Nemrut Dağı Milli Parkı

Adıyaman / Kâhta / Kayadibi

Puan Derecelendirme 1983 Yorumları oku

Nemrut Dağı Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 5,00
Giriş - İndirimli 2,50
Giriş - Bisiklet 5
Giriş - Motosiklet 10
Giriş - Otomobil 15
Giriş - Minibüs 45
Giriş - Midibüs 75
Giriş - Otobüs 150
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Mansur yılmaz Google Yorumu 3 hafta önce

Dağ, eski çağlarda "Kommagene" olarak bilinen, bu alanda bulunan arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Antiochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, Eskikale, Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü millî park içinde kalan kültürel değerlerdir. Doğu ve batı teraslarında Antiochos ile tanrı-tanrıça heykellerinin yanı sıra aslan ve kartal heykelleri bulunmaktadır. Batı terasında eşsiz bir aslanlı horoskop yer almaktadır. Aslanın üzerinde 16 ışından oluşan 3 adet yıldız vardır ve bunlar Mars, Merkür ve Jüpiter gezegenlerini temsil etmekte olduğu sanılmaktadır. Tarihte bilinen en eski horoskoptur. Heykeller Helenistik, Pers sanatı ve Kommagene ülkesinin özgün sanatı harmanlanarak yontulmuştur. Bu anlamda Nemrut Dağı'na "batı ve doğu uygarlığının köprüsü" denebilir. Kommagene kralı Antiochos Theos, MÖ 62 yılında bu dağın tepesine, pek çok Yunan ve Pers tanrısının heykelinin yanı sıra kendi mezar-tapınağını da yaptırmıştır. Mezarda, bir kartalın başı gibi, tanrıların taş oymaları bulunur. Heykellerin diziliş şekli hiyerotesyon olarak bilinir. (Wiki)

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

mertcan karabulut Google Yorumu 1 ay önce

Mutlaka görülmesi gereken bir yer gerçekten soğuk mutlaka mont kalın şeyler giyilmeli özellikle güneş battıktan sonra daha da soğuk iki teras var batı ve Doğu iki tarafa da ayrı yerlerden çıkılıyor ancak yukarıdan teraslar arası geçiş var ve 5 dk sürmez onun için nereden çıktığınızın önemi yok ancak batı terası daha çok basamaklı ve dik değil Doğu terası ise daha dik ancak Ayakları yormuyor sadece nefes kesiliyor arada dinlenmek gerekiyor tabi kondisyona kalmış ben üç kez dinlenerek rahat şekilde çıkabildim güneş doğuşu işin gitmedim ancak doğuşunu izlemenin batışa göre daha zevkli olacağına karar verdim fakat daha zahmetli olacağı da aşikar karar sizin çünkü kahtada veya dağın oradaki cafeteryada sabahlamak gerekir

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Yasemin Islek Google Yorumu 1 ay önce

Girişi Muze kartla yapıyorsunuz. Bir tesis yapılmış fakat daha sistem tam oturmamis. Tuvalet ücretli. Minibüslerle dağın belli bir kısmına kadar çıkılıyor. Gün batımını izlemek için gittik. Doğu terasinin tarafından çıktık. Bu tarafta daha fazla basamak var ve son kısımlar taşlı kayma riski var. Doğu terasında heykeller daha belirgin. Batı terasında geçip gunbatimini izleyin. İnişi de batı terasinin tarafından yaptik. Cıkışı da buradan yapmak daha güvenli olacaktır. Gün batımı sahane fakat ince bir ceket mesela kot ceket yeterli olmayacaktır. Yanınızda kışlık mont götürün. Eylül ayında polar ceketle üşüdük. Mutlaka gidilmesi görülmesi gereken bir yer.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Mete Arslancik Google Yorumu 2 ay önce

Adıyaman a 80 km uzaklıkta. Nemrut a vardığınızda girişte bir Cafe ve hediyelik eşya dükkanı var burada müze kartlagiriş ücretsiz. Giriş te ücret ödeme sonrası bir kilometre daha araç ile gidiyorsunuz. Aracınızı bırakıp yukarıya yaklaşık beşyüz metre kadar merdiven ile çıkıyorsunuz. Batı ya ve doğuya bakan iki terasta heykeller var. Teraslar birbirlerine yürüme yolu ile bağlı. İki bin metrenin üzerinde bir yükseklikte olduğunuz için yazın bile serin oluyor. Üşümemek için tedbirli olmakta fayda var. Unutsanız bile girişte bilet aldığınız yerde 10 ₺ yağmurluk ve battaniye kiralanıyor.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Hami Öndeş Google Yorumu 2 ay önce

Hiçbir yer hayal dünyasından daha iyi olamaz ama farklı bir güzelliğe sahip olabilir.gunesin doğuşuna ve batisina karşı yapilan susuZ kurak dağın başında ki tapınak ve heykelleri görene kadar burada güneşin doğuşu ve batışını gormeden tarihin ruhunu hissetmeden gezdim demesin basamakları ve bayırı çıkarken soveceksiniz ve yorulacaksiniz eminim ta ki buz gibi esmeye başlayan serin rüzgarın getirdiği oksijen ciğerinize dolana dek şart mı degil ama buraya gelmeden seyahat ve gezme noktasında hep bir eksinigiz kalacağını unutmayın

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Cevdet Bora ARSLAN Google Yorumu 3 ay önce

Malatya'dan Pütürge yolunu kullanarak gittik, Kahta üzerinden Adıyaman'a döndük. Yolu çok virajlı, inişli-çıkışlı, benzin-mazot alacak yer yok, yolda çizgi ve işaretleme de yok. Arazi tipi araçlarla gidilirse daha az yorulursunuz diye tahmin ediyorum. Malatya'dan gelen ayrı, Adıyaman Kahta'dan gelen ayrı giriş kapılarını kullanmak zorunda. Ve bu yollar o tepede buluşmuyor bile. 4 yıldız vermeliydim ancak Dünya üzerinde bir eşi daha yok. Kıyamadım. Yazın ortasında geldik ama rüzgârlık ve sağlam bir spor/yürüyüş ayakkabısı şart. Gün batışını izleyemedik ama bir sonraki gelişimize de bir neden kalsın istedik. Helikopterim olsa ayda bir gelirim ama... :-)

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Derin Sene Google Yorumu 3 ay önce

Bu yapilari insanlarin elleriyle yaptiklarina inanmak mumkun degil harika olaganustuler Her iki terasta da aslan ve kartal heykelleri arasında yüksekliği 7 metreye ulaşan oturur vaziyette dev heykeller sıralanır, bunlar yazıtları ve kabartmaları olan ortostad (dik olarak konulan büyük taş bloklar)'la çevrilmiştir. Eski Kahta Köyü yakınında Kommagene'nın başşehri Arsameia yer alır. Burada, Mithridates'in kutsal alanı bulunmaktadır.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Arif Savsar Google Yorumu 3 ay önce

Gidilmesi zor ama değiyor meraklanmayın. Varışınızı güneşin doğuşuna veya batışına denk getirirseniz mükemmel manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Güneşin doğuşuna denk gelirse dağın doğu tarafına, batışına denk gelirseniz batı tarafına doğru yürüyün her iki tarafında da heykeller var. Bizim gibi dağın etrafında 1 tur atmanıza gerek yok :) Yürüme yolu dik ve yorucu onun için kendine güvenen çıksın. Bu arada müze kartınızı yanınıza almayı unutmayın yoksa giriş 30 TL.. İyi maceralar :)

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Melih KÖSEMEN Google Yorumu 3 ay önce

Malatya'dan hareket ederek Sincik karayolu üzerinden Adıyaman girisiyle Nemrut'a ulaştık Gün batımı Batı terasıni hedefleyerek Cendere köprüsü ve Arsameia ören yerlerini de birleştirecek şekilde rotamızı belirledik yolumuz dağ yolu inişli çıkışlı Asfalt yer yer yol çalışmaları ve daralmalar ile beraber bariyersiz yollar mevcut...Cendere Köprüsü'ne kadar bu şekilde devam ediyorsunuz Arsemia ören yeri ve Nemrut yolunu da içerisine alan sapaga ulaşınca kilit taşı şekilde düzgün bir yol ile devam ediyorsunuz gerçekten bu kadar bakımlı bir yol düşünmemiştim Nemrut'a ulaşınca normalde muzekartiniz varsa ücretsiz giriş yapma olanaginiz mevcut eğer yoksa 30 TL ucret ile giriş yapabiliyorsunuz giris yaptıktan sonra normalde servislerle 1.5 km kadar olan kısmı ücretsiz bir şekilde ulaşım saglanabiliyorken pandemiden dolayı kendi aracınız ile ya da tur ile geldiyseniz bu araçlarla ulaşmanız mümkün 22 Temmuz 2021 tarihinde saat 18.00 de biz hareket ettiğimizde gün batımı saati 19.45 civarı hesaplamistik Doğu terasından yaklasik 30-35 dk lik bir yürüyüş mesafesinde zirve tirmanisimizi tamamladık bizi zirvede kuvvetli bir rüzgar karşıladı Kesinlikle rahat kıyafetler ve ayakkabılar tercih edin yanınıza su ve yiyecek almalısınız zira yukarıda bunları tedarik edebileceğiniz bir tesis henüz bulunmuyor zirvedeki hava şartlarını hesap ederek Polar ya da hırka almalısınız Kesinlikle görmeniz gereken büyüleyici bir mekan etkilenmemek mümkün değil NOT: Dönüş yolunda havanın kararması ve rahat yolculuk yapılabilmesi açısından Sincik yoluna alternatif olarak Kahta Adiyaman Çelikhan güzergahı tercih edilebilir Güzel bir macera yaşamanız dileğiyle

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Yasin Çiftci Google Yorumu 4 ay önce

Daha önce 2017de gelmiştim, şimdi ise bisiklet ile Bitlis nemrut Dağından Adıyaman nemrut dağına efsane bir tur düzenleyerek geldik :) dağ yoluna girdiginizde yol yaklaşık yarım saat 45 dk sürüyor. Yukarıda tesis var hediyelik eşya yiyecek içecek alabilirsiniz. O tesisten sonra eğim biraz daha artarak çıkan yola devam ediyorsunuz. Aracı park edip yaklaşık yarım saat daha yürümeniz gerekiyor yukarı çıkmak için. Doğu terasına çıkarak oraları keşfedip oradan batı terasina geçip gezdikten sonra aşağı inebilirsiniz. Ortada ise Nemrut'un mezarı olarak bilinen tümülüs var. Çok zekice hazırlanan mezara hala ulaşılamadı. Çok sistemli ve zekice hazırlanan mezara girilmek istenildiğinde çökme tehlikesi yaşanıyor yani nemrut çok zeki bir kral :)

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Zeynep Gündoğdu Google Yorumu 4 ay önce

14 Temmuz 2021 gün doğumu için Nemrut Dağı’na Adıyaman Kahta tarafından çıktım. Turların yalan yanlış bilgilendirmesi ile çok gerildim kendi arabamla çıkma konusunda fakat hepsi boşunaymış. Öyle sinir bozucu ki bu fırsatçılık her yere yazacağım bunu. Kahta yönünden Nemrut Dağı tabelasını takip edip, Nemrut 35 km yazan tabeladan içeri doğru kıvrılarak timülüs ve arsemia ören yeri tabelasından devam eden yolu 2000 model Peugeot 206 (1.4 motor) aracımla yokuşlarda yavaşlayarak da olsa çıktım. Yol taş döşenmiş durumda ve hiç sorun yaşamadım. fırsatçılıkla insanları korkutup para kazanmaya çalışan insanlar için keyfinizi bozmayın :) battaniyenizi unutmayın :)

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Social Google Yorumu 4 ay önce

Önerilerim, Rampa çok fazla manuel arabaniz varsa dinlenip çıkın. Baski balataniz kokabilir... Yazin giderseniz mutlaka kalin polar alın, su alın, cok terleyenler atlet vs alsin. Güneş batmadan 2 saat önce orada olun, Hava bulutlu oluyor genelde ve güneşi yakalamak için. Sabah güneş için gidenler var tercih meselesi.. Oranın tarihini araştırıp gidin. Doğu tarafından cıkın ve inin.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

SUDENAZ ARSLAN Google Yorumu 4 ay önce

Gün doğumu ve gün batımı için gidiyorsunuz. İnsan kendince diyorki yahu güneş doğar batar ve her gün görüyorum. Ama çıkıp baktığınızda hiç de düşündüğünüz gibi değilmiş diyorsunuz. Ve büyüleniyorsunuz. Çekilen fotoda Tümülüsü çakıllar ile kapatmışlar sanki piramide benzer bir yapı varmış gibi. Poturge yolundan çıkın oradaki tesiste Sabri bey ve Mustafa bey ler var çok sıcak ve ilgililer. Yollar virajlı doğa ve manzara dolu keyifli bir yol. Poturge üzerinden çıkarsanız yorulmazsiniz. Ama diğer yollardan 1 km merdiven tirmanirsinz

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Neslihan Gül Boztaş Google Yorumu 4 ay önce

Kesinlikle turlara katilip yapin bu isi.cok virajli dik ve sarp yollar.gezdikce dolandikta sahsi arac kullanmak zor olabilir.temmuz ayinda olmama ragmen görevliler hirka ceket giturmemizi tavsiye ettiler diger zamanlar gercekten soğuk oluyordur bence. Yemek yiyp uola cikarsaniz acikma gibi bir durum olmuyor.ama.bol.su bulundurun yaninizda. Ciktikta su ihtiyaci artiyor.evet merdivenler yorucu ama o manzaraya deger inmesi daha kolay tabi.on numara bes yildiz bir tur.iyi gezmeler

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

ozgur bekdas Google Yorumu 5 ay önce

Malatya- Tepehan rotası üzerinden geliyorsanız yol çok zorlu,(anlatacak bir yol hikayeniz olur) Aracınızın bakımı tam olsun fren, balata, soğutma suyu, lastik.... Hararete dikkat etmeniz lazım virajlı dik rampalı ama mükemmel manzaralı bir yol. Milli park girişinde milli parka bağlı tesis var. Kafeterya atıştırmalık gıda var büfe var ve hediyelik eşya alınabilir. O tesisten heykellere çıkış 5 6 km stabilize toprak yol var ve en zorlu kısım bu bölüm, bu bölümün en riskli kısmı tesisten çıkıştan sonraki ilk viraj. "Dağda konaklamaya izin yok ama tesise inip çadır kurmanıza izin veriyoruz" dedi görevlisi. Batışını izleyip doğuşu için burada kalabilirsiniz. Giriş paralı öğretmenlere ve öğrencilere ücretsiz. Sivil 2020 haziran fiyatı 25 tl

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

mesut kutbay Google Yorumu 5 ay önce

Nemrut görülmesi gereken bir yer. Biz gece haritada işaretlenen misafir karşılama noktasına geldik. Bir çok kişi sabaha karşı (03:30gibi) açılacak kapıları burada kafeteryada bekliyordu. (Müze kartla giriliyor) Bizim yanımızda çadırımızda vardı bekleme yeri teras gibi altında da biraz düzlük alanı var oraya çadırımızı kurabileceğimizi söylediler kurduk çok rahat ettik. Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Etrafta dev çekirgelere rastlayabilirsiniz sakın zarar vermeyin onların da size bir zararı dokunmaz.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Ercan Özçelik Google Yorumu 6 ay önce

Nemrut Dağı Adıyaman ili Kahta ilçesi sınırları içerisinde bulunan, yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle Kommagene Krallığı’nın kutsal alanı olarak nitelendirilen Nemrut Dağı, 1987 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kültürel varlık olarak yerini almıştır. Nemrut Dağı, Anadolu’da Helenistik Dönem’e ait en görkemli kutsal kalıntıları barındırır. Yazıtlara göre I. Antiochos tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için görkemli bir anıt mezar, mezar odasının üzerine kırma taşlardan oluşan bir tümülüs ve tümülüsün üç tarafını çevreleyen kutsal alanlar inşa ettirmiştir. Heykel sırası bir aslan ve kartal heykeli ile başlar. Aslan yeryüzündeki gücü, tanrıların habercisi olan kartal ise göksel gücü temsil etmektedir. Doğu Terası ise Tanrılar Galerisi, Atalar Galerisi ve Sunak’tan oluşmaktadır. Doğu teras ile batı teras heykel dizileri aynıdır. Ancak Doğu terastaki tahtlar, batı terasta ise heykel başları daha sağlamdır. Doğu ve Batı Terası’nda heykellerin tahtlarını oluşturan taş blokların arkasında Grekçe yazılmış 237 satırlık uzun bir kült yazıtı (nomos) bulunmaktadır. I. Antiochos’un vasiyetnamesi niteliğindeki yazıtta bu kutsal alan hakkında bilgiler ve kültün uygulanması ile ilgili hükümler yer almaktadır. Tamamlanmamış stel ve kaidelerin bulunduğu Kuzey Terası ise Doğu ve Batı teraslarını birbirine bağlayan tören yoludur. foto. yasin reçber

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Mustafa Yavascan Google Yorumu 1 yıl önce

Kahta gidipde nemrutda güneşin doğuşunu seyretmeye tavsiye ederim

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Emre Genç Google Yorumu 1 yıl önce

2111 metrede serin rüzgarlı çıktığınıza değecek bir yer.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

ibrahim ceylan Google Yorumu 1 yıl önce

Yolculuğa 3:31'da başladık. 1 saat 15 dk'da giriş yerine ulaştık. Kişi başı 25 TL bilet alıyorsunuz. Kendi özel aracınızla daha yürüyerek tirmanilacak ölüm merdivenlerine geliyorsunuz. 611-711 metre merdivenleri 31-41 dakikada çıkıyorsunuz. Doğu terasına ulaştıktan sonra kendinize bir yer seçip oturuyorsunuz. Her yer aydınlanıyor ama ortada güneş yok daha diyorsunuz. Tam bu esnada güneşi küçük kızıl bir çizgi, ardından yarım daire en sonunda da kızıl top şeklinde görüyorsunuz. Şunu belirtmeden geçmeyeyim. Üstünüze mutlaka mont alın. Hatta altınıza sermek için de battaniye. Çünkü oturduğunuz taş ta çok soğuk oluyor. Güneş dogduktan sonra oradaki heykelleri geziyorsunuz. Güzel bir macera oluyor. Ardından sırayla Asemia ören yeri, Kahta Kalesi (biz gittiğimizde kapalıydı), Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ile geziyi sonlandiriyorsunuz...

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Efsaneviler Google Yorumu 3 ay önce

Evet görülesi bir yer ama, tedarikli gitmek lazım kesinlikle. Yorucu bir çıkışı var, spor ayakkabı olsa iyi olur. Kesinlikle terlikle çıkılmaz drniyor ama öyle değil yolların %99 u yapılı. Yaz ayinda bile gece (adıyaman merkezden 02:30 da çıkıldı) gunes dogumu icin erken cikildigindan yukarıda hava cok soguk o yuzden mutlaka kalin biseyler giyilmeli.ayrica yukarida cay kahve gibi sicak iceceklerin ve atıştırmalikların bulunuyor olmasi hic fena olmazdi. Üşümekten ve yorulmaktan dolayı pişmanlık duyanlar da olmadı değil.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Hasan YILMAZ Google Yorumu 1 yıl önce

Menzil Buhara Evlerinden 51 Km uzaklıkta Dağa 15 Km kala Gerger Yolu üzerinde 711 m ilerde sağ tarafta Üzeyir A.S. mübarek Ziyaretgahı bulunuyor. Yine yaklaşık Zübeyir A.S. Ziyaretgahının yol ayrımından 3 km ileride solda köylere giden yollardan 1.411 m ilerde sola dönüşte 311 m ilerde Mezarlığın içinde Seyyid Mustafa'nın ziyarethanesi var. Dağa giden yol sapağında ZİYARET yazan levha var. Bu noktadan sonra yaklaşık 3 Km ileride Karadut köyü var. Dağın yamaçlarında Kayadibi köyü var. Dağın zirvesine Tesislerin bulunduğu yere varınca Putların olduğu yere çıkmak için bilet almak gerekiyormus. Ne kadar dedim. Yerde duran Allah Celle Celalühünün düşmanı olan Nemrut'un kelle putlarını görmek için kişi başı 25 TL aslında Yabancılar için çok ucuz bir ucret. Tesisin içindeki müze gibi düzenlemiş alt katta komedi ürünler sergileniyor. Teodolit başka bir masada üç ayaklı sehpası çok daha komik olanı günümüz baltası tarihi özellikleri olan eşyalar olarak sunuluyor. Tesislerin girişinde solda çay ocağı sağ tarafta müze ürünleri satış yeri salon kısmında ziyaretçi dinlenme yerleri olduğu gibi çok büyük alana sahip 3 ayrı Seyir Terası bulunmakta yaklaşık 411 m2 çok güzel oturma grupları ve masaları var.

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Erhan Erkut Google Yorumu 1 yıl önce

Oldukça güzel ve gidilmeyi hak eden bir yer

Nemrut Dağı Milli Parkı Yorum

Üveys Kul Google Yorumu 2 ay önce

Malatya tarafından gitmeyi düşünüyorsanız yol 2003de gittiğim zamanla aynı zor hararetli üstelik otelin oraya vardığınızda görevi gereği kelle başı 2021 fiyat tarifesi ile 30 lira para toplayan şirket adı altında haraç çetesi onu geçtim uçurumdan yuvarlanması için oradan tepeye araçla çıkarken getirdiğimiz hatim(abdest şart) ve yukarda su bile bulamadığımız bir yokluk... Eğer bura Adıyaman ilinin ise Adıyaman sahiplensin bu şirket vs yakışmış değil bilmem kaç km gelip böyle bir muamele ile karşılaşacak isek bir daha gelmem misafirimide getirmem

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Nemrut Dağı Milli Parkı Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Adıyaman ili sınırları içindedir. 1988 yılında milli park ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 13.827 hektardır.

Milli parkın kaynak değeri eski çağlarda 'Kommagene&rd' olarak bilinen, bu alanda bulunan arkeolojik kalıntılardır. Antiochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, Eskikale, Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü milli park içinde kalan kültürel değerlerdir..

Nemrut Dağı Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 5,00 TL
Giriş - İndirimli 2,50 TL
Giriş - Bisiklet 5 TL
Giriş - Motosiklet 10 TL
Giriş - Otomobil 15 TL
Giriş - Minibüs 45 TL
Giriş - Midibüs 75 TL
Giriş - Otobüs 150 TL
Nemrut Dağı Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Nemrut Dağı Yolu, 02400 Kâhta/Adıyaman, Türkiye

Koordinatları: 37.9702685, 38.7283779

Nemrut Dağı Milli Parkı Bilgi Notu
Nemrut Dağı Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Nemrut Dağı Milli Parkı iletişim
Nemrut Dağı Milli Parkı telefon
Nemrut Dağı Milli Parkı nerede
Nemrut Dağı Milli Parkı yol tarifi
Nemrut Dağı Milli Parkı nasıl giderim
Nemrut Dağı Milli Parkı firma profili
Nemrut Dağı Milli Parkı firma hakkında
Nemrut Dağı Milli Parkı mesai saatleri
Nemrut Dağı Milli Parkı iletişim bilgisi