TDF Covid-19 Normalleşme Süreci Yönergesi Yayınladı

TDF Covid-19 Normalleşme Süreci Sağlık Kuralları Yönergesi

BÜNYAMİN ŞAHİN

BÜNYAMİN ŞAHİN 7 ay önce yazdı

TDF Covid-19 Normalleşme Süreci Yönergesi Yayınladı

 

TDF Faaliyetlerinde Uyulması Gereken Sağlık Kuralları Yönergesi Yayınladı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 virüsünün pandemi olarak ilan edilmesinin ardından yetkili makamların genelgeleri kapsamında TDF tarafından faaliyetlerin ertelenmesi, iptal edilmesi bildirilmiştir. Bununla beraber pandeminin gelişimine göre güncellenen önlem ve kısıtlamalar çerçevesinde TCCB tarafından ilan edildiği üzere 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren yeni normalleşme sürecinin uygulanmasına başlandığı bildirilmiştir.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından virüs ile ilgili olarak tedbirler alınarak bazı spor federasyonlarının faaliyetlerine kontrollü olarak izin verilmesi uygun görülmüştür. Bu kapsamda TDF kendisine bağlı branşlarda kontrollü olarak federasyon ve kulüp faaliyetlerine başlanacağını bildirmiştir. TDF, ilgili Bakanlıkların bildirdiği kurallara ek olarak faaliyetler ile ilgili olarak TDF Sağlık Kurulu ve Hukuk Kurulunun yoğun bir şekilde çalışması ile hazırlandığı bildirilen “TDF COVİD-19 NORMALLEŞME SÜRECİNDE UYULMASI GEREKEN SAĞLIK KURALLARI YÖNERGESİ” ni yayınlamıştır.

Bu yönerge kapsamında faaliyetlere katılacak olan sporcular için “Kişisel Beyan ve Onay Formu” da oluşturulduğu ve TCSB'nin Çalışma Rehberi madde30'un sporcularla ilgili olduğunu dikkatlere sunmuştur.

TDF, 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren bağlı kulüplerin belirtilen mevzuatlar ve rehberler kapsamında en üst seviyede kurallara uymak suretiyle faaliyetlerini sürdürebileceklerini bildirmiştir.

  |   Sağlık Kuralları Yönergesi

  |   TCSB Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

  |   TDF Covid-19 Yönerge Özeti Afişi

  |   TDF Covid-19 Bilgilendirme Afişi

destekleyici kaynaklar
tdf


Tarih 2020-06-03 16:55:01

tdfcovid-19normalleşmesürecisağlık bakanlığı çalışma rehberisağlık kuralları yönergesikorona
Yorumlar
Yorum Yok