Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

Antalya / İbradı / Ürünlü

Puan 4.5 4.5 937 Derecelendirme 2426 Yorumları oku

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 8,5
Giriş - İndirimli 4
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

 • Cuma09:00-18:00
 • Cumartesi09:00-18:00
 • Pazar09:00-18:00
 • Pazartesi09:00-18:00
 • Salı09:00-18:00
 • Çarşamba09:00-18:00
 • Perşembe09:00-18:00
Bu Alanın Sahibiyim
yükleniyor

Detayları

Aktivite imkanları

 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gözlem Yaban Hayatı
 • Mağara Araştırma

Alan İmkanları

 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Şahıs

Alan Özellikleri

 • Akarsu
 • Büfe
 • Gezi Rotası
 • Göl Kenarı
 • Kır Kahvesi - Cafe
 • Mağara
 • Mescit
 • Piknik Alanı
 • Wc
 • Yürüyüş Yolu

Yorumlar

Bengu Ilgin

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Bengu Ilgin Google Yorumu 5 gün önce
Muhteşem bir yer! Yol uzun ve dolambaçlı ama kesinlikle değer. İlk girişte araba için 30₺ ücret alıyorlar ki bu bana saçma geldi, zira bunun karşılığı bir hizmet almıyorsunuz. Ödemeyi yaptıktan sonra yola devam edip arabayı park ediyorsunuz vee muhteşem bir güzellik karşılıyor sizi. Mağarayı sadece botla gezebiliyorsunuz. (Bunun için de kişi başı 20₺ ödeme yapmanız gerekiyor.) Tur 20 dk sürüyor, bu kadar yola ve ücrete çok kısa geliyor ama içerisi gerçekten çok güzel. Bilgilendirmeler harika. Güzel bir deneyimdi.

Ottotinne

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Ottotinne Google Yorumu 1 hafta önce
Gezmek ve mağaranın harikalarını görmek için süper bir yer, kelimelerle anlatılamaz.. Bölgeye girmek için araç başı 30TL, mağara turu için kişi başı 20TL. Mağara'nın içi tertemiz. Kayık ile 250 metre gidiliyor ve mağaranın derinliği bazı yerlerde 400 metre'ye ulaşabiliyor. Buradaki Cengiz BİLGEN kardeşimiz bizi çok güzel gezdirdi, çok iyi rehberler var burada ve mağara hakkında süper bilgi verdi. Allah razı olsun ondan. Çok geç gelmeyin buraya, çok kalabalık olabiliyor burası.

Kamil Demirci

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Kamil Demirci Google Yorumu 2 hafta önce
1966 yılında keşfedilmiş bı mağara dünyanın 3.büyük göl mağarası milli Park.magarada botla ortalara doğru hafif ilerleyince serin bı hava esiyor ve magara 25 metreye kadar derinleşiyor az ilerdede adını aldığı köprü şeklinde bı beşik le karşılaşıyorsunuz su an yağış olmadığından suyu 1,5 metre kadar çekilmiş ama herhaliyle çok güzel.suyu tatlı su hiç bi canlıya denk gelmemiş mağara görevlerinin söylediği kıyıya doğru bı kaç yengeç 🦀 varmış ☺️☺️bu arada magara ya giriş 30 TL mağaraya ulaşınca yemek yemek isterseniz saç böreği ayran falan var iyi gidiyor.botla gezi kişi başına 10tl kesinlikle tavsiye ederim bizim için çok iyi geldi çok şükür RABB'İME!..

Hudai Arslan

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Hudai Arslan Google Yorumu 2 hafta önce
öncelikle herkese merhaba ben altınbeşik mağarasının olduğu köydenim ismim hüdai arslan mağaramız 1 cisi koronadan dolayı 2 cisi ise heyeylan tehlikesi olduğu için gecici birsüre kapanmıs oldu umuyorumki biran önce yapılması gereken çalısma olursa hizmet vermeye devam edicektir ayrıca bazı arkadaşlar gezinti kısalmıs diyorlar onunda sebebini söyliyeyim mağaranın içerisinde kemer dediğimiz yerde catlak meydana gelik oyüzden dolayı gezinti haklısınız kısa sürüyor manavgattan selalenin düzergahından gelirseniz 55 km evet yollar virajlı yinede o muhtesem manzaraları görmeniz unutamıycanız bi anı bırakır umarımki yeterli bi açıklama yapabilmişimdir KAZASIZ Bİ SEYAHAT EDİNMENİZ DİLEĞİMLE.. tekrardan merhabalar magaramiz 10.07.2021 cumartesi günü tekrardan açılışı yapılıp hizmet vermeya devam edicektir kazasız belasız iyi tatiller herkese saglıcakla kalın..

İbrahim Naci

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

İbrahim Naci Google Yorumu 4 ay önce
Antalya'nın İbradı ilçesinde, turkuaz rengiyle büyüleyen, kuş sesleriyle huzur veren kayalık ve ormanlık alan içindeki Altınbeşik Mağarası, yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanları arasında yer alıyor. İbradı'dan 23 kilometre uzaktaki Ürünlü Mahallesi'nden gidilen ve derin turkuaz gölünde botla gezilen Altınbeşik Mağarası'nın, dünyanın üçüncü, Türkiye'nin en büyük su mağarası olduğu belirtiliyor. Dünyanın en ilginç mağaralarından birisi olduğu vurgulanan Altınbeşik'te, sarkıt, dikit ve travertenler yer alıyor. Üç kattan oluşan ve bir bölümü turizme açılan mağarada, ziyaretçiler aynı anda 8 botla gezinti yapabiliyor. Hava sıcaklığı 15 derece civarında olan mağarayı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, derin sularda kürek çekerek gizemli bir yolculuğa çıkıyor. Sarı renkli beşik şeklindeki kemerleri dolayısıyla Altınbeşik ismi verilen mağarada ziyaretçiler, turkuaz rengindeki gölde yuva yapan kuşların cıvıltısı eşliğinde gezinti yapıyor.

Burcu Akyürek

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Burcu Akyürek Google Yorumu 6 ay önce
Mağara gerçekten çok güzel aralık ocak Şubat aylarında ağzına kadar su dolu olduğu için gezmeye kapalı. Ici pamukkale ile ayni. Türkiye nin birinci dünyanın 3 büyük mağarası. Bir kere de olsa görülmeye değer. Yol dağ yolu virajli 2 araç zor sığıyor ama manzara için değer. Müthiş 👍👍👍

özkan şahin

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

özkan şahin Google Yorumu 8 ay önce
Altınbaşak mağarasının bulunduğu ibradı ürünlü köyünden sonbahar manzaraları.

Hudai Arslan

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Hudai Arslan Google Yorumu 10 ay önce
öncelikle herkese merhaba ben altınbeşik mağarasının olduğu köydenim mağaramız 1 cisi koronadan dolayı 2 cisi ise heyeylan tehlikesi oldu için gecici birsüre kapanmıs oldu umuyorumki biran önce yapılması gereken çalısma olursa hizmet vermeye devam edicektir ayrıca bazı arkadaşlar gezinti kısalmıs diyorlar onunda sebebini söyliyeyim mağaranın içerisinde kemer dediğimiz yerde catlak meydana gelik oyüzden dolayı gezinti haklısınız kısa sürüyor manavgattan selalenin düzergahından gelirseniz 55 km evet yollar virajlı yinede o muhtesem manzaraları görmeniz unutamıycanız bi anı bırakır umurımki yeterli bi açıklama yapabilmişimdir KAZASIZ Bİ SEYAHAT EDİNMENİZ DİLEĞİMLE..

Yusuf çıtak

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Yusuf çıtak Google Yorumu 11 ay önce
gitmeden önce muhakkak ibradı belediyesini arayın açık olup olmadığı için.ben arayıp gittim.manavgattan gidecekseniz.yol çalışması vardı ve bence her zaman yol çalışması devam eder.gözünüz korkmasın ve acele etmeyin en az 3 saatinizi ayırın yolla birlikte.navigasyona güvenmeyin yol virajlı olduğu için hız yapmayın.yolun tadını çıkarın.ürünlü köyüne geldiğinizde kaybolmayın.köyden sonra 11 dakka.kimine göre bu kadar zahmete değmez der ama bence torosların zirvesinde 1111 metrede içi su dolu bir mağarayı görmek gerçekten mükemmel.bot la içini gezdiriyorlar.rehberde bilgilendirme yapıyor.müthiş bir oluşum.gittiğinize değer.gidin görün.

H S

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

H S Google Yorumu 1 yıl önce
Altınbeşik Mağarası - Antalya Coğrafi Konum ve Ulaşım Antalya’nın Akseki İlçesine bağlı İbradı Beldesine 7 km uzaklıktaki Ürünlü Köyü yakınlarında bulunmaktadır. İbradı’ya kadar yollar asfalttır. İbradı-Ürünlü arası stabilizedir. Mağaraya köyden Manavgat Çayına doğru 5 km’lik patika yoldan ulaşılabilmektedir. Özellikler Mağaranın araştırılabilen kısmı kollarıyla birlikte 2211 metreyi bulmaktadır. Mağara, ağzından itibaren 125 m uzunluğunda bir gölle başlar. Gölün derinliği, yer yer 15 metreye kadar ulaşır. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşmuş köprü bulunmaktadır. Bu gölün sonunda 44 metre yüksekliğinde tüm salonu kaplayan dikeye yakın diklikte traverten bulunmaktadır. Ardından 3 kolla devam eden mağarada aktif kol 8 metre yükseklikteki bir dereye adar araştırılmıştır. Mağara, fosil kolun dışında, tamamen traveretenler ve yarıklarla kaplıdır. Mağaranın asıl su kaynağının, giriş gölünün sonundaki travertenin dibinde olduğu sanılmaktadır. Mağara ancak yaz ve sonbahar aylarında girişe uygundur. Kış ve ilkbaharda çok büyük su boşalımları olmaktadır. Mutlaka görülmeye değer...

hamdi yazar

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

hamdi yazar Google Yorumu 1 yıl önce
.. ALTINBEŞIK MAĞARASI Ilık bir bahar sabahı Torosların el değmemiş muhteşem doğasına,asırlık çam ağaçlarına,çınarlara,ardıçlara.katran ağaçlarına,rengarenk açan çiçeklere ulaştık. Ürünlü köyü,Altınbeşik mağarası,ormana köyü ve Akseki ilçesine bağlı sarıhacılar köyü Düğmeli evleri ile son bulan gezimizde Özellikle Altınbeşik mağarası ve bölgedeki düğmeli evlerin mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir. Çevre duyarlılığı ile yapacağınız yeni keşifler ile güzel, mutlu, neşeli geziler..

Hacer Şahin

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Hacer Şahin Google Yorumu 2 hafta önce
10 temmuzda gittik tam açıldığı gün. Yollar güzel sıkıntı yok. Ama araç başı 30 TL alıyor ibradi belediyesi arabada 2kişi de olsa 30 TL 5 kişide olsa aynı. 👎 Ayrıca bir de içeride bot için kişi başı 10 TL veriyorsun. Hadi bota verilir de ibradi belediyesi napıyor 30 TL lik. Belediye aldığı için böyle Milli park olarak kalsaydı bu ücret ödenmezdi. Ayrıca botla cok az ilerliyorsun ileriye gidilmiyor binmeye değer mi çok da değmiyor açıkçası uzak yerden gelecekseniz değmez.

Mirac Tomurcuk

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yorum

Mirac Tomurcuk Google Yorumu 1 ay önce
Geçen yıldan beri magara icindeki catlaktan dolayi kapaliymis! Arayip teyit etmeden gitmeyin bin pisman olduk!!! Yolu berbat ötesi!!!

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Hakkında

Altınbeşik Mağarası Antalya&'nın İbradı İlçesi Ürünlü Köyünün güneydoğusunda bulunan Altınbeşik Mağarası Milli Parkı içinde, derin ve sarp Manavgat Vadisi'nin batı yamacında yer almaktadır. Mağaraya kadar araç ile gidilebilecek yol mevcuttur. Mesai saati bitiminde mağara ziyarete kapatılmaktadır. Ürünlü Köyünden sonra yol üstünde yer alan köprüdeki kapı (Milli Park Girişi) kapatılmaktadır. Ürünlü Köyü ile mağara arasında yer alan 4,5 km lik yol yükseklik korkusu olanlar için çok heyecanlı bir yolculuk yaratmaktadır. Yol sonunda karşılaşılan manzara, doğal güzellik insanı büyüleyecek niteliktedir.

Altıbeşik Mağarası girişinde yer alan kafeterya ve gezi botları Antalya Büyükşehir Belediyesi işletmesi olan Anset tarafından işletilmektedir. Botla mağara içinde gezi hizmeti ise ücretsiz verilmektedir. Bota binişte can yeleği takmak zorunludur. Gölde yüzmek ise yasaktır. Ürünlü Köyü ile Altınbeşik Mağarası arasında yaklaşık 1,5 saat süren bir doğa yürüyüş yoluda mevcuttur.

Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın 3. büyük yer altı gölüne sahip Altınbeşik Mağarası, araştırılabilen kısmı kollarıyla birlikte 2200 metreyi bulmaktadır. Mağara, ağzından itibaren 125 m uzunluğunda bir gölle başlar. Gölün derinliği, yer yer 15 metreye kadar ulaşır. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşmuş köprü bulunmaktadır. Bu gölün sonunda 44 metre yüksekliğinde tüm salonu kaplayan dikeye yakın diklikte traverten bulunmaktadır. Ardından 3 kolla devam eden mağarada aktif kol 8 metre yükseklikteki bir dereye kadar araştırılmıştır. Mağara, fosil kolun dışında, tamamen traveretenler ve yarıklarla kaplıdır. Mağara ancak yaz ve sonbahar aylarında girişe uygundur. Kış ve ilkbaharda mağara tamamen suyla dolmakta önündeki dere akmaktadır. Bu yüzden bu mevsimlerde mağara doğal olarak kapanmaktadır. (kaynak : antalya gezi rehberi)

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 8,5 TL
Giriş - İndirimli 4 TL
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: İbradı/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 37.0391446, 31.6310978

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Bilgi Notu
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı iletişim
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı telefon
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı nerede
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı yol tarifi
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı nasıl giderim
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı firma profili
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı firma hakkında
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı mesai saatleri
Altınbeşik Mağarası Milli Parkı iletişim bilgisi