Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

Antalya / İbradı / Ürünlü

Puan 4.5 4.5 891 Derecelendirme 1170 Yorumları oku

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Fiyat 2021

Giriş - Şahıs 8,5
Giriş - İndirimli 4

Çalışma Saatleri

  • Cuma09:00-18:00
  • Cumartesi09:00-18:00
  • Pazar09:00-18:00
  • Pazartesi09:00-18:00
  • Salı09:00-18:00
  • Çarşamba09:00-18:00
  • Perşembe09:00-18:00
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Doğa Yürüyüşü
Fotoğrafçılık
Gözlem Yaban Hayatı
Mağara Araştırma

Alan İmkanları


Giriş - İndirimli
Giriş - Şahıs

Alan Özellikleri


Akarsu
Büfe
Gezi Rotası
Göl Kenarı
Kır Kahvesi - Cafe
Mağara
Mescit
Piknik Alanı
Wc
Yürüyüş Yolu

Yorumlar

H S

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

H S Google Yorumu 8 ay önce
Altınbeşik Mağarası - Antalya Coğrafi Konum ve Ulaşım Antalya’nın Akseki İlçesine bağlı İbradı Beldesine 7 km uzaklıktaki Ürünlü Köyü yakınlarında bulunmaktadır. İbradı’ya kadar yollar asfalttır. İbradı-Ürünlü arası stabilizedir. Mağaraya köyden Manavgat Çayına doğru 5 km’lik patika yoldan ulaşılabilmektedir. Özellikler Mağaranın araştırılabilen kısmı kollarıyla birlikte 2211 metreyi bulmaktadır. Mağara, ağzından itibaren 125 m uzunluğunda bir gölle başlar. Gölün derinliği, yer yer 15 metreye kadar ulaşır. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşmuş köprü bulunmaktadır. Bu gölün sonunda 44 metre yüksekliğinde tüm salonu kaplayan dikeye yakın diklikte traverten bulunmaktadır. Ardından 3 kolla devam eden mağarada aktif kol 8 metre yükseklikteki bir dereye adar araştırılmıştır. Mağara, fosil kolun dışında, tamamen traveretenler ve yarıklarla kaplıdır. Mağaranın asıl su kaynağının, giriş gölünün sonundaki travertenin dibinde olduğu sanılmaktadır. Mağara ancak yaz ve sonbahar aylarında girişe uygundur. Kış ve ilkbaharda çok büyük su boşalımları olmaktadır. Mutlaka görülmeye değer...

Hudai Arslan

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Hudai Arslan Google Yorumu 7 ay önce
öncelikle herkese merhaba ben altınbeşik mağarasının olduğu köydenim mağaramız 1 cisi koronadan dolayı 2 cisi ise heyeylan tehlikesi oldu için gecici birsüre kapanmıs oldu umuyorumki biran önce yapılması gereken çalısma olursa hizmet vermeye devam edicektir ayrıca bazı arkadaşlar gezinti kısalmıs diyorlar onunda sebebini söyliyeyim mağaranın içerisinde kemer dediğimiz yerde catlak meydana gelik oyüzden dolayı gezinti haklısınız kısa sürüyor manavgattan selalenin düzergahından gelirseniz 55 km evet yollar virajlı yinede o muhtesem manzaraları görmeniz unutamıycanız bi anı bırakır umurımki yeterli bi açıklama yapabilmişimdir KAZASIZ Bİ SEYAHAT EDİNMENİZ DİLEĞİMLE..

Yusuf çıtak

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Yusuf çıtak Google Yorumu 8 ay önce
gitmeden önce muhakkak ibradı belediyesini arayın açık olup olmadığı için.ben arayıp gittim.manavgattan gidecekseniz.yol çalışması vardı ve bence her zaman yol çalışması devam eder.gözünüz korkmasın ve acele etmeyin en az 3 saatinizi ayırın yolla birlikte.navigasyona güvenmeyin yol virajlı olduğu için hız yapmayın.yolun tadını çıkarın.ürünlü köyüne geldiğinizde kaybolmayın.köyden sonra 11 dakka.kimine göre bu kadar zahmete değmez der ama bence torosların zirvesinde 1111 metrede içi su dolu bir mağarayı görmek gerçekten mükemmel.bot la içini gezdiriyorlar.rehberde bilgilendirme yapıyor.müthiş bir oluşum.gittiğinize değer.gidin görün.

hamdi yazar

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

hamdi yazar Google Yorumu 8 ay önce
.. ALTINBEŞIK MAĞARASI Ilık bir bahar sabahı Torosların el değmemiş muhteşem doğasına,asırlık çam ağaçlarına,çınarlara,ardıçlara.katran ağaçlarına,rengarenk açan çiçeklere ulaştık. Ürünlü köyü,Altınbeşik mağarası,ormana köyü ve Akseki ilçesine bağlı sarıhacılar köyü Düğmeli evleri ile son bulan gezimizde Özellikle Altınbeşik mağarası ve bölgedeki düğmeli evlerin mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir. Çevre duyarlılığı ile yapacağınız yeni keşifler ile güzel, mutlu, neşeli geziler..

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Hakkında

Altınbeşik Mağarası Antalya&'nın İbradı İlçesi Ürünlü Köyünün güneydoğusunda bulunan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı içinde, derin ve sarp Manavgat Vadisi'nin batı yamacında yer almaktadır. Mağaraya kadar araç ile gidilebilecek yol mevcuttur. Mesai saati bitiminde mağara ziyarete kapatılmaktadır. Ürünlü Köyünden sonra yol üstünde yer alan köprüdeki kapı (Milli Park Girişi) kapatılmaktadır. Ürünlü Köyü ile mağara arasında yer alan 4,5 km lik yol yükseklik korkusu olanlar için çok heyecanlı bir yolculuk yaratmaktadır. Yol sonunda karşılaşılan manzara, doğal güzellik insanı büyüleyecek niteliktedir.

Altıbeşik Mağarası girişinde yer alan kafeterya ve gezi botları Antalya Büyükşehir Belediyesi işletmesi olan Anset tarafından işletilmektedir. Botla mağara içinde gezi hizmeti ise ücretsiz verilmektedir. Bota binişte can yeleği takmak zorunludur. Gölde yüzmek ise yasaktır. Ürünlü Köyü ile Altınbeşik Mağarası arasında yaklaşık 1,5 saat süren bir doğa yürüyüş yoluda mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın 3. büyük yer altı gölüne sahip Altınbeşik Mağarası, araştırılabilen kısmı kollarıyla birlikte 2200 metreyi bulmaktadır. Mağara, ağzından itibaren 125 m uzunluğunda bir gölle başlar. Gölün derinliği, yer yer 15 metreye kadar ulaşır. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşmuş köprü bulunmaktadır. Bu gölün sonunda 44 metre yüksekliğinde tüm salonu kaplayan dikeye yakın diklikte traverten bulunmaktadır. Ardından 3 kolla devam eden mağarada aktif kol 8 metre yükseklikteki bir dereye kadar araştırılmıştır. Mağara, fosil kolun dışında, tamamen traveretenler ve yarıklarla kaplıdır. Mağara ancak yaz ve sonbahar aylarında girişe uygundur. Kış ve ilkbaharda mağara tamamen suyla dolmakta önündeki dere akmaktadır. Bu yüzden bu mevsimlerde mağara doğal olarak kapanmaktadır. (kaynak : antalya gezi rehberi)

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 8,5 TL
Giriş - İndirimli 4 TL
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: İbradı/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 37.0391446, 31.6310978

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Bilgi Notu
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı iletişim
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı telefon
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı nerede
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı yol tarifi
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı nasıl giderim
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı firma profili
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı firma hakkında
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı mesai saatleri
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı iletişim bilgisi