Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Aydın / Kuşadası / Güzelçamlı

Puan 4.6 4.6 9986 Derecelendirme 2181 Yorumları oku

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 10
Giriş - İndirimli 5
Giriş - Bisiklet 10
Giriş - Motosiklet 20
Giriş - Otomobil 30
Giriş - Minibüs 90
Giriş - Midibüs 150
Giriş - Otobüs 300
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

  • Cuma08:00-16:30
  • Cumartesi08:00-16:30
  • Pazar08:00-16:30
  • Pazartesi08:00-16:30
  • Salı08:00-16:30
  • Çarşamba08:00-16:30
  • Perşembe08:00-16:30
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

deniz aşcı

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

deniz aşcı Google Yorumu 2 hafta önce
doğa muhteşem.beton yığınlarından gelince daha da güzel.4 koy var.birinci ve dördüncü koylar popüler.ilk koy içmeler çocuklu aileler ve sığ kumlu denizi tercih edenler için ideal ama çok gereksiz kalabalık sanki pandemi yokmuşçasına,gürültü kirliliği de var ,her kesimden fazlaca meraklı ve kimi çiğ denebilecek insanlar topluluğu (denize cep telefonuyla giren de,bikini veya çarşafla girende yan yana)gençler ve çiftler için tavsiye etmem,2-3-4 .koy da insan kalitesi nispeten daha iyi,ateş yakılması yasak ..domuzlar evcil, usule uygun olarak kibarca yiyecek bekliyorlar.giriş ücreti 21tl (2020),bir biranın 12.50tl olduğu bir zamanda bu bedava demektir,o yuzden popüler.içerde büfe benzeri yer olmaması(nedeni ne olursa olsun) bence olumlu.izmirliler için; çeşme de en az 50-100 tl kişi başı vermeyin gidin biraz uzak da olsa bu harika doğayı,henüz bozulmamışken ,bozmamışlarken görün..eylül ve ekim ayları ideal olabilir.2021 ekim edit;Yangın tehlikesi yok ama hangi nedenle kapalı tuttukları belirsiz!!!!Büyük olasılıkla bir şeyler planlıyorlar!!!!!Yeşili görünce dolar yeşili gören tipler bunlar!!!!!!!!!

Mustafa Günay

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Mustafa Günay Google Yorumu 3 ay önce
13 Temmuz 2021 itibarıyla güncelleme: 📌Giriş araç için 30 lira nakit yada HGS 📌Hafta içi en geç 08,30 hafta sonu en geç 08,00 gibi orada olmaya çalışın, otoparkda yer , ağaçların altında masa, sahilde şezlong ve şemsiye kapmak için 📌Girişte ilk koy (içmeler) kumluk ve deniz alçak, çocuklu olanlar burayı tercih ediyor dolayısıyla kalabalık oluyor. 📌Temmuz 2021 itibarıyla 1.koyda (içmeler) Cafe gibi bir yer açılmış çay, kahve, meşrubat, köfte falan var. 📌Wc, duş, soyunma kabini var, yanınıza peçete alın 📌Aracınızı park ettikten sonra tekrar geldiğinizde önünüze bir hanzo park etmiş olabilir, güvenliğe anons edip hazretlerinin gelmesini beklemeniz gerekebilir. Orman ve denizin birleştiği mükemmel bir tabiat harikası. GİTMEYİ DÜŞÜNENLER İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER! * Tabiat parkına girdikten sonra (otomobil ile 21 lira) sağdan ilk koya girin "içmeler" çünkü sadece bu koyda sahil ve deniz kum diğer koylar taş, ayrıca burada deniz derin değil, yüzme bilmeyen ve çocuklar için ideal. * Yiyecek içeceğinizi mutlaka yanınızda götürün orada yok çünkü. * Hafta içi gidecekseniz ne ala eğer hafta sonu gidecekseniz ve cumartesi ise sabah 9 gibi orada olun, pazar günü gidecekseniz 7 de orada olun yoksa aracınızı uzakta bırakıp denize girmek için epey yürümeniz gerekebilir. * Eğer ilk koya girmediyseniz "aydınlık" koyuna girdiyseniz ve etrafınızda ailece gezen domuzlar görürseniz panik yapmayın insana alışmışlar, yiyecek vermenizi bekliyorlar ama verirseniz başınızdan ayrılmazlar. *Denize girin yemeğinizi yiyin, çöplerinizi de çöp kutularına atıp 16,00 gibi ayrılın, çıkış trafiğine kalmayın. IYI TATILLER

Ataberk Altınel

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Ataberk Altınel Google Yorumu 3 ay önce
Genel olarak koyları çok güzel, arabanız var ise 3.koyun sonlarına doğru gitmenizi ya da direkt olarak 4. Koy olan karasuya gitmenizi tavsiye ederim ( deniz birden derinleşiyor haberiniz olsun) onun dışın da 1.koy yürünerekte gidilebilecek bir mesafede sadece biraz daha kalabalık oluyor ve denizin derinleşmesi için ciddi derecede ilerlenmesi gerekiyor suda, çocuklar icin güzel olabilir. Giriş ucretleri aşiri yüksek değil, içeride kesinlikle mangal yapmak vs yasak. Son olarak hangi koya giderseniz gidin yaban domuzları dibinize kadar geliyor biraz dikkat edilmesi gereken etkenlerden biriside bu.

Njt aşn

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Njt aşn Google Yorumu 7 ay önce
Kuşadası'nda Dilek Milli Park alanı içerisinde Muhteşem koyluları Mavinin en güzel halini Yesin her tonunu bulabilirsiniz 1. - Koy İçmeler koyu çocuklu aileler için ideal çünkü hem kumsal hemde Denizi sığ özellikle 0 - 6 Yaş çocuklu aileler için çünkü deniz hemen derinleşimiyor ve kum. 2. Aydınlık koyu. Bundan sonraki koylar 3 veya 4 adımdan SONRA hemen yetişkin insan boyunu aşan deniz seviyesi ama bütün koylar Deniz ve rüzgarı fazla almadığı için çok güzel. Kavaklıburun (Kalamaki) koyu. Bütün koylarda olduğu gibi burada balıklar ayağınız altında yüzerken size eşlik edeceklerdir Ha bu arada yanınızda domuzları beslemek için biraz fazla meyve almayı unutmayın. Karasu koyu. Benim favorim. Milli parkta yani tüm koylarda Piknik tüpü dahil her türlü ateş yakmak yasak doğal ve haklı olarak. O yüzden tedarikli ya yemeğinizi dışarda pişirip gidersiniz yada ateşe 🔥🔥🔥 ve tüpe ihtiyaç duymaya ağınız yiyecekleri tercih ederseniz faydanıza... 🐷 Domuzlar zararsızdır artık yarı evcil sayılırlar fakat yine de yiyeceklerinizi sahipsiz bırakmayınız.

özden erdinç

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

özden erdinç Google Yorumu 8 ay önce
Büyük Menderes ve küçük menderes deltaları son 2500 yılda gerçekten önemli bir delta-toprak alanı oluşturmuş.Delta deyip geçmeyin,Kaunos-Milet-Efes-Harakleia-Troya gibi yüzlerce kentin sonunu getirmiş,liman kentleri kara şehri olmuş,hayat durmuş.Menderes deltasıda çok önemli.Güzelçamlı'dan Söke Doğanbey köyüne Yunan kısıtlaması yüzünden geçiş yok,jandarma bakıyor.Ancak Söke'den dolanıp gittik.Tüm Dilek yarımadası Menderes deltası milli parkı olarak geçiyor.Çok güzel,ormanlık bir alan.Çok sayıda plaj var.Ormanın her yerinde mangalsız piknik yapılıyor.Her yerde piknik masası var.Sabah gidip akşam dönen çok.Kesinlikle GÖR veriyoruz.

cemil öztürk

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

cemil öztürk Google Yorumu 1 yıl önce
Dilek Yarımadasi Milli Parkı Kuşadası Güzelçamlıda olup ormanıyla,yabani hayvanlarıyla,o güzelim koylarıyla muhteşem bir yer.Kuşadasına gelipte burayı görmeyen bir insan Kuşadasına gelmiş saymasın kendisini. Bugün(24.17.2121)Dilek yarımadası büyük menderes milli parkının Kavaklı burun koyuna gittik.Diğer koylara göre biraz uzak oluşundan masa bulmak daha kolay ve daha sakin.Deniz taşlık ama çok güzel.Hele denizden ormanı seyretmek daha da güzel. Duşları,soyunma kabinleri,tuvaletleri yeterli.Yalnız yiyecek,içecek dahil herşeyi götürmelisiniz.Çay bile termosta götürmelisiniz.Çünkü ateş,tüp yakmak yasak.Hele arada da domuz ailesinin yanınızda dolaşması ayrı bir güzellik.Ayağınızda terlik olmalı.Çünkü deniz içi taşlık.Ama mutlaka bu güzelliği görmeli temiz,serin havayı ciğerlere doldurmalı.Kısaca yaşadığının farkına varmalı insan.Yalnız Milli Parklar Müdürlüğü bu kadar gelir elde ettiği Milli Parkın Kanyon yürüyüş yolundaki en azından su olan 2 yere masa,oturak ve çeşme yapamaz mı?Yürüyüşçüler molalarında kullansınlar.Bu kadar ziyaretçisi olan bu Milli Park bunu haketmiyor mu?

Fatih Sarica

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Fatih Sarica Google Yorumu 1 yıl önce
Mükemmel bir doğa, kuşadasına yolu düşen herkesin uğraması gerekli.

Mert Topcu

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Mert Topcu Google Yorumu 1 yıl önce
Suyun rengi berraklığı mükemmel, ama suya girişte taşların cok olmasi biraz can sıkabiliyor

deniz aşcı

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

deniz aşcı Google Yorumu 1 yıl önce
doğa muhteşem.beton yığınlarından gelince daha da güzel.4 koy var.birinci ve dördüncü koylar popüler.ilk koy içmeler çocuklu aileler ve sığ kumlu denizi tercih edenler için ideal ama çok gereksiz kalabalık sanki pandemi yokmuşçasına,gürültü kirliliği de var ,her kesimden fazlaca meraklı ve kimi çiğ denebilecek insanlar topluluğu (denize cep telefonuyla giren de,bikini veya çarşafla girende yan yana)gençler ve çiftler için tavsiye etmem,2-3-4 .koy da insan kalitesi nispeten daha iyi,ateş yakılması yasak ..domuzlar evcil, usule uygun olarak kibarca yiyecek bekliyorlar.giriş ücreti 21tl (2121),bir biranın 12.51tl olduğu bir zamanda bu bedava demektir,o yuzden popüler.içerde büfe benzeri yer olmaması(nedeni ne olursa olsun) bence olumlu.izmirliler için; çeşme de en az 51-111 tl kişi başı vermeyin gidin biraz uzak da olsa bu harika doğayı,henüz bozulmamışken ,bozmamışlarken görün..eylül ve ekim ayları ideal olabilir.

Tanju Zafer

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Tanju Zafer Google Yorumu 1 yıl önce
Pandemiden ötürü koylardaki büfe hizmeti yok.

Mustafa OZPINAR

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Mustafa OZPINAR Google Yorumu 1 yıl önce
4 tane koy var. İçmeler koyu: Deniz oldukça sığ, metrelerce diz boyu. Yüzmek için açılmanız gerekiyor. Sahil kısmı kumluk dolayısıyla kalabalık. Girişe en yakın olan koy burası. Aydınlık koyu: Plajı oldukça uzun birkaç metre taş sonrası derinleşiyor ve kum. Kavaklıburun koyu: orman kısmı düz, toprak ve plajı oldukça uzun. Biz daha çok burayı sevdik. Karasu: Yolun sonundaki koy. Sanırım insanlar kimse olmaz diye buraya geliyor, kalabalık ve orman kısmı kayalık. Tüm koylarda su oldukça berrak ama fazla balık yok. İskele ve duba gerekli diye düşünüyorum. Market cafe yok sanırım görmedim. Duş yerleri tuvaletler soyunma kabinleri mevcut ve bakımlı. Bir de bir sürü domuz dolaşıyor yavrularıyla birlikte. Zararlı değiller ama yiyeceklerinizi paylaşmak isteyebilirler, temkinli olmak gerekiyor. Yol üzerinde seyir teraslarında manzara harika. Deniz özellikle 15 den sonra oldukça dalgalı. Orman içerisinde oturup denize girmek gerçekten keyifli. Araç girişi 21₺ yaya 7₺. İçerisindeki yol da asfalt.

Wushu Serdar

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Wushu Serdar Google Yorumu 3 ay önce
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı; dünyada bir örneği daha olmayan, bir yandan Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü botanik bahçesi, yırtıcı kuşları ve vahşi hayvanlarıyla bir doğal kara alanı ve onu çevreleyen sualtı zenginlikleri, diğer yandan da yüzlerce kuş türünü barındıran, zengin balık çeşitleriyle bir delta ve bütün bunları çevreleyen tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir doğa harikasıdır. Aydın ili sınırları içerisinde toplam 27.598 hektar bir alana sahip olan Milli Park Kuşadası, Söke ve Didim ilçe sınırlarında kalmaktadır. Bu alanın 10.908 hektarı 1966 yılında Milli Park ilan edilen Dilek Yarımadası’na aittir. Yarımadanın güneyine bitişik Büyük Menderes Deltası 1994 yılında Milli Park’a dahil edilmiş olup; 16.690 hektar büyüklüğündedir. Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası ulusal açıdan önemli olduğu kadar uluslararası açıdan da önem taşımaktadır. Milli Park, Akdeniz’den Karadeniz’e kadar tüm Anadolu’da varolan bitki türlerinin doğal olarak bir arada görüldüğü biricik doğa müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası, Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Biogenetik Rezervleri Şeması’nda ‘Flora Biogenetik Rezerv Alanı’ olarak kabul edilmiştir. Yarımadanın hemen güneyinde bulunan Büyük Menderes Deltası’nın en önemli su kaynağı, 584 km. uzunluğundaki Büyük Menderes Nehri’dir. Delta, morfolojik gelişimin hızlı olduğu ağız kısmında, bu gelişim sürecinin ürünü olan birçok lagün ile tuzcul bataklıklar ve çamur düzlüklerini kapsayan taşkın özelliğinde sulak alandır. Bu alan içerdiği biyolojik çeşitlilikten, nesli tükenmek üzere olan canlılardan ve endemik türlerden dolayı uluslararası öneme sahiptir ve uluslararası Ramsar, Bern ve Rio Sözleşmeleri ile Barselona Konvansiyonu ile korunmaktadır.

Cem Bahar

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Cem Bahar Google Yorumu 4 ay önce
Dilek yarımadası milli parkı, içerisinde 4 tane muazzam koy bulunan müthiş doğallıklarıyla bizlere kapılarını açan bir cennet köşesi adeta. Milli park ilan edilmesi ve en azından bir nebze koruma altına alınması rahatlatıyor. 2021 yaz döneminde geçen seneye göre zam yapılıp ücret, araç başına 30 TL' ye çıkartılmış. Yorumları okuduğum kadarıyla HGS ile de geçilebiliyormuş daha önceki dönemlerde fakat bu sene HGS sistemi kaldırılmış. Üstelik gişe de duranlarada niye olmadığını sorduğumuzda, HGS sistemini ne kadar istemediklerini gördük. Artık HGS, bunlara paralarını vermiyor mu bilemiyorum. Uyarımı vermiş olayım bu anlamda. HGS girişi kaldırılmış ve nakit para ile giriş yapabiliyorsunuz.

Çok Şükür

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Çok Şükür Google Yorumu 2 ay önce
Aydında yaşadığımızdan sık sık gideriz... Bu sezon bişey anlamadık ya kapalı yok çok kalabalıktı... Bugün de yine valilik emriyle kapatılmış... Giriş ücreti her yıl yüksek oranda arttırılıyor otomobil 30 ₺.. Doğası çok güzel ancak bu kadar ücrete hizmetler daha kaliteli ve saatleri daha uzun olmalı... Tam keyif alacağınız saatte 18.00 da atlı jandarmalar sizi adeta kovalıyor... 1 koy kum, harici tüm koylar iri taşlı ve denizde sizi rahatsız ediyor... Yoksa denizin temizliğine diyecek yok... Temizlik yetersiz dediğim gibi binlerce araçtan 30₺ alınıyor hizmet daha kaliteli olmalı... Yinede deniz ve yeşillik iç içe illa denize girmek gerekmez sezon dışı çok güzel oluyor...

Yağmur B

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Yağmur B Google Yorumu 3 ay önce
1. Koy tamamen ince kum ve 5 yıldızlık. Şimdi yazıcaklarım bu koyda 100 tl verip sezlong kiralama ile ilgili. 2’ye kadar herşey normaldi sanırım saatten dolayı belli bir zamandan sonra 100 tl vermişsiniz vermemişsiniz bir önemi yok herkes istediği yerde oturabiliyor ve otomatikman siz 100 kağıdı sadece 5 saat için vermiş oluyorsunuz. Hatta yanınıza resimdeki kadar yanaşan bir şezlong oluyor yetmiyor sezlongun plastik küçük masasında bütün karpuzu kesiyor dilimliyor yiyiyor ve bu sırada yanından sezlonglardan sorumlu çalışan geçsede hiç bir önemi yok :) karpuz kalkıyor çekirdek geliyor, çekirdekler çıtlanıyor dalga kabukları alıp götürüyor, sigara izmaritleri denize gidiyor ama umrunda olan kim... (Bugün 2 sezlong 1 şemsiyeye 100tl)

Recep Demiral

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yorum

Recep Demiral Google Yorumu 3 ay önce
Dikkatlice okuyunuz lütfen. Milli park olarak güzel ortam, İçmeler Koyu güzel ancak otopark sıkıntısı var içeri giren fazla araçlar mecburen müsait yerlere çekiyor ve jandarma ile iş birlikçisi olan çekiciler gelip araçları çekiyorlar ve dalavere üçkağıtçılıkla çekici hizmeti altında 450 ile 650 TL arasın fahiş fiyat istiyorlar. Biz 14.07.2021 tarihinde bu acı tablo ile karşılaştık ve hiç kimse ilgilenmedi parayı ödemeye mecbur bırakıyorlar devlet makamlarında bu konuyu gerekli yerlere ileteceğiz. Plajda anasonlar yapılırken bizim aracın anonsu yapılmadan çekilip götürülmüş şok olduk ve jandarma polis vs ilgisizlerdi vatandaşla nasıl ilgilenmezler anlam veremedik. Çekici parası adı altında gasp ettikleri ücret yetmiyor gibi milli parka ilk giriş ücret ödedik zaten aracımı alıp tekrar girer giriş ücretini yine almaya çalıştılar gasp etmeye çalıştılar, Karşı çıktık almadılar. Bu gasp olayı son bulmalıdır. Daha fazla kişi bu haksız aşağılık tabloya maruz kalmasın. Madem milli park içinde otopark sıkıntılı ona göre araç alınsın müsaitlik yoksa alınmasın, otoparkı düzenleyecek adamları düzgün değil. Hizaya gelmesi gerekiyor devletin üst makamlarına ileteceğimiz şikayetlerimizle düzene girecektir. Gideceklere bu manzara karşısında önlem almanızı ya da gitmemenizi öneriyoruz.

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Hakkında

Milli park, Ege Bölgesi, Aydın ili sınırları içinde yer alır. Dilek Yarımadası 1966 yılında, Büyük Menderes Deltası 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Yarımada 10.985, delta 16.613 hektar olmak üzere toplam 27.598 hektarlık bir yüz ölçümüne sahiptir.

Yarımada ülkemizde maki florasının en iyi örneklerine sahip olduğu gibi, kuzey bakılarında Karadeniz florasına ait türleri de barındırmaktadır. Delta ise, Ege Bölgesi'nde göçmen kuşlar için en önemli yaşam alanlarından biridir. Delta aynı zamanda deniz balıklarının yumurta bırakma sahasıdır. Yarımada, yaz mevsiminde yöre halkının denizden yararlandığı bir merkez haline gelmektedir.

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 10 TL
Giriş - İndirimli 5 TL
Giriş - Bisiklet 10 TL
Giriş - Motosiklet 20 TL
Giriş - Otomobil 30 TL
Giriş - Minibüs 90 TL
Giriş - Midibüs 150 TL
Giriş - Otobüs 300 TL
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Kuşadası/Aydın, Türkiye

Koordinatları: 37.6691576, 27.183927

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Bilgi Notu
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı iletişim
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı telefon
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı nerede
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı yol tarifi
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı nasıl giderim
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı firma profili
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı firma hakkında
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı mesai saatleri
Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı iletişim bilgisi