Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya / Manavgat / Karabük

Puan 4.8 4.8 3338 Derecelendirme 1011 Yorumları oku

Köprülü Kanyon Milli Parkı Fiyat 2021

Giriş - Şahıs 10
Giriş - İndirimli 5
Giriş - Bisiklet 10
Giriş - Motosiklet 20
Giriş - Otomobil 30
Giriş - Minibüs 90
Giriş - Midibüs 150
Giriş - Otobüs 300

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


At Binme
Bisiklet Binme
Çadırlı Kampçılık
Dağ Bisikletçiliği
Doğa Yürüyüşü
Fotoğrafçılık
Gözlem Kuş
Gözlem Yaban Hayatı
Kano
Kanyoning
Karavanlı Kampçılık
Olta Balıkçılığı
Oryantring
Piknik
Rafting

Alan İmkanları


Alan Özellikleri


Akarsu
Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
Büfe
Duş
Göl Kenarı
Kır Kahvesi - Cafe
Kır Lokantası - Restoran
Konaklama
Kuş Gözlem Kulesi
Otopark
Şelale
Seyir Terası
Sosyal Tesisler
Wc
Yürüyüş Yolu

Yorumlar

burcu aydoğdu

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

burcu aydoğdu Google Yorumu 9 ay önce
muhteşem manzarası var, su çok soğuk. Tercihe göre rafting ya da bot ile tur yapabilirsiniz. Bot turu çocuklar için daha güvenli, su ayakkabısı giyilebilir. köprülü kanyonun biraz daha ilerisinde tazı kanyonu var yukarı doğru devam ettiğiniz takdirde göreceksiniz. Harika bir manzarası var.Tazı kanyonu da tavsiye edilir . Tazı kanyonuna gittiğinizde atv kiralayanları göreceksiniz araçla gitmenin mümkün olmadığını söyleyecekler ,inanmayın gayet de güzel araçla sonuna kadar gidilebiliyor sadece girişteki en baştaki taşa dikkat edin onun dışında arabanızın altı yere değmez. Köprülü kanyonda selge tabelası var boşuna yol yapmayın yolu hrm tehlikeli hem de resimlerde görülen hiçbir şey kalmamış, tavsiye edilmez.

Hakan Uzun

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Hakan Uzun Google Yorumu 8 ay önce
16.19.2121 Pazar GÖRÜLMEYE DEĞER YERLER: Doğal güzellikleri ve tarihi ile turizmin başkenti olan Antalya'nın ve Türkiye'nin rafting merkezi ; Köprülü Kanyon. Rafting ile adrenalinizi tavan yaptırırken, doğası ile size huzur ve mutluluk verip sakinleştiriyor. Buraya gelmek için çok sebebiniz var; Oluk Köprü , Selge Antik Kenti ve Tazı Kanyonu v.s. Görülmeye değer yerler. 15 Ağustos 2118 Köprüçay mevkiinde idim. KİŞİSEL GÖRÜŞ: Sizi Aspendos Antik Kentine getiren yol eşsiz doğal güzellikler ile devam ediyor ; Köprüçay boyunca. Kıvrımlı nehir, yol ile buluştuğu her noktada kendisine hayran bırakıyor. Ağaçların, sazların, kayaların, taşların rengini alarak akıyor adeta, bazen coşkulu bazen durağan.Sizi kendisine doğru çekiyor; kimini rafting için, kimini piknik için. Bizde nehirin kıyısında bir yer bulup duruyoruz; piknik amaçlı. Arkamızda sazlar, ayağımızın altında ince kum, önümüzde yeşil Köprüçay'ı Yemekten sonra ayaklarımızı sokuyoruz buz gibi suya. İnsanı kendine getiriyor, şehrin ağırlığını alıyor üstünüzden. Sahili aratmayan ince kumu var, bazı yerlerinde. Kumun üzerinde çayınızı yudumlamak ayrı bir keyif. Sizde Aspesndos'da tarihe, Köprüçay'da yeşile tanıklık etmek istiyorsanız; çantanızı ve fotoğraf makinenizi alın ve Yola Çıkın.

Eyüp Güler

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Eyüp Güler Google Yorumu 6 ay önce
Antalya’da rota oluşturuyorsanız burayı da kesinlikle dahil edin. Yolu gayet basit ve tabelalar mevcut. Navigasyonu açtığınızda da doğru şekilde ulaştırıyor. Geldiğinizde aracı uygun bir yere park edebilirsiniz herhangi bir ücreti yok. Dilerseniz çevredeki işletmelerden rafting ve kamp için bilgi alabilirsiniz. Ayrıca rehberli şekilde gezmenize de yardımcı oluyorlar. Ben kendi başıma gezdim, keşfettim. Dikkatli bir şekilde kıyı boyunca yürüyebilir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Varsa termosunuzla birlikte gelip bu eşsiz manzarada çay kahve keyfi yapın😎🙂 ☕️

Bager Ali Revin

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Bager Ali Revin Google Yorumu 9 ay önce
Gerçekten muhteşem bir yer su buz gibi serinlemek için bire bir yok ben suya girmem diyorsanız rafting yapabilirsiniz arkadaşlarınızla fiyatlar gayet uygun 14 km boyunca uzanan kanyonda rafting yapabilirsiniz belli mesafelerde bot duruyor mola veriliyor akşam da orada kalmak isterseniz kamp alanı yapmışlar çadırınızı alıp kampta yapanibilirsiniz tek kötü tarafı ulaşım belediye oraya minübüs falan göndermiyor ben otostopla gittim baya eğlenceliydi.

Zübeyde TEMEL

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Zübeyde TEMEL Google Yorumu 9 ay önce
Bugün rafting yapmaya gittik . Bayram tatilini değerlendirmek adına . Çok büyük keyif aldım keşke daha önce gelseymişim dedim .Ben Serhat Güner tur ile katıldım . Rafting turlarında öğle yemeği oluyor. Sabah kahvaltısı da turdan tura değişiyor. Asma yaprağında balık çok lezzetliydi. Rafting yaptığımız grupta çok eğlenceliydi. Size tavsiyem en kısa zamanda gitmeniz ki Ağustos ayı gayet iyi . Su çok soğuk fakat zamanla vücut alışıyor.Rafting esnasında tişört giymenizi öneririm yelek kollarınızı tahriş etmesin diye. Güneş kremi mutlaka alın ve yüzünüze bol bol sürün. Ayrıca su ayakkabı si da alsanız rahat edersiniz. Şimdiden bol eğlenceler😄

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Hakkında

Akdeniz Bölgesi'nde, Antalya ili sınırları içindedir. 1973 yılında milli park ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 366.140 dekardır.

Köprülü Kanyon adını Köprüçay Irmağı üzerindeki Roma Dönemi'nde inşa edilen bugünkü adıyla Oluk Köprü'den alır.

Milli parkın kaynak değerini oluşturan Köprü Çayının Bolasan Köyü ile Beşkonak arasında meydana getirdiği yarma vadi 14 km. uzunluğu ve 100 m'yi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye&'nin en uzun kanyonlarından biridir.

Akdeniz Ormanları ile yüksek Alpin eko-sistemlerini içeren coğrafi yapısının yanı sıra, endemik türleri, peyzaj değerleri, ender jeomorfolojik yapısı, su kaynakları ve kültürel değerleri ile Dünyadaki ve Ülkemizdeki önemli doğa koruma alanlarının başında yer almaktadır.

Milli parkta kızılçam ve makilik alanlar yaygın olmakla birlikte, 400 hektarlık saf Akdeniz serisi ormanı benzersiz bir botanik özelliktir. Alabalıkları ile ünlü Köprüçay, aynı zamanda ülkemizin en popüler rafting alanıdır. Milli parkın yukarı bölgesinde Antik Selge şehri kalıntıları bulunmaktadır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 10 TL
Giriş - İndirimli 5 TL
Giriş - Bisiklet 10 TL
Giriş - Motosiklet 20 TL
Giriş - Otomobil 30 TL
Giriş - Minibüs 90 TL
Giriş - Midibüs 150 TL
Giriş - Otobüs 300 TL
Köprülü Kanyon Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Bozyaka, 07550 Manavgat/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 37.1917224, 31.1808719

Köprülü Kanyon Milli Parkı Bilgi Notu
Köprülü Kanyon Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Köprülü Kanyon Milli Parkı iletişim
Köprülü Kanyon Milli Parkı telefon
Köprülü Kanyon Milli Parkı nerede
Köprülü Kanyon Milli Parkı yol tarifi
Köprülü Kanyon Milli Parkı nasıl giderim
Köprülü Kanyon Milli Parkı firma profili
Köprülü Kanyon Milli Parkı firma hakkında
Köprülü Kanyon Milli Parkı mesai saatleri
Köprülü Kanyon Milli Parkı iletişim bilgisi