Rota Planlama Yayında. Hemen Deneyin

Dilek Yarımadası 4 ayda 1 milyon 50 bin ziyaretçiyi ağırladı

Doğası ve koylarıyla ünlü Kuşadası ilçesindeki milli parkı, kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte 1 Haziran'dan itibaren 1 milyon 50 bin kişi ziyaret etti.

BÜNYAMİN ŞAHİN

BÜNYAMİN ŞAHİN 3 yıl önce yazdı

Tüm Yazıları
Dilek Yarımadası 4 ayda 1 milyon 50 bin ziyaretçiyi ağırladı

Dilek Yarımadası 4 ayda 1 milyon 50 bin ziyaretçiyi ağırladı

Haber : AA - 01 Ekim 2020

AA'nın haberine göre, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 1 Haziran'da kapılarını açan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nı 4 ayda 1 milyon 50 bin kişi ziyaret etti.

Doğası ve koylarıyla ünlü Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki milli park, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı misafiri ağırlıyor.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte 1 Haziran'da kapılarını açan milli park, ziyaretçi akınına uğradı.

Milli Park Müdürü, AA muhabirine, sezona geç başlamalarına rağmen iyi bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Yıl sonuna yaklaştıklarını aktaran MP Müdürü, buna rağmen yerli ve yabancı turistlerin gelmeye devam ettiğini dile getirdi.

Bölgede 804 çeşit bitki türünden 33'ünün endemik olduğuna dikkati çeken Aşık, aynı zamanda 37 memeli, 45 sürüngen ve 256 kuş türünün barındığı milli parkın, delta kısmında da nesli tükenmekte olan tepeli pelikanın ürediğini, ziyaretçilerin bunları görme fırsatını da elde ettiğini kaydetti.

Yoğun bir sezon

Milli parka 4 ayda 300 bin araç girişi olduğuna işaret eden MP Müdürü, şöyle devam etti:

"Milli Parkımız çok yoğun bir sezon geçirdi. Haziran ayından itibaren 1 milyon 50 bin ziyaretçiyi ağırladık. Günlük ortalama ziyaretçi sayımız geçen yılki ortalamaların üzerindeydi. Bizim için öncelik her zaman, buraya gelen ziyaretçilerimizin sağlık ve güvenliğiydi. Bu kapsamda ciddi önlemler aldık. Gerek girişler aşamasındaki güvenlik uygulamaları gerekse günübirlik alanlarda hijyen ve güvenlik önlemlerini başarılı şekilde gerçekleştirdik."

Yeni sezon hazırlıklarına da başladıklarını anlatan Aşık, "Bir kez gelen sonraki yıl da rotasına burayı muhakkak ekliyor. Önümüzdeki sezon da bu yılki yoğunluğu yaşayacağımızdan eminim." ifadelerini kullandı.

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Milli Parkı'ndan Bir Görüntü (By: aa)

Dilek Yarımadası 4 ayda 1 milyon 50 bin ziyaretçiyi ağırladı

"Doğayla iç içe olması çok güzel"

Tatil için İstanbul'dan gelen Ender Doğan, arkadaşıyla birlikte Ege ve Akdeniz kıyılarını gezdiklerini belirterek, "Burayı çok sevdik. Hakikaten buralar cennet gibi. Böyle temiz yerleri bulmak çok zor." diye konuştu.

Hande Başar da "Doğayla iç içe olması çok ama çok güzel. Başka yerlerde böyle bir güzellik bulmak çok zor. Çok iyi korunmuş durumda. Doğanın yeşilini, denizin mavisini görmek insana ayrı keyif veriyor." dedi.

destekleyici kaynaklar
aa


Tarih 2020-07-08 17:16:44

gezilecek yerlermilli parkdiek yarımadasıbüyük menderes deltası1 milyon ziyaretçi
Yorumlar
Yorum Yok
Son Eklenenler
Murat SARI

Doğa Tatili Denince Akla Gelen Yerler

Murat SARI 2 ay önce

Murat SARI

Edirne Kamp Alanları

Murat SARI 8 ay önce

Murat SARI

Ege Kamp Alanları

Murat SARI 10 ay önce

Murat SARI

Polonezköy Tabiat Parkı

Murat SARI 10 ay önce

İlke KARATAŞ

Efes Antik Kenti

İlke KARATAŞ 1 yıl önce

Murat SARI

Çanakkale Gülpınar Kumbağlar

Murat SARI 2 yıl önce

BÜNYAMİN ŞAHİN

Karabük Yenice Doğa Koruma Alanları

BÜNYAMİN ŞAHİN 2 yıl önce

DMCA.com Protection Status