Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Artvin / Borçka / Kaynarca

Puan 4.7 4.7 4726 Derecelendirme 2619 Yorumları oku

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 5
Giriş - İndirimli 2.5
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Çadır Alanı 45
Karavan Alanı 45
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim
yükleniyor

Detayları

Aktivite imkanları

 • Çadırlı Kampçılık
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gastronomi
 • Gözlem Kuş
 • Günübirlik
 • Manzara
 • Piknik

Alan İmkanları

 • Bungalov 2 Yataklı
 • Bungalov 3 Yataklı
 • Bungalov 4 Yataklı
 • Bungalov 5 Yataklı
 • Bungalov 6 Yataklı
 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı
 • Misafirhane (Günlük)

Alan Özellikleri

 • Akarsu
 • Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
 • Büfe
 • Çadır Alanı
 • Çeşme - Su
 • Çocuk Parkı
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Güvenlik Varmı
 • İskele
 • Kır Kahvesi - Cafe
 • Kır Lokantası - Restoran
 • Mescit
 • Müze
 • Spor Alanları
 • Wc

Yorumlar

Uğur Tastemur

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Uğur Tastemur Google Yorumu 5 gün önce
Ulaşım Yolu : Tabiat parkına ulaşım yoluna ayrılana kadar yol genel itibariyle iyi, yol manzaraları güzel. Tabiat parkının giriş yoluna döndükten sonra asıl ustalık gerektiren yol başlıyor. Şoförlüğünüzden veya arabanızdan emin değil iseniz turları tercih etmenizi tavsiye ederim. Göl : Biraz gittiğiniz mevsime biraz da şansınıza bağlı olarak güzel manzaralar sunuyor, keyifli bir atmosferi var, etrafında yürümek, içerisinde yüzen balıkları seyretmek huzur verici. İmkanlar : Lavabo ve içecek satan yerler mevcut. Durumu iyi olmasada bir park var. Piknik masaları var. Tekerlekli sandalye ve bebek arabasına malesef pek uygun yolları yok. Çocuklara dikkat etmek şart. Tavsiyelerim : Görülmesi gereken bir yer, planlarınıza dahil edebilirsiniz, 1 - 2 saat arasında süre ayrılması gerekir (yol hariç), katlanır sandalyeleriniz ve güzel bir termosunuz var ise sevdikleriniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

yalcin yilmaz

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

yalcin yilmaz Google Yorumu 1 hafta önce
Gölün çevresinde tur atmak inanılmaz derecede keyif verici. Onca yol gittikten sonra biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Buraya en az yarım gün ayırmalı, imkanı ilgisi olan kamp veya piknik de yapabilir. Tam emin olmamakla birlikte gölün cevresindeki yürüyüş yolunda cıvık mantar fotografladigimi düşünüyorum.(sarımtrak olan) sürücüler için küçük bir uyarı: arnavut kaldırımı tarzı taş döşeli yol ara ara yan yana iki araç geçişi için uygun degil. Araçlardan biri geri manevra yapmak zorunda kalabiliyor. Özellikle göle yaklaştıkça yol biraz daha bozuluyor. Göl kenarındaki kafeterya 6-7 gibi kapanıyor, akşam üstü çayı içmek isteyenler dikkate alsın. Araç başı giriş ücreti 15 TL.

Ersin ÇAKMAK

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ersin ÇAKMAK Google Yorumu 2 hafta önce
Yürüyüş, piknik veya kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Bilmeyen olmasa da geçmişte olan bir deprem sonucu oluştuğu tahmin edilmektedir. Bir çok akan dere ile besleniyor. İçinde balıklar var ancak avlanmak ve yüzmeye izin verilmiyor. Göl etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Göl kenarında yeme içme, mescit ve tuvalet alanları mevcut. Araç başı 15₺ ücretle giriş yapılıyor. Yol olarak Borçka Camili yolu üzerinden gidiliyor. Yolun asfaltı gayet iyi. Yol üzerinde yeme içme ve dinlenme tesisleri mevcut. Yoldan ayrıldığınızda arnavut kaldırımı yoldan göle ulaşılıyor. Bu yolda yer yer bozulmalar olsa bile araçlara zarar verecek bir yol değil. Ama yol yer yer daralıyor dikkatli olmakta fayda var. Yapacağınız aktiviteye göre minimum 30 dk ila tüm gün vakit geçirebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

cemal cemal

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

cemal cemal Google Yorumu 3 hafta önce
Serin püfür püfür doğa harikası bir yer insanın olduğu her yerde olduğu gibi çer çöp sürekli ring atan temizlik görevlilerine rağmen... Ana yoldan yaklaşık 3-4 km taş parkeli yoldan gidiliyor karşıdan araç geldimi büyük sıkıntı dar bir yol giriş 15 tl araç için truzimin önemli destinasyonu olan bu yerin yolu içler acısı neden yapmazlar anlamıyorum aracınızla gidince 150 metre yürüyerek ulaşırsınız kahvaltı piknik içün yanınıza bişeyler alıp sabah erken saatte yerinizi kapın pişman olmazsınız

Fatih Bozkurt

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Fatih Bozkurt Google Yorumu 1 ay önce
Öncelikle yoldan şikayet edip, asla gitmeyin diyenlere asla kulak asmayın. Böyle bir doğa harikasınin Taksim meydanında olmasını bekliyorlar heralde. Borçka merkezden 25 km. Kadar mesafede yolun sadece son 7-8 kilometresi taş döşeli ve biraz dar bir yol. Ama dogasever birisi iseniz hiç tereddüt etmeyin ve zamanınızi buraya göre planlayarak yola çıkın.. hatta bırakın Borçka dan;. Hopa dan ya da Artvinden bile geçiyorsaniz bir iki saat ayırıp buraya mutlaka uğrayın.. hafta sonu kalabalık olacağı için zevki olmaz. Mümkünse hafta içi ve yakalayabilirseniz güneşli bir günde gidin.. ekledigim fotoğrafları telifsiz kullanabilirsiniz

Osman ÖZDEMİR

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Osman ÖZDEMİR Google Yorumu 1 ay önce
KARAGÖL ( Artvin - Borçka) Karagöl deyince kimilerinin aklına başka Karagöller ( Çubuk ve Kıbrısçık ta da bu isimle goller var ) gelebilir. Bahsedeceğim göl Artvin Karagöl. Daha önceden ikisini değişik zamanlarda ziyaret etmiş ve bu sayfada da görselleri paylaşmış , birkaç da satır yazmıştım. Diğer Karagölleri görsem de Karagollerin anası diyebileceğim Artvin Karagöl ü merak ediyordum. Diğerlerine göre muhteşemliginin tartışılmaz olduğunu düşünüyordum. Nihayet Haziran ayının ortalarına doğru (13 Haziran2021 ) burayı da ziyaret etmek nasip oldu. Hayalimdeki gölden daha muhteşemdi. Çevresindeki ağaçlar , dağları ve tepelerde görünen yaylaları ile adeta insanlara " gel " der gibiydi. Karagöl Borçkaya 25 km civarında uzaklıkta dağların arasında bir yerde. Karagöl Tabiat Parkı olarak son yıllarda bir hayli ziyaretçi çekiyor. Aynı zamanda da bir kamping alanı. Deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan golde bolca da balık var, ama avlanmak yasak.Göl etrafında piknik yapmak amaçlı yapılmış masalar mevcut.Bir set gölü olan Karagöl ü devamlı olarak besleyen bir dere suyu mevcut. Etrafta her türlü ağaç ve bitki mevcut. Kamp yapmak isteyenler için bulunmaz bir yer. Hususi araçla gidilebildiği gibi , tur arabaları da mevcut..Yollar belli bir yere kadar asfalt olup , bir kısmı da taş parke döşeli. Yol üzerinde bir kaç da şelale mevcut.. Biz gittik gördük. Gitmek isteyenler için de bir kaç satırlık bilgi yazalım istedik.. Ülkemiz gerçekten güzel.Her bir yeri cennetten bir köşe. Yeter ki kıymet bilip koruyalım ve çevresini temiz tutalım.

Ayse Uygunlar

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ayse Uygunlar Google Yorumu 2 ay önce
Muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla harika bir yer.Yolu parkın girişine kadar guzel daha sonrasında 5 km kadar daha parke taşla döşenmiş yoldan yukarı çıkılıyor tek şerit karşıdan gelene durup yol vermek gerekiyor.Kamp kurmaya gitmiştik kamp alanına yürüyerek gidiliyor patikadan.Biz çocuklu olduğumuz ve havanın sert olmasından riske atmak istemedik. 1 km yukarıda yayla evi vardı orda kaldık. Ama kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Ve lütfen çöplere dikkat edelim yazık oluyor canım tabiata.

Eat Wander Explore

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Eat Wander Explore Google Yorumu 2 ay önce
(English below) Buradaki deneyimimizi o kadar çok sevdik ki, web sitemizde (EatWanderExplore) Türkiye'nin bu bölgesi hakkındaki makalemizde bunun tam bir incelemesini yapacağız. Çok rahatlatıcı ve mükemmel anılarla gölün etrafında çok kolay bir yürüyüş oldu. We loved our experience here so much that we'll be doing a full review of it in our article on this area of Turkey at our website (EatWanderExplore). It was so relaxing and a great easy hike around the lake with excellent memories.

EJDER AKÇIN

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

EJDER AKÇIN Google Yorumu 11 ay önce
Karadeniz turunda mutlak gezilmesi gereken bir doğa harikası.

Mehmet Taner

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Mehmet Taner Google Yorumu 11 ay önce
insanoğlunun ölmeden mutlaka görmesi gereken bir nokta

Emrah Kaya

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Emrah Kaya Google Yorumu 11 ay önce
Doğa harikası. Işletme yönünden 1. Yemek yemek için yer yok

İzzet Çayır

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

İzzet Çayır Google Yorumu 11 ay önce
yaşarken cenneti görmek istiyorsanız MUTLAKA gidip görmeniz gerekir

Ugur Ceylan

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Ugur Ceylan Google Yorumu 5 gün önce
Artvin çok güzel ama bir işletme problemi var. gittiğimiz heryerde terk edilmiş boş verilmiş bir hava var. Karagölde harika bir tabiatı doğası ulaşımı var. İşletme sahipleri bence Rize’deki turistlik yerlere gidip nasıl ortam şenlendirilir neler satılır dünyaya nasıl reklamı yapılır duyurulur öğrenmeli. Rizede Haremtepe diye google den bulduğumuz bir yere gittik. yollar felaket uçurum gezdiğim yerlerin en zorlu yolu diyebilirim ama bir salıncak bir kafe bir hediyelik eşyalar la çay tarlaları manzarasında işletme sahibinin profesyonelce resimleri hoş sohbeti ilgisi çektiğim eziyeti unutturdu. Baktığın zaman sadece çay tarlalarını gören bir manzara ama ama internette çok güzel reklamını yapmışlar insanları oraya çekmeyi başarıp mutlu ediyorlar… Borçka Karagölde Bir tane magnet bile yok yöresel bir şey yok hediyelik hiç bir şey yok tulum yok kemençe yok yokta yok sesizce gölün resimlerini çekip temiz havasını alıp dönüyorsunuz.

Mikail Köroğlu

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Mikail Köroğlu Google Yorumu 3 hafta önce
Bulunduğu coğrafya ılıman yağmur ormanı statüsünde. Heyelan ile oluşmuş bir göl. Bitki ve hayvan çeşitliliği muazzam. Kamp yapmak yasak. Konaklama yeri yok. Sadece göl kenarında restoran ve cafe hizmeti veren yerler var. Kayık kiralanıyor. Özel araç ya da tur ile gelebilirsiniz. Servis yok. Giriş ücretli. Gölün etrafında yürüyüş parkuru var. Durup kafanızı orman içine cevirirseniz 600-700 yıllık Doğu Ladini ya da Doğu Kayını görebilirsiniz. Etrafta çöp kutuları var ama her yer çöp atığı dolu. Tuvaletleri kalabalığa dayanamıyor. Temizlemeye yetiştiremiyorlar yani. Mangal alanları varken yine de orda burda ateş yakan ve çöpünü bırakıp giden iki ayaklıları görebilirsiniz. Haftasonu dar yolunda trafik oluyor. Acemi şoförler başka araçlara yol vermekte zorlanıyorlar. Konvoy oluşuyor. Sonra bağrış küfür kıyamet. Her sene sayıları artan, yol boyunca mısır ve çay satan kişiler var. İşletmelerin arkasında kimsenin görmediği bir küçük Karagöl daha var. Gölün hemen altında Klaskur deresinin suyunu tutan HES denilen melanet var. Ha bir de yol üstünde orman statüsünden kaldırılan, Türkiye'nin en büyük kızıl ağaç ormanı var.

Murat ÖZARSLAN

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yorum

Murat ÖZARSLAN Google Yorumu 1 yıl önce
Uzun zamandır gitmeyi planladığım ve kalbimin sultanı ve canlarım ile gitme fırsatı yakaladığım Borçka Karagöl eşsiz doğası ile bizi kendine hayran bıraktı. Yolu meşakkatli her güzel gibi. Gölün suyu gayet temiz ve berrak. Binlerce balık var. Doğa bozulmamış. Çevre temiz. İnsanlar duyarlı gibi yalnız mangalcılar ortalığı koku ve dumana boğmuşlar. İçme kaynak suyu çok kıt. Çevrede özellikle göl çevresinde yürüyüş yolları çok güzel ama oturma olanları yok. Kimi yürüyüş güzergahlarına yapılan ahşap yollar çökmek üzere. Kısıtlı işletmeler de hiç iç açıcı değil. Yemeğinizi yanınızda götürün. Yeniden gidilebir değerlendirmesi ile 5 üzerinden 4,5...

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Hakkında
 • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
 • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
 • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
 • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
 • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5 TL
Giriş - İndirimli 2.5 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Çadır Alanı 45 TL
Karavan Alanı 45 TL
Borçka Karagöl Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Kara Göl, 08490 Kaynarca/Borçka/Artvin, Türkiye

Koordinatları: 41.386122, 41.8541061

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Bilgi Notu
Borçka Karagöl Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Borçka Karagöl Tabiat Parkı iletişim
Borçka Karagöl Tabiat Parkı telefon
Borçka Karagöl Tabiat Parkı nerede
Borçka Karagöl Tabiat Parkı yol tarifi
Borçka Karagöl Tabiat Parkı nasıl giderim
Borçka Karagöl Tabiat Parkı firma profili
Borçka Karagöl Tabiat Parkı firma hakkında
Borçka Karagöl Tabiat Parkı mesai saatleri
Borçka Karagöl Tabiat Parkı iletişim bilgisi