Çilingoz Tabiat Parkı

İstanbul / Çatalca / Fatih

Puan 3.8 3.8 5182 Derecelendirme 5465 Yorumları oku

Çilingoz Tabiat Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 9
Giriş - İndirimli 4.5
Giriş - Bisiklet 9
Giriş - Motosiklet 18
Giriş - Otomobil 27
Giriş - Minibüs 81
Giriş - Midibüs 135
Giriş - Otobüs 270
Çadır Alanı 45
Karavan Alanı 50
Ortak Kullanım 11
Çadır Alanı 4K 45
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

Hakan Güreşçi

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Hakan Güreşçi Google Yorumu 4 ay önce
Deniziyle, ormanıyla, kumsalıyla mükemmel bir doğa harikası. Fakat insanımızın pisliği ve cehaleti her zaman her yerde olduğu gibi burayı da mahvediyor. Çöp konteynerleri ve Temizlik görevlileri olmasına rağmen her ağacın dibi, çalıların arası çöp içinde. Bu da yetmediği gibi köylülerin bu cennet koyun bir bölümünü sahiplenip derme çatma yazlıklarmarket restoran yapması tam bir felaket olmuş bölge için. Tabiat varlıkları kimsenin malı olmamalı, devlet eliyle her vatandaşa eşit şartlarda erişime açılmalı. Kimi kime şikayet edeceğimi bilmiyorum, ama bir şekilde ilgililere ulaşmanın yolunu arayacağım. Bölgeye giden her vatandaşımdan bölgenin korunması için gerekli hassasiyeti kendi adıma ve çocuklarımızın geleceği adına rica ediyorum.

Ahmet Duru

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Ahmet Duru Google Yorumu 1 yıl önce
Devlet yetkililerini göreve davet ediyorum.kamp alaninda ne elektrik var . Ne bulaşık yıkamak için su. Birde ilaçlama Yok. sineklerden duramiyor yemek dahi yiyemiyorsun Bir tane Van'lı kara kafaya market işletmesini vermişler. İst'da 7 TL ye satılan fanta 11 TL. 3 TL lik dondurma 5 TL. Telfnu şarz edeceksin 3 TL istiyor. Et dolaba koyacaksın kg başı 5 TL istiyor. Eğer Çilingoza gidecekseniz. Tüm alışverişlerinizi oturduğunuz Şehirden yapın..yol kenarlarında ki köylülerin sattığı her şey inanılmaz pahalı. Köylerdeki kasaplar tam bir kazık..evet deniz ve kum harika .bu arada gece oldukça soğuk oluyor.cadırınız yoksa gece sakın kalmayın.. selm ve saygılarımla.

مهدي الشيحان

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

مهدي الشيحان Google Yorumu 3 ay önce
Dalgalı bir Karadenizde yüzmek hiçbir şeye benzemez ki aşık olmaya kadar. Arabanız yeterince yerden yüksek değilse bayağı zorlanacak.. çok uyanık olmalısınız araba kullanırken.. arabayla plaja girmeyin kuma saplanır, Ve yardım edecek hiç kimse bulmayacaksınız. Sabah erken denize girmiyorusun çünkü can kurtarma ekibinin gelmesini beklemek zorundasın O da 09:30'da gelir! Bir doğa harikası.. الجبل والبحر والغابة في مكان واحد! الماء نظيف، البحر قد يكون هائجا وقد يكون هادئا. الشاطئ يحتاج مزيدا من الاهتمام والعناية. النوم قرب الشاطىء يقيك شيئا من لسع البعوض. الطريق صعب جدا ويحتاج تركيزا عاليا وسيارة مرتفعة عن الأرض.

Gezikolix Gezikolix

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Gezikolix Gezikolix Google Yorumu 4 ay önce
Yolu asfalt, fakat bazı yerlerde ciddi çukurlar oluşmuş. Dikkatli gidilmezse bu çukurlara düşülebilir ve aracınızın altı vurabilir. Ben hafta içi gittim. Ortam sakin, deniz dalgasız ve plaj güzeldi. Tabiat Parkı bir özel işletmeye devredilmiş. Kamp alanı konaklaması otel tarzı işletiliyor; sabah 11 de çıkılmaz ise konaklama bir gün daha artıyor! Kamp alanı ağaçlar içinde güzel bir yeşil alan. Çardaklar ve masalar var. WC ve duş imkanı (su soğuk) sunuluyor. Kullanım için elektrik yok, fakat aydınlatma sağlanıyor. Günübirlik otomobil giriş ücreti 38₺, 1 gecelik çadır konaklaması ise (çadır sizin) 56₺ (2021 fiyatları). Eğer bu yorum size yardımcı oldu ise lütfen beğeni butonuna tıklamayı ihmal etmeyin. Gittiğim, gördüğüm ve deneyimlediğim yerler hakkında yaptığım, detaylı, doğru, objektif ve özel ipuçları içeren yorumlarımı takip edebilmek için, kullanıcı adıma tıklayarak Google Haritalar profilimi ulaşabilir ve buradaki "Takip Et" yazısına tıklayabilirsiniz. İsterseniz Instagram. com /gezikolix sayfasını da takip edebilirsiniz.

yasemin ö

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

yasemin ö Google Yorumu 4 ay önce
İstanbul için arayıp da bulamadığım fırsatlar. Hem şehre yakın ( göreceli tabi ama, günibirlik gidilebilir anlamında) hem betondan gürültüden uzak..Hem orman/piknik alanı var, hem gölet hem de deniz mevcut.. H.içi gittik sakindi. Kampçılar vardı genelde( çadır kiralayıp kala da bilirsiniz) Denize girilebilir, plaj fena değil.. Sorunlar; her zamanki gibi orman/yürüyüş yolu bakımsız.. Piknik alanlarının arkasından içeriye doğru yürüdük biraz..Bir suya denk geldik..Ama yol kesiliyor, yürüyüş yoluna dönüştürülmemiş. Vcler fena değil.(mescit var) Yalnız plajda vc yok, piknik alanına yürümelisiniz. Gölet de kanolar var, fakat haziranda gittik kilitlilerdi hala.. Biz Çekmeceden gittik, Çatalca'dan geçerek.Parka giden yol bakımsız. Birden çukura düşebilirsiniz dikkat! Bol kuş sesli...Ama nedense piknikçiler ve veya kafeler de yüksek sesle müzik açıyorlar🤦‍♀️

OSMAN ÇAVUŞOĞLU

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

OSMAN ÇAVUŞOĞLU Google Yorumu 1 yıl önce
Doğa harika sahile giden orman gerçekten görülmeğe değer. Ağaçların sıklığından orman karanlığa bürünüyor. Sahile giden orman yolu arazi araçları ile gezmeyi sevenler için güzel. Yol kenarlarında hava karardığında tilki yavrularını görmeniz muhtemel. Ailenizle gidiyorsanız asfalt yolu kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. İnternet üzerinden yol haritası kullanırsanız. Orman yolunu kullanmamaya özen gösterin özellikle yağışlı havalarda tehlikeli olabilir. Sahilinde çadır kurabileceğiniz kamp yapa bileceğiniz alanlar var. Yiyecek ve içeceklerin satıldığı mekanlar var. Denizi temiz fakat karadenizin özelliği denizden çıkmak istediğinizde sizi tekrar denize çekmeye çalışması. Şortunuz varsa sağlam bağlayın denizden çıkarken üstünüzde olmayabilir. Sahili güzel beyaz kumu var. Sahilinde yerli halkın kaldığı baraka tipi evler var. Sahilde kayalık noktalar var. Şehirden uzaklaşmak hayattan bir gün çalmak istiyorsanız. İlkbahar ve yaz mevsiminde güzel bir nokta.

Yunus Mustafa Tolgay

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Yunus Mustafa Tolgay Google Yorumu 1 yıl önce
Gayet güzel bir yer. 4kişi bir arabada ailecek gittik ve 33tl ödedik.doğası güzel,denizi temiz ama maalesef karadeniz denizi malum baya dalgalı oluyor.çevrede insanlar çok fazla çöp bırakmışlardı maalesef.içeride bir alışveriş yeride var fiyatları makul normalden 1 tık fazla o kadar .Gidilip kamp kurmak için güzel bir yer biz hafta içi gittik ve kalabalıklığı normaldi.tubaleti temizdi duşlarıda da vardı fakat sıcak suyu yok çok soğuk suda duş almak zorunda kalıyorsunuz .Buradan gideceklere sölüyorum saat sabah 11den akşam 9a kadar geçerli gerisi tekrardan ücret alınıyor. Ailece gidilip çadır ve mangal için gayet iyi bir yer tavsiye ederim. Gidenler lütfen çöplerini çöpe atarsa herkes memnun olur.

Rüzgar Bilge

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Rüzgar Bilge Google Yorumu 3 ay önce
İlk kamp deyimi olarak Çilingoz Tabiat Parkında 1 gün kaldık, deneme için. Cumartesi sabah giriş yaptık. Gece kalacağız dedik. Normalde 56 TL olmasına rağmen sanırım pazar çıkacağımız varsayıp 112 TL istediler. Sabah çıkacağımız söyleyince düzeltti. Saat 11. 00'de çıkış yapmak gerekiyor. Doğa ve deniz olarak çok başarılı. Denizin bir bölümü birden derinleşiyor. Dikkatli olmak lazım. Açılmaya izin verilmiyor. İBB'ye bağlı Cankurtaranlar sürekli takipte ve uyarıyorlar. Sahilin sağ sonunda bi gölet var. Balık avlayan insanlar vardı ama 3/4 saat kadar seyrettim yakalayan göremedim. Wc ve duş var, ücretsiz. Ama bizim kaldığımız bölümdeki wc ücretliydi. Neden anlamadım. Kamp ağaçlar ve kuş sesleri içinde. Belki 30 senedir ateş böceği görmemiştim. Oğlumda görme şansı yakaladı. Hatta orman içinde dönüşte yolunda tilki gördük. Fakat kafa dinlenirmi emin değilim. Bütün gece son ses müzik ve bağırarak küfürlü konuşan yaratıkları dinledik. Son ses müzik dinleyen biri bitti başka biri başladı. Hafta içi öyle olurmu bilmiyorum. Birde farklı konaklama yerleri var. İlk yerler daha kalabalık. Bütün gürültüye rağmen tekrar denemeyi düşünüyoruz. Farklı bir alanda belki rahat ederiz. İlk deneyimimiz olmasına rağmen kamp yapmak hoşumuza gitti. Yol sona doğru sıkıntılı. Giderken işletmeyi arayıp hangi yoldan gidilmesinin iyi olacağını sorduk. Yalıköy üzerinden gelin dedi arkadaş, öyle yaptık. Yol genelde güzel ama yalıköyden sonra orman içinde önünüze birden derin çukurlar çıkıyor. Yolun bazı yerleri aniden daralıyor. Şeridin yarısı bitki altında kalmış. Ama ağaçlar içinde çok güzel bir yol. Edit: Navigasyonla gidecekler için yandex burayı bulamıyor. Hem yanlış yerde sonuçlanıyor, hemde yolda uyduyu kaybediyor. Yanlış yola girdin deyip kesiyor. Uzun bir yoldan sonra buluyor tekrar. İlerde düzeltirler belki.

Gökhan Tokel

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Gökhan Tokel Google Yorumu 4 ay önce
Merhabalar, Mekan ve doğa olarak söylenecek pek bir şey yok kumsal ve gölün yan yana olması, kamp alanının yerleşimi, duşlar ve wc gayet yeterli (olmayan yerleri düşünürsek) şemsiye ve şezlong kiraları 60 TL giriş çadır basi 3 kisi olmak kaydı ile 56 TL market ve restorant mevcut.mangal yapılabilir. Aracınızı cadirinizin yanina park edebilirsiniz. Ancak bazı kalitesizler bunu müzik sesini sonuna kadar açıp çevreye duyarsız kalmak olarak değerlendiriyor. Girişteki arkadaşlara söyleyince gelip uyariyorlar. Ama hangi birine yetisecekler biri kapatıyor diğeri aciyor. İstanbul'a yakin olması sebebi ile hafta sonu kalabalık olacaktır. Ben hafta içi gittim. Gelmeden önceki köyden alışveriş yapacaksanız fiyatlar biraz yüksek , ama her ihtiyacınızı karsilayabilirsiniz. Aslında en can sıkıcı olanı buraya araplar fazlaca geliyor. Aile olarak gelip tatil yapanlara bir sözüm yok ancak 4-5 erkek bağırasarak konuşup ilahi tadındaki müzikleri eşliğinde nargile fokurdatmakta. Ve tabi bunu saat 23:00 da bile yapabilmekteler. Deniz genellikle dalgalı ve sığ. Cankurtaran var.

MCA

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

MCA Google Yorumu 4 ay önce
-Saray tarafından gidilen yol çok kötü 17 km 40 dk civarında gidiliyor. Haritada "Atatürk" yazan yerden giderseniz perişan olursunuz. Yolu 40 km uzatıp Yalıköy üzerinden gitmek çok daha mantıklı. -Gecelik çadır kurma ücreti 40 TL bence biraz pahalı. Bu ücretin içinde piknik masası, temiz tuvaletler ve sıcak suyu olmayan duş hizmeti var. Araç ile giriş 28TL -İçinde her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir market var. Fiyatları pahalı.(2.5 Lt fanta 14 lira) -Çadır kurulacak alan kısıtlı, ağaç altı bulmak zor, sessiz sakin bir yer değil. Yaz aylarında haftaiçi de dahil olmak üzere günübirlikçiler doluşuyor. -Denizi ben gitiğimde şahane idi. Jetski ile dolaşan cankurtaranlara kıl oldum. -Temizlik adına daha fazla mesai harcanmalı. Bira kutuları, ambalaj atıkları her yerde.

Rüzgar Bilge

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Rüzgar Bilge Google Yorumu 4 ay önce
İlk kamp deyimi olarak Çilingoz Tabiat Parkında 1 gün kaldık, deneme için. Cumartesi sabah giriş yaptık. Gece kalacağız dedik. Normalde 56 TL olmasına rağmen sanırım pazar çıkacağımız varsayıp 112 TL istediler. Sabah çıkacağımız söyleyince düzeltti. Saat 11. 00'de çıkış yapmak gerekiyor. Doğa ve deniz olarak çok başarılı. Denizin bir bölümü birden derinleşiyor. Dikkatli olmak lazım. Açılmaya izin verilmiyor. İBB'ye bağlı Cankurtaranlar sürekli takipte ve uyarıyorlar. Sahilin sağ sonunda bi gölet var. Balık avlayan insanlar vardı ama 3/4 saat kadar seyrettim yakalayan göremedim. Wc ve duş var, ücretsiz. Ama bizim kaldığımız bölümdeki wc ücretliydi. Neden anlamadım. Kamp ağaçlar ve kuş sesleri içinde. Belki 30 senedir ateş böceği görmemiştim. Oğlumda görme şansı yakaladı. Hatta orman içinde dönüşte yolunda tilki gördük. Fakat kafa dinlenirmi emin değilim. Bütün gece son ses müzik ve bağırarak küfürlü konuşan yaratıkları dinledik. Son ses müzik dinleyen biri bitti başka biri başladı. Hafta içi öyle olurmu bilmiyorum. Birde farklı konaklama yerleri var. İlk yerler daha kalabalık. Bütün gürültüye rağmen tekrar denemeyi düşünüyoruz. Farklı bir alanda belki rahat ederiz. İlk deneyimimiz olmasına rağmen kamp yapmak hoşumuza gitti. Yol sona doğru sıkıntılı. Giderken işletmeyi arayıp hangi yoldan gidilmesinin iyi olacağını sorduk. Yalıköy üzerinden gelin dedi arkadaş, öyle yaptık. Yol genelde güzel ama yalıköyden sonra orman içinde önünüze birden derin çukurlar çıkıyor. Yolun bazı yerleri aniden daralıyor. Şeridin yarısı bitki altında kalmış. Ama ağaçlar içinde çok güzel bir yol.

taner şen

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

taner şen Google Yorumu 3 ay önce
Hayatımda bu kadar kalabalık ve rahatsız edici bir yer görmedim giriş ücretleri uygun bu nedenle aşırı kalabalık,ortak kullanım alanı çardaklar var güneşten kacayim az oturayım deseniz ,gelen kampcilar bu cardaklari çadır gibi kullaniyor,hiç bir görevli uyarmiyor burasi ortak alan demiyor,çadır kurmaya ağaç gölgesi bulmak zor her yer dolu ,çadır kurunca hem çadırda hem oturduğunuz yerde güneşten kavruluyorsunuz,aileler ağırlıklı geliyor ama her yerde içki su gibi tüketiliyor,market var ama 2025 senesi fiyatlarıyla satış yapıyor aşırı pahalı,WC duş ücretsiz ama duş alsanız su size değil duvara gidiyor suyla savasiyorsunuz,WCler elden geçirilmesi lazım,zira benim bildiğim musluk başı aşağı olur su aşağı akar,ama burada musluk ağızları gere değil havaya dönük açınca fıskiye misali tuvalet taşını dolduruyorsunuz,kısacası çok daha güzel yerler var ,bir kez gittim merak ettim ikinciyi gitmem

Neslihan Önlü

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Neslihan Önlü Google Yorumu 2 ay önce
Özel araç yoksa, Ulaşım açısından çok kötü ... Çatalca merkeze kadar otobüs ile gidilebiliniyor fakat merkezde taksi durağı, dolmuş, minibüs gibi herhangi birşey yok Çilingoz tabiat parkına gitmek için ...korsan taksiler var ama 15 km'ye 100 ₺ ye yakın para talep ediyorlar ...Muhtar da dahil yerel halk yardım etmiyor ... Ayrıca Çilingoz tabiat parkındaki işletme çok sistemsiz 11 de alana giren biri ertesi gün 11 de çıkmak zorunda aksi taktirde bir çadır ücreti daha alınıyor ...ayrıca bir kişinin kimliğini rehin almak şartı ile kayıt açtırılabiliniyor ..aksi taktirde girişe izin verilmiyor ...kimlikleri güvensiz bir kutuda biriktirmeleri de cabası ... Ve son olarak da ..işletmedeki market, tekel, restaurant ürünleri diğer yerlere göre fazlasıyla pahalı bilginiz olsun.. Şimdiii güzel kısmına gelelim ...Doğa harikası bir yer ...Saygılarımla

Mjgn Sglm

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Mjgn Sglm Google Yorumu 1 yıl önce
Tek yıldızı denize ve dogaya veriyorum aldıkları ücrete göre hizmet sıfır cöpler yerlerde lavabolar pis kamp yapanlardan alınan ücret belirlen saat aralıgı dengesiz sanki otelde kalmıssın gibi saat 11 i gecirirsen 1 gün ücreti fazla kesiyorlar ustelik kendi cadırınla üstelik elektrik su olmayan kalabalıgndan uzak bir kösesinde hic bir hizmet almadgım ücra kösesinde 2 gun kampa 3 gun kestiler gidecek olanlar bunu bilerek gitsin hijyen sıfır calısanlarda maske yok cop bidonları yerlerde tavsiye etmiyorum

Ömer Özcan

Çilingoz Tabiat Parkı Yorum

Ömer Özcan Google Yorumu 1 yıl önce
Yaklaşık dört gün önce gittik. 111kilometre gibi bir mesafeden oraya gitmemize rağmen içeride sadece iki saat kalabildik. Aşırı yoğun bir izdiham vardı. Kapıdaki yetkililer kalabalık ve iade yoktur diyerek insanların paralarını alıp içeri sok aya devam ettiler. Ailemle kahvaltı yapmak için oturmağa yer baktık yaklaşık bir buçuk saat sürdü ama oturmağa bile yer bulamadık. Yetkililerin buna el atması lazım. Başı boş tiplerde vardı ailelerde. Size tavsiyem haftasonu ve tatillerde gitmeyin rezalet çekilmiyor. Doğası ve denizi çok güzel. Biz yüzemedik kalabalıktan dolayı ama su çok güzeldi. Size kamp alanlarından çektiğim görüntüleri paylaşıyorum.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Çilingoz Tabiat Parkı Hakkında

Çilingoz Tabiat Parkı İstanbul ili Çilingoz ilçesi içinde yer almakta olup Bakanlık Makamının 11.07.2011 tarih ve 903 sayılı Olur'ları ile statüsü değiştirilmek suretiyle 17,75 ha'lık alanı ile Tabiat Parkı ilan edilmiştir.


  • Not 2021-1 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül arasındaki dönem için geçerlidir.
  • Not 2021-2 : Çadır ve karavan yeri ücretleri 1 haziran - 30 eylül dışındaki dönemde %50 indirimli olarak uygulanır.
  • Not 2021-3 : Kırevi ve diğer konaklama tesis ücret tarifesi sadece yatak ücretini kapsamaktadır.
  • Not 2021-4 : Çadır ve karavan yeri ile kırevi ücret tarifesine elektrik, su ve ısınmaya yönelik ortak gider ücretleri dahil değildir.
  • Not 2021-5 : Çubucak T.P. sahil kenarı günlük çadır ücreti 1 haziran - 30 eylül tarihleri arasında %50 zamlı olarak uygulanır.

Çilingoz Tabiat Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 9 TL
Giriş - İndirimli 4.5 TL
Giriş - Bisiklet 9 TL
Giriş - Motosiklet 18 TL
Giriş - Otomobil 27 TL
Giriş - Minibüs 81 TL
Giriş - Midibüs 135 TL
Giriş - Otobüs 270 TL
Çadır Alanı 45 TL
Karavan Alanı 50 TL
Ortak Kullanım 11 TL
Çadır Alanı 4K 45 TL
Çilingoz Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Atatürk Mahallesi, 34540 Çatalca/İstanbul, Türkiye

Koordinatları: 41.5245815, 28.2192156

Çilingoz Tabiat Parkı Bilgi Notu
Çilingoz Tabiat Parkı Yakınındaki Alanlar
Çilingoz Tabiat Parkı iletişim
Çilingoz Tabiat Parkı telefon
Çilingoz Tabiat Parkı nerede
Çilingoz Tabiat Parkı yol tarifi
Çilingoz Tabiat Parkı nasıl giderim
Çilingoz Tabiat Parkı firma profili
Çilingoz Tabiat Parkı firma hakkında
Çilingoz Tabiat Parkı mesai saatleri
Çilingoz Tabiat Parkı iletişim bilgisi