İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

Kırklareli / Demirköy / İğneada

Puan 4.4 4.4 3218 Derecelendirme 4155 Yorumları oku

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 7
Giriş - İndirimli 3.5
Giriş - Bisiklet 7
Giriş - Motosiklet 14
Giriş - Otomobil 21
Giriş - Minibüs 63
Giriş - Midibüs 105
Giriş - Otobüs 210
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

24 Saat Açık
Bu Alanın Sahibiyim

Aktivite imkanları

 • Çadırlı Kampçılık
 • Doğa Turizmi
 • Doğa Yürüyüşü
 • Fotoğrafçılık
 • Gezinti
 • Gözlem Kuş
 • Gözlem Yaban Hayatı
 • Manzara
 • Yüzme

Alan İmkanları

 • Çadır Alanı
 • Giriş - Bisiklet
 • Giriş - İndirimli
 • Giriş - Midibüs
 • Giriş - Minibüs
 • Giriş - Motosiklet
 • Giriş - Otobüs
 • Giriş - Otomobil
 • Giriş - Şahıs
 • Karavan Alanı

Alan Özellikleri

 • 24 Saat Giriş İmkanı
 • Akarsu
 • Bahçe Oturma Grubu - Kameriye
 • Çadır Alanı
 • Deniz Kenarı
 • Göl Kenarı
 • Orman Alanı
 • Piknik Alanı
 • Plaj
 • Telefon Çekiyor
 • Ziyaretçi Merkezi

Yorumlar

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Engin Aktaş Google Yorumu 5 gün önce

Kuş gözlem kulesi,Hamam gölü ve daha nice göl ve manzara longoz ormanı içerisinde sizi bekliyor doğa ve tabiat..tek eksik yol..yol için belediye artık elini taşın altına koymalı ve yollarını tamamlamalı.. öyle güzelim iğne Ada sahilini lüks otellere peşkeş çekmeyi bırakmalı.kasabanın içerisinde yollar rezalet tarla mı kent merkezimi belli değil.her yer çukur içinde arabaların altı vuruyor, kısacası İğneada harika biryer ama yöneticileri (0).yani bu işler ideolojik düşünmeyle olmaz insan odaklı hizmet odaklı olur bu güzelim beldeye yazık etmeyin elinizi taşın altına koyun artık..

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Cigdem Simsek Isci Google Yorumu 1 yıl önce

Çok keyifliydi. Sessizliği sadece birkaç ağaçkakan etkiliyor. Biz cuma gittiğimiz için çok huzurlu ve sakindi. 💚🌲 Hamam Gölü girişinden dolaşmaya başladık. Patikada yol tabelaları var ancak renkleri ormanla bütünleşmiş, seçmek zor oluyor. Dolaşırken dikkatli olmanızı ve geçtiğiniz yerlere dikkat etmenizi öneririm. Dönüş yolunda 21dk yolumuzu bulamadık 😁 Orman içinde patili canlar var. Lütfen giderken onlar için yemek /mama ve su götürün 🙏 Biz arabamızda hep mama taşırız. 3 büyük köpek 2 dk da hepsini nefes almadan yediler. Açlar 😞 Çok şükür ki insanımız burayı çöplememiş. Tertemizdi etraf. İzmarit dahil çöp atmamak son ricam olsun 🙏

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Tamer Hepşen Google Yorumu 1 yıl önce

Doğa harikası, bir de kirletmemeyi başarabilsek...

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Tamer Hepşen Google Yorumu 1 yıl önce

Doğa harikası, bir de kirletmemeyi başarabilsek...

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Nagihan Erten Aydın Google Yorumu 1 yıl önce

Longoz ormanı,yumuşak zemin çok çeşitli ağaç kuş böcek yani olması gerektiği gibi.Son derece sakin haliyle bol oksijen.Göller çok güzel.Aracınızın altı yüksek olmak zorunda değil normal araçla ormanın içinde ana yoldan gidebilirsiniz göle de araba sokmazsın zaten. Mert gölünde kano mutlaka yapın o kadar kürek çektikten sonra birden ormanın içinde bulacaksınız kendinizi harika bir deneyim.Kano öncesi bilgilendirme veren Uğur Bey çok kibar ve yardımsever,salgın konusunda hassas her ekipmanı dönüşte dezenfekte edip veriyor.Kanoların içinde güzergahı dubalarla tarif eden yazı da mevcut.Hamam gölü etrafı düzlük kamp atılabilir ki atanlar halihazırda mevcut sinek ve böceklere çare yok cidden çok fena kıyafetin üstünden bile ısırıyorlar Kamp için haritadaki alanlara gitmeyin çeşitli insan tipleri mevcut adam çarşafları gerdirmiş "çadır" yapmış yetmemiş etrafına karantina şeritleri çekmiş bir de kendine bahçe yapmış. Eğer insanlığınızdan utanmak isterseniz gidin bi bakın.Zaten yerlisi de şikayetçi.İğneada merkezde konaklamada Longoz Otel,deniz kenarı yemek mekanı ve deniz işletmesi için Kumsal Restaurant,ev yemeği için Seyran lokantasını tavsiye ederim. İğneada resort hotele gitmeyin paranıza yazık haketmiyor. Altında Dayko isimli bir mekan var personeli zorla çalışıyor muhtemelen hijyene de dikkat edilmiyor gitmeyin.Deniz feneri Karadenizin resim çekimlerini yapmanız için tavsiye edebilirim uçurumdan iyi panoramikler elde edebilirsiniz.Ama her bulduğu duvara spreyle adını yazan tipler burada da mevcut umarım bir gün birini yaparken yakalayacağım.Dupnisa mağaralarını mutlaka görün.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

TRHero Google Yorumu 3 hafta önce

Daha dün oradan dönmüş biri olarak size bazı bilgiler vermek istiyorum. Artık eskisi gibi istediğiniz yere çadır kuramıyorsunuz. Bazı tabelalar ile uyarılar yapılmış. Ormanın bazı kısımlarında sivil görevliler geziyor ve kamp yapamayacağınızı size belirtiyorlar. Oraya gece vardığımız için rastgele bir yere girip kampımızı attık. Sabah çayımızı demledik tam kahvaltıya oturacakken görevli gelip buraya çadır kurup kamp yapmak yasak dedi. Neyse ki anlayışlı davranıp kahvaltımızı yaptıktan sonra toparlanıp ayrılabileceğimizi söyledi. Uyarı belirten tabelaları dikkate almamazlık yapmayın. Çadırınızı kurar yerleşir tam ateşinizi yakacakken sizi gelip kaldırabilirler. Görevlilere nereye kurabiliriz diye danışırsanız size bir yer göstereceklerdir. Yada en baştan bir kamp alanı bulup gidin rahat rahat takılın. Sağlı sollu ağaçlar arasında yürümeyi seviyorsanız Kuş Gözlem Kulesine giderken aracınızı giriş kapısında bırakıp yürüyerek gitmenizi tavsiye ederim. Longoz Ormanları çok büyük. İçerisinde çok fazla yürüyüş parkuru var. Doğayı seviyorsanız burası tam doğa severler için . Alışveriş için de İğneada merkezinde 2 tane A101,BİM, Şok var . Alışveriş yapabileceğiniz epeyce yer var yani. Limanköy deniz feneri ise sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Bir restorasyon başlamış ama sanırım olmamış. Anlamadık. Bu arada baya uzun bir sahil var. Yürümek için ideal bir yer ama fırtınalı havalarda sakat . İğneada nın hemen girişinde sol tarafında bir işletme var . Bungalow tarzı evlerde konaklama yapabiliyorsunuz ama biraz fiyat bakımından tuzlu sanırım.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Cemal Kaldırım (Czeno) Google Yorumu 2 ay önce

Bir çok kez gittiğim bir yer her gidişimde suyun daha çok eksildiğini görüyorum umarım kurumaz Türkiye için çok önemli bir yeri özellikle terör longoz ormanı olarak Avrupa'nın da iki büyük balık uzmanı burası Ama ne yazık ki son dönemlerde belirttiğim gibi su az oluyor ve kurumaya devam ediyor yani long kozluktan yakında Eser kalmayacak

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

yns a. Google Yorumu 4 ay önce

iğneada kamp alanına geldik. Ağaçlar içinde serin güzel bir esinti. Oldukça tercih edilen bir yer kalabalık baya ama bence rahatsız edici değil sonuçta eğlenmeye gelmişsin. Yardımlaşma adına güzel diyaloglar oluyor. Sosyalleşmek isteyenler için tercih edilebilir. plaja yakın yerlerde 2 tane ücretli yer gördük. Biri günlük kişi başı 50 tl, bir diğeri ise günlük kişi başı 30 tl. arabanızı çadırınızın yanına alabiliyorsunuz. Elektrik, su, Wc dahil. Biz 4 kişi için fiyat fazla geldi. Ücretsiz yere geldik. Burası da iyi. WC sıkıntı kuyruk var, su da var ama içmelik değil. plaja yürüme mesafesinde sanırım 10 dk felan sürer, biz malzemeleri çadırınızı kurduk plaja arabayla gittik. İğneada merkezine yakın olduğu için alışveriş sıkıntısı yok Şok ve A101 marketlerini gördüm. Şok market plaja yolunda. Plajdan çık hemen yol kenarında. Deniz giriş kısmı yosunlu içe doğru gidince daha temiz oluyor. Suyu sıcak dalga da yok denecek kadar az tabi bu rüzgarın esintisine bağlı.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Asabi Deniz Google Yorumu 1 yıl önce

Sakin sessiz doga ile basbasa ama sineklere dikkat

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Asabi Kiz Google Yorumu 1 yıl önce

Sakin sessiz doga ile basbasa ama sineklere dikkat

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

gnl akdmr Google Yorumu 1 yıl önce

Sosyal ağda göründüğü gibi değil ama doğası mükemmel

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

gnl akdmr Google Yorumu 1 yıl önce

Sosyal ağda göründüğü gibi değil ama doğası mükemmel

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Savas Korkmaz Google Yorumu 4 ay önce

Bakımsızlığının nedenini merak ettiğim ama bulamadığım bir doğa harikası. Acaba diyorum milli park-/doğal alan bozulmasın bahanesi arkasına sığınarak mı bu şekilde bırakılmış. Yer yer yolu çok kötü, birçok araç sıkıntı yaşar insanın aklına araçlar zarar görsün diye bu şekilde mi bıraktılar sorusu geliyor. Karayolları mı ilgisiz, milli parklar Müdürlüğü mü belediye mi bilmiyorum ama bir sahiplenmeme var. Milli parka gelecek olursak uzun uzun benzer yorumlar yapılmış. 4 tane doğal gölü var ama bu göllerin ikisine ulaşmak baya zahmetli. Hamam ve saka gölüne ulaşmak için İki saati bulan yürüyüş gerekebilir. Longoz kuşlarını bu ormanı seviyorlar. Kuş gözlem kulesi var girişte. Göllerin yakınına araç ile gidilmiyor. Tabela bakımında eksik ve orman içi yollar çok bozuk. Umarım daha çok değer görür ve insanların hizmetine sunulur, bozulmadan da kalır.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Soysal Özsöğüt Ship marine gemi denizcilik Google Yorumu 4 ay önce

Yorumlara aldanmayin. Eşe dosta hava aticam diye insanları yanlış yönlendiriyorlar. Temmuz 2021 de istanbuldan geldik, 3 saat yol. Evvela hemen diyeyim, milli parkin icinde kamp yasak yada bedava park alani yok. bizim gibi 3 saat bir oraya bir buraya aramayin. Park içi yollar berbat, göllere arac ile erişim her zaman yok, uyarı nlevhasi yok. Telefon yer yer cekmiyor. Park içi kamp yasak, zaten yapmayin cok ıssız. Güzel yerler zaten parsellenmiş ve ucretli. Ucretler makul. Direk parali kamp alanlarina gidin. Tabiati çok güzel, ama İstanbul dan gelmeye degmez, Belgrad da da hemen hemen ayni. Burasi biraz daha bakir kalmış. Bir avantajı ucretli kamp alanindan gun icinde denize, gollere kanoya gitgel imkani var. Yine diyeyim bedava oyle gezdik, 18 tl verdik milli parkta kamp yaptik diyenler yalan söylüyorlar. Kiymetli yerlerin hepsi ihale ile kapatilmis ve ücretli, nafile dolanmayin.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Gezikolix Gezikolix Google Yorumu 4 ay önce

İçerisinde 4 göl, yürüyüş parkurları ve seyir terası bulunan devasa ve oldukça doğal bir ormanlık alan. Demirköy üzerinden gidilen yol daha iyi, son 6-8 km si stabilize diğer bölüm asfalt. İğneada beldesi üzerinden gelen yol ise Tabiat Parkı girişine kadar asfalt. Fakat sonrası stabilize ve bozuk satıh. Yine de dikkatli ve yavaş sürüş ile her türlü araç ile gezilebilir. Göl kenarlarında çok sivrisinek var. Bu nedenle bu konuda önlem alınması yararlı olur. İçerisinde hiç kamp kuran kişiye rastlamadım. bank ve masa dahil içeride hiçbir imkan ve tesis yok. Tamamen doğa. İğneada beldesi girişinde merkeze inmeden sağdan devam edilerek Mert gölü başlangıcına gidiliyor. Burada serbest kamp kurulan büyük bir orman var. Fakat burada da bank, masa ve su dahil hiçbir imkan yok. Doğa çok güzel. Fakat 3 yıldız verme nedenim belediye ve ilgili bakanlığın bu güzelliklerden faydalanılması için hiçbir gayret ve/veya hizmet geliştirilmemiş olması. İlgili bakanlık ve/veya İğneada Belediyesi bu doğal ortamdan daha nitelikli faydalanılması için hiçbir hizmet ve proje geliştirmemiş. Ne düzenli bir mesire alanı ne de düzenli bir kamp alanı (belediye ve bakanlık olarak) yok. Daha önce tarif ettiğim Mert gölü başlangıcındaki ormanlık alana su imkanı bile sağlanmamış. Adeta insanların gelmesi istenmiyor gibi... Bununla birlikte İğneada girişinin solundaki büyük bir ormanlık alan özel bir kuruma verilmiş. Bu ormanlık alanda glambing tarzı çadırlar, bungalovlar, macera parkuru vs. hizmetleri var ve konaklama 750₺ den başlıyor. Yani istenince bu ormanlık alanda vatandaşa sunulabilecek çok güzel hizmetler oluşturulabilir. Ama vatandaş kimin umurunda! Ne ilgili bakanlık ne de belediye bu kocaman yeşil alandan vatandaş için bir hizmet üretmemiş. Sahil bölümünde de özel (ücretli) kamp alanları bulunuyor. Eğer bu yorum size yardımcı oldu ise lütfen beğeni butonuna tıklamayı ihmal etmeyin. Gittiğim, gördüğüm ve deneyimlediğim yerler hakkında yaptığım, detaylı, doğru, objektif ve özel ipuçları içeren yorumlarımı takip edebilmek için, kullanıcı adıma tıklayarak Google Haritalar profilimi ulaşabilir ve buradaki "Takip Et" yazısına tıklayabilirsiniz. İsterseniz Instagram. com /gezikolix sayfasını da takip edebilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Onur Baran Google Yorumu 3 ay önce

KESİNLİKLE D565’i takip edin, Google maps’in önerdiği gibi Vize - Kızılağaç - Sivriler üzerinden DEĞİL (YOL ÇOK BOZUK STABİLİZE) Pınarhisar - Demirköy - İğneada istikametine doğru seyredip İğneadaya gelmeden hemen önce olan taraftan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yol yine stabilize ancak diğer rotadan çok daha kısa bozuk yoldan gidiliyor. 2. Fotoğraftaki değil 1. Fotoğraftaki gibi gidin.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yorum

Erkan Gündoğdu Google Yorumu 4 ay önce

10 temmuz 2021 tarihinde büyük heyecanla gitmiş olduğum igneada longoz ormanları nefret ettim.istanbul sabah saat 4 yola çıktık sabah 8 de vardık bir bakalım ne var bildiğin orman ağaçların boyu kadar diken güllük otlar çalı çırpı yere veya sağ sola haliser veya masa koyabileceğiniz bir alan yok.su yok WC yok .her taraf aç köpek var adam araba saldırıyor lar.haman golü var dediler baktım sadece göl ama etrafı pislikleri otlar çalı çırpı.mert göl var dediler gittik çatır kurmaya alan yok güneş çok var sivri sinek ağaç Yok rezalet.o kadar yol geldik pişman olduk .sonra gerip dönüp cilingoz kamp alanına gidip iki gün kaldık cilingoz güzel ama çok insan olduğunda rahat edemedik.anlayacaginix kapm mecarasi kötü bitti.yildix bile gerek yokkkk

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Hakkında

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkına giriş için DKMPGM web sitesinde ücret tarifesi mevcut olsa da ilçeye giden yol üzerindeki giriş noktasında ne giriş için ücret alacak bir kişi nede bir yapı vb olmadığından ücretsiz denilebilir. Muhtemelen bunun sebebi de yılın belli dönemlerinde ziyaretin artması ve bu yüksek sezonda da bir memur bağlayacak yada işletmeye devredilecek kadar gelire sahip olmaması olabilr. Araçla alanın hemen her noktasına gidilebiliyor. Yalnızca yağmur dönemlerinde toprak yol şartları kötüleşebliyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Kırklareli, İğneada Longoz Ormanları Tabiat Parkı&'nda bir işletmeci olmadığından kamp alanında herhangibir sosyal imkan yoktur. İğneada&'da birisi özel işletme olmak üzere iki yerde kamp yapma imkanı mevcuttur ve imkanları da oldukça kısıtlıdır. İğneada merkezden sağa, Mert Gölü tarafına ilerleyince, plajın ve gölün arka tarafında, yolun sonunda, ağaçların altına ücretsiz çadır kurulabileceğiniz bir alan mevcuttur. Kamp alanı olarak belirlenen bu alana kadar aracınızla gelebilir, denize girebilir, çevre yürüyüşleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan birşey için ise 5dk.lık yürüme mesafesindeki İğneada merkezden faydalanabilirsiniz.

Özel işletme ise İğneada&'nın Limanköy tarafında birkaç km ileride denize sıfır bir noktadaki Çapulcu Mehmet Dede Çadır ve Piknik Alanı noktasıdır. Çadır yeri ücretli olan bu campingi daha çok aileler tercih ediyorlar ve su, wc, büfe, yemek vb basitte olsa imkanlar mevcuttur. (Bkz. doğadakiler Türkiye&'nin Tabiat Parkı Kamp Alanları-1)

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 7 TL
Giriş - İndirimli 3.5 TL
Giriş - Bisiklet 7 TL
Giriş - Motosiklet 14 TL
Giriş - Otomobil 21 TL
Giriş - Minibüs 63 TL
Giriş - Midibüs 105 TL
Giriş - Otobüs 210 TL
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Hamdibey, D565 No:32, 39500 İğneada/Demirköy/Kırklareli, Türkiye

Koordinatları: 41.8231825, 27.953628

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Bilgi Notu
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı iletişim
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı telefon
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı nerede
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı yol tarifi
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı nasıl giderim
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı firma profili
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı firma hakkında
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı mesai saatleri
İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı iletişim bilgisi