Tek Şarkılık Egzersizler 1

Motive Edici Bir Şarkı Süresince Kendi Kendinize Sıkılaştırıcı Egzersizler

BÜNYAMİN ŞAHİN

BÜNYAMİN ŞAHİN 6 ay önce yazdı

Tek Şarkılık Egzersizler 1

Sağlıklı bir yaşam için hareket şart. Pandemi günlerinde ve sonrasında daha çok evde veya kendimize özel alanlarda bazen cep telefonlarımızda bulunan uygulamalarla, bazen televizyonda sunulan programlarla bazen de derya deniz youtube'da sunulan videolar eşliğinde egzersiz hareketleri yapmaya çalışıyoruz. Burada ise önerdiğimiz motive edici, hareketli bir şarkı eşliğinde animasyonlu anlatımı sunulan farklı egzersiz hareketlerini uygulamak suretiyle hem vücudunuza hemde ruhunuza katkı sağlamaktır. 

Uzman Önerileri:

 • Buradaki verilen egzersiz hareteketlerinin tamamı herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler içindir. Uygulama esnasında yaşayabileceğiniz sağlık problemlerinin sorumluluğu kendinize aittir.
 • Egzersiz listesini uygulamaya başlamadan önce  listedeki hareketleri mutlaka gözden geçirin ve sizin için;
  • Uygun olmayanları yapmayın.
  • Tekrar sayısı fazla olabilecekleri daha az tekrarla yapın.
  • Hareketi tam yapamıyorsanız da yaklaşmaya çalışın.
  • Zorlandığınız anda ara verin ya da sonlandırın.
 • Sağlık sorununuz varsa bir uzman gözetiminde uygulayın.

Aşağıdaki egzersiz hareketlerini incelediniz, tamamını yapabileceğinize karar verdiniz. Öyleyse tamamdır, "Sağlıklı Yaşam İçin Harekete Geç" deyip, müziği açabilir ve egzersizlere başlayabilirsiniz.

Egzersiz Listesi

 • x30 Jumping Jack
 • x50 Russian Twist
 • x10 Squat
 • x20 Crunche
 • x5 Jump Squat
 • x15 Second Superman
 • x30 Jumping Jack
 • x5 Burpee

 

      MACKLEMORE - CAN'T HOLD US

 

30X     JUMPING JACK

Tüm kas gruplarını hedefler ve kardiyovasküler sağlığı geliştirir. Bu birleşik egzersiz karnınızı, kollarınızı, sırtınızı, omzunuzu, kalçanızı ve bacaklarınızı çalıştırır.

 

50X     RUSSIAN TWIST

Tüm karın kaslarını ve alt sırt kaslarını çalıştıran etkili bir vücut egzersizidir. Bu egzersizde yanlara bükülme yani twist hareketi bu uygulamanın anahtarıdır. Yapmakta zorlanıyorsanız ayaklar yerde de uygulayabilirsiniz. Vücudunuz güçlenince ellerde ağırlıkla uygulanmaya devam edilebilir.

 

10X     SQUAT

Squat, hareket esnasında vücudu stabilize eden üst bacak, arka bacak ve kalça kaslarını güçlendirir. Egzersiz hareketlerinin en temel olanıdır. Vücudun güçlenmesine göre elde veya omuzda ağırlıkla da uygulanabilir.

 

20X     CRUNCHE

Crunch, karın kaslarını güçlendirmek için yapılan temel hareketlerden biridir. Belin bükülmesi ile Rectus Abdominis kaslarını çalıştırır. Yanlış yapıldığında bükülme hareketi belin en çok sinir olan bölgesine gereksiz yere baskı yapar. Hareketi doğru yapmak için karnı sıkmak, düzgün nefes alıp vermek ve sadece üst gövdeyi bükmek hareketin anahtarıdır.

 

5X     JUMP SQUAT

En büyük kas grubumuzu oluşturan bacak kaslarını çalıştırır. Bacak ve baldır kaslarını şekillendirir. Basen, kalça bölgesini sıkılaştırır. Postürü düzeltir. Bel bölgesini kuvvetlendirir. Yağ yakımını hızlandırır.

 

15X     SECOND SUPERMAN

Superman hareketi, özellikle sırt bölgesi için etkili hareketlerden bir tanesidir. Aynı zamanda karın bölgesini ve çekirdek bölgeyi de çalıştırır.

 

30X     JUMPING JACK

Tüm kas gruplarını hedefler ve kardiyovasküler sağlığı geliştirir. Bu birleşik egzersiz karnınızı, kollarınızı, sırtınızı, omzunuzu, kalçanızı ve bacaklarınızı çalıştırır.

 

5X     BURPEE

Burpee hareketi çömelme hareketi, şınav ve dikey sıçramayı hızlıca, birbiri ardına sıralamayı içermektedir. Çeviklik, koordinasyon ve formdalık için çok uygundur. Burpee, oldukça fazla efor harcamanıza neden olur, hem bacak, kalça, göğüs, omuz kasları çalışırken hem de yağ yakmanızı sağlar.

 

destekleyici kaynaklar
kolayfitness


Tarih 2020-06-13 09:39:21

workoutegzersizjumping jackrussian twistsquatcrunchejump squatsupermanburpee
Yorumlar
Yorum Yok