Rota Planlama Yayında. Hemen Deneyin

Spil Dağı Milli Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Manisa Spil Dağı Milli Parkında Tüm Hazırlıklar Tamamlanarak 5 Haziran 2020 - Cuma Günü Açılıyor

BÜNYAMİN ŞAHİN

BÜNYAMİN ŞAHİN 4 yıl önce yazdı

Tüm Yazıları
Spil Dağı Milli Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Spil Dağı Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Haber : Hürriyet Seyahat - 08 Haziran 2020

İHA'nın haberine göre, Uzun bir süredir korona virüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapalı bulunan Manisa Spil Dağı Milli Parkında tüm hazırlıklar tamamlanarak 5 Haziran 2020 - Cuma günü için yeniden açılmaya hazır hale geldi.

2020, Nisan ayında koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan, yabani hayvanları, endemik bitki örtüsü ve eşsiz doğası ile her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Spil Dağı Milli Parkı 5 Haziran 2020 - Cuma günü yeniden kapılarını ziyaretçilerine açacak. Doğal güzelliği ile yaz kış ziyaretçi çeken milli parkta kır evleri ve piknik alanları da misafirler için özenle dezenfekte edildi.

Spil Dağı Milli Parkı Kır Konutları'ndan Bir Görüntü (By: iha)

Spil Dağı Milli Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4 Bölge Müdürlüğü Spil Dağı Şube Müdürü, kır evlerinin işleten firma yetkilisi ile birlikte çalışmaları inceledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Spil Dağı Milli Park Orman Köşkleri İşletmesi Müdürü, “42 adet kır konutumuzla, piknik alanımızla, tüm tedbirleri alarak misafirlerimizi gönül rahatlığıyla ağırlamak için hazır bekliyoruz” dedi.

Yeni Sezona Hazır

Koronavirüse karşı milli parkta tüm tedbirlerin alındığını kaydeden Doğa Koruma ve Milli Parklar 4 Bölge Müdürlüğü Spil Dağı Şube Müdürü ise “Spil Dağı Milli Parkımız, Covid-19 sebebiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından ziyaretçilere kapatılmıştı.

Yeni sezona, yeni normal hayata, Covid-19’a karşı tüm tedbirler alınarak, gerek şirket tarafından gerek milli parklar olarak teknik destek vererek milli parkın ziyaretçilere en iyi şekilde hizmet verecek şekilde düzenlenmesini sağlıyoruz. Manisa ve İzmir halkı, tüm halkımız rahat ve güvenli bir şekilde Spil Dağı Milli Parkını ziyaret edebilirler. Şu anda alınabilecek tedbirlerin tamamına yakının aldık. Yarına kadar da diğer kısımlarını tamamlayıp 5 Haziran günü hizmete açılacağız” şeklinde konuştu.

Spil Dağı Milli Parkı Hakkında

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin gezdiği Spil Dağı Milli Parkı’nda, havaların ısınması, ağaçların, endemik bitki türleri ve Manisa lalelerinin de çiçek açmasıyla seyrine doyumsuz bir manzara ortaya çıkar.

Mevlevihane, günübirlik kullanıma yönelik büfe, yapay gölet, piknik ve oyun alanları ile çeşmelerin yanı sıra 12 hektarlık piknik alanının da bulunduğu milli park, 120 çeşit endemik bitki türüyle dikkat çekiyor.

Spil Dağı Milli Parkı'nda Yılkı Atları (By: sonsöz)

Spil Dağı Milli Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Şehrin güney bölümünde bulunan Spil Dağı'nın etkileyici güzellikteki milli parkı, ilkbaharda farklı renklere bürünen ağaçları ve bitki örtüsü, mağara, kanyon, göl, Tantalos Kalesi gibi doğal ve tarihi güzellikleriyle seyahat ve fotoğraf tutkunlarını bölgeye çeker. Spil Dağı denilince ilk akla gelen yılkı atları da bu görsel şölene katkı verir.

Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar uzanan yılkı atlarının bulunduğu alana 24 kilometrelik asfalt yolculuğun ardından ulaşılıyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte başlatılan ziyaretçi kısıtlaması nedeniyle bölge adeta sessizliğe büründü. Spil Dağı, bu yıl en sakin dönemlerinden birini yaşıyor. Kente gelen turistlerin ilk duraklarından olan Spil Dağı'nda, kısıtlama nedeniyle güvenlik görevlilerinin dışında kimse bulunmuyor.

destekleyici kaynaklar
iha, hürriyet seyahat


Tarih 2020-07-09 13:39:50

gezilecek yerlermilli parkspil dağı
Yorumlar
Yorum Yok
Son Eklenenler
Murat SARI

Kış Tatilinde Gidebileceğiniz 5 Rota

Murat SARI 4 ay önce

Deniz Can SÖNMEZOĞLU

Apollon Smintheus Kutsal Alanı

Deniz Can SÖNMEZOĞLU 4 ay önce

Deniz Can SÖNMEZOĞLU

Karasu'dan Kefken'e Gizli Bir Koy Keşfettik! (Şehirden Köye Göç ve Tatil)

Deniz Can SÖNMEZOĞLU 6 ay önce

Deniz Can SÖNMEZOĞLU

BABAKALE Gezilecek Yerler (Gezelim Görelim VLOG)

Deniz Can SÖNMEZOĞLU 6 ay önce

Deniz Can SÖNMEZOĞLU

Assos Sivrice Koyu'nda Macera: Çıplak Elle AHTAPOT AVI

Deniz Can SÖNMEZOĞLU 8 ay önce

İbrahim DEVECİ

Türkiye'de glamping deneyimi yaşamak isteyenler için 5 efsane yer

İbrahim DEVECİ 8 ay önce

İbrahim DEVECİ

İstanbul'un Büyüleyici Güzellikleri: Ziyaret Etmek İçin 5 Harika Yer

İbrahim DEVECİ 8 ay önce