Kocaeli Serindere Kanyonu

Kocaeli / Başiskele / Serindere

Puan 4.8 4.8 164 Derecelendirme 45 Yorumları oku

Kocaeli Serindere Kanyonu 2021 Fiyat Bilgileri

Minumum Fiyat : Daha Fazla Fiyat Bilgisi Bulunmuyor.

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Alan İmkanları


Alan Özellikleri


Yorumlar

Haluk Alp

Kocaeli Serindere Kanyonu Yorum

Haluk Alp Google Yorumu 6 ay önce
Kartepe ilçesine bağlı... Tracking yapabileceğiniz çok güzel bir kanyon... Aslında ismi gibi fazla serin olmamakla beraber suyun içinden ve patikalardan küçük duraklamalarla muhteşem doğa içinde fotoğraf çekerek ilerleyebileceğiniz hafif orta zorlukta bir parkurda telefon yada fotoğraf makinenizi suya düşürme tehlikesine karşı önlem almanız gerektiğini söyledikten sonra ve şort yada kapri vede uygun tracking ayakkabısı yada sandalet gibi ekipmanları unutmayın derim kaygan yosunlu kayalara dikkat ederek...yaklaşık 3-3.5 saatlik bir yürüyüşten sonra Şelaleye ulaşabilirsiniz... Harika bir deneyim sizi bekliyor...Dönüş daha hızlı ve kısa süreceğinden şelalede Bir yarım saat oyalanma sonrasında ;girişten sola giden yoldan yükseltiden vadiyi yukarıdan panaromik olarak gördükten sonra toplamda en az 6-6.5 saate ihtiyacınız olduğunu varsayabilrsiniz... Şiddet le Tavsiye ederim.

shamil alimkhanov

Kocaeli Serindere Kanyonu Yorum

shamil alimkhanov Google Yorumu 6 ay önce
Serindere kanyonu -Kocaeli'nin bir doğa harikası. Sular içinden geçerek keyfli bir yürüş yapabiliceğiniz parkur ve doğa cenneti burada sizi bekliyor. Burası küçük yaş çocuklar için uygun bir yer değildir. Lütfen bu güzellik çöp etmeyelim. Yanında götürdünüz yiyecek ve içecek ambalajları bir çöp poşetine atarak kanyon girişinde bulunan çöp konteynera kadar taşınmak zor olmamalı. Aksi halinde 5 yıl sonra adım atacak yer kalmayacaktır.

Culinistanbul

Kocaeli Serindere Kanyonu Yorum

Culinistanbul Google Yorumu 7 ay önce
🇹🇷Serindere Kanyon’u Kocaeli ili sınırları içerisinde yer alıyor. Yürüyüşe uygun patikaları sebebiyle doğaseverler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Kanyon genel anlamda düz ve yürümeye uygun bir yapıya sahip. Su yoluna ek olarak kanyon boyunca kara üzerinden gidilen rotalar da mevcut. Rotanın genel zorluk seviyesi kolay olarak nitelendirilebilir. Doğa yürüyüşünden keyif alanlara öneririm. * * * * * 🇬🇧 Serindere Canyon is located within the borders of Kocaeli province. It is frequently visited by nature lovers due to its paths suitable for walking. The canyon is generally flat. In addition to the waterway, there are also routes along the canyon that can be reached over land. The overall difficulty level of the route can be described as easy. I recommend it to those who enjoy hiking.

Zerah Taşçı

Kocaeli Serindere Kanyonu Yorum

Zerah Taşçı Google Yorumu 6 ay önce
Doğal güzellik.Cidden serin ve huzur veren su sesi.Miss gibi doğa. Dere kenarında masalar mangal ve piknik alanı mevcut.Tek eksik dere kenarına kadar geliyorsunuz ancak yakında ne market var ne kasap.Önceden hazırlık yapmadan yola çıkmamak gerek. Mekan dediğim yer mesire alanı gibi. Sadece masalar var.masa ücreti 31tl. Biraz fazla ancak temiz.Akşam karanlıkta da gelinebilir ışıklandırma mevcut sadece karanlıkta biraz ıssız ve soğuk.

İsmail Yaşar

Kocaeli Serindere Kanyonu Yorum

İsmail Yaşar Google Yorumu 5 ay önce
Antartika Kıtasında Ölçülen en yüksek sıcaklık Rekoru 1982 yılının Ocak ayında 19.8 derece ile Signy Adası’nda ölçülmüştü. 2121 yılının şubat ayında ise 21.75° ile yeni bir dünya rekoru kırıldı. Yani 38 yılda neredeyse bir derecelik bir artış gerçekleşti!!! Olayın korkutucu tarafı ise Eski Yüzyıllarda Bir derecelik artış ancak 211 yılda bir meydana geliyor olması !!! Yani biz dünyalılar 38 yılda 211 yıllık bir karbon tüketimi meydana getirmişiz!!! Hızlandırılmış bir kıyamet senaryosu‘nun tam içerisinde başrol oynuyoruz!!! 2141 yılına kadar veya çok daha erken bir tarihte Kuzey Kutbunun tamamen buzsuz kalacağı öngörülüyor!!! Maalesef dünyayı hiç iyi günler beklemiyor... Lakin Şairin de dediği gibi; Hiçbir şey için geç değil Ve geç değil bir şey için hiçbir şey. Umutla ve Doğayla kalın #vesselam #yuvacık #yuvacıkbarajı #başiskele #kocaeli #doğa #tabiat #küreselısınma #çevre #ekoloji #ekosistem #temavakfı #greenpeace

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Kocaeli Serindere Kanyonu Hakkında
Kocaeli Serindere Kanyonu Nasıl Gidilir?

Adresi: Unnamed Road, Serindere, 41250 Kartepe/Kocaeli, Türkiye

Koordinatları: 40.6370177, 30.0255294

Kocaeli Serindere Kanyonu Bilgi Notu
Kocaeli Serindere Kanyonu Yakınındaki Alanlar