Gökçeada Marmaros Büyük Şelale

Çanakkale / Gökçeada / Tepeköy

Puan 4.3 4.3 153 Derecelendirme 61 Yorumları oku

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale 2021 Fiyat Bilgileri

Minumum Fiyat : Daha Fazla Fiyat Bilgisi Bulunmuyor.

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanı Ücretsiz Yönetin

Detayları

Aktivite imkanları


Alan İmkanları


Alan Özellikleri


Yorumlar

Onur YILDIRIM

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yorum

Onur YILDIRIM Google Yorumu 3 ay önce
Hem offroad hemde Trekking yapmadan ulaşılamaz. Görülmeye değer bir ortam. vaktiniz kısıtlı değilse gidin.

Mft Svm

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yorum

Mft Svm Google Yorumu 6 ay önce
5-6 km araçla resimlerde görülen yoldan ilerlemeniz gerekiyor. Çok yavaş ilerliyoryusunuz ancak arabanın altını hiç sürtmeden yolu bitirebiliyorsunuz. Yol üzerinde bal yetiştiricileri de var yüzlerce kovan. Kavanozu 75 tl den satıyorlar fena değil. Balparmak 65 tl civarı markette(ekstra bilgi😉) Hiç yoldan sapmadan giderseniz tamamen taşlık olan marmaros sahiline çıkıyorsunuz. Sahile gelmeden önce bir 4 yol ağzı var sağda bir yangın tabelası onun üzerine şelale yolu diye yazmışlar. Sağa sapıp biraz ilerleyip arabayı parketmeniz gerekiyor. Sonra 2 km yürüyeceksiniz. Yolun yarısı geniş daha sonra patikaya dönüyor. Bence çook keyifli bir yol ama ben giderken bir iki kişinin vazgeçip geri döndüğünü gördüm. Küçük çocuklarla denemenizi önermem. Patika bitince şelale karşınıza çıkıyor küçük mavi tabelalarla da yönlendirmişler zaten kalan mesafeyi de yazıyor. Şelale oldukça yüksek şiddeti az ama bence çok güzeldi. Yüzemezsiniz ama altına girip serinleyebilirsiniz. Ada da böyle bir şelale olması çok şaşırtıcı gerçekten.

Sedat Kalelioğlu

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yorum

Sedat Kalelioğlu Google Yorumu 5 ay önce
Şelale namına pek bir beklentiye girmeyin, yağmurdan sonra orman çok iyi, yollar kötü ama araçla gidilecek şekilde rahat, sırf yürüyüş ve temiz hava almak için bile gidilir, biz 1 çöp poşeti çöp topladık, sizler de yürüyüş güzergahı üzerinde gözümüzden kaçan çöp görürseniz lütfen alın, çöp atan o.ç. Lardan olmayın.

Emre G.

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yorum

Emre G. Google Yorumu 7 ay önce
Görülmeye değer

Muhammet Abay

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yorum

Muhammet Abay Google Yorumu 7 ay önce
Gökçeada merkezden Uğurlu veya Şirinköy istikametine giderken yolun orta kesimlerinde kalan Dereköy'de yol kenarındaki çınar ağacını geçtikten sonra sağ tarafa Marmaros istikametini gösteren tabeladan toprak yola giriliyor. Yol birhayli kötü. Tozlu ve taşlı. Yer yer çok bozuk, yer yer sarsıntısız olarak ilerlemek mümkün. Marmaros istikametinde yol boyunca ilerlerken hafif tırmanma süreci bitip de inişe doğru geçinde zaman zaman yolun sağ tarafından aşağıya doğru kontrol etmek gerekir. Çünkü v çizerek büyük şelale yakınına giden bir yol bulunmakla beraber yağmurlar sebebiyle bu yol bozulmuş ve araçla şelale yakınına ilerlemek ya imkansız ya çok uğraştırıcı ve riskli. Bu nedenle Marmaros istikametine yolun şelaleye sapan yola yaklaştığı bir kesimde aracı uygun bir yere park edip yürüyerek ilerlemek gerekir. Ben şelaleye yaklaşık 911 metre yakında bir yere park edip üst yoldan aşağı yola yürüyerek indim. Büyük şelalenin elli metre berisinde bir tane de küçük şelale var. Ayrıca yüzünüzü büyük şelaleye döndüğünüzde sağ tarafından yamaçlara doğru tırmanıp şelalenin üst tarafına çıkmanızı tavsiye ederim. Şelalenin üst tarafına çıkıp da beş altı yüz metre daha ilerleyinde üç dört metrelik bir şelale daha karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla büyük şelalenin bir öncesinde diğeri sonrasında olmak üzere üç şelale var. Bahar aylarında bu şelalelerin çağlayarak aktıklarını duydum. Lakin ben yazın en sıcak dönemlerinde ziyaret ettiğimden su miktarı çok azdı. Yine de doğa tutkunlarının mutlaka görmeleri gereken bir yer. Bir de ziyaretçilerden istirhamımız: Lütfen sigara izmariti atmayın, pet veya cam şişe, poşet gibi doğanın sevmediği şeyleri yerlere atmayın.

yükleniyor

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Hakkında

Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada, dünyada üzerinde tatlı su kaynakları en fazla olan dört adadan biri olarak biliniyor. Bu gür su kaynaklarının en büyük kanıtı ada üzerindeki baraj göleti ve tropik adalarla yarışır güzellikteki şelale. (kaynak : atlas)

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Nasıl Gidilir?

Adresi: 17760 Tepeköy/Gökçeada/Çanakkale, Türkiye

Koordinatları: 40.1812201, 25.7679154

Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Bilgi Notu
Gökçeada Marmaros Büyük Şelale Yakınındaki Alanlar