Boraboy Gölü Tabiat Parkı

Amasya / Taşova / Boraboy

Puan 4.6 4.6 899 Derecelendirme 2529 Yorumları oku

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Çadır Alanı 55
Karavan Alanı 70
Bungalov 3 Yataklı 260
Bungalov 4 Yataklı 300
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim
yükleniyor

Detayları

Aktivite imkanları

 • Bisiklet Binme
 • Çadırlı Kampçılık
 • Dağ Bisikletçiliği
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Günübirlik
 • Manzara
 • Piknik

Alan İmkanları

 • Bungalov 3 Yataklı
 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı

Alan Özellikleri

 • Büfe
 • Çeşme - Su
 • Çocuk Parkı
 • Çocuklar Için Uygun
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Güvenlik Varmı
 • Kır Evi - Bungalov
 • Kır Lokantası - Restoran
 • Konaklama
 • Konukevi
 • Masa
 • Mescit
 • Spor Alanları
 • Wc
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Numan Bakirci

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

Numan Bakirci Google Yorumu 2 ay önce
Tokat-Erbaa-Taşova üzerinden 1.5 saatte gidiliyor. Küçük, şirin bir göl, harika bir doğa, göl kıyısında bungalov evleri ile hayatın keşmekeşinde bir lahza da olsa nefes almak, yaşadığını hissetmek ve potansiyel enerjiyi artırmak için bu yörede Boraboy gölü tam size göre. Göl kıyısında bulunan 1+0 bungalovlarda bir ranza ve çift kişilik yatak ile 4 kişi kalınabilir. Orman içindeki kır evleri ise 2+1 olarak hizmet vermekte. Günü birlik gelenler geniş mesire alanında piknik yapıp zaman geçirebilirler. Gölün çevresini tam tur dönen orman kokusunu soluyabileceğiniz yürüyüş yolu mevcut. İsterseniz çadır isterseniz karavan.. burada kalmamak işin hiç bir bahaneniz yok. İşletme sorumluluları Latif ve Serkan Bey’ler çok kibar, sorumluluk sahibi ve yardımsever insanlar. İçinizdeki doğa ile dünyayı buluşturabileceğiniz, huzuru içinizde hissedebileceğiz saklı bir cennet..

mesut neşe ipek

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

mesut neşe ipek Google Yorumu 11 ay önce
Cok begendim yemekleri de harika

Cemil Ergin

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

Cemil Ergin Google Yorumu 1 yıl önce
Çok güzel, yürüyüş yol güzel, kalmak isteyen kalabilir

mesut

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

mesut Google Yorumu 1 hafta önce
Temmuz 2021 göl kenarı bunglov evler 260₺ sadece oda. kahvaltı ilave ücret. Odalarda tek gözlü tüplü ocak ve mini buzdolabi mevcut. 2 adet el havlusu Duvar saati yok Camlarda sineklik yok, dışarısı sinek ve haşere dolu. Wifi yok, gsm çekmiyor, turkcell bazen çekiyor. Yüzde 20. Odada telefon yok Göl çevresinde 1.5 km lik yürüyüş parkuru guzeldi. Göl de pedallı yunuslar ile gezebilirsiniz saati 60₺, yarım saati 30₺. Banyoda sampuan , sabun vs yok. Klima yok, soguk havalar için hali hazırda UFO var. Dışarısı sinek kaynıyor, düzenli ilaclama yapılmıyor.

Deniz Tuna

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

Deniz Tuna Google Yorumu 1 ay önce
Göl, doğal park özelliğini koruyabilmiş Parkın içerisinde rahatsız edici yapılaşma ve yapay ışıklandırma neredeyse yok. Girişte yeme ihtiyacınızı karşılaşabileceğiniz bir restoran mevcut. Çok fazla çeşit bulma şansınız yok. Daha çok kebab ve ızgara çeşitleri. Bungolovlarda konaklıyabilirsiniz. Hemen hemen bütün ihtiyaçlara cevap veriyor. Yanlış, kalaca yer bulmak sorun olabilir, özellikle hafta sonları. Günlük olarak ta faydalanması mümkün. Bence en büyük sorun , hizmet. Telefonla ulaşmanız mümkün değil. Telefonlara bakmıyorlar. Bölgede tek olduğu için, talebin de fazla olmasından dolayı ister gel istersen gelme havasındayım. Gölde yüzmeye izin veril miyor. Kana yapmanız yasak. Mantıklı bir açıklama yapmadılar. Bence işin içinde biraz ticari kaygı var. Çünkü gondol kiralıyorlar.

orhan sargut

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

orhan sargut Google Yorumu 1 ay önce
Öncelikle görülmeye değer bir doğa harikası... Gittiğinize, yaptığınız yola değer.. Fakat işletme olarak oldukça zayıf bir sistem çalışmaya çalışıyor.. Yetersiz eleman, Yetersiz destek. Böyle bir tesis bunu hak etmiyor. Konaklama yapacaksanız göl kenarı kulubelerde kalmalısınız. Fakat bu evler bakımsızlıktan yıkılıyor, Oda içinde 2 katlı bir ranza ve 2 kişilik bir yatak mevcut. Nevresimleri var fakat siz yine de yanınızda götürün. Bir köşede; içinde çürümeye başlamış bir mini buzdolabı ve bir tarafı çalışmayan 2 gözlü bir elektrikli ocağın bulunduğu bir mutfak(kendi tabak çatal kaşık vs ihtiyaçlarınızı götürmeyi unutmayın) Diğer tarafta zorunlu haller dışında çok tercih etmeyeceğiniz dökülen bir wc-banyo bulunuyor. Zemin parkeler oldukça eskimiş,gece yürümeye korkuyorsunuz. Ama kapı önüne çıkınca gördüğünüzmanzara her şeye değiyor. Kulübenin yanında bir barbekü mevcut, kendi ızgara telinizi ve odun kömürünüzü götürün yeterli. Benden bu kadar.. İyi tatiller...

feyza nur öçal

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

feyza nur öçal Google Yorumu 9 ay önce
Mükemmel bir yer. Yalniz sonbahar ve kış aylarinda konaklayacaklar için pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Bungalow evlerde aydinlatma yetersiz, klima var ama evi ısıtmaya yetmiyor. Ocak var denmis ama bizim kaldığımız evde yoktu. Sıcak su mevcut. Eşyaların ve evin temizliği iyi fakat soğuk olması evin ısınmaması her şeyi berbat edebilir. Güvenlik gerekçesiyle konulmadığını düşündüğümüz soba bu evlere cok yakışır.

derya baştürk

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

derya baştürk Google Yorumu 9 ay önce
Girişte araç başına ücret alınıyor. İçerde kır lokantası var. Biz kahvaltı yapmak için gittiğimiz için öğle yemeğini orada yedik. Güveçte kavurma ve çorba yedik. Lezzetliydi. Bence fiyatlar da uygundu. Türk Kahvesi içtim, güzeldi. Girişteki yazıya göre mangal yasak ama denetleyen olmadığı için mangal yapanlar vardı. Gölün etrafındaki yürüyüş yolu ve yol üzerindeki dinlenme noktaları güzel düşünülmüş. Sonbaharın harika renkleri ile göl kıyısındaki ördekler görülmeye değer.

şükrü Doyum

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

şükrü Doyum Google Yorumu 1 yıl önce
Görülmesi gereken bir yer

Ali Oluğ

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

Ali Oluğ Google Yorumu 1 ay önce
Beklenti yüksek olursa pişman olursunuz. Normal bir göl. Temiz bir yer. Tuvalet paralı bende 1 lira vermemek için gittim Amasya'da otel tuttum. Soğuk bir yer. Kimsenin kimseyle işi yok. Rahat olabilirsiniz. Giriş 15 lira araç ile hediye olarak çok anlamlı bir hediye olarak çöp poşeti hediye veriyolar taktir ettim bunu. Anlayan insanın zoruna gidiyor bu durum fakat odun gibi yaşamış çevresini pisleten hiyarlara poşeti verip anlatmak lazım çöpünü gole veya yere değil bunun içine atmalısın diye. Kamp yapacaktım vazgeçtim. Ekstra olarak soğuk geldi bana fazlasıyla

Texas sharp Shooter

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

Texas sharp Shooter Google Yorumu 2 hafta önce
Borabay gölü ve çevresindeki doğa gerçekten güzel ancak özellikle kamp içn gideceklere deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle girişte 15 lira verip, çadır da kurarsanız 45 lira daha verdiğiniz tesiste; kamp alanının büyük bir bölümüne ve piknik alanına oldukça uzak tek BİR bakımsız tuvalet var ve üstelik ÜCRETLİ. Muhtelif yerlere TUVALET ve hatta duş yapmak çok mu zor? Çadır kurulacak yerlerin büyük çoğunluğu tepenin sırtında ve düz alan bulmak oldukça güç. Göl kenarında piknik yapılan yerin düz kısmında çadır kurmak isterseniz bu kez de mangal ve semaverden duman altı oluyorsunuz. Tam bu kısmın sahile paralel ağaçların olduğu en ön kısmında çok sayıda fare yuvası var ve fareler cirit atıyor. Elbette doğa olan yerde fare olur ama yemek yenilen, piknik yapılan yerdeki farelerden kurtulmak çok da zor olmasa gerek. Gölün neredeyse tamamında telefonu çekmediğim de belirteyim. Güvenlik konusu ise tam bir facia. Ben bir tane bile güvenlik görevlisi görmedim. Sabah 3'e kadar "takılmaya" gelen erkek grubunun bağıra bağıra söyledikleri şarkılar ve taşkınlıklari bizi hem tedirgin etti hem de uyutmadı. Çocuklu aileler için gece havanın oldukça soğuk oluğunu da ekleyeyim. Velhasıl kelam sadece para almayı önemseyen gerisini sallamayan bir yönetimi var. Bir an önce gidip gerçek kampingleri inceleyip kendilerine örnek almalılar yoksa bu güzelliği zahi edecekler. 3-4 gün kalma niyeti ile gittiğimiz yerden sabah erkenden nasıl kaçtığımızı bilemedik.

ÖMER ÖZTÜRK

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yorum

ÖMER ÖZTÜRK Google Yorumu 2 ay önce
Doğa ve güzellik olarak harika. Ancak belediyenin ve özel firmaların orayı halktan soyutlandirmasi ve herşeyi ticarete dökmesi sıfır. Mesela göl kenarında belediyenin yapmış olduğu banklarda yiyip icemezsimiz. Oraya ulaşmak için ordaki küçük evlerden kiralamanın gerek. Yani dünyanın yolunu tepin gidin kafa dinliycem diyin siz. Ev kiralamadan piknigi bırakın yanından bile gecemezsiniz. Buradan alkislarim AMASYA BELEDİYESİ ne gelsin.

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Hakkında
 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
 • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Çadır Alanı 55 TL
Karavan Alanı 70 TL
Bungalov 3 Yataklı 260 TL
Bungalov 4 Yataklı 300 TL
Boraboy Gölü Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Yakakent, Boraboy Yolu, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya, Türkiye

Koordinatları: 40.8048217, 36.1588478

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Bilgi Notu
Boraboy Gölü Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Boraboy Gölü Tabiat Parkı iletişim
Boraboy Gölü Tabiat Parkı telefon
Boraboy Gölü Tabiat Parkı nerede
Boraboy Gölü Tabiat Parkı yol tarifi
Boraboy Gölü Tabiat Parkı nasıl giderim
Boraboy Gölü Tabiat Parkı firma profili
Boraboy Gölü Tabiat Parkı firma hakkında
Boraboy Gölü Tabiat Parkı mesai saatleri
Boraboy Gölü Tabiat Parkı iletişim bilgisi