor buda bence normal, giriş ücretsiz içerde bulunan büfelerde bulunan ürünler meşrubat vb. Marketlerde aldığınız fiyat düzeyinde mekanda bulunan hayvanat bahçesi ormanya hobit evleri gayet güzel ve düzenli mesire alanları temiz ve bakımlı tabii ki biraz bizlerde gayret gösterdiğimiz takdirde mesela bizim oturduğumuz masanın yanındaki ağacın dibine bir tepsi karpuzu boca edilmişti sadece bıraktığı yerin 3 metre ilerisinde çöp kutusuna üşenmişti arkadaş Ormanya'ya gelmek için kaç kilometre yaptı üşenmemiş ama, karavan ve çadır ile kamp yapmak için alan mevcut ve ücretsiz, bisiklet sürmek için parkuru gayet güzel ve orada kiralamak mümkün saatı sadece 1.5 TL ama telefonunuzdan playstore indirme uygulamasından KOBİS uygulamasını indirmeniz yeterli olacak 11 TL kart ödemesi ve enaz 5 TL bakiye yüklemesi yeterli olacaktır.Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

Erik Dalı

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yorum

Erik Dalı Google Yorumu 8 ay önce
Çocukları eğlendirmek, temiz hava almak için bire bir

Emre KÜÇÜK

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yorum

Emre KÜÇÜK Google Yorumu 6 ay önce
Kocaeli Kartepe bölgesinde Avrupanın en büyük dünya nın 3. Büyük doğal yaşam parkuru ORMANYA. Bu taraflardan geçiyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir yer. Tek kelimeyle HARİKA .KOCAELİ Belediyesine teşekkürler. İçeri girişler ve içeride ata binmek ücretsiz. Sadece dışarıda belediyeye ait otaparka 11 TL ödüyorsunuz. İçerisinde kamp alanı vahşi yaşam alanı hayvanat bahçesi yürüyüş ve bisiklet parkuru vahşi hayvan rehabilitasyon merkezi gibi bir çok alan var. İçeride bolca büfe bulmak mümkün fiyatlar makul seviyelerde. Parkta tüm wc ler ücretsiz ve tertemiz. Ayrıca yok ben ayaküstü yemem derseniz hayvanat bahçesi karşısında restorant bulunuyor. Namaz kılmak isteyen ziyaretçiler için mescitte yanıbaşında. İçeride karaca geyik ceylan gibi hayvanları doğal ortamında seyredebilir dilerseniz hayvanat bahçesinde egzotik hayvanları görebilirsiniz. Dahası hobbit evleri piknik alanları ve muhteşem ormanı da ayrıca çok güzel. Böyle güzel bir alanı bizlere kazandıran Kocaeli Belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkürler. Marmara Bölgesi’nde bulunan doğal yaşam parkına İstanbul yönünden Anadolu Otoyolu İzmit Kartepe Cengiz Topal Havalimanı çıkışından çıkarak ulaşabilirsiniz. Eğer farklı bir bölgeden bu muhteşem yere gitmek için yola çıkarsınız Adapazarı İzmit E-81 yolunundan ilerleyerek gidebilirsiniz. Ormanya, daha öncede dedigim gibi Türkiye’de görülmeye değer yerleri arasında. 👍⭐👍⭐👍⭐👍⭐👍⭐👍⭐

Sefa Arslan

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yorum

Sefa Arslan Google Yorumu 8 ay önce
Cok kalabalik. Pandemi doneminde bile bunun icin bir onlem almiyorlar

Ahmet Kurtulmus

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yorum

Ahmet Kurtulmus Google Yorumu 8 ay önce
Giriş ücretsiz olması çok güzel bu yüzden de çok kalabalık. İçeri de gezerken yorulabilirsiniz ama öyle çok da ümitlenmeyin, koyun keçi at deve kirpi maymun devekuşu yılan ve kuş çeşitleri geyikler atlar var yanından geçerken uğrayabilirsiniz ama hayvan görmek için evden çıkıp gelmeye değmez bunların çoğu Hendek Bayraktepe mesire alanında da var masalar kamelyalar mevcut piknik yapabilirsiniz mangal ve ateş yakmak tabi ki yasak. Hayvan yaşam alanları güzel ama camekan içinde sergilenen bazı hayvanlar var yılanlar kuşlar gibi bunlar görmek zor cam güneş yansıması yapıyor herkes cama yapıştığı için manzara içler acısı. Genel olarak, piknik yapmaya gelin gelmişken de şöyle turlarken hayvanlara bakın. Ters ev 6 yaş altı ücretsiz 18 yaşa kadar 11 TL diğerleri 15 TL girip fotoğraf çekmek için gereksiz bi ücret içeri de hizmet yok zaten tekelcilik işte. Otopark süresiz 11 TL Yol kenarına çekenler var ama kalabalıktı yol kenarı ücretsiz Ormanya kenarın da kamp alanları var İstanbul yönün den ve Ankara yönünden giriş mevcut

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Hakkında

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 2 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa'nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir.Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkın'da ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye'nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ormanya Kuş Gözlem Alanı

Ziyaretçilerin doğayı yakından tanıma fırsatı bulabildikleri bu alanda, kızıl gerdan, sıvacı, ispinoz, ağaçkakan ve bir çok kuş türünü gözlemlemek ve fotoğraflamak mümkün hale geliyor.

Ormanya Doğa Okulu

7 ila 14 yaş grubu çocuk ve gençlerin aktif katılımlı yaparak yaşayarak öğrenme yöntemlerinin uygulandığı, doğayı keşfetmelerine olanak sunacak, üretici becerilerini destekleyecek bir eğitim modeli uygulanmaktadır.

Ormanya Karavan ve Çadır Kamp Alanı

24 araçlık karavan ve 100 çadırlık çadır kamp alanımız ile ziyaretçilerimize konaklama imkânı sunuyoruz.

Ormanya Botanik Yolu

Botanik Yolu'nda, coğrafyamızın zengin faunası ve bitki örtüsü sergilenecek. Ziyaretçiler şehrimizin zenginlikleriyle tanışacak.

2020 yılı tarifesine göre;

  • 1 Ünite Çadır yeri (günlük) 30 TL
  • 1 Ünite Karavan yeri (günlük) 40 TL

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 8 TL
Giriş - İndirimli 4 TL
Giriş - Bisiklet 8 TL
Giriş - Motosiklet 16 TL
Giriş - Otomobil 24 TL
Giriş - Minibüs 72 TL
Giriş - Midibüs 120 TL
Giriş - Otobüs 240 TL
Çadır Alanı 35 TL
Karavan Alanı 45 TL
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Uzuntarla, 309. Sk. No 99, 41150 Kartepe/Kocaeli, Türkiye

Koordinatları: 40.733063, 30.1626324

Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Bilgi Notu
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı iletişim
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı telefon
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı nerede
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı yol tarifi
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı nasıl giderim
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı firma profili
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı firma hakkında
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı mesai saatleri
Ormanya (Uzuntarla) Tabiat Parkı iletişim bilgisi