Hatila Vadisi Milli Parkı

Artvin / Artvin Merkez / Taşlıca

Puan 4.5 4.5 398 Derecelendirme 1962 Yorumları oku

Hatila Vadisi Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 4
Giriş - İndirimli 2
Giriş - Bisiklet 4
Giriş - Motosiklet 6
Giriş - Otomobil 12
Giriş - Minibüs 36
Giriş - Midibüs 60
Giriş - Otobüs 108
Çadır Alanı 33
Karavan Alanı 33
Bungalov 2 Yataklı 135
Bungalov 3 Yataklı 160
Bungalov 4 Yataklı 200
Bungalov 5 Yataklı 240
Bungalov 6 Yataklı 295
Misafirhane (Günlük) 65
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Aktivite imkanları

 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gözlem Kuş
 • Kaya Tırmanışı

Alan İmkanları

 • Bungalov 2 Yataklı
 • Bungalov 3 Yataklı
 • Bungalov 4 Yataklı
 • Bungalov 5 Yataklı
 • Bungalov 6 Yataklı
 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı
 • Misafirhane (Günlük)

Alan Özellikleri

 • Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
 • Çeşme - Su
 • Gezi Rotası
 • Güvenlik Varmı
 • Kır Evi - Bungalov
 • Kır Kahvesi - Cafe
 • Mescit
 • Otopark
 • Piknik Alanı
 • Seyir Terası
 • Tarihi Yapı
 • Wc
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Emin Tugrul Google Yorumu 2 ay önce

Doğa muhteşem, yeşilin tonları harika. V tipi vadilerin dibinde bir dere akıyor. Artvine 10 kilometre yol var. Yol beklediğimden iyi. Ama dikkatli gitmek lazım. Bazı kısımları dar, katiıdan gelene yol vermeniz gerekiyor. Cam terası ve kahve çay içip birşeyler yiyebileceğiniz bir mekan var. Yöresel bal da satılıyor. Cam teras milli park girişinden bir kaç kilometre ileride. Milli park girişinde de çok güzel baraj manzarası var.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Aytekin Altıntaş Google Yorumu 3 ay önce

Artvin merkez İskebe mahallesinden dört-beş km ilerleyince Milli parkın girişine ulaşılıyor. Yollar dar ve virajlı olduğundan yavaş ilerlenmeli. Buradan sonra vadiye giriliyor. Beton asfalt yol ile vadide kıvrım kıvrım ilerleniyor. Bir kaç evden oluşan küçük bir yerleşimi geçtikten biraz daha ilerlediğimizde cam terasın bulunduğu noktaya varılıyor. (Buralarda telefon bazı noktalarda çekmeyebilir.) Cam terasın bulunduğu mevkideki yolun eskiden el ile açıldığı düşünülürse nasıl bir zorluğun başarıldığı görülebilir. Cam terastan biraz daha ilerleyince ilgi duyanlar için ileride yol ayrımından az yukarıda bazalt kaya sütunları bulunuyor. Yine cam terastan sonra sapmayıp ilerlenince asfalt yol artık sonlanıyor ileride Hatila deresindeki köprüye varılıyor. Burada dere kenarında dinlenebilirsiniz. Buradan sonra ise Hatila vadisi gezmek için yola çıkan bir turiste çok fazla bir alternatif sunmaz. Daha ilerlenince gitgide yol kötüleşmeye başlıyor. Kanyonu andıran dar vadilerde ilerleniyor. Çamur ve çukurlu üstü ağaç dallarıyla kaplı yollardan geçiliyor. Kimi yerlerde telefon çekmediği gibi, yol iz soracak bir insan da bulmak zor olabilir. İyi tatiller herkese

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Arzu E. Google Yorumu 3 ay önce

Harika bir doğa. Yapılaşmanın nispeten daha az olmasından dolayı gözünüzün alabildiği kadar yeşili görmeniz mümkün.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Arzu EROL Google Yorumu 3 ay önce

Harika bir doğa. Yapılaşmanın nispeten daha az olmasından dolayı gözünüzün alabildiği kadar yeşili görmeniz mümkün.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Filiz İPEKÇİOĞLU Google Yorumu 4 ay önce

Cam teraslı uçurumun kenarında doğaya tepeden bakmak gibisi yok

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

İkra Demirci Google Yorumu 5 ay önce

Artvin merkeze 13-14 km uzaklıkta muhteşem bir vadide yer alıyor. Muhteşem bir manzarası var. Yolları asfalt ancak dar ve virajlı. Bu tarihlerde otomobille girişte 15 TL’lik ücret alınmaktadır. Cam terasın camları çizilmiş, 2016 yılında gittiğimde çok pırıl pırıldı. Gitmenizi tavsiye ederim. Yakınında bulunan restorantta yiyecek ve içecekler de bulunuyor.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Murat YAZICI Google Yorumu 5 ay önce

Güzel Bir Vadi

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Tuba Özdemir Google Yorumu 7 ay önce

15 Nisan sonrası için gezi takviminize eklemeniz yemyeşil bir manzara isteyenler için harika olacaktır. Nisanın ilk günleri için bile harika. Artvin şehir merkezine doğru başlayan yolculuğunuzu Artvin'in zirvesine doğru sizi mükemmel bir şölen bekliyor olacak. Yol boyu uzanan yeşillik ve temiz havanın büyüsüne kapılabilirsiniz. Kendi aracınız ile çıkabilir, cam teras cafe de manzaraya karşı birer kahve içebilirsiniz. İyi tatiller. Sevgi ile kalın 🌸

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Murat Öztekin Google Yorumu 1 yıl önce

Manzarası çok Güzel vadiye giderken vardığınızda seyir terası var yol üzerinde cam üzerinde resim çekilebilirsiniz başka bı aktivite yok yol dar ama kötü değil gece gitmeyin

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Mahmut Bayram Google Yorumu 1 yıl önce

muhteşem bi manzara fakat yolları dar korkutucu, Giriş 13 tl , girişte WC Mescid ve Çardak mevcut, merkezden girişe kadar 8 km girişten sonra 5 km mesafede cam teras , yakınında bi işletme var çay içebilirsiniz , cam terasın camları hep çizilmiş aşağısından akan nehir tam gözükmüyor..

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Hüseyin Yıldırım Google Yorumu 4 ay önce

Merkeze yakın giriş ücreti araç başı alınıyor 15 TL cam teras ve cafe var. Cafeyi geçince 1-2 km ötede yol ikiye ayrılıyor sağdan devam edin köprüyü geçince soldan devam ettiğinizde ileride solda ( biraz içeride) iki adet oturak mevcut mangal yapabilirsiniz ve yanınızda akan dere var çok güzel. Portatif sandalye varsa suya oturup ayaklarınızı suyun içinde bırakabilirsiniz.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Furkan KAYHAN Google Yorumu 5 ay önce

Yolu dar ve virajlı. Milli park girişi Artvin’e 7 km. Giriş ücreti araç için 15 lira. Cam teras girişten 5 km sonra. Cam terasın büyüklüğü biraz hayal kırıklığı. Ama Karadeniz’in her yerinde olduğu gibi manzara harika. Cam terasta cafe var. Fiyatlar makul. 2 çay, 2 adet 2 top dondurma 23 lira.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Iğdır Bilgi Gazetesi Google Yorumu 1 yıl önce

Yol olarak fazla iyi değil ama yinede güzel. Yolları dar ve virajlı kendi aracınızla giderken yavaş yavaş dikkatli şekilde gidip camları açıp o doğanın kokusunu içinize çekebilirsiniz. Yollarda dikkatli olmakta fayda var bazı yerlerde tek araç zor geçiyor. Şuan özel araç için 13₺ giriş ücreti alıyorlar. Ücreti ödedikten sonra biraz daha gidiyorsunuz ve sonrasında sağ tarafınızda cam teras kalıyor. Bırakılan galoşları giymenizi istiyorlar. Cam terasda aşağısı farklı karşısındaki dağ daha bir ayrı o eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz yan tarafında bulunan cafede yine manzaraya karşı çay veya kahvenizi yudumlayıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz...

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Gezikolix Gezikolix Google Yorumu 1 yıl önce

Cam teras olan bölüme kadar gittim. Yolu beton yol fakat dar ve virajlı bir yol. Bu nedenle dikkatli olunmalı. Artvin merkezden 7 km uzaklıkta. Cam teras da ayretten 5 km içeride. Vadi girişinde Çoruh nehri manzarası, vadide ise Coruhu besleyen küçük bir dere, uçurumlar ve kayalıklar bulunmaktadır. Cam teras bölümünde resteron da bulunmaktadır. Cam yera biraz çizilmiş olsa da altındaki uçurumu göstermektedir. Giriş ücreti otomobil 13₺, yaya 4,5₺'dir. Resimleri de inceleyiniz. Eğer bu yorum size yardımcı oldu ise lütfen beğeni butonuna tıklamayı ihmal etmeyin. Gittiğim, gördüğüm ve deneyimlediğim yerler hakkında yaptığım, detaylı, doğru, objektif ve özel ipuçları içeren yorumlarımı takip edebilmek için, kullanıcı adıma tıklayarak Google Haritalar profilimi ulaşabilir ve buradaki "Takip Et" yazısına tıklayabilirsiniz. İsterseniz Instagram. com /gezikolix sayfasını da takip edebilirsiniz.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

EMİNOGLUMURAT OZTURK Google Yorumu 1 yıl önce

Bir de önemli merkezi yerlerde telefon çekse on numara 5 yıldız olacak.

Hatila Vadisi Milli Parkı Yorum

Gökhan Kaya Google Yorumu 3 ay önce

Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın derim. Yolu çekmeye ve girişte 15lira ödemeye değmez diyebilirim. Yinede tercih sizin...

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Hatila Vadisi Milli Parkı Hakkında

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, Artvin ili sınırları içinde yer almaktadır. 1994 yılında milli park ilan edilmiştir.Yüz ölçümü 16.944 hektardır.

Hatila Vadisi Milli Parkı 170 m yükseltiden başlayarak 3224 m yükseltiye kadar uzanmaktadır. Bu özelliği sayesinde zengin biyoçeşitliliğe ve kendine özgü görsel güzelliğe sahiptir.

V tipi, dar tabanlı derin karakterdeki Hatila Vadisi jeomorfolojik yapısı ile olduğu kadar, Botanik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu karakteri ile ülkemizde nadir görülen bir doğa sergilemektedir. Karadeniz Bölgesinde bulunmasına rağmen, Akdeniz Bölgesi bitki türlerini de içeren vadi; ayı, tilki, yaban keçisi, sansar, porsuk gibi memelileri, ötücü ve yırtıcı kuşları ve ünlü Hopa Engereği'ni barındırmaktadır.

Hatila Vadisi Milli Parkının bitki örtüsü ve yaban hayatının oluşturduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra alanda sıkıldım kayalığında 2015 yılında yapılmış olan 220 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek Cam Seyir Terası bulunmaktadır.

Hatila Vadisi Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 4 TL
Giriş - İndirimli 2 TL
Giriş - Bisiklet 4 TL
Giriş - Motosiklet 6 TL
Giriş - Otomobil 12 TL
Giriş - Minibüs 36 TL
Giriş - Midibüs 60 TL
Giriş - Otobüs 108 TL
Çadır Alanı 33 TL
Karavan Alanı 33 TL
Bungalov 2 Yataklı 135 TL
Bungalov 3 Yataklı 160 TL
Bungalov 4 Yataklı 200 TL
Bungalov 5 Yataklı 240 TL
Bungalov 6 Yataklı 295 TL
Misafirhane (Günlük) 65 TL
Hatila Vadisi Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Çarşı, Kadir Halvaşi Sk. No:8, 08000 Taşlıca/Artvin Merkez/Artvin, Türkiye

Koordinatları: 41.1864033, 41.737617

Hatila Vadisi Milli Parkı Bilgi Notu
Hatila Vadisi Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Hatila Vadisi Milli Parkı iletişim
Hatila Vadisi Milli Parkı telefon
Hatila Vadisi Milli Parkı nerede
Hatila Vadisi Milli Parkı yol tarifi
Hatila Vadisi Milli Parkı nasıl giderim
Hatila Vadisi Milli Parkı firma profili
Hatila Vadisi Milli Parkı firma hakkında
Hatila Vadisi Milli Parkı mesai saatleri
Hatila Vadisi Milli Parkı iletişim bilgisi