Saklıkent Milli Parkı

Muğla / Seydikemer / Kayadibi

Puan 4.7 4.7 21730 Derecelendirme 2036 Yorumları oku

Saklıkent Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 12
Giriş - İndirimli 6
Giriş - Bisiklet 12
Giriş - Motosiklet 24
Giriş - Otomobil 36
Giriş - Minibüs 108
Giriş - Midibüs 180
Giriş - Otobüs 360
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

 • Cuma09:00-17:00
 • Cumartesi09:00-17:00
 • Pazar09:00-17:00
 • Pazartesi09:00-17:00
 • Salı09:00-17:00
 • Çarşamba09:00-17:00
 • Perşembe09:00-17:00
Bu Alanın Sahibiyim
yükleniyor

Detayları

Aktivite imkanları

 • Çadırlı Kampçılık
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Olta Balıkçılığı
 • Piknik

Alan İmkanları

Alan Özellikleri

 • Çeşme - Su
 • Konaklama
 • Tırmanma Parkuru
 • Wc

Yorumlar

saitama

Saklıkent Milli Parkı Yorum

saitama Google Yorumu 1 ay önce
Harika bir yer antalyada bulunup gidilmesi gereken yerlerden biridir yaklasik 18 km uzunluga kadar uzanan bir yolu var kanyonun harika manzarasiyla insanin icini acan da bir yapiya sahip kesinlikli gidin gorun fakat dikkat edilmesi gereken bazi durumlar var birincisi kesinlikle sort veya bikini giyin ilk baslarda olmasada ilerledikce selaleye dogru boyunuza kadar gelen sularla karsilasiyorsunuz ikincisi giriste satilan ayakkabilardan alin veya kaymayan terlik giyin bazi kayalar inanilmaz kaygan olabiliyor ucuncu olarak giriste kopruyu gecerken sol tarafinizda kalan kafesten kask takmayi unutmayin kanyonda keciler veya havadan dolayi taslar dusebiliyor kask takmak hayati onem tasiyor son olarak ise keyfini cikarin ucretlendirme ise su sekilde Giris bileti tam : 10 tl Gieis bileti ogrenci : 5 tl Park : 15 tl

cetintim

Saklıkent Milli Parkı Yorum

cetintim Google Yorumu 1 ay önce
5 yıldızın hepsini doğa hak ediyor. Bize rağmen hala bu kadar harika olmayı başardığı için. Buralara gelipde görmemek olmaz. Tabi işin içine biz girince, doğanın göbeğinde kurdukları tesis nedeniyle sigara dumanından neredeyse nefes alamıyorsunuz. Herkes bir tüttürme durumunda. Soğuk su etkisi sanırım. Orayı atlattınızmı iş tamam. Birde tabi eskiden yerlerde poşet derdimiz varken şimdide maske derdimiz oluşmuş. Yukarıda yazdığım gibi doğa harika, biz ise tam bir müsilajız. Girdiğimiz yeri kurutuyoruz. Giriş 10tl çocuk 5tl. Dışardaki mekanlarda yeme içme gayet kaş kalkana göre uygun. Her keseye göre bişeyler var. Sadece kuzu kıymadan gözleme yemeyin, bize ağır geldi kokusu. Kanyonun içinde yürüyecekler, aman telefonlara dikkat ve terlik seçiminizi yol boyu önerdiklerinden yapın. Sıradışı bir deneyime hazır olun. Gerçekten ülkemizin cennet köşelerinden birisi 😎

Brian Dexter O'conner

Saklıkent Milli Parkı Yorum

Brian Dexter O'conner Google Yorumu 1 ay önce
Çok etkileyici bir doğa harikası. Gidip görünmesi gereken bir yer. Girişte küçük köprüyü geçtikten sonra sağdan 2. sokağa girdiğinizde büyük ve ücretsiz bir boş alan ile karşılaşıyorsunuz. Diğer otoparklar ücretli. Giriş ücreti Tam 10 TL, öğrenci 5 TL. MUTLAKA altı kaymayan spor ayakkabı ile gelin buraya. Terlik ile kesinlikle gelmeyin. Yerler çoğu zaman ıslak, kaygan ve zemin dengesiz. Ayakkabı giymek çok önemli. Su soğuk. Giriş yolundan sonra kafelerin olduğu bölgede hemen solda ücretsiz baretlerin olduğu sepet mevcut. Taş düşme riskine karşı baret takmanızı öneririm. Çıkarken geri yerine bırakıyorsunuz. İçeride kafeler mevcut. Çay 5 TL. Kanyonun içine yukarıdan gelen soğuk suyun içinden geçen halata tutunarak karşıya geçip giriyorsunuz. Halata sıkı tutunun ! Islanma tehlikesine karşı elektronik eşyalarınıza dikkat edin. Kanyonun içinde su seviyesi bu dönemde daha fazla. Yazın ortasına doğru su azalıyor. Biraz uzun sayılacak bir yürüyüşten sonra yerden yüksek ve hızla akan suyun olduğu bir bölgeye geliyorsunuz. Buradan sonra devam etmek çok zor. Pek çok kişi geri dönüyor bu noktada.

zahide subatan

Saklıkent Milli Parkı Yorum

zahide subatan Google Yorumu 3 ay önce
Kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.Bir gününüzü ayırmalısınız.Gidiş yolu çok rahat.Aynı zamanda keyifli.Fethiye de giriş ücreti olan yer.Tam 9TL otopark ücretsiz.Serinlemek için birebir.Manzara muhteşem bir tabiat harikası.Kaynağın olduğu yerde küçük bir büfe var.Atıştırmalıklar var.Manzara bir harika.Suya ayaklarınızı sokabiliyorsunuz.Buzzz gibi ve yaz olmasına rağmen akıntı kuvvetli.Kanyonun başında ipler var.Akıntıyı geçmek için.Uzun bir kanyon 5 km olduğunu söyleyenler var.Kanyon boyunca yerden killi bir su akıyor.Akıntı normal. Yol git gide darlaşıyor.Üstünüzde kayalıklar yükseliyor.Yol keyif verici.Biz 1,5 km kadar yürüdük.Insanlar yerdeki killi toprağı şifa niyetine vücutlarına sürüyor.Taşlara elleriyle iz yapıyorlar.Rahat yürümek istiyorsanız spor ayakkabı giymelisiniz.Girişte ayakkabı kiralama da var.Küçük bebek ve çocukla tavsiye etmem.Telefon çekmediği için parkuru tamamlayamadık.Sonuna doğru yol daralıyormuş.Geniş zaman isteyen bir parkur.Saklıkent girişte lavabolar ,hediyelik mağazalar ve küçük bir büfe var.Tavuk döner ve tost içecek satıyor.

Sadi Sadi

Saklıkent Milli Parkı Yorum

Sadi Sadi Google Yorumu 3 ay önce
Girişimciliği gizli kalmış bir çoban tarafından bulunup gerekli işletme ruhsatları alınan bir vadi. kahramanımız gerçekten güzel işler çıkarmış. Vadide Kayalara sabitlenmiş sağlam yollarda manzarayı seyredip yürüyüş yapması hoş bir tecrübe. vadide güçlü bir su kaynağı var. Vadi tahminimce 40 metre kadar yüksek kayalar arasında daralıp genişleyip devam ediyor. Yaklaşık 2 km kadar içeri girdim.Ziyaretçiler gelmeden önce sağlam su ayakkabıları temin ederse çok iyi olur. Ben şeffaf su ayakkabısı ile hafif meyilli bir yerde kendimi yere yapışmış buldum, aman dikkat edin.Dönüş yolunun son 200 metresinde adrenalin tutkunları su içinden dönüyor. Su debisi fazla ve güçlü, iyi yüzücü olsaydım bende su yolundan dönerdim. Mutlaka gidin. Tesis etrafında yemek için uygun yerler var. Ben fethiye yönüne doğru tahminen 20 km geçince bir köylü ailenin işlettiği küçük bir yerde durdum, patatesli börek yedim, temiz bir yer. Yemeği böyle yerlerde yemek daha iyi.sakin oluyor, bunlar ayrıca turşu zeytin vs köy ürünleride satıyorlar.

Ferit i

Saklıkent Milli Parkı Yorum

Ferit i Google Yorumu 10 ay önce
Jeomorfolojik olarak ilginç özellikleri bulunan ve parkın temel kaynak değeri olan Saklıkent Kanyonu, Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’nın Akdağ üzerinde oluşturduğu, Torosların üzerindeki yayla yerleşimlerini kapsıyor. Yakın bir dönemde, bir çobanın keçisini buraya kaçırması sonucunda keçisinin peşinden gitmesiyle keşfettiği kanyon, günümüzde dünyaca ünlü bir rafting adresi. Suyun kolayca aşındırabileceği Kalkerli arazide fay çatlaklarının da yardımıyla oluşan sarp ve derin bir kanyon olan Saklıkent, 18 km uzunluğa ve 211 metre yüksekliğe sahip, en dar yerinin 2 metreye kadar düştüğü eşsiz bir doğa harikası. Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın debisi ise kanyon çıkışında 14-17 m³/sn iken kanyonun tabanı şiddetli akan suyla dolu olduğundan, su içinden geçmek imkansız oluyor. Kanyona, dik yamaçlara demir çubuklarla tutturulan 211 metrelik tahta bir köprüyle giriş yapılabiliyor. Köprüden sonrasında ise sizi, dondurucu soğuk güçlü karstik kaynaklar karşılıyor. Yaz mevsiminde yerel halkın piknik yeri olarak kullandığı Saklıkent Milli Parkı, günümüzde Fethiye ilçesinin bölünmesiyle kurulan Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırlarında yer alıyor. 1996’dan itibaren milli park ilan edilerek koruma altına alınan ve 12 bin 391 hektarlık alanı kapsayan Saklıkent içerisinde, Kaş ve Seydikemer’in üçer köyü de yer alıyor. Saklıkent, Fethiye ve çevresi zengin doğal kaynakları yüksek dağları yemyeşil vadileri ve uzayıp giden ırmakları ile rafting nehir kanosu ırmak kayağı kanyon geçişi gibi eğlenceli adrenalin dolu doğa sporları için en ideal yerlerden biri.

sabri köksal

Saklıkent Milli Parkı Yorum

sabri köksal Google Yorumu 11 ay önce
Kanyon atmosfer olarak beklentiyi fazlasıyla karşılıyor bol bol eğlenin resim çekilin.

Furkan ERKAN

Saklıkent Milli Parkı Yorum

Furkan ERKAN Google Yorumu 11 ay önce
Girişi çok güzel demir gibi denilecek soğukluktaki sular ayaklarınızı uyuşturacak. Kanyonda ilerlemek isterseniz oldukça zorlu engeller sizi bekliyor. İlk şelaleyi aşarsanız ki oldukça zor ancak ziyaretçilerin 11 da 1 i geçiyor, ikinci şelalenin de çok bir farkı yok sadece küçük havuzu biraz daha derin yaklaşık göğüs hizasında. Oradan da geri dönmek zorunda kalıyorsunuz, geçeni görmedim ama kanyonun 18 km olduğu söyleniyor mutlaka geçen vardır. Ki buraya gelene kadar dermanınız kalmayacak ileriyi değil nasıl geri döneceğim diye düşünmeye başlayacaksınız. Ama oldukça güzel ben beğendim. İlk şelaleye kadar gitmenizi tavsiye ederim.(Şelale derken büyük bir şey beklemeyin 4 5 mt yükseklikte.)Ben 11 Eylül de gittim kanyonda su seviyesi oldukça azdı ancak ilk baharda buralar nasıl olur bilemem. Parmak arası terlikle kesinlikle gitmeyin sandaletinize çok güvenmiyorsanız onunla da gitmeyin elinizde geri getirirsiniz bir çok küçük büyük kayaya tırmanacaksınız en iyisi deniz ayakkabısı. Girişte satılıyor 21 ile 51 tl arası. Kanyon girişi tam 9tl öğrenci 4.5tl.

Suleyman Genc

Saklıkent Milli Parkı Yorum

Suleyman Genc Google Yorumu 1 yıl önce
Plajın, şehrin sıcağından bunalmışsanız gidin görün. İki metrelik bir koridorda taşlardan atlaya atlaya soğuk suda ilerlemeye çalışırken başınızı kaldırdığınızda yer yer 211 m'yi bulan dik yamaçlar karşısında ürkütücü bir haz yaşayacaksınız. En büyük ihtiyaç suya dayanıklı bir spor ayakkabı veya deniz ayakkabısı. Telefonunuzu suya düşürme riski var, dikkat edin. Yanınızda ağırlık olacak bir şey bulunmasın ki rahat yürüyebilesiniz. Buranın bir yürüyüş kanyonu olduğu unutulmamalı. Suya bile az ihtiyaç duydum. Küçük çocukları ve kilolu ziyaretçileri zorlayacak bir parkur. Önünüzde yürüyenler arasında böyleleri varsa beklemek durumundasınız. Mümkünse daha sakin olacağını düşündüğünüz bir gün gelin. Biz sonuna kadar gidemesek de gayet zevkli birkaç saat geçirdik. Önceki okuduğum yorumlardan tecrübeyle restoranlara itibar etmedim. Giriş ücreti yetişkinler için 9 TL (Öğrenciler için bunun yarısı ama yetişkin gibi görünmüyor ise çocuklara öğrenci kartı sorulmuyor.) Restoran parkları ücretsiz görünse de yeme-içme koşuluyla bu böyle. Kanyona en yakın otoparkı veya hemen üstündeki yeri öneririm, gün boyu 11 TL

talha gündoğu

Saklıkent Milli Parkı Yorum

talha gündoğu Google Yorumu 10 ay önce
Eşim ben 4 yaşında ve 2 yaşında 2 çocukla gittik. Çok zorlu ve heyacanlı bir macera oldu. Giriş 9 tl öğrenci 4,5 tl. Bence çok uygun. Kanyon başlangıcında işletmlerde ayaklarınız su içinde banklara oturup dinlenebilir bol foto çekebilirsiniz. Ancak kanyonda gezmenizi şiddetle tavsiye ederim. En zorlu aşama ilk kısım. Orda su seviyesi dizi geçebiliyor ve akıntı zaman zaman yüksek. Ben çocukları kucağımda tek tek karşıya geçirdikten sonra ailecek kanyon boyunca yürüyüşe başladık. İlk 511 metrede zorluk yok su içinde rahatça yürüyebilirsiniz hatta suya basmadan da gidebilirsiniz. Ancak deniz ayakkabısı almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa da orda satılanlardan alabilir veya kiralayabilirsiniz. İlk 511 metreden sonra yolunuza küçük kayalıklar büyük taş parçaları çıkacak zaman zaman aşılabilecek bazen aşılamayacak kadar zor engeller olacaktır. Nerdeyse tamamını aşıp son 51 metreye kadar 2 küçük çocukla varmış olmanın verdiği survivor hissiyatı süperdi. Ancak maalesef son engeli eşim ve çocuklarla aşamadık. Ben tek başıma ilerledim. Sona çok da fazla kalmamıştı. SOn kısımda şelale dedikleri aslında 3 metreden akan küçük bir su diyebileceğimiz zeminde de gölet oluşturmuş bir kısım var. Orda foto çekilip aynı engelleri geri döndük. Bu arada son diyorum ama profesyonel tırmananlar için yaklaşık 3 metrelik kayanın üzerine tırmarak kanyon yolculuğuna devam etmekte mümkün. Fakat biz devam edeni yada edebilecek potansiyelde birini göremedik :) Kanyın çkışında çok güzel yemi içme mekanları var. Güzelliği suyun etrafında olmaları. Ama maalesef yemekleri kaliteli değil ve çok pahalı. Kuzu sac kavurma 55 tl tavuk ızgara 35 tl gibi. İçecek mekanlarında taze sıkılmış nar suyunu da tavsiye ederim. Muazzam lezzetli idi. Ancak 1 bardak 17 tl dikkatli için :) İşletmelerden dolayı 1 puan kırdım.

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Saklıkent Milli Parkı Hakkında

Saklıkent Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 12 TL
Giriş - İndirimli 6 TL
Giriş - Bisiklet 12 TL
Giriş - Motosiklet 24 TL
Giriş - Otomobil 36 TL
Giriş - Minibüs 108 TL
Giriş - Midibüs 180 TL
Giriş - Otobüs 360 TL
Saklıkent Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Kayadibi, saklıkent sokak no:26, 48300 Seydikemer/Muğla, Türkiye

Koordinatları: 36.4738029, 29.4032391

Saklıkent Milli Parkı Bilgi Notu
Saklıkent Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Saklıkent Milli Parkı iletişim
Saklıkent Milli Parkı telefon
Saklıkent Milli Parkı nerede
Saklıkent Milli Parkı yol tarifi
Saklıkent Milli Parkı nasıl giderim
Saklıkent Milli Parkı firma profili
Saklıkent Milli Parkı firma hakkında
Saklıkent Milli Parkı mesai saatleri
Saklıkent Milli Parkı iletişim bilgisi