Köprülü Kanyon Milli Parkı

Antalya / Manavgat / Karabük

Puan 4.8 4.8 4535 Derecelendirme 2051 Yorumları oku

Köprülü Kanyon Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 10
Giriş - İndirimli 5
Giriş - Bisiklet 10
Giriş - Motosiklet 20
Giriş - Otomobil 30
Giriş - Minibüs 90
Giriş - Midibüs 150
Giriş - Otobüs 300
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Halil Ölmez Google Yorumu 3 ay önce

Köprülü Kanyon Antalya'da muhakkak görülmesi ve tecrübe edilmesi gereken bir yer. Rafting ve bot turu etkinlikleri var. Biz bot turu tercih ettik ve çok keyif aldık. Bot turunda akıntının tersine kanyonun içine yolculuk yapıyorsunuz. Müthiş bir manzara, harika bir serinlik yaşıyorsunuz. Kralın mağarasına soğuk falan demeyip muhakkak girin. Bot önünde duruyor siz çıkıyorsunuz. Derin değil ama müthiş soğuk. Ayrıca yol boyu irili ufaklı bir sürü şelale görüyorsunuz. Büyük şelalenin altına da giriyor bot. Güzel tecrübe velhasıl. Hem kürek çekeyim hem gözüm gönlüm açılsın derseniz tercihiniz kanyon bot turu olmalı. Ayrıca kanyon fotoğraf tutkunları için de muhteşem manzaralar sunuyor. Bir merdiven ile köprünün dibine kadar inebiliyorsunuz.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Mehmet cemil Yesil Google Yorumu 4 ay önce

Muhteşem bir mekan.. Fakat 1 gün kalmak bence yeterli. Akşam soğuk olabilir.Rafting muhakkak yapılmalı. Soft bir parkur 5 yaş bile parkura katılabilir.Biz Antik Camping de kaldık çadır kamp. Samimi bir yer samimi işletme .Çok memnun kaldık samimiyetleri eksikliklerini kapatıyor ..Daha pahalı ve daha lüks yerler vardı fakat yapmış olduğum görüşmelerde itici bulmuştum.Ama Antik Rafting hayet samimi.En önemlisi yemek fiyatları çok pahalı. Gitmeden alışverişinizi yapmanızı öneririm en yakın market veya tekel 45 km uzakta.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

fatma kartaltepe Google Yorumu 4 ay önce

Biz laradan Enjoy rafting ile gittik. Rafting 80tl seviş bedeli 40 TL grup için pazarlık yapmayı unutmayın. Yol 1,5-2 saat sürüyor. Rehber Hasan abi bizi çok eğlendirdi. Kanyonun başından su içmeyi unutmayın. Su buz gibi. Mayonuzun üstüne kısa kollu tişört ve altına deniz şortunuzu giyin, deniz ayyakbisi önemli...yedek kıyafet unutmayin. Kask ve can yeleği veriyorlar. Su üstünde kürek savaşları çok eğlenceliydi. Su debisi malesef azalmış ama yinede değer, bir gününüzü muhakkak raftinge ayrin.Botunuzun içine yanınızda getirdiginiz suyunuzu ve içeceklerinizi almayı unutmayın kanyon üzerinde mola yerlerinde küçük su 5, gözleme 10, mısır 15, içecekler 15 TL.su gecirmez telefon kılıfı olmazsa olmaz. Tur sonunda yemek veriyorlar tavuk şiş, pilav makarna ve salata harikaydı. Duş alınacak yerler var btur sonunda başladığınız yere geri dönüyorsunuz2 fotoğraf 50, DVD 100 tl

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

hüseyin dalgıç Google Yorumu 5 ay önce

Rafting için guzel bi yer ancak size tavsiyem dönüşte navigasyona bakıp nasıl olsa yol devam ediyo ıspata yolu daha kestirme cıkarız diye sakın gitmeyin.geldiniz yoldan geri dönüp yolunuza devam edin cünku ben o yoldan bizzat gectim .türkiyenin amazon u resmen .yol üzerinde bir kac köyler var .adamlar insan gormemekten konusmayi dahi unutmus yol tarifi dahi alamadık internet deseniz zaten çekmiyo. Ha ben macerayi severim dag taş tepe giderim derseniz orasi başka.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Ercan Özçelik Google Yorumu 6 ay önce

Köprülü Kanyon Milli Parkı Köprüçay’ın Bolasan köyü ile Beşkonak arasında 14 km uzunluğu ve 100 metreyi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye'nin en uzun kanyonlarından biridir. Toros Dağları'ndan doğarak doğa harikası kanyonlardan geçen Köprüçay, Serik'in güneyinden Akdeniz'e dökülür. İki tarafı dik, çıkılması hemen hemen imkansız olan kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen Köprüçay, Türkiye'nin en güzel doğal rekreasyon alanlarından birisidir. Köprülü Kanyon Milli Parkı, barındırdığı doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler sayesinde ziyaretçilerine çok sayıda etkinlik seçeneği sunmaktadır. Başta, Türkiye’nin en önemli rafting rotalarından biri olan Köprüçay üzerinde rafting, kano ve kanyoning (kanyon geçişi) sporları olmak üzere çok çeşitli etkinliklere katılma olanağı bulunmaktadır. Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda dinlenme ve konaklama için, nehrin iki yanında konumlanan yeme-içme tesisleri, çadır kamp kullanma alanları ile park sınırları içindeki bungalov evler değerlendirilebilir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

D. Google Yorumu 6 ay önce

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya ili Manavgat ilçesinin 63 km kuzeybatısında, Antalya ilinin 85 km kuzeydoğusundadır. Manavgat ilçesi sınırları içinde bulunan Köprüçay (Köprü) nehri ve tarihi Selge kentinin bulunduğu yerde 366.140 dekarlık bir alanı kapsayan bu yöre, 1973 yılında Milli Park olarak ayrılmış ve ilan edilmiştir. Milli Park’ın kaynak değerini oluşturan Köprüçay’ın Bolasan köyü ile Beşkonak arasında meydana getirdiği yarma vadi, 14 km uzunluğu ve 100 m’yi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye'nin en uzun kanyonlarından biridir.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Cebiresim Selenge Google Yorumu 10 ay önce

Şubat 2021 itibariyle... Sokağa çıkma yasakları neticesinde in cin top oynuyor. Son 10 senede hiç bu kadar boş kalmamış. Vakti olan keyfini çıkara çıkara gezer çünkü kalabalık yok, tüm kanyon sizin. Ulaşım şubat itibariyle çok iyi. Buraya anayoldan itibaren 41 km kadar süren yol geniş ama epey virajlı. Kesinlikle şoförün çok dikkatli olması lazım. Yol tamamen asfalt. Alanda park alanı sıkıntısı yok, kalabalıkta olur mu bilemem. Kamp yapmak için muazzam güzel bir kanyon. Köprüçay yağmurların etkisiyle gürül gürül akıyor, su buz gibi. Yazın tekrar gelip bu buz gibi suda yüzmeyi ve rafting yapmayı planlıyoruz. Alanda balık restaurantları mevcut, direkt nehirden çıkan balığı koyuyorlar önünüze, çok lezizdi. Buraya kadar gelmişken mutlaka tazı kanyonu ve selge antik kenti görülmeli. Ayrıca buraya saparken aspendos hemen dibinizde kalıyor, orayı görmediyseniz ve uğramazsanız çok büyük bir hata işlersiniz.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Eyüp Güler Google Yorumu 1 yıl önce

Antalya’da rota oluşturuyorsanız burayı da kesinlikle dahil edin. Yolu gayet basit ve tabelalar mevcut. Navigasyonu açtığınızda da doğru şekilde ulaştırıyor. Geldiğinizde aracı uygun bir yere park edebilirsiniz herhangi bir ücreti yok. Dilerseniz çevredeki işletmelerden rafting ve kamp için bilgi alabilirsiniz. Ayrıca rehberli şekilde gezmenize de yardımcı oluyorlar. Ben kendi başıma gezdim, keşfettim. Dikkatli bir şekilde kıyı boyunca yürüyebilir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Varsa termosunuzla birlikte gelip bu eşsiz manzarada çay kahve keyfi yapın😎🙂 ☕️

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Hakan Uzun Google Yorumu 1 yıl önce

16.19.2121 Pazar GÖRÜLMEYE DEĞER YERLER: Doğal güzellikleri ve tarihi ile turizmin başkenti olan Antalya'nın ve Türkiye'nin rafting merkezi ; Köprülü Kanyon. Rafting ile adrenalinizi tavan yaptırırken, doğası ile size huzur ve mutluluk verip sakinleştiriyor. Buraya gelmek için çok sebebiniz var; Oluk Köprü , Selge Antik Kenti ve Tazı Kanyonu v.s. Görülmeye değer yerler. 15 Ağustos 2118 Köprüçay mevkiinde idim. KİŞİSEL GÖRÜŞ: Sizi Aspendos Antik Kentine getiren yol eşsiz doğal güzellikler ile devam ediyor ; Köprüçay boyunca. Kıvrımlı nehir, yol ile buluştuğu her noktada kendisine hayran bırakıyor. Ağaçların, sazların, kayaların, taşların rengini alarak akıyor adeta, bazen coşkulu bazen durağan.Sizi kendisine doğru çekiyor; kimini rafting için, kimini piknik için. Bizde nehirin kıyısında bir yer bulup duruyoruz; piknik amaçlı. Arkamızda sazlar, ayağımızın altında ince kum, önümüzde yeşil Köprüçay'ı Yemekten sonra ayaklarımızı sokuyoruz buz gibi suya. İnsanı kendine getiriyor, şehrin ağırlığını alıyor üstünüzden. Sahili aratmayan ince kumu var, bazı yerlerinde. Kumun üzerinde çayınızı yudumlamak ayrı bir keyif. Sizde Aspesndos'da tarihe, Köprüçay'da yeşile tanıklık etmek istiyorsanız; çantanızı ve fotoğraf makinenizi alın ve Yola Çıkın.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Bager Ali Revin Google Yorumu 1 yıl önce

Gerçekten muhteşem bir yer su buz gibi serinlemek için bire bir yok ben suya girmem diyorsanız rafting yapabilirsiniz arkadaşlarınızla fiyatlar gayet uygun 14 km boyunca uzanan kanyonda rafting yapabilirsiniz belli mesafelerde bot duruyor mola veriliyor akşam da orada kalmak isterseniz kamp alanı yapmışlar çadırınızı alıp kampta yapanibilirsiniz tek kötü tarafı ulaşım belediye oraya minübüs falan göndermiyor ben otostopla gittim baya eğlenceliydi.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

burcu aydoğdu Google Yorumu 1 yıl önce

muhteşem manzarası var, su çok soğuk. Tercihe göre rafting ya da bot ile tur yapabilirsiniz. Bot turu çocuklar için daha güvenli, su ayakkabısı giyilebilir. köprülü kanyonun biraz daha ilerisinde tazı kanyonu var yukarı doğru devam ettiğiniz takdirde göreceksiniz. Harika bir manzarası var.Tazı kanyonu da tavsiye edilir . Tazı kanyonuna gittiğinizde atv kiralayanları göreceksiniz araçla gitmenin mümkün olmadığını söyleyecekler ,inanmayın gayet de güzel araçla sonuna kadar gidilebiliyor sadece girişteki en baştaki taşa dikkat edin onun dışında arabanızın altı yere değmez. Köprülü kanyonda selge tabelası var boşuna yol yapmayın yolu hrm tehlikeli hem de resimlerde görülen hiçbir şey kalmamış, tavsiye edilmez.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Zübeyde TEMEL Google Yorumu 1 yıl önce

Bugün rafting yapmaya gittik . Bayram tatilini değerlendirmek adına . Çok büyük keyif aldım keşke daha önce gelseymişim dedim .Ben Serhat Güner tur ile katıldım . Rafting turlarında öğle yemeği oluyor. Sabah kahvaltısı da turdan tura değişiyor. Asma yaprağında balık çok lezzetliydi. Rafting yaptığımız grupta çok eğlenceliydi. Size tavsiyem en kısa zamanda gitmeniz ki Ağustos ayı gayet iyi . Su çok soğuk fakat zamanla vücut alışıyor.Rafting esnasında tişört giymenizi öneririm yelek kollarınızı tahriş etmesin diye. Güneş kremi mutlaka alın ve yüzünüze bol bol sürün. Ayrıca su ayakkabı si da alsanız rahat edersiniz. Şimdiden bol eğlenceler😄

Köprülü Kanyon Milli Parkı Yorum

Salih Bayar Google Yorumu 3 ay önce

Kesinlikle görülmesi gereken bir yer, yolu biraz uzun ve zahmetli de olsa değer emin olun. Biz ailecek gittik; rafting değil de bot kiralayıp, köprünün altından akıntıya ters şekilde kürek çektik. Bot kiralama ücreti, bir bot için 350 TL gibi bir fiyat çekildi, tabii ki yoğun bir pazarlık yaptık. iki aile için uygun olabilir ama bir aile çin 350TL 30-40dk, dolu dolu kürek çektiğim bir aktivite için fazla tabii ki. Hayatımdaki en berrak suyu burada gördüm. Su çok soğuk, ama bottan atlayıp kısa da olsa yüzmeye değer. Botu süren yerli arkadaş bizi ileride suyun çıktığı küçük bir mağaraya kadar götürdü, burada da suya girip, tatlı sudan içebilirsiniz. Gidiş akıntıya ters olup zahmetli de olsa, dönüş akıntı yönünde 3-5 dakikada bitmekte.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Hakkında

Akdeniz Bölgesi'nde, Antalya ili sınırları içindedir. 1973 yılında milli park ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 366.140 dekardır.

Köprülü Kanyon adını Köprüçay Irmağı üzerindeki Roma Dönemi'nde inşa edilen bugünkü adıyla Oluk Köprü'den alır.

Milli parkın kaynak değerini oluşturan Köprü Çayının Bolasan Köyü ile Beşkonak arasında meydana getirdiği yarma vadi 14 km. uzunluğu ve 100 m'yi aşan duvar yüksekliği ile Türkiye&'nin en uzun kanyonlarından biridir.

Akdeniz Ormanları ile yüksek Alpin eko-sistemlerini içeren coğrafi yapısının yanı sıra, endemik türleri, peyzaj değerleri, ender jeomorfolojik yapısı, su kaynakları ve kültürel değerleri ile Dünyadaki ve Ülkemizdeki önemli doğa koruma alanlarının başında yer almaktadır.

Milli parkta kızılçam ve makilik alanlar yaygın olmakla birlikte, 400 hektarlık saf Akdeniz serisi ormanı benzersiz bir botanik özelliktir. Alabalıkları ile ünlü Köprüçay, aynı zamanda ülkemizin en popüler rafting alanıdır. Milli parkın yukarı bölgesinde Antik Selge şehri kalıntıları bulunmaktadır.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 10 TL
Giriş - İndirimli 5 TL
Giriş - Bisiklet 10 TL
Giriş - Motosiklet 20 TL
Giriş - Otomobil 30 TL
Giriş - Minibüs 90 TL
Giriş - Midibüs 150 TL
Giriş - Otobüs 300 TL
Köprülü Kanyon Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Bozyaka, 07550 Manavgat/Antalya, Türkiye

Koordinatları: 37.1917224, 31.1808719

Köprülü Kanyon Milli Parkı Bilgi Notu
Köprülü Kanyon Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Köprülü Kanyon Milli Parkı iletişim
Köprülü Kanyon Milli Parkı telefon
Köprülü Kanyon Milli Parkı nerede
Köprülü Kanyon Milli Parkı yol tarifi
Köprülü Kanyon Milli Parkı nasıl giderim
Köprülü Kanyon Milli Parkı firma profili
Köprülü Kanyon Milli Parkı firma hakkında
Köprülü Kanyon Milli Parkı mesai saatleri
Köprülü Kanyon Milli Parkı iletişim bilgisi