Soğuksu Milli Parkı

Ankara / Kızılcahamam / Yenice

Puan 4.4 4.4 8336 Derecelendirme 3074 Yorumları oku

Soğuksu Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 11
Giriş - İndirimli 5.5
Giriş - Bisiklet 11
Giriş - Motosiklet 22
Giriş - Otomobil 33
Giriş - Minibüs 99
Giriş - Midibüs 165
Giriş - Otobüs 330
Bungalov 3 Yataklı 170
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

  • Cuma08:00-22:00
  • Cumartesi08:00-22:00
  • Pazar08:00-22:00
  • Pazartesi08:00-22:00
  • Salı08:00-22:00
  • Çarşamba08:00-22:00
  • Perşembe08:00-22:00
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

Kazım Kara

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Kazım Kara Google Yorumu 4 ay önce
Türkiye doğa harikalarının en bol olduğu bir ülke. Doğu Anadolu da dahil ülkemizin çok sayıda doğa harikasını görme imkanım oldu. Maalesef bu zengin kaynakların büyük çoğunluğu bakir halde, ya da iyi kullanılmıyor. Bu yerlerden birisi de Kızılcahamam. Ülkemizin ilk sıralarında yer alan doğa harikası bu ilçemizin diğer yerlerden en önemli farkı da, Ankara'ya en yakın ilçelerden biri olmasıdır. Peki Kizilcahamam'ı doğa harikası yapan hususlar nelerdir? 1. Dağ, orman ve zengin bitki florası, 2. Oksijen deposu, 3. Doğal soğuk su kaynakları, 4. Doğal sıcak su kaynaklar (Termal), 5. Doğal maden su kaynakları. Peki bunların ne kadarı, ne için kullanılıyor? 1. Dağ, orman ve bitki florası, sadece mesire alanı olarak kullaniliyor ve sadece kirletiliyor. 2. Oksijen deposunu, sadece orada yaşayan ve piknik yapmak için gidenler soluyor. 3. Soğuk su kaynaklarının çok azı içme suyu olarak kullanılıyor. 4. Sıcak su kaynakları kısmen kaplıcada ve mevcut otellerde sıcak su olarak kullaniliyor. 5. Maden suyu sadece bir işletmecinin elinde, oldukça sınırlı olarak kullaniliyor. Bütün bu doğa harikası kaynaklarla birlikte yaşayan dar gelirli halk da, maslesef bu kadar zengin varlık içersinde sadece yokluk çekiyor. Aslında çok zengin varlık içerisinde yaşayan 84 milyon insanımızın yokluk çektiğini söylersem de abartmış olmam. Çünkü oldu olası ülkemizdeki gelir dağılımında ciddi eşitsizlik oldugu da çok iyi bilinen bir gerçektir. Vesselam.

Ahmed Yalçın Kayalık

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Ahmed Yalçın Kayalık Google Yorumu 4 ay önce
İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara ili sınırları içinde olup, 1959 yılında ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 1.050 hektar iken 1997 yılında yapılan sınır değişikliği ile 1.187 hektara çıkarılmıştır. Batı Karadeniz Bölgesi’nden İç Anadolu'ya geçiş kuşağında yer alan ormanların hakim olduğu bir alandır. Milli parkta nesli tehlikede olan kara akbaba ve bazı kartal türleri yuva yapmaktadır. Ormanlık alanda seyrek de olsa ayı, kurt, tilki, sansar gibi yırtıcılara; geyik, yaban domuzu, tavşan, sincap gibi memelilere rastlanmaktadır. Ankara'ya 78 km. uzaklıktaki milli park, başkent halkının önemli bir rekreasyon alanıdır.

sıbel kandemır

Soğuksu Milli Parkı Yorum

sıbel kandemır Google Yorumu 7 ay önce
Şehrin kalabalık ve kirli havasından uzaklaşıp,ankara gibi kurak bir şehirden Karadeniz bölgesini anımsatan,yeşil ve doğal bir mesire alanıdır..Ayrıca en yüksek kesimlerine çıkıldığı takdirde panoramik bir seyir şansına ulaşabilirsiniz.. Ayrıca Kızılcahamam ilçesinin en kıymetli hazinesi olan termal otellerin de bulunduğu bir mevkidir.Yeşillikler içinde mis gibi doğa havası soluma imkanı sağlayan soğuk su milli parkı görülmeye değer..

Metin Avci

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Metin Avci Google Yorumu 1 yıl önce
Soguksu Milli Parkı Ankara ili sınırları içinde Kızılcahamam da olup, 1959 yılında ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 1.151 hektar iken 1997 yılında yapılan sınır değişikliği ile 1.187 hektar olmuştur. Milli parkta nesli tehlikede olan kara akbaba ve bazı kartal türleri yuva yapmaktadır. Ormanlık alanda az da olsa ayı, kurt, tilki, sansar gibi yırtıcılara; geyik, yaban domuzu, tavşan, sincap gibi memelilere rastlanmaktadır. Ankara'ya 78 km. uzaklıktaki milli park, başkent halkının önemli bir rekreasyon alanıdır.Ozellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır.Tum Ankara civar yerleşim yerlerinin nefes alması için harika bölgedir. Sadece mangal yakma , duman ve temizlik konusuna çözüm bulunması gerekmektedir.

oğuz kızıltaş

Soğuksu Milli Parkı Yorum

oğuz kızıltaş Google Yorumu 1 yıl önce
Bir yere gitmeden önce yorumları okuyorum ve öyle karar veriyorum ama artık acemi değilim sinirle yada laf olsun diye yazılan yorumları anlıyorum. 2 gün önce ankara dönüşü uğradım çok erken saat olmasına rağmen seyret et lokantasında kahvaltı ettim Mustafa isminde bi çocuk vardı öğrenciymiş sezonluk çalışıyor on numara hizmet elemanı. Kuş sesleri içinde geniş geniş ettik kahvaltımızı fiyat yüksek felan diye yazan arkadaşlar boğazda hiç kahvaltı etmişlerki sadece yazmışlar. Soğuk sudan geçiyorsanız ve vaktiniz var ise mutlaka uğrayın. Mangal yerleri var oyun alanları var göl yok.

Gökalp Aksekili

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Gökalp Aksekili Google Yorumu 5 ay önce
Ankara merkeze araç ile 1 saat uzaklıkta. Giriş şuan için ücretsiz ancak bir ücret tarifesi uygulanması planlanıyor. Milli parkın girişinden itibaren dağa doğru tırmanan 15-20 dklık araç yolu mevcut. Yolun kenarlarında doğanın, uzun çamların arasında piknik masaları, şömine ve mangal yerleri mevcut. Bazı noktalarda aracınızı yol kenarına koyup ormanın içine yürüdüğünüz gibi bazı piknik noktalarında aracınızı patikadan ormanın içine sokabiliyorsunuz. Buralar nispeten daha kalabalık. Yine bu toplu piknik alanlarında lavabo, oyun parkları mevcut ancak lavabolar çok kötü durumda.

Selman EROL

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Selman EROL Google Yorumu 1 yıl önce
Ankara merkeze 1-1,5 saat mesafede. İlçe merkezi milli park ile dip dibe. Yolları asfalt ve her tür araç için uygun. Orman havası almak için ideal. Yamaçlardaki masalara oturursanız manzaranız dağ ve orman görüntüsü; orman içine girerseniz fazla manzara olmuyor, sık ağaçlar ve bitki örtüsü. Araçları piknik yapacağınız noktaların yanına/yol kenarlarına kadar götürebiliyorsunuz, malzemeleri taşıma açısından sıkıntı olmuyor. Mangal serbest. Sabit mangallar mevcut, yerde ateş yakılması yasak. Piknik noktalarına yakın yeterince çeşme var. Sanırım umumi tuvalet yok (görmedim). Milli park içinde restoranlar mevcut. Hafta içi tenha. Bizden girişte ücret alınmadı (hafta içi).

mustafa yasa

Soğuksu Milli Parkı Yorum

mustafa yasa Google Yorumu 3 ay önce
Trafik ilçe içinden geçen yolda çok yoğun, park girişi otomobil için 10 TL, bir şey unutup çarşıya almak için çıkarsanız dönüşte tekrar 10 TL. Plakayı not etme zahmetine dahi girmiyorlar. İçeride hafta sonu yer bulmak, araçları yol kenarına park etmek büyük problem. Ankara için ağaçlı bir bölge bulabilmek çok zor olduğu için yeterli sayılır, Ege, Karadeniz insanı için mutluluk kaynağı olamaz bir yer. Piknik için hiçbir şey götürmeseniz bile ilçe içinden geçen yolda marketlerde her türlü ihtiyaca cevap verecek malzeme bulmak mümkün. Ankara tarafından gittiğinizde bir iki yerde radar olması garanti. İçeride ateş için odun bulmak çok zor, mangal yapılacaksa mutlaka kömür alınmalı. Akşam üzeri çok serinliyor, Temmuz ayında bile hırka, mont bir şeyler alın yanınıza. Gece saatlerinde kalınacaksa ışıldak, fener vb. Gibi ışık kaynağı ihtiyacı var, aydınlatma yapılmamış çünkü. Haşere yok gibi.

samet Avci

Soğuksu Milli Parkı Yorum

samet Avci Google Yorumu 4 ay önce
Hafta sonu filan kesinlikle gitmeyin o kocaman soğuksu dağları [parkı] full dolu full diyorum bakın iyi anlayınn yer bulma şansınız yokk yada sabaah 5 te filan gidip yer kapmanız gerekiyor oraya gelen watandaşlar da saolsunlar 2 masa birden kapmışlar park çalışanları hiç müdahale etmiyor çift masa kapanlara yani jurasik parkı mahwetmişlerr yukarlarda fazla masa yok fazla aşağılar dolu aşırı kalabalık yukarı kadar çıkıyosunuz yer bulamayıp o kadar yeri yakıt yakıp çıkıyosunuz benzin 8 lira sonra yer bulamayıp geri dönüyosunuzz

hüseyin öztürk

Soğuksu Milli Parkı Yorum

hüseyin öztürk Google Yorumu 5 ay önce
hafta sonu milli parka ailece gittik. güzel yemyeşil doğası var.temiz hava oksijen bol maşallah.benim gözlemlediğim kadarıyla parkın içindeki yolda birtakım gençlerin arabayla yüksek seste müzik çalmaları ve genç kızlara camdan laf atmaları bunu birebir gözlemledim. girişteki güvenlik görevlileri neye yarıyor anlamadım. bu arabaları içeri almamaları lazım bu gençleri gelen misafırleri rahatsız etmemeleri konusunda uyarmaları lazım.çok önemli yoksa büyük kavgalar çıkabilir bu gençlerin yaptığı çok ayıp

abdullah ipek

Soğuksu Milli Parkı Yorum

abdullah ipek Google Yorumu 1 yıl önce
Çok kalabalık ve yoğun hastalık covid için uygun yer

Ayse Akgun

Soğuksu Milli Parkı Yorum

Ayse Akgun Google Yorumu 1 yıl önce
Evet tabiat olarak çok güzel biyer ama Kızılcahamam dışından gelinecek biyer değil asla değmiyor okadar yol geliyorsunuz koskoca ormanda 3 5 çeşme var wc yok 1 tane bulduk suları akmıyo rezil olduk çok pişman olduk taa okadar yolu gel rezillik yani En güzel yerleri oteller restoranlar parsellemiş millete dağ bayır kalmış masalara ulaşmak için tırman dur aşağılarda güzel yerlerde var ama 8de geldik boş yoktu kaçta geldiniz kardeşim Heryer çöp konteynırlar ful ağaç dipleri çöp dolu Sözün özü güzel havası dışında asla gelmeye değecek biyer değil hele uzaktan geliyosanız azla değmez

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Soğuksu Milli Parkı Hakkında

Parkımız; İç Anadolu Bölgesi'nde, Ankara ili sınırları içinde olup, 1959 yılında ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 1.050 hektar iken 1997 yılında yapılan sınır değişikliği ile 1.187 hektara çıkarılmıştır. Batı Karadeniz Bölgesi'nden İç Anadolu&'ya geçiş kuşağında yer alan ormanların hakim olduğu bir alandır.

Milli parkta nesli tehlikede olan kara akbaba ve bazı kartal türleri yuva yapmaktadır. Ormanlık alanda seyrek de olsa ayı, kurt, tilki, sansar gibi yırtıcılara; geyik, yaban domuzu, tavşan, sincap gibi memelilere rastlanmaktadır.

Ankara&'ya 78 km. uzaklıktaki milli park, başkent halkının önemli bir rekreasyon alanıdır.

Soğuksu Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 11 TL
Giriş - İndirimli 5.5 TL
Giriş - Bisiklet 11 TL
Giriş - Motosiklet 22 TL
Giriş - Otomobil 33 TL
Giriş - Minibüs 99 TL
Giriş - Midibüs 165 TL
Giriş - Otobüs 330 TL
Bungalov 3 Yataklı 170 TL
Soğuksu Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Sazak, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 06890 Kızılcahamam/Ankara, Türkiye

Koordinatları: 40.45384, 32.6061292

Soğuksu Milli Parkı Bilgi Notu
Soğuksu Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Soğuksu Milli Parkı iletişim
Soğuksu Milli Parkı telefon
Soğuksu Milli Parkı nerede
Soğuksu Milli Parkı yol tarifi
Soğuksu Milli Parkı nasıl giderim
Soğuksu Milli Parkı firma profili
Soğuksu Milli Parkı firma hakkında
Soğuksu Milli Parkı mesai saatleri
Soğuksu Milli Parkı iletişim bilgisi