Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Osmaniye / Kadirli / Karatepe

Puan 4.5 4.5 1352 Derecelendirme 2223 Yorumları oku

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Fiyat 2021

Kredi Kartı Geçerlimi Bilinmiyor
Giriş - Şahıs 8
Giriş - İndirimli 4
Giriş - Bisiklet 8
Giriş - Motosiklet 16
Giriş - Otomobil 24
Giriş - Minibüs 72
Giriş - Midibüs 120
Giriş - Otobüs 240
Çadır Alanı 35
Karavan Alanı 40
Fiyatlar Sezonlara Göre Değişiklik Gösterebilir

Çalışma Saatleri

  • Cuma08:00-19:00
  • Cumartesi08:00-19:00
  • Pazar08:00-19:00
  • Pazartesi08:00-19:00
  • Salı08:00-19:00
  • Çarşamba08:00-19:00
  • Perşembe08:00-19:00
Bu Alanın Sahibiyim

Yorumlar

A27 27A

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

A27 27A Google Yorumu 1 hafta önce
1958 senesinde milli park ilan edilmiş olan Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinden 22 km uzaklıkta bulunuyor. Ceyhan Nehri kıyısında yer alan milli park alanı, zengin bitki örtüsü ve doğası sayesinde nesli tükenmekte olan bazı hayvanlara (turaç kuşu, karaca) ev sahipliği yapıyor. Aslantaş Baraj Gölü ve milli parkın iç içe geçmiş olduğu alanda piknik yapmak, doğa yürüyüşüne çıkmak ve tarihin izlerini sürmek mümkün. Karatepe-Aslantaş Milli Parkı içinde Genç Hitit zamanlarına ait tarihi kalıntılar bulunuyor. Türkiye’nin ilk açık hava müzesi de Karatepe-Aslantaş Milli Parkı içinde yer alıyor. Karatepe-Aslantaş Milli Parkı sınırları içinde bulunan ve Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olarak bilinen Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, M.Ö. 8. yüzyılda bölgeye gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla biri sınır kalesi olarak yaptırılmış bir alanı kapsıyor. Bölgede mimari bir bütünün parçası halinde olan eserler bulunduğu için yerlerinden sökülüp kapalı bir müzeye konmamış ve bu alan açık hava müzesi haline getirilmiş. 1946 senesinde Alman bir arkeolog olan Prof. Dr. H. Bossert’ın başkanlık ettiği kazılar ile bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olundu. M.Ö. 700 yıllarında saldırıya uğrayan kalenin yıkıldığı biliniyor. Bu alandaki çivi yazıları sayesinde önceden tam çözümlenememiş olan Hitit hiyerogliflerinin okunabilmesi konusunda anahtar olabilecek bir bilgi bulunmuş. Böylece Anadolu’da bulunan ve M.Ö. 2 binli yıllara kadar uzanan hiyerogliflerin tamamı okunabilmiş.

Tuğçe Irmak

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Tuğçe Irmak Google Yorumu 2 ay önce
Çok başarılı bir çalışma,şiddetle tavsiye ediyoruz.Giriş 15 tl.Yorum için girdi çıktı1 saat oturduk,15 buraya 14 müzeye verdik.Sizde akşama kadar oturacaksanız verin artık.Burası araç 15 tl.Müze kişi başı 7 tl.Girişte minik bir büfe var.Kola-Su içtik.Kastabala antik kentine yollandık.Burası bence Osmaniye'nin yüz akı.Milli Park,Müze-Antik kent-Kuş cenneti-Baraj göleti.Hepsi bir çizgide.Seyhan nehride harika bu arada.Kanalları bile dere.

Canbilgecann

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Canbilgecann Google Yorumu 3 ay önce
Hem açık hava müzesi hem de piknik alanı. Müze cok güzel sadece levhalandirmada eksikler var o da yerelde tüm müzelerin ortak sıkıntısı zaten. Piknik alanı çok güzel manzara ve ağaçlar çok hoş. Wcye yakın tarafta hiç rüzgar esmiyormus ama diğer kısımda sıcak havaya rağmen rüzgar hiç eksik olmadı. Gayet temiz ve düzenli. Mangalınızı rahatlıkla yakabilirsiniz. Wcler ücretsiz ve temiz. Girişte mesire alanına geldiyseniz araba başı 24 tl ödeme yapıyorsunuz. Biz sabahtan gittik akşama kadar kaldık ama çok sıcak havalarda akşamüstü gidilse daha ferah olabilir. Buralara yakın bir konumdaysanız ziyaret etmeden geçmeyin.

Hasan KIYMACI

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Hasan KIYMACI Google Yorumu 3 ay önce
Hafif rüzgarlı fakat çok hoş bir doğası var. Piknik alanı ve açık hava müzesi oldukça bakımlı. Tuvalet sorunu yok.

Bahaeddin KILIÇ

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Bahaeddin KILIÇ Google Yorumu 4 ay önce
Önceki haline göre gerçekten kat kat daha iyi. Kamelyalar mangal yerleri çevre düzenlemesi çok iyi olmuş. Hafta içi çok sakin oluyor tam kafa dinlemelik. Gidilmesi görülmesi gerekwn bir yer. Müze gidildiği zaman mutlaka gezilmeli...

Volkan Şimşek

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Volkan Şimşek Google Yorumu 4 ay önce
Aile veya Arkadaşlarınızla piknik Yapilabilecek doğa ile birleşen bu Harika ortam çok güzel Çocuklarınızın oynayabilecegi park Tarihi yapılar müze veya manzara görebileceğiniz mükemmel bir ortam Gitmenizi Tavsiye ederim ayrıca Mangal ve banklar ile dolu

Yasin Köse

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Yasin Köse Google Yorumu 1 yıl önce
Müzeyle yan yana bulunan mesire alanı kamp için çok güzel yer güvenlik doğallık her şeyiyle çok güzel. Kamp için sakin ancak öğleden sonra mesire alanı olarak yoğun bir bölge hafta içi daha uygun olur diye düşünüyorum. Alanın işletmecileri çok ilgililer her konuda yardımcı olurlar googleda onların numarası ayrı gözüküyor mesire alanı olarak aramanız lazım.

Oguzhan Erdogan

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Oguzhan Erdogan Google Yorumu 1 yıl önce
Güzel bir mekan Doğayla iç içe Dilerseniz günü birlik piknik mangal için dilersenizde kamp yapmak için gelebilirsiniz. Osmaniye merkezden çıkıp Kadirli yönüne devam ettiğinizde Cevdetiye'nin içinden geçen beron kanal köprüsünden sağa dönüp baraj kapaklarından geçilerek gidilen bir yer.

Yasin Kunt

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Yasin Kunt Google Yorumu 1 yıl önce
Bu bölgede gidilebilecek en temiz, ferah, ve güzel bir yer.. Temiz hava, ormanda yürüme imkanı, çevre temizliği ile doğanın insanoğluna bir armağanı

Hatice Akay

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Hatice Akay Google Yorumu 2 ay önce
Akşam saat 7 de kapanıyor diyor ama 6 da kapanıyormuş içini gezemedik maalesef. Ulaşım yolu gayet düzgün ayrıca yol üstünde Kastabala Antik Kentine uğrayabilirsiniz. Müze açık değildi ama mesire ve piknik alanı açıktı. Otomobil giriş ücreti 24 liraydı. Nehire bakan oturma alanları mevcut olan keyifli bir yer

Özcan ÖNER

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Özcan ÖNER Google Yorumu 3 ay önce
Ailecek güzel vakit geçirebileceğiniz şehrin karmaşasından, gürültüsünden uzak doğa ile iç içe bir yanda baraj gölü manzarası diğer yanda orman. Umumi tuvalet localara yakın çeşme, ortam temiz çöpler toplanıyor. Sabah erken gelin en güzel yeri kapın 🙂. Giriş ücretli araç başı 24 TL. Piknik yaptıktan sonra bölgenin en güzel açık hava müzesini gezebilirsiniz yanınıza su alın. Yoruldugunuza değecek. İyi eğlenceler.

Engin Özdemir

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Engin Özdemir Google Yorumu 4 ay önce
Ceyhan tarafından gelince yol bozuk stabilize bir ülkenin mili parkına giden yol böyle bozuk olmamalı hele Büyük Türkiye hedefleri olan bir ülkeye hiç yakışmıyor. bu kadar önemli bir tarihi güzellik daha ön plana çıkarılmalı. Tabelalar yetersiz bir an yanlış yola girdiğini düşündüm. Tek şerit gidişli dönüşlü köy yolu en son 10 km tabelasını hatırlıyorum. Bir de Milli park diye başka bir yer konumlanmış ona dikkat edelim orası gençlik ve Spor bakanlığına ait bir kamp yeri. Sonuç olarak Milli park a gelecek olursak büyüleyici, mangal ve piknik için çok güzel yerler yapılmış. Mangal kokuları ve onu takip eden dumanlar eşliğinde Hititler in sınırı olmuş harika bir kaleye çıkıyorsunuz. Binlerce yıl önceki tarihi resimleri, hiyerogliflerin, sfenkslerin, tabletlerin etrafında unutulmaz güzellikte bir tur atıp müzeye geçiyorsunuz. Müzenin hemen çıkışında çay içilebilecek küçük güzel bir büfe ve temiz lavabolar var. Gezinizi bitirdikten sonra Osmaniye üzerinden gidecekseniz, kastbala antik kentine muhakkak uğrayın.

Ömer KAVUN

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Ömer KAVUN Google Yorumu 4 ay önce
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki piknik yeri çok güzel banklar,kamelyalar var fakat bakımsız ve pis. Pikniğe giderken yaninizda küçük bir süpürge tarzı bir şey götürün işinize yarayacaktır. Aslantaşa bağlanan yolun yaklaşık 2 km si çok bozuk bir yok kaldırım tarzı bir yol ama arabayı fena sarsıyor. Giriş ücreti çok fazla 24 tl araç başı ama hizmet sıfır. Piknik yerleri çok pis ama manzarasi ve sakinliği çok güzel. Yanınıza içme suyu ve süpürge aldığınız sürece gününüz güzel geçer.

Şahin ÇABA

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Şahin ÇABA Google Yorumu 1 yıl önce
Osmaniye ve çevresi için bulunmaz bir nimet. Harika doğasıyla muhteşem. Marketi mevcut, WC ve lavabolar yetersiz. Mangaldan ziyade sabah kahvaltısı için ideal bir yer.

Makinci 44

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Makinci 44 Google Yorumu 2 ay önce
bakım onarım ve peyzaj düzenlemesi gerekmektedir. Turzim Bakanlığına bağlı giriş kişi başı ücret 12,5 liradır. çocuklara ve öğretmelere ücretsiz giriş ikanı var. müzeye giriş yukarıdadır. bölgenin ilk girişinin sağında ve solunda mesire alanı girişleri var ama mesire alanını kiralayan görevliler ilk girişte sizin önünüzü kesip bilet kesmek için durdururlar, açık hava müzesine diğeceğinizi söylerseniz sizden para alamazlar. çünkü müzenin girişi yukarda asıl giriş ücreti görevli tarafından alınır. (size nereye gideceğinizi sorarlar ise müze olduğunu söyleyin ve yankesicilere 24 lira paranızı kaptırmayın.) söylemedi demeyin. 24 lira ödemeniz gereken yer ilk girişte sonra (müzeye giden yolun) sağında ve solunda mesire alanını kullanacağınız zaman ücretini ( 24 tl )ödeyiniz.

Sinan Başaran

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Sinan Başaran Google Yorumu 4 ay önce
Gayet sakin ve rahat bir yer 2021 yılında araç başı ücret 24 lira olmuştur :) yazıklar olsun

Snm Organizasyon

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yorum

Snm Organizasyon Google Yorumu 2 ay önce
Giriş için 24tl alıp tuvaletleri rezalet ötesi insanlar pis tamam ama sonuçta özel Bi yer ve para veriliyorsa buna dikkat edilmeli onun dışında mekan olarak güzel

Doğadakiler

Yazmış olduğunuz görüşleriniz, editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına alınacaktır.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Hakkında

Akdeniz Bölgesi'nde, Osmaniye ili sınırları içindedir. 1958 yılında milli park ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 4295 hektardır.

Geç Hitit döneminin ( M.Ö. 8. Yüzyıl) önemli yerleşimlerinin ve kalesinin bulunduğu bir alandır. Roma ve Bizans dönemlerinde de yerleşmeler olmuştur. Milli parkta bu dönemlere ait eserler bulunmaktadır. Ceyhan Irmağı'nın içinden geçtiği bu alanda kızılçam ormanları, meşelikler ve makilikler yer almakta, Akdeniz Bölgesi'ne özgü flora ve fauna türleri yaşamaktadır.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Fiyatları 2021

Giriş - Şahıs 8 TL
Giriş - İndirimli 4 TL
Giriş - Bisiklet 8 TL
Giriş - Motosiklet 16 TL
Giriş - Otomobil 24 TL
Giriş - Minibüs 72 TL
Giriş - Midibüs 120 TL
Giriş - Otobüs 240 TL
Çadır Alanı 35 TL
Karavan Alanı 40 TL
Karatepe Aslantaş Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Adresi: Site, 80750 Kadirli/Osmaniye, Türkiye

Koordinatları: 37.308819, 36.2549491

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Bilgi Notu
Karatepe Aslantaş Milli Parkı Yakınındaki Alanlar
Karatepe Aslantaş Milli Parkı iletişim
Karatepe Aslantaş Milli Parkı telefon
Karatepe Aslantaş Milli Parkı nerede
Karatepe Aslantaş Milli Parkı yol tarifi
Karatepe Aslantaş Milli Parkı nasıl giderim
Karatepe Aslantaş Milli Parkı firma profili
Karatepe Aslantaş Milli Parkı firma hakkında
Karatepe Aslantaş Milli Parkı mesai saatleri
Karatepe Aslantaş Milli Parkı iletişim bilgisi