Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı

Amasya / Taşova / Boraboy

Puan 4.6 4.6 1188 Derecelendirme 4281 Yorumları oku

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Çadır Alanı 55
Karavan Alanı 70
Bungalov 3 Yataklı 260
Bungalov 4 Yataklı 300
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Aktivite imkanları

 • Bisiklet Binme
 • Çadırlı Kampçılık
 • Dağ Bisikletçiliği
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Günübirlik
 • Manzara
 • Piknik

Alan İmkanları

 • Bungalov 3 Yataklı
 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı

Alan Özellikleri

 • Büfe
 • Çeşme - Su
 • Çocuk Parkı
 • Çocuklar Için Uygun
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Güvenlik Varmı
 • Kır Evi - Bungalov
 • Kır Lokantası - Restoran
 • Konaklama
 • Konukevi
 • Masa
 • Mescit
 • Spor Alanları
 • Wc
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Salih Altuntaş Google Yorumu 2 ay önce

Doğa harikası bir yer olduğunu söylemeye gerek yok :) Giriş ücreti binek araçlar için 15₺, kamp yapacaklar içinse 55₺. Bölge içerisinde piknik, kamp ve yürüyüş için alanlar yapılmış. Ayrıca market, lokanta ve su bisikleti de yer almakta. (Lokantayı kullanmadım ama market fiyatı piyasa fiyatlarının çok çok üzerinde.) Yerde ateş yakmak yasak. Semaver ve mangal içerisinde ateş yakılabiliyor. Fakat akşam 7'den sonra her türlü ateş yakmak yasak. Yürüyüş alanları yenileniyor ve seyir terasları yapılmaya başlanmış. Kesinlikle yürüyüş alanlarında yürüyüş yapılmalı ve seyir teraslarından eşsiz manzaranın tadı çıkarılmalı. Kampçılar için ise belli başlı alanlar var. Bu alanlarda elektrik, su, tuvalet vs birçok imkan mevcut. Fakat buralarda çok fazla insan olduğu için gürültü patırtı çok olabiliyor. Bundan dolayı alan dışında yer alan ve gölü diklemesine karşınıza alan kısımda kamp yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü hem sakin hem de gün doğumu tam karşınızda oluyor. Son olarak, tahmin edileceği üzere hafta sonu kalabalık oluyor. İmkanınız var ise hafta içi gelmeye çalışın.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

aziz vatansever Google Yorumu 2 ay önce

Genel olarak gittiğim yerlerle ilgili mutlaka yorum yazıyorum... Boraboy Gölüne bugün ailemle gittim. Giriş ücreti 15 TL..gerçekten doğa harikası bir yer.... Aslında bungalov evlerde 1 gün de olsa kalmaya niyetlendim ama 260 TL... Sadece konaklama ücreti bu.. Nasıl olsa evler de boşluk var ücret biraz daha uygun olmalıdır... 3_4 saat kalıp gölden ayrıldım... Buraya gelecek olanlara tavsiyem yanınızda herşeyinizi getirin içerisinde büfe var ama pahalı... Göl etrafında yürüyüş de yaptım ve muazzam bir oksijen ve manzara sizi bekliyor... Tesisle ilgili şunu söylemek istiyorum burası çok daha güzel bir şekle kavuşabilir...

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

ayçayla öğreniyoruz Google Yorumu 2 ay önce

Araç girişi 15 TL, yaya 5 TL ,çadır 55 TL fiyatı var, içeride tuvaletler temiz 1 TL ücretli,mescit var, deniz bisikleti yarım saati 30 TL, içeride olan büfeden mangaliniz yoksa kiralayabiliyorsunuz, , büyük bir alana yayılan piknik yapma yerleri var, ilk geldiğinizde aracınızla turlayip keşif yaparsanız tabiat parkı yerleşimi kafanızda daha oturur ve planınız ona göre yapabilirsiniz. Gidip bir şey kaybetmeyeceginiz bir yer. Samsun Ladik yolu üzerinden geliyorsanız, Ladikte yol üzerinde Ambar Köy diye açık hava müzesine de uğrayabilirsiniz, hemen yol üstünde Ladik gölü izleme kulesinin olduğu aynı zamanda çay içebileceginiz oturma alanı olan bir tesiste mevcut.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Numan Bakirci Google Yorumu 5 ay önce

Tokat-Erbaa-Taşova üzerinden 1.5 saatte gidiliyor. Küçük, şirin bir göl, harika bir doğa, göl kıyısında bungalov evleri ile hayatın keşmekeşinde bir lahza da olsa nefes almak, yaşadığını hissetmek ve potansiyel enerjiyi artırmak için bu yörede Boraboy gölü tam size göre. Göl kıyısında bulunan 1+0 bungalovlarda bir ranza ve çift kişilik yatak ile 4 kişi kalınabilir. Orman içindeki kır evleri ise 2+1 olarak hizmet vermekte. Günü birlik gelenler geniş mesire alanında piknik yapıp zaman geçirebilirler. Gölün çevresini tam tur dönen orman kokusunu soluyabileceğiniz yürüyüş yolu mevcut. İsterseniz çadır isterseniz karavan.. burada kalmamak işin hiç bir bahaneniz yok. İşletme sorumluluları Latif ve Serkan Bey’ler çok kibar, sorumluluk sahibi ve yardımsever insanlar. İçinizdeki doğa ile dünyayı buluşturabileceğiniz, huzuru içinizde hissedebileceğiz saklı bir cennet..

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

mesut neşe ipek Google Yorumu 1 yıl önce

Cok begendim yemekleri de harika

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Cemil Ergin Google Yorumu 1 yıl önce

Çok güzel, yürüyüş yol güzel, kalmak isteyen kalabilir

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

mesut Google Yorumu 4 ay önce

Temmuz 2021 göl kenarı bunglov evler 260₺ sadece oda. kahvaltı ilave ücret. Odalarda tek gözlü tüplü ocak ve mini buzdolabi mevcut. 2 adet el havlusu Duvar saati yok Camlarda sineklik yok, dışarısı sinek ve haşere dolu. Wifi yok, gsm çekmiyor, turkcell bazen çekiyor. Yüzde 20. Odada telefon yok Göl çevresinde 1.5 km lik yürüyüş parkuru guzeldi. Göl de pedallı yunuslar ile gezebilirsiniz saati 60₺, yarım saati 30₺. Banyoda sampuan , sabun vs yok. Klima yok, soguk havalar için hali hazırda UFO var. Dışarısı sinek kaynıyor, düzenli ilaclama yapılmıyor.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Deniz Tuna Google Yorumu 4 ay önce

Göl, doğal park özelliğini koruyabilmiş Parkın içerisinde rahatsız edici yapılaşma ve yapay ışıklandırma neredeyse yok. Girişte yeme ihtiyacınızı karşılaşabileceğiniz bir restoran mevcut. Çok fazla çeşit bulma şansınız yok. Daha çok kebab ve ızgara çeşitleri. Bungolovlarda konaklıyabilirsiniz. Hemen hemen bütün ihtiyaçlara cevap veriyor. Yanlış, kalaca yer bulmak sorun olabilir, özellikle hafta sonları. Günlük olarak ta faydalanması mümkün. Bence en büyük sorun , hizmet. Telefonla ulaşmanız mümkün değil. Telefonlara bakmıyorlar. Bölgede tek olduğu için, talebin de fazla olmasından dolayı ister gel istersen gelme havasındayım. Gölde yüzmeye izin veril miyor. Kana yapmanız yasak. Mantıklı bir açıklama yapmadılar. Bence işin içinde biraz ticari kaygı var. Çünkü gondol kiralıyorlar.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

orhan sargut Google Yorumu 5 ay önce

Öncelikle görülmeye değer bir doğa harikası... Gittiğinize, yaptığınız yola değer.. Fakat işletme olarak oldukça zayıf bir sistem çalışmaya çalışıyor.. Yetersiz eleman, Yetersiz destek. Böyle bir tesis bunu hak etmiyor. Konaklama yapacaksanız göl kenarı kulubelerde kalmalısınız. Fakat bu evler bakımsızlıktan yıkılıyor, Oda içinde 2 katlı bir ranza ve 2 kişilik bir yatak mevcut. Nevresimleri var fakat siz yine de yanınızda götürün. Bir köşede; içinde çürümeye başlamış bir mini buzdolabı ve bir tarafı çalışmayan 2 gözlü bir elektrikli ocağın bulunduğu bir mutfak(kendi tabak çatal kaşık vs ihtiyaçlarınızı götürmeyi unutmayın) Diğer tarafta zorunlu haller dışında çok tercih etmeyeceğiniz dökülen bir wc-banyo bulunuyor. Zemin parkeler oldukça eskimiş,gece yürümeye korkuyorsunuz. Ama kapı önüne çıkınca gördüğünüzmanzara her şeye değiyor. Kulübenin yanında bir barbekü mevcut, kendi ızgara telinizi ve odun kömürünüzü götürün yeterli. Benden bu kadar.. İyi tatiller...

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

feyza nur öçal Google Yorumu 1 yıl önce

Mükemmel bir yer. Yalniz sonbahar ve kış aylarinda konaklayacaklar için pek uygun olduğunu düşünmüyorum. Bungalow evlerde aydinlatma yetersiz, klima var ama evi ısıtmaya yetmiyor. Ocak var denmis ama bizim kaldığımız evde yoktu. Sıcak su mevcut. Eşyaların ve evin temizliği iyi fakat soğuk olması evin ısınmaması her şeyi berbat edebilir. Güvenlik gerekçesiyle konulmadığını düşündüğümüz soba bu evlere cok yakışır.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

derya baştürk Google Yorumu 1 yıl önce

Girişte araç başına ücret alınıyor. İçerde kır lokantası var. Biz kahvaltı yapmak için gittiğimiz için öğle yemeğini orada yedik. Güveçte kavurma ve çorba yedik. Lezzetliydi. Bence fiyatlar da uygundu. Türk Kahvesi içtim, güzeldi. Girişteki yazıya göre mangal yasak ama denetleyen olmadığı için mangal yapanlar vardı. Gölün etrafındaki yürüyüş yolu ve yol üzerindeki dinlenme noktaları güzel düşünülmüş. Sonbaharın harika renkleri ile göl kıyısındaki ördekler görülmeye değer.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

şükrü Doyum Google Yorumu 1 yıl önce

Görülmesi gereken bir yer

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Ali Oluğ Google Yorumu 4 ay önce

Beklenti yüksek olursa pişman olursunuz. Normal bir göl. Temiz bir yer. Tuvalet paralı bende 1 lira vermemek için gittim Amasya'da otel tuttum. Soğuk bir yer. Kimsenin kimseyle işi yok. Rahat olabilirsiniz. Giriş 15 lira araç ile hediye olarak çok anlamlı bir hediye olarak çöp poşeti hediye veriyolar taktir ettim bunu. Anlayan insanın zoruna gidiyor bu durum fakat odun gibi yaşamış çevresini pisleten hiyarlara poşeti verip anlatmak lazım çöpünü gole veya yere değil bunun içine atmalısın diye. Kamp yapacaktım vazgeçtim. Ekstra olarak soğuk geldi bana fazlasıyla

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Texas sharp Shooter Google Yorumu 4 ay önce

Borabay gölü ve çevresindeki doğa gerçekten güzel ancak özellikle kamp içn gideceklere deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle girişte 15 lira verip, çadır da kurarsanız 45 lira daha verdiğiniz tesiste; kamp alanının büyük bir bölümüne ve piknik alanına oldukça uzak tek BİR bakımsız tuvalet var ve üstelik ÜCRETLİ. Muhtelif yerlere TUVALET ve hatta duş yapmak çok mu zor? Çadır kurulacak yerlerin büyük çoğunluğu tepenin sırtında ve düz alan bulmak oldukça güç. Göl kenarında piknik yapılan yerin düz kısmında çadır kurmak isterseniz bu kez de mangal ve semaverden duman altı oluyorsunuz. Tam bu kısmın sahile paralel ağaçların olduğu en ön kısmında çok sayıda fare yuvası var ve fareler cirit atıyor. Elbette doğa olan yerde fare olur ama yemek yenilen, piknik yapılan yerdeki farelerden kurtulmak çok da zor olmasa gerek. Gölün neredeyse tamamında telefonu çekmediğim de belirteyim. Güvenlik konusu ise tam bir facia. Ben bir tane bile güvenlik görevlisi görmedim. Sabah 3'e kadar "takılmaya" gelen erkek grubunun bağıra bağıra söyledikleri şarkılar ve taşkınlıklari bizi hem tedirgin etti hem de uyutmadı. Çocuklu aileler için gece havanın oldukça soğuk oluğunu da ekleyeyim. Velhasıl kelam sadece para almayı önemseyen gerisini sallamayan bir yönetimi var. Bir an önce gidip gerçek kampingleri inceleyip kendilerine örnek almalılar yoksa bu güzelliği zahi edecekler. 3-4 gün kalma niyeti ile gittiğimiz yerden sabah erkenden nasıl kaçtığımızı bilemedik.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

Çiğdem Balcı Güneş Google Yorumu 3 ay önce

2 saat yol ile borabay tabiat parkına geldik fakat ne yazık ki piknik yapmak için yeterli seviye de kamelya yoktu yaqmur yaqıyo bi taraftan yerlere oturmamızı bekliyorlardı anladığım kadarıyla giriş ücreti olarak 15 TL verdik bunun karşılığında da bi tane çöp poşeti aldık ve qeri çıktık ben hayatımda bu kadar saçma piknik alanı qörmedim para almayı biliyorlar fakat insanlara yeterli derece de kamelya saqlayamıyorlar tek qüzel yani qöl bir puanı da o hakediyo aslında gidiş geliş 4 saat yol çektik boştan yere.. Tabiat parkı öyle olmaz Çorum Sıklık Tabiat Parkına qidinde biraz medeniyet öqreninn açık kapalı her türlü kamelya şansınız olur oturacak yer bulamadık diyemezsiniz çocuklarınızda qönül rahatlığıyla eylenir.. Giriş ücreti 6 TL ne wc sıkıntısı var ne de çeşme..Borabayı işletenler o paranın kuruşunu haketmiyorsunuz bilesiniz..

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yorum

ÖMER ÖZTÜRK Google Yorumu 5 ay önce

Doğa ve güzellik olarak harika. Ancak belediyenin ve özel firmaların orayı halktan soyutlandirmasi ve herşeyi ticarete dökmesi sıfır. Mesela göl kenarında belediyenin yapmış olduğu banklarda yiyip icemezsimiz. Oraya ulaşmak için ordaki küçük evlerden kiralamanın gerek. Yani dünyanın yolunu tepin gidin kafa dinliycem diyin siz. Ev kiralamadan piknigi bırakın yanından bile gecemezsiniz. Buradan alkislarim AMASYA BELEDİYESİ ne gelsin.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Hakkında
 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
 • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Çadır Alanı 55 TL
Karavan Alanı 70 TL
Bungalov 3 Yataklı 260 TL
Bungalov 4 Yataklı 300 TL
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Yakakent, Boraboy Yolu, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya, Türkiye

Koordinatları: 40.8048217, 36.1588478

Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Bilgi Notu
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı iletişim
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı telefon
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı nerede
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı yol tarifi
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı nasıl giderim
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı firma profili
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı firma hakkında
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı mesai saatleri
Boraboy ( Borabay ) Gölü Tabiat Parkı iletişim bilgisi